Czym są pasternak i jak smakują?

Cały pasternak na talerzu

Wyobraź sobie marchewkę, ale całkowicie białą – jakby pozbawiona koloru przez wysysającego warzywa wampira królika w Królikula książki. Teraz wiesz, jak wygląda pasternak! Jeśli nigdy nie próbowałeś ani nawet nie widziałeś, nie jesteś sam. Według Średni , pasternak nie był popularnym warzywem w USA, mimo że jest bardzo powszechny w Europie. W artykule podano, że pasternak jest zwykle podawany z tradycyjnymi angielskimi świątecznymi obiadami. Ogród Dave'a zauważa również, że dziki pasternak był uprawiany w Europie od wieków i był również bardzo popularny wśród starożytnych Rzymian.

Więc jaka jest historia tych jasnych warzyw? Według Britannica, pasternak należy do tej samej rodziny roślin Apiaceae co marchew, pietruszka, kminek i seler. Świerk zjada akcji, że pasternak to warzywa korzeniowe, takie jak marchewka. Chociaż mogą być zebrane jesienią , warto zostawić je w ziemi na zimę, ponieważ dzięki temu są słodsze. Pasternak można przygotować w taki sam sposób jak inne warzywa korzeniowe: gotowane, pieczone, puree lub smażone.Smak pasternaku jest naprawdę wyjątkowy i trochę trudny do określenia. Dobra gotowanie opisuje je jako słodkie, orzechowe, a nawet „trochę pieprzne”. Średni dodaje, że pasternak ma posmak lukrecji. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że anyż i koper włoski są również częścią tej rodziny roślin (via Britannica).

Co można zrobić z pasternakiem?

Pasternak pokrojony w kostkę na desce do krojenia

Nic dziwnego, że w przypadku warzyw, które istnieją tak długo, jak pasternak, istnieje wiele sposobów na delektowanie się nimi. Kuchnia zaleca obieranie skórek (tak jak w przypadku marchwi) i wycinanie twardego rdzenia w dojrzałym pasternaku. Produkuj w prosty sposób sugeruje, że słodki i lekko pikantny smak pasternaku jest pyszny w połączeniu z owocami, takimi jak jabłka i gruszki, z przyprawami, takimi jak gałka muszkatołowa i czosnek, a także z marchewką lub ziemniakami.

Smak domu zaleca dodanie ich do garnka z warzywami, które mają być pieczone w piekarniku, i Smacznego wyjaśnia, że ​​można je pokroić w zapałki na frytki z pasternaku lub zmiksować w eleganckie purée. A to ledwie zarysowuje powierzchnię wszystkich dostępnych przepisów, które zawierają pasternak.Pasternak jest również zaskakująco smacznym składnikiem wielu słodkich przepisów i wypieków. Według WebMD, pasternak słodzony przez zimowe mrozy był szeroko stosowany w całej Europie zamiast cukru w ​​przepisach. Ciekawy? Zacznij od tego obfitego ciasta kawowego z pasternakiem klonowym od Zdrowe przepisy sezonowe . Lub zetrzyj je na babeczki z polewą z serka, à la Marta Stewart . Jeśli nie jesteś jeszcze gotowy na deser z pasternakiem, przygotuj go jako pikantny dodatek, ale ze słodką glazurą jabłkową, jak pokazano w tym przepisie z Miękisz .

Kategorie Opinie Jak Telewizja