Czym są ręce Jalapeño i jak im zapobiegać?

całe i pokrojone papryczki jalapeño

Kochamy jeść meksykańskie jedzenie - kto nie, naprawdę? – zarówno w restauracjach, jak iw domu. Dla nas jedną z najbardziej uzależniających cech kuchni jest jej ciepło, które jest przekazywane przez różne ostre chili chi w tym szkockie czepki, chiles de árbol i oczywiście skromny papryczka jalapeno pieprz. Podczas przygotowywania meksykańskiego jedzenia w domu te papryczki chili są niezbędne. Ale najlepiej jest zachować ostrożność, aby uniknąć przerażających rąk jalapeño.

Czym są ręce jalapeño, pytasz? Cóż, każdy, kto kiedykolwiek pokroił i pokroił w ostra papryczka z pewnością się dowie. To subtelne – czasami nie tak subtelne – pieczenie, które możesz poczuć po kontakcie z ostrą papryką bez rękawiczek (poprzez Smak domu ). Podczas gdy dłonie jalapeño są zwykle dość łagodne i nie inwazyjne, najlepiej ich unikać, ponieważ po ugotowaniu z papryką możesz dotknąć oka lub innych, znacznie delikatniejszych części ciała i spowodować poważne i bolesne oparzenia. Przyjrzyjmy się więc, jak zapobiegać i leczyć tę powszechną pułapkę pikantne gotowanie .zwycięzca mistrza kuchni sezonu 2

Co powoduje ręce jalapeño i jak im zapobiegać

zbliżenie całych i pokrojonych papryczek jalapeño

Aby lepiej zrozumieć i uniknąć tego zjawiska, warto najpierw wiedzieć, co powoduje ręce jalapeño. Byłoby to spowodowane związkiem chemicznym znajdującym się w ostrej papryce, zwanym kapsaicyną. Kiedy masz do czynienia z pokrojoną papryką, kapsaicyna przenika do skóry, gdzie może powodować lekkie uczucie gorąca. Kapsaicyna wyzwala sygnały bólowe w ciele, ale w rzeczywistości zmniejsza je później i może być stosowana w medycynie w postaci kremów i żeli w celu łagodzenia bólu głowy, problemów ze stawami i chorób skóry (poprzez Medycyna Uniwersytetu Michigan ).

Jeśli bardziej interesuje Cię jedzenie pysznego jedzenia niż stymulowanie sygnałów bólowych, istnieją sposoby na zapobieganie i łagodzenie rąk jalapeño. Najlepszą metodą jest uderzenie w rękawiczki, zanim jeszcze zbliżysz się do ostrej papryki (poprzez Smak domu ). Mogą być jednorazowe, jak zaleca University of Michigan Medicine, lub wielokrotnego użytku rękawice odporne na przecięcie, które można znaleźć na found Amazonka , zgodnie z sugestią Smak domu . W ten sposób, gdy rozetniesz miąższ papryki i odsłonisz nasiona, Twoje dłonie będą całkowicie chronione przed kapsaicyną.

z czego zrobiony jest mcdonald?

Kontrola uszkodzeń

całe i pokrojone papryczki jalapeños

Zapomniałeś założyć rękawiczki, a teraz znalazłeś się w pikantnym terytorium dłoni jalapeño? Nie bój się: istnieje kilka sposobów na złagodzenie bólu. Jedną z opcji jest zajrzenie do lodówki i zobaczenie, co nabiał masz pod ręką: nie do przekąsek, ale do obmycia zapalonej skóry. Na trochę mleka lub jogurt do miski i moczyć w nim ręce: kazeina znajdująca się w nabiału może pomóc przeciwdziałać spalaniu kapsaicyny (poprzez Smak domu ).Brak nabiału pod ręką (gra słów zamierzona)? Twoja druga opcja to: dobrze szoruj dłonie gorącą wodą z mydłem. Używając czystej szczotki kuchennej lub myjki, kilkakrotnie namyj ręce, aż kapsaicyna zostanie usunięta i złagodzisz pieczenie. Możesz również nawilżyć dłonie oliwką, warzywami lub olej kokosowy , co powinno również pomóc złagodzić ból. I nie bój się: czas leczy wszystkie rany, w tym dłonie jalapeño: w ciągu najbliższych kilku godzin, gdy kapsaicyna na Twojej skórze rozpadnie się, pieczenie ustąpi i znów poczujesz się jak deszcz – gotowy, by zagłębić się w pikantne jedzenie dla za którą zapłaciłeś cenę wstępu.