Dziwne zasady, których muszą przestrzegać pracownicy Starbucks

Pracownik Starbucks pisze na filiżance Dan R. Krauss/Getty Images

Wejdź do dowolnego Starbucksa w większości części świata i masz prawie takie same wrażenia, jak w swoim rodzinnym Starbucksie, mniej więcej: świeża, zielona załoga w zielonych fartuchach wita Cię z uśmiechem. Postępujesz zgodnie z tym samym procesem, co zawsze przy zamawianiu napoju i dostosowujesz go jak zwykle. Stajesz wtedy u boku baristów i czekasz na wywołanie twojego imienia. Jeśli usiądziesz przy jednym ze stolików i wsadzisz nos do książki, możesz całkowicie zapomnieć, że w ogóle jesteś w innym Starbucksie.

Doświadczenie Starbucks jest bardzo starannie wyselekcjonowany i zaprojektowany. Wiele badań dotyczy tego, aby wycieczka Starbucks była dokładnie taka, jaka jest, a także jak pracownicy muszą się zachowywać, ubierać, rozmawiać i odpowiadać na prośby klientów. Niektóre z zasad, których muszą przestrzegać pracownicy Starbucks, są jednak trochę dziwne i mogą być nawet niepotrzebne – ale z drugiej strony, szef Starbucks prawdopodobnie powiedziałby ci, że posiadanie tego w inny sposób po prostu nie byłoby Starbucksem.Sprawdź niektóre z dziwnych zasad, których muszą przestrzegać pracownicy Starbucks, i sprawdź, czy uda Ci się ich zauważyć w akcji, gdy następnym razem zdobędziesz swoją ulubioną przekąskę Starbucks.

ile kofeiny w nitro cold brew

Dziwne kolory włosów są w porządku, ale Starbucks prosi swoich pracowników, aby się z nimi zobowiązali

Pracownik Starbucks wręcza puchar klienta Ronald Martinez/Getty Images

Starbucks naprawdę nie ma problemu z farbowaniem włosów przez pracowników dowolny odcień tęczy. Jednakże, jeśli zamierzają wyjść na całość z jakimś nienaturalnym kolorem włosów, łańcuch prosi ich o zaangażowanie się w to. Innymi słowy, Starbucks nie pozwala swoim pracownikom nosić tymczasowej farby do włosów i inne tymczasowe zmiany włosów – w tym kolorowe lakiery do włosów, brokat do włosów i kredki do włosów – również są niedostępne.

Przewodnik po stylu pracowników Starbucks wymaga, aby wszystkie kolory włosów były trwałe lub półtrwałe ze względu na bezpieczeństwo żywności . Wygląda na to, że Starbucks martwi się, że jakiś niczego niepodejrzewający klient może otworzyć pokrywę swojego macchiato i znaleźć trochę brokatu do włosów unoszącego się na wierzchu. Możesz się jednak zastanawiać: jeśli półtrwały kolor włosów jest w porządku, to dlaczego nie tymczasowy kolor włosów? Co za różnica?Półtrwała farba do włosów utrzymuje się na powierzchni włosów i utrzymuje się od czterech do 12 myć przed blaknięciem, natomiast tymczasowa farba do włosów zmywa się jednym szamponem, dzięki czemu jest znacznie bardziej podatna na wypadanie. MATRYCA . Jeśli kiedykolwiek używałeś tymczasowego farbowania włosów, prawdopodobnie możesz potwierdzić, w jaki sposób może on dostać się wszędzie, jeśli nie będziesz ostrożny, co może oznaczać poplamienie ubrań, chusteczek i wszystkiego innego, czego dotykają twoje włosy.

Starbucks uprzejmie prosi pracowników o pozostawienie „głośnych” osobistych stylów w domu

Pracownik Starbucks Tpg / Getty Images

Jeśli chodzi o regulacje pracownicze, w tym dotyczące odzieży, Starbucks może wydawać się dość wojowniczy. Pomyśl o tym — za każdym razem, gdy wchodziłeś do Starbucks, co mieli na sobie pracownicy? Prawdopodobnie nic niezapomnianego, prawda?

Podręcznik i przewodnik po stylu dla pracowników Starbucks zapewnia, że ​​tak właśnie jest, zachęcając pracowników do noszenia różnorodność kolorów które są „ujarzmione”. Według przewodnika te stonowane kolory to czerń, biel, szarość, granat i brąz. Ale Starbucks wykracza poza zwykłe monitorowanie koloru ubrań swoich pracowników. Przewodnik dotyczy również wzorów, po raz kolejny używając słów „wyciszony” i „przytłumiony”, aby opisać to, co jest dopuszczalne, w tym małe paski, pledy i „ciasne” wzory.Wzory „zajęty” i „śmiałe” są również nie do przyjęcia, a Starbucks podkreśla, że ​​ogólnie „solidne są twoim przyjacielem”. Konkretne koszule, których pracownicy Starbucks nie mogą nosić, obejmują koszule w krzykliwych kolorach lub „zajętym” haftem, a także te z dużymi logo lub niespójnym praniem. I nawet nie myśl o noszeniu kratki lub wzoru, który zawiera kolory, których nie ma na liście zatwierdzonych odcieni!

Ten rodzaj dżinsów nadal nie jest dozwolony w Starbucks

kobieta w lekkich dżinsach siedząca przed kawiarnią Melodie Jeng/Getty Images

Jeśli chodzi o dżinsy, trendy zmieniają się niemal co roku. Od spodów dzwonów do obcisłych dżinsów , ciemne pranie do jasnego prania, postarzane do zdobienia, niebieskie dżinsy przychodzą w wielu formach i mody. Lekkie dżinsy do prania zyskują na popularności w ciągu ostatnich kilku lat, niezależnie od preferowanego kroju, ale Starbucks wciąż mówi „nie” ' jeśli chodzi o pracowników ubierających się w ten szczególny styl spodni. Zamiast tego prosi pracowników, aby nosili tylko spodnie z ciemniejszego dżinsu lub tkaniny w kolorze czarnym, granatowym lub brązowym.

Jedynymi jasnymi kolorami dozwolonymi dla spodni pracowniczych Starbucks są szarości i khaki (zapomnij o bieli, nawet latem). Inne rodzaje spodni, z którymi pracownicy Starbucks nie mogą uciec, to dżinsy z dziurami, luźne dżinsy, dżinsy, które są zbyt długie, skórzane spodnie, spodnie sportowe i spodnie dresowe.

kanapki rybne typu fast food

Może to być jednak zasada pracownika, która datuje Starbucks. Ponieważ dżinsy stają się bardziej akceptowalne w miejscu pracy, lekkie dżinsy stają się coraz bardziej odpowiednie w niektórych nieformalnych środowiskach pracy raporty Rzeczywiście . Być może Starbucks już niedługo pozwoli swoim pracownikom dołączyć do tego trendu.

Starbucks kontroluje najdrobniejsze szczegóły — aż po skarpetki pracowników

Ktoś nosi niedopasowane skarpetki

Jeśli jest jeden sposób, w jaki możesz pomyśleć, że pracownik Starbucks może bezpiecznie pochwalić się swoim osobistym stylem, to przez skarpetki, prawda? W końcu skarpetki są w zasadzie bielizną , a jeśli szef nie może powiedzieć pracownikowi, jaki rodzaj bielizny ma nosić, czy naprawdę może dyktować, jaki rodzaj skarpetek jest dozwolony? Cóż, jeśli pracujesz w Starbucks, z pewnością mogą.

Jeśli skarpetki pracownika Starbucks są zakryte, dobrze jest iść, ale jeśli inni mogą je zobaczyć, skarpetki muszą być zgodne z wytycznymi Starbucks dotyczącymi koloru i wzoru. Tak jak Starbucks mówi w odniesieniu do skarpet w przewodniku po stylu dla pracowników: „Najlepsze są jednolite kolory, proste wzory lub nadruki”.

A Starbucks zwraca uwagę na kilka innych drobnych szczegółów, jeśli chodzi o pracowników. Sieć ma również zasady dotyczące wyboru obuwia (buty z płótna i siateczki są nie do przyjęcia, podobnie jak białe buty), style kapeluszy, krawaty i szaliki. Podobnie jak w przypadku wszystkiego, należy przestrzegać ogólnych wytycznych dotyczących kolorów i wzorów, a kapelusze i kapelusze typu bucket można zostawić w domu, wraz z długimi szalikami lub dowolnym krawatem, który będzie kolidował z wymaganym zielonym fartuchem.

Tatuaże i kolczyki? Starbucks każe pracownikom ich zatuszować

Kobieta z tatuażem na szyi

Jeśli chodzi o tatuaże i kolczyki, Zasady pracownicze Starbucks są tak surowe, jak można by się tego spodziewać, biorąc pod uwagę inne pozycje na tej liście. Pracownicy Starbucks nie mogą pokazywać żadnych tatuaży twarzy ani gardła, a każdy tatuaż z wątpliwymi obrazami również musi być zakryty. Łańcuszek nie pozwala również na więcej niż dwa kolczyki na ucho, a także na przekłucie przegrody. Zabronione jest noszenie biżuterii na dłoniach lub nadgarstkach, w tym zegarków (można nosić jedną zwykłą obrączkę, więc obrączki ślubne są dobre, ale pierścionki zaręczynowe nie są).

Chociaż możesz pomyśleć, że zasady dotyczące ubioru pracowników Starbucks są nieco surowe, kiedyś były znacznie ostrzejsze. W 2019 r. Starbucks lekko dostosowany jej kod ubioru, aby po raz pierwszy umożliwić piercing twarzy, w tym kolczyki w nosie i uszach, choć nie mogą być większe niż dziesięciocentówka.

Według Wieśniak! Przedstawiciel Starbucks zauważył: „Uważamy, że Starbucks Experience jest najlepiej dostarczany, gdy partnerzy mogą zaangażować się w pracę całym sobą. Na podstawie opinii partnerów uprościliśmy nasze zasoby i podejście do ubioru, aby zapewnić większą przejrzystość i ułatwić partnerom wybór garderoby do pracy”.

Czystość jest obok pobożności w Starbucks

Pracownik Starbucks rozdający klientom napoje Alex Burstow/Getty Images

Większość pracujących dorosłych prawdopodobnie rozumie, że powinni udać się do swojego miejsca pracy po wzięciu prysznica i zaprezentowaniu się, zwłaszcza jeśli chodzi o usługi gastronomiczne . Ale Starbucks chce, aby jego pracownicy zmyli ze swoich ciał kilka innych rzeczy, w tym rzeczy, które mogą być akceptowalne w większości innych środowisk pracy: lakier do paznokci i perfumy .

najlepsza pikantna kanapka z kurczakiem?

W odniesieniu do tych pierwszych, w podręczniku dla pracowników Starbucks stwierdza się, że pracownicy nie mogą nosić niczego, „co mogłoby się odłamać lub wśliznąć do jedzenia lub napojów”. Perfumy, a także produkty pachnące, takie jak balsamy czy płyny do mycia ciała, są zabronione z podobnych powodów, ponieważ według Starbucks silne zapachy mogą zakłócać wrażenia klientów.

Zasada przeciwko perfumom przynajmniej ma jakiś sens . Ponieważ zapach jest ogromną częścią doznań kulinarnych, prawdopodobnie nie chcesz, aby aromat twojej kawy był przerywany zapachem czyjejś wody kolońskiej Axe lub nadmiernie kwiatowymi perfumami.

Pracownicy Starbucks nie mogą prosić Cię o odejście

Klienci stojący w kolejce w Starbucks Robert Nickelsberg/Getty Images

Jeśli lubisz chodzić do Starbucks do pracy , możesz czuć, że musisz zdobyć swoje ulubione krzesło dzięki stałym zakupom. Kawa co godzinę powinna wystarczyć zachować swoje miejsce, prawda ? Okazuje się, że nie trzeba niczego kupować, żeby siedzieć w Starbucksie — nawet jednej kawy.

najlepsza marka sosu do steków

W 2018 roku PBS poinformował, że Starbucks zmienił swoją politykę, aby każdy mógł siedzieć w swoich kawiarniach tak długo, jak chce, a pracownicy nie mogą poprosić tej osoby o odejście. Zmiana była wynik kontrowersji : pracownik Filadelfii Starbucks zadzwonił na policję, aby zgłosić, że dwóch czarnoskórych mężczyzn, którzy czekali na spotkanie z inwestorem w nieruchomości, nie dokonało zakupów w kawiarni i odmówiło wyjścia, gdy zostali o to poproszeni. Nagranie nagrane przez przechodnia ujawniło, że mężczyźni siedzieli spokojnie, ale kiedy przybyła policja z Filadelfii, obaj mężczyźni zostali aresztowani. wideo z aresztowania stał się wirusowy, a Starbucks ogłosił, że zamknie wiele swoich drzwi na dzień treningu uprzedzeń rasowych.

W wyniku zmiany polityki pracownicy Starbucks mogą zgłosić klienta, który nie odchodzi, tylko wtedy, gdy czują, że ktoś stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa. Pracownikom nie wolno również wyprosić tej osoby. Zamiast tego mają wezwać policję.

Pracownicy Starbucks nie mogą pracować szybciej niż już są already

Pracownik Starbucks robi napoje Stephen Chernin/Getty Images

Jeśli kiedykolwiek poczujesz, że musiałeś długo czekać na zamówienie w Starbucks, powinieneś wiedzieć, że twoi bariści najprawdopodobniej pracują tak szybko, jak im wolno. W 2010 roku Starbucks wprowadził zmiany do swoich wytycznych dla pracowników, które mogły sprawić, że klienci będą musieli dłużej czekać. Ta zmiana zasady nakazuje, aby pracownicy Starbucks nie mogli wypijać więcej niż dwóch drinków jednocześnie, a drugiego drinka mogą zacząć dopiero, gdy już prawie skończyli pierwszy.

Ponadto pracownicy muszą gotować mleko na parze dla każdego napoju Starbucks oddzielnie, w przeciwieństwie do gotowania na parze większej porcji mleka naraz. Przepisy mówią również, że pracownicy muszą myć określone narzędzia po każdym napoju, że mogą korzystać tylko z jednego ekspresu na raz i że nie wolno im przenosić się ze stanowiska pracy na stanowisko pracy.

Zasady miały na celu stworzenie wydajniejszej linii kawy, ale gdy tylko zostały wdrożone, pracownicy Starbucks zgłosili, że sprawy nie były tak wydajne, jak powinny. dziennik 'Wall Street cytowany jeden pracownik mówiąc, że czas oczekiwania podwoił się w niektórych przypadkach, w wyniku czego powstały dłuższe kolejki.

Potrzebujesz przerwy na nocnik? Udaj się do najbliższego Starbucksa

Mężczyzna idący do sklepu Starbucks Justin Sullivan/Getty Images

Jeśli kiedykolwiek zwiedzałeś miasto i potrzebowałeś szybko znaleźć toaletę, prawdopodobnie wszedłeś do sieciowej restauracji w nadziei, że pozwolą ci skorzystać z łazienki w zamian za zakup. Ale następnym razem, gdy będziesz potrzebować przerwy na nocnik, a w pobliżu jest Starbucks, możesz wejść prosto do kawiarni i poprosić o skorzystanie z toalety, bez konieczności zakupu.

W tym samym czasie że Starbucks wyeliminował zasadę zakazu włóczenia się, zmienił również wytyczne dotyczące tego, kto może korzystać z łazienek sieci kawiarni. Teraz każdy może udać się do Starbucks na przerwę w łazience bez konieczności kupowania drinka. Nawet jeśli znajdujesz się w miejscu, w którym łazienki Starbucks są zwykle zamknięte, wystarczy poprosić pracownika o kod klucza lub klucz, a on nie może ci odmówić.

Podczas gdy nowa zasada dotycząca łazienki miała lepiej służyć klientom, według, badanie na Uniwersytecie Teksańskim , zmiana zasad faktycznie zmniejszyła liczbę wizyt w Starbucks. Odwiedziny w sklepach Starbucks zmniejszyły się o prawie 7 procent po tej decyzji, a spadek ten był o ponad 80 procent wyższy w przypadku sklepów zlokalizowanych w pobliżu schronisk dla bezdomnych. Klienci, którzy weszli do Starbucks, zmniejszyli również ogólny czas spędzany w kawiarni.

Pracownikowi Starbucks technicznie nie wolno mówić „nie” na większość rzeczy

Kobieta pracująca w Starbucks Dan R. Krauss/Getty Images

Polityka Starbucks przeciwko mówieniu klientom „nie”, gdy proszą o skorzystanie z toalety, rozciąga się jeszcze dalej: technicznie pracownicy Starbucks nie powinni w ogóle mówić ci „nie”, niezależnie od tego, jaka może być twoja prośba – raczej polityka jest 'po prostu powiedz tak.'

Według były pracownik Starbucks Carrie Dils: „Koncepcja jest prosta: jeśli klient zgłasza problem lub skargę, zaproponuj mu zdecydowane TAK. Nie skupiaj się na tym, czego nie możesz zrobić dla klienta, powiedz mu, co możesz dla niego zrobić”. Na przykład Dils mówi, że jeśli klient poprosi pracownika o poddanie mu napoju w kuchence mikrofalowej, ponieważ przez godzinę siedział obok laptopa, pracownik może nie być w stanie powiedzieć, że może go podgrzać w kuchence mikrofalowej, ale może powiedzieć „tak, Podgrzeję dla ciebie, ale zamiast tego z parzonym mlekiem.

Więc następnym razem, gdy będziesz mieć specjalną prośbę w Starbucks i uważasz, że nie ma szans, aby pracownik ci pomógł, śmiało zapytaj.

zamknięcie ogrodu oliwnego na stałe

Oto kilka bardzo ścisłych wyjątków od tego „nie”

Ludzie czekają na zewnątrz Starbucks S3studio/Getty Images

Istnieją dwie konkretne prośby klientów, na które pracownicy Starbucks muszą odpowiedzieć zdecydowanym „nie”. Jeśli poprosisz o wejście do Starbucks trochę wcześnie, aby znaleźć idealne miejsce przy oknie, lub jeśli poprosisz o pozostanie trochę do późna, aby dokończyć ostatniego e-maila do swojego szefa, nie masz szczęścia. Pracownicy Starbucks są zobowiązani do trzymania klientów z dala do dokładnej godziny otwarcia i muszą wypędzać klientów za drzwi, gdy tylko zegar wybije godzinę zamknięcia.

Jeśli uważasz, że jesteś wyjątkiem, warto pomyśleć dwa razy. W rzeczywistości, jeden pracownik Starbucks powiedział Wtajemniczony że proszenie o złamanie tej zasady jest jedną z najbardziej irytujących rzeczy, które klient może zrobić. „Istnieje cała lista kontrolna czynności, które pracownicy muszą zrobić, zanim będą mogli otworzyć sklep, i naprawdę nie mogą otworzyć sklepu 15 lub 30 minut wcześniej dla klienta rannego ptaszka” – powiedział pracownik.

Niestety, być może będziesz musiał odłożyć napiwek pracownika z powrotem do portfela

słoik napiwków w kawiarni

Okazywanie wdzięczności pracownikom usług i innym profesjonalistom w swoim życiu poprzez napiwki to całkiem fajna rzecz. Jeśli jednak myślisz o zaoferowaniu wakacji lub nawet napiwku dla ulubionego baristy Starbucks , warto pomyśleć dwa razy.

Polityka napiwków Starbucks nakazuje pracownikom: musi podzielić napiwki gotówkowe na równi. Według Reddit Wątek, jak rygorystycznie egzekwowana jest ta zasada, wydaje się zależeć od kawiarni, chociaż wielu pracowników czuje się pod presją rówieśników, aby nie łamać zasady, nawet gdy w grę wchodzi dobry napiwek.

Pracownicy Starbucks na Reddit poinformowali również, że niektórzy klienci obeszli zasadę podziału napiwków, umieszczając gotówkę w zapieczętowanej kopercie z imieniem i nazwiskiem pracownika i poprosili pracownika o otwarcie koperty później, ale nie jest jasne, czy ten pracownik ma obowiązek podzielić to, co jest wewnątrz. Niektórzy pracownicy odpowiedzieli, że czuliby się źle o nie dzieleniu się tego typu napiwkami, podczas gdy inni deklarowali, że rozumieją, iż niektórzy z ich kolegów „zasłużyli na ich zatrzymanie”.

Ogólnie rzecz biorąc, wygląda na to, że zespół Starbucks to naprawdę zespół ludzi, którzy się nawzajem wspierają. Wielu pracowników wskazuje, że otrzymuje całkiem niezły udział w napiwkach, nawet jeśli wszystkie są rozdzielone równomiernie.