W końcu wiemy, dlaczego Taco Bell jest tak tani?

Znak Taco Bell Ethan Miller/Getty Images

Restauracje typu fast food słyną z serwowania szybkich, niedrogich posiłków dla każdego, od osób w biegu po całą rodzinę potrzebującą obiadu. Robią to za pomocą wielu podobnych taktyk, takich jak kupowanie hurtowe, podawanie tanich składników i strategiczne ustalanie cen menu. Ale jakoś wśród dziesiątek konkurentów Taco Bell wyróżnia się jako jeden z najtańszych, mimo że oferuje tak wiele różnych opcji.

Jak więc dokładnie Taco Bell utrzymuje swoje ceny na tak niskim poziomie, jednocześnie utrzymując jedzenie tak całkowicie godne pożądania? Cóż, w rzeczywistości jest w tym więcej, niż można się spodziewać, i dotyczy wszystkiego, od źródeł składników, przez płace pracowników, po słynne menu wartości, które kochasz. Jak się okazuje, słynne hasło Taco Bell „myśl poza bułką” może dotyczyć nie tylko jedzenia Taco Bell, ale także jego ceny.Menu Taco Bell jest bezkonkurencyjne

Burrito Taco Bell Joshua Blanchard/Getty Images

Taco Bell zawsze słynął ze swojego menu w dolarach , która oferuje posiłki w szczególnie przystępnych cenach. Jednak pod koniec 2019 , Taco Bell zmienił swoje słynne menu w dolarach na menu wartości Cravings. Chociaż można by się spodziewać, że ta zmiana nazwy oznaczałaby wzrost cen w menu do ponad dolara, ten ruch faktycznie pozwolił Taco Bell rozszerzyć listę ofert w menu wartości. To ostatecznie oznacza więcej ofert po lepszych cenach.

Menu wartości ma teraz różne poziomy, co oznacza, że ​​możesz zacząć od czegoś takiego jak Nacho Crunch Podwójnie Ułożone Taco za dolara i dodaj produkty takie jak pico de gallo, guacamole i kwaśną śmietanę po kilka centów za sztukę. Te Składniki zsumuj, aby zrobić sycący posiłek, a koszty pozostają niskie.

Nowe menu jest bardzo podobne do tego menu w dolarach to było w pobliżu i popularny od lat 90. tylko teraz jest jeszcze bardziej dynamiczny.zimny napar z kremem mokka

Taco Bell kupuje hurtowo, aby zaoszczędzić duże pieniądze

Pomidory Taco Bell Yawar Nazir/Getty Images

Trzeba przyznać, że ta strategia nie jest specyficzna dla Taco Bell. Od czasu wynalezienia nowoczesnych franczyz fast food, jedną z kluczowych zasad, która pozostała nienaruszona, jest teoria ekonomia skali , co zasadniczo oznacza, że ​​każda pojedyncza dodatkowa jednostka produkcji (dla Taco Bell, każde pojedyncze taco) kosztuje firmę mniej niż poprzednia jednostka. Powiedzmy, że jesteś w domu i robisz sobie taco od podstaw. Dlaczego nie zrobić sobie drugiego taco? Składniki już się skończyły i będzie to znacznie mniej pracy, jeśli zrobisz je razem z pierwszym.

Jednym z powodów, dla których ta zasada sprawdza się tak dobrze w firmach zajmujących się fast foodami, jest to, że firmy te mogą już sprowadzać składniki za dość tanie. Na lepsze lub gorsze składniki luzem, takie jak kukurydza pozostają niezwykle tanie w Ameryce, a kupowanie ich w większej ilości zazwyczaj oznacza lepszą ofertę. Finalny produkt Taco Bell pozwala trzymać się budżetu, nawet jeśli kupujesz kolejne taco i jeszcze jedno i jeszcze jedno.

Sezonowana wołowina Taco Bell to tylko 88 procent prawdziwej wołowiny

Kierowca odbierający Taco Bell od pracownika drive-thru Joe Raedle/Getty Images

Ten brzmi nieco gorzej, niż jest w rzeczywistości. Pewnie, Wołowina Taco Bell nie jest dokładnie w 100% prawdziwa wołowina, a jeśli jesteśmy dokładni, Taco Bell dostaje tylko B+ w dziale jakości mięsa. Ale dzięki pozew sądowy rozwiązane w kwietniu 2011 r., mamy teraz jaśniejszy obraz tego, czego możesz oczekiwać od taco wołowego, które znajdziesz w Taco Bell.Więc co jest w wołowinie? Na początek garść składników o naprawdę długich, mylących nazwach. Według podziału z Najpierw ucztujemy , tajemnicze mięso zawiera maltodekstrynę jako teksturę, trehalozę jako substancję słodzącą i drożdże torula dla pikantnego smaku. Zawiera również kilka stabilizatorów, kwas mlekowy i sztuczne barwniki.

jak sprawić, by dzieci przybrały na wadze

Ale być może najbardziej zaskakującym składnikiem wołowiny jest ten, który możesz znaleźć w swojej domowej szafce do pieczenia. Taco Bell dodaje kakao do wołowiny, najprawdopodobniej do barwienia. To znajomy brązowy kolor. Proszek kakaowy może również służyć do aromatyzowania, chociaż na szczęście dla klientów mięso taco nie smakuje zbyt czekoladowo.

Jedzenie Taco Bell ma wiele składników wypełniających, których niekoniecznie byś się spodziewał

Jajka Taco Bell

Jeśli spędzasz dużo czasu na czytaniu faktów żywieniowych w menu fast food, możesz wiedzieć, że franczyzy fast foodów często oszczędzają pieniądze, włączając niektóre składniki wypełniające, które nie są zbyt dobrze znane świeże kupiłbyś w sklepie. I chociaż Taco Bell może pochwalić się wieloma świeże, chrupiące warzywa w menu takich klasyków jak ta Crunchwrap Supreme , menu zawiera również kilka typowych, niedrogich podstawowych składników fast food, często sztucznie stabilizowanych, aby zapewnić długi okres przydatności do spożycia.

Szybki rzut oka na Taco Bell Lista składników poinformuje Cię, że na przykład jaja z łańcucha zawierają nie tylko jaja kurze, ale także olej sojowy, gumę ksantanową i gumę guar. Guma ksantanowa zagęszcza i stabilizuje jajka, co skutkuje kremową konsystencją i dłuższym okresem przydatności do spożycia, co pozwala zaoszczędzić pieniądze Taco Bell, zmniejszając marnowanie żywności. Guma ksantanowa sama w sobie nie sprawia, że ​​jedzenie jest mniej zdrowe, chociaż nie jest to coś, co prawdopodobnie dodajesz do jedzenia w domu. Twoje ciało nie może go strawić, co oznacza, że ​​nie dostarcza składników odżywczych (i nie gromadzi żadnych kalorii), ale pomaga obniżyć ceny jajek Taco Bell.

Nie każdy element menu Taco Bell zawiera mięso, co czyni go znacznie tańszym niż inne fast foody

Restauracja Taco Bell Ethan Miller/Getty Images

W 2019 roku Taco Bell zobowiązał się „być jeszcze łatwiejszym i lepszym dla wegetarian i fleksitarianie . Nie jest to dokładnie nowy pomysł dla Taco Bell, które już szczyciło się menu zawierającym ponad 8 milionów wegetariańskich kombinacji, ale każda sieć fast foodów deklarująca konkretną misję, aby być bardziej przyjazną wegetarianom, wskazuje na poważną transformację kulturową zachodzącą w przemyśle spożywczym.

I to nie była tylko pusta przysięga. Strona internetowa Taco Bell faktycznie zawiera zasoby dotyczące tego, jak jeść weganizm w meksykańskiej sieci żywności. Spożywanie mniejszej ilości mięsa oznacza nie tylko mniej martwych krów i obniżyć poziom cholesterolu , ma to również duży wpływ na oszczędności w Twoim portfelu. Mięso może być drogie, więc marketing opcji wegetariańskich Taco Bell oznacza również, że sieć może reklamować tańsze posiłki, nawet jeśli ten posiłek to tylko Crunchwrap Supreme bez wołowiny. A ponieważ te posiłki nadal zawierają fasolę, kwaśną śmietanę i skrobię jak kukurydza, nadal są całkowicie sycące.

ile kosztuje butelka absyntu?

Taco Bell nie płaci tak dużo swoim pracownikom

Pracownik Taco Bell podaje klientowi drinka przez okno wjazdowe Bruce Bennett/Getty Images

Niefortunna prawda jest taka, że ​​fast foody są często tanie, ponieważ tania jest siła robocza. Pracownicy fast food często otrzymują płacę minimalną lub nieco powyżej stawek płacy minimalnej. Według Tabela płac , pensje Taco Bell wahają się od 7,81 USD do 14,18 USD za godzinę, a pracownicy kuchni na ogół zarabiają zaledwie 8,50 USD. Ta sama witryna szacunki średnia pensja pracownika fast foodów wynosi 8,85 USD, co zdecydowanie stawia Taco Bell na podobnym poziomie jak w większości innych sieci fast foodów.

Chociaż w wielu stanach ta pensja jest nadal wyższa od płacy minimalnej, ważne jest, aby pamiętać, że jednym z powodów, dla których jedzenie jest tak tanie, jest to, że ludzie pracujący przez długie godziny, aby ci to zapewnić, nie zarabiają mnóstwa ciasta. Dla Taco Bell i jej klientów może to oznaczać znaczne oszczędności, ale może rozłożyć pracowników na bardzo cienkie.

Jedzenie Taco Bell jest celowo przygotowywane dla osób, które nie planują wydać tony na posiłek

Taco Bell Joshua Blanchard/Getty Images

Taco Bell nie bez powodu utrzymuje niskie ceny, a wszystko, co dotyczy cen franczyzy, jest wysoce celowe. Ich klienci oczekują niskich cen, do czego dąży Taco Bell.

Jak zauważył Ta-Nehisi Coates Atlantycki „Nie można po prostu przestać jeść fast foodów. Musisz zmienić wiele zachowań związanych z tym, dlaczego jesz fast food”. Ludzie kupują fast foody nie bez powodu i to nie tylko dlatego, że są leniwi. Często klienci Taco Bell szukają taniego, ale nieco zdrowego sposobu na wyżywienie całej rodziny z ograniczonym budżetem, czasami po długich godzinach pracy lub gdy są zbyt zajęci, by gotować. Taco Bell zdecydowanie wziął to pod uwagę, robiąc to kombinacje i pakiety imprezowe , które są przeznaczone dla klientów, którzy chcą nakarmić wiele osób jednym zamówieniem.

Podstawowe potrawy Taco Bell mogą być tańsze, ale dodatki się gromadzą

Znak Taco Bell na wolności Ethan Miller/Getty Images

Wszyscy wiemy, że Taco Bell ma zabójcze menu z wieloma pozycjami, które kosztują zaledwie dolara, a te ceny pozostają niskie, ponieważ dodatki Taco Bell, takie jak guacamole, kwaśna śmietana i pico de gallo, zwykle kosztują więcej. W rzeczywistości Taco Bell chwali się, że ma miliony kombinacji i modyfikacji menu. Zasadniczo restauracja oferuje niekończące się wybory . Jedyną rzeczą, o której należy pamiętać, oddając się tym niekończącym się wyborom, jest to, że 50 centów tu i tam doczepionych do każdego taco może w końcu się sumować.

W ten sposób Taco Bell może nadal sprzedawać bardzo tanie ceny menu, ale gdy otrzymamy paragon, możesz zapłacić trochę więcej, niż się spodziewałeś. Ogólnie jednak dodatki są stosunkowo niedrogie, więc jeśli nie tworzysz szalonych kombinacji, nie powinieneś być zbyt zaskoczony, gdy przekażesz swoją kartę kredytową.