Nieopowiedziana prawda o Wegmans

Wegmans Wegmans przez Facebook

Obfite, świeże produkty. Gigantyczne sekcje masowe. Wyselekcjonowane groty serowe. Świeże, wysokiej jakości mięsa. I bar oliwkowy tak obszerny, że bardziej trafnie nazywa się go śródziemnomorskim. To tylko niektóre z rzeczy, które klienci Wegmanów często uwielbiają w sieci spożywczej, która prowadzi 94 sklepy na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Zaprojektowany aby „wyglądać i czuć się jak europejski rynek pod gołym niebem”, sklepy Wegmans zdobyły dla siebie kult.

Ale niegdyś mniej znane Wegmany stają się coraz bardziej na radarze kupujących w całym kraju jako ostateczny cel zakupów spożywczych. Jeśli masz kogoś w pobliżu, prawdopodobnie wiesz dlaczego. Więc co powinieneś wiedzieć, zanim zrobisz tam zakupy? Czy naprawdę są tak dobrzy, jak wszyscy mówią, i jakie szkielety mają w swojej szafie? Oto chudy na Wegmanie, od podstawowych faktów po krytyczne obserwacje.Trzymają to w rodzinie

John Wegman Obrazy Getty

Sklepy Wegmans, choć dziś są prawdziwym molochem spożywczym, mają skromne początki w Nowym Jorku. Została założona w Rochester w 1916 roku, kiedy John Wegman otworzył Rochester Fruit & Vegetable Company. Rok później dołączył do niego jego brat Walter, a ponieważ dwaj bracia dorastali pracując w sklepie swoich rodziców, byli w stanie rozwijać się i utrzymywać firmę. Kierowali firmą do 1950 roku, kiedy to syn Waltera, Robert, przejął stery, a w latach 70 rozszerzył działalność znacząco. Dziś sklep jest prowadzony przez syna Roberta, Danny'ego, który jest prezesem, oraz jego dwie córki, Nicole i Coleen, które są odpowiednio prezesem, dyrektorem generalnym i starszym wiceprezesem.

Są numerem jeden

wegmanowie Instagram

Ze wszystkich sklepów spożywczych we wszystkich regionach na całym świecie Wegmans jest mocno zakorzeniony na pierwszym miejscu, według ankiety z Raporty konsumenckie . Od 2006 roku zdobywają ten numer jeden, pokonując innych zaciekłych konkurentów, takich jak Publix, Market Basket i Handlowiec Joe'a . W ankiecie, w której wzięło udział prawie 58 000 osób i 62 różne sklepy spożywcze, uwzględniono różne czynniki, takie jak czystość, dostępność produktów, atrakcyjne produkty, przystępne ceny oraz jakość mięsa i drobiu.

pracuje w Starbucks fajnie?

Mają minimalne marnowanie żywności

Wegmans produkują Obrazy Getty

Sklepy Wegmans są fizycznie duże. W rzeczywistości powierzchnia, jaką zajmuje jeden sklep Wegmana, może być równa podwoić przestrzeń innych supermarketów — od 80 000 do 120 000 stóp — co daje poczucie, jak duże są. Dodatkowo naprawdę they wykorzystać tę przestrzeń , zaopatrując go w towary, które nigdy nie pozostają na półce. Dzieje się tak dlatego, że Wegmans obraca swoje zapasy nawet 100 razy w ciągu roku, w porównaniu do innych sklepów, które obracają zapasy tylko od 18 do 20 razy. To znacząca różnica, która wyjaśnia, dlaczego ich produkty są znane ze świeżości. Dodajmy do tego fakt, że pomaga im to funkcjonować przy minimalnym marnowaniu żywności — coś, nad czym pracowali od dłuższego czasu — i masz bardzo wydajny system w pracy. Dodatkowo minimalne marnowanie żywności oznacza wszędzie niższe ceny.Świetnie się dla nich pracuje

Pracownicy Wegmans Instagram @Waga

Wegmanie nie zrobili tego Fortuna 100 najlepszych firm do pracy wymienia 20 lat z rzędu za bycie garbatym dla swoich pracowników. Raczej są znani z tego, że bardzo dobrze traktują swoich pracowników, oferując im różnorodne możliwości i zalety. Po pierwsze, korzyści są całkiem dobre , począwszy od pełnego ubezpieczenia zdrowotnego, badań wellness, płatnych wakacji i wakacji, planów 401K dopasowanych do 50 procent i stypendiów na czesne. A ponieważ są własnością prywatną, nie są na łasce giełdy, która może zapewnić pracownikom dobre bezpieczeństwo pracy. Ich stawki płac są również uczciwe, chociaż nie są wybitne. Mimo to, biorąc pod uwagę, że nigdy nie mieli zwolnień, nawet gdy musieli zamknąć sklepy, pozostają całkiem dobrym miejscem do pracy.

Okruchy srebrnego johna

Ciężko tam znaleźć pracę

Pracownicy Wegmans Instagram @miasto_samodzielnie

Przy tak gościnnym środowisku pracy zrozumiałe jest, że rywalizacja o pracę w Wegmans byłaby zdrowa. Ale najwyraźniej jest to więcej niż zdrowe — w rzeczywistości może być wręcz zaciekły . Wegmans regularnie dostaje tysiące wniosków za każdym razem, gdy otwiera nowe sklepy, co jest imponujące, ale czasami może być cierpkim bezczelnikiem, aby wbić nogę w drzwi. Na przykład, kiedy nowy sklep Wegmans został otwarty w Montgomeryville w Pensylwanii, aż 10 000 osób ubiegało się o 500 wolnych stanowisk. Oznacza to, że znalezienie tam pracy było bardziej konkurencyjne niż dostanie się na Uniwersytet Harvarda w tym samym roku, co przyznało się tylko 5,8 procent wnioskodawców.

Próbowali porzucić Aleca Baldwin

Alec Baldwin a jego mama naprawdę lubi Wegmanów. W rzeczywistości występują razem w reklamach sklepu spożywczego, podkreślając, że mama Baldwina odmawia przeprowadzki z północnego wschodu do Los Angeles ze względu na brak sklepów Wegmans w regionie. Sprawy stały się jednak kontrowersyjne, gdy Baldwin wpaść w kłopoty z American Airlines za odmowę wyłączenia telefonu komórkowego, a następnie wyzywanie załogi samolotu obraźliwymi wyzwiskami. Wtedy Wegmans wyłączył reklamy, prawdopodobnie zaniepokojony konsekwencjami. Jednak z powodu napływu fanów wysyłających e-maile, tweetujących i dzwoniących w obronie Baldwina, wkrótce potem przywrócili reklamy.Chris Christie dużo tam wydaje

Chris Christie Obrazy Getty

W 2015 roku Chris Christie znalazł się w gorącej wodzie po tym, jak było ujawnił że wydał 300 000 dolarów na jedzenie i alkohol w ciągu pięciu lat i obciążył nimi konto wydatkowe. Z tych 300 000 USD łącznie 76 373 USD wydano w sklepach Wegmans podczas 53 oddzielnych wizyt w sieci. Oznacza to, że średnio za każdą wizytę wydano nieco ponad 1400 USD. Według doradcy w biurze gubernatora, wszystkie te wydatki były przeznaczone wyłącznie na cele oficjalne, takie jak przyjęcia i utrzymanie rezydencji gubernatora New Jersey, a nic na własny użytek Christie.

Mają świetną obsługę klienta

Pracownik Wegmans

Wegmans mocno inwestuje w swojej sile roboczej, upewniając się, że są wykwalifikowani w tym, co robią. I ta inwestycja generuje produkt uboczny: doskonałą obsługę klienta. Ma to sens, ponieważ pracownicy, którzy są ekspertami w swojej dziedzinie, będą lepszym źródłem informacji dla kupujących, w przeciwieństwie do kogoś, kto nie dba o produkt. Jak powiedział Kevin Stickles, wiceprezes ds. zasobów ludzkich Atlantycki „Kiedy najpierw myślisz o pracownikach, wyniki są lepsze. Chcemy, aby nasi pracownicy rozszerzyli markę na naszych klientów”. W tym celu niektórzy pracownicy zostaną wysłani na wycieczki, aby dowiedzieć się więcej o ich specjalizacji, więc istnieje szansa, że ​​rzeźnik z twoich Wegmans odwiedził ranczo w Argentynie lub być może sprzedawca serów odwiedził Włochy. Ponadto kasjerzy muszą ukończyć pełne 40 godzin szkolenia, zanim będą mogli w ogóle pracować z klientami, co daje poczucie, jak dużo szkolenia im przeszli.

Prowadzą własne restauracje

wejście Instagram @Waga

Wiele sklepów spożywczych przygotowało posiłki na miejscu, takie jak sushi, kanapki i kurczak z rożna. A niektóre sklepy mają dodatkowe oferty specjalistyczne. Jeśli na przykład robisz zakupy w Whole Foods, możesz być w stanie zafundować sobie piwo i ostrygi . Ponadto niektórzy sklepy spożywcze będą mieli działający Starbucks w sklepie więc możesz dostać świeże latte i bułeczki.

sól w rogach domu

Ale Wegmans poszło o krok dalej w grze z gotowym jedzeniem, tak jak niektóre z ich lokalizacji pełne restauracje , a oni są trochę popularny . Jedna restauracja serwuje dania współczesnej kuchni amerykańskiej, takie jak sushi, sałatki i kanapki. Inny specjalizuje się w ekskluzywnych hamburgerach i frytkach, generując długie kolejki w piątkowe wieczory. Mają nawet włoską restaurację w jednym ze swoich lokali w Rochester, która robi własny makaron od zera i ma obszerną kartę win. I oczywiście wszystkie używane przez nich składniki pochodzą z firmy Wegmans.

Otwierają tylko trzy sklepy rocznie

Wegmans

Można by pomyśleć, że przy tak udanym modelu biznesowym firma Wegmans byłaby zainteresowana jak najszybszym rozwojem. Ale, co zaskakujące, nie dążą do gwałtownego wzrostu, zamiast tego przyjmują bardziej wyważone podejście i otwierają nie więcej niż trzy sklepy rocznie. Dzieje się tak, ponieważ obawiają się, że ich jakość spadnie, jeśli poruszają się zbyt szybko. Jako Mary Ellen Burris, starsza wiceprezes i zaufany członek zespołu Wegmans, powiedział Atlantycki , „nie możemy nadal być najlepsi, jeśli staramy się iść w szybszym tempie”.

Ale to nie znaczy, że są przeciwni otwieraniu sklepów na nowych rynkach, na których będą konkurować z innymi sklepami spożywczymi, takimi jak Publix, coś, co już zrobione . Ciekawie będzie zobaczyć, dokąd pójdą dalej.

Krytykowano ich za znakowanie GMO

etykieta gmo Obrazy Getty

Zwolennicy Oznakowanie GMO skrytykowali Wegmanów za ich decyzja nie wymagać etykiet na produktach zawierających genetycznie zmodyfikowane składniki. Ale to nie znaczy, że całkowicie nie popierają tego pomysłu. Chcą raczej, aby dyrektywa pochodziła od rządu. ZA komunikat na ich stronie internetowej czytamy: „Zdecydowanie poparliśmy krajową definicję GMO do znakowania produktów spożywczych. W 2016 roku Kongres USA uchwalił ustawę o znakowaniu GMO, której wdrożenie potrwa kilka lat. W końcu konsumenci będą mieli spójne, niewprowadzające w błąd etykiety bez względu na to, kto dystrybuuje produkt”. Więc chociaż na razie nie wymagają etykiet, wdrożą każdy mandat.

Krytycy mówią, że porzucili centrum miasta

śródmieście Obrazy Getty

Chociaż Wegmans jest chwalony i kochany przez wielu ludzi, ludzie oskarżają sklep spożywczy o opuszczenie centrum miasta. To dlatego, że Zamknięte dwa sklepy w śródmieściu: jeden w Rochester, a drugi w Syracuse — i niektórzy mieszkańcy nie byli z tego powodu zadowoleni. Joe Nicoletti, były radny miejski i członek zgromadzenia stanowego, powiedział: Standard pocztowy „To przerażająca decyzja dla miasta, cios w ciało dla tej części miasta i Wegmans musi przy tym trzymać nogi w ogniu”. Było to dla niego szczególnie przygnębiające, ponieważ robi tam zakupy wraz z różnorodną społecznością imigrantów. I chociaż Wegmans przypisuje zamknięcie zmniejszeniu ruchu zakupowego, niektórzy mieszkańcy nie kupują tego toku rozumowania. Mimo to Wegmans rzadko zamyka sklepy, więc miejmy nadzieję, że nie będzie dalszych problemów.

Sandra Lee i Andrew Cuomo

Ich wina Trump wywołały pewne kontrowersje

wino atutowe Obrazy Getty

Wegmans sprzedaje szeroką gamę wina i napoje spirytusowe , począwszy od tanich standardów krajowych po wysokiej klasy produkty importowane z Włoch i Francji. Więc nie ma nic niezwykłego w tym, że… Sprzedać Wino Trumpa, które robią od 2011 roku. Nic dziwnego jednak, że w ostatnich latach stało się to kontrowersyjną akcją, według tych, którzy sprzeciwiają się administracji Trumpa i jej polityce. Niektórzy wezwali do bojkot o winach Trumpa, stawiając Wegmanów w środku kontrowersyjnej sytuacji. Ale jak powiedziała Jo Natale, wiceprezes ds. kontaktów z mediami w sklepie spożywczym Richmond Times-Wysyłka „Naszą rolą jako sprzedawcy detalicznego jest oferowanie naszym klientom wyboru” – powiedział. „Z różnych powodów czasami prosi się nas o zaprzestanie sprzedaży produktu. Nasza reakcja jest zawsze taka sama, bez względu na produkt: sposób, w jaki produkt się sprawdza, jest naszą jedyną miarą tego, co pozostaje na naszych półkach i co idzie”. Dlatego zwracają uwagę tylko na podaż i popyt, i nie uważają tego za odzwierciedlenie ich stanowiska politycznego.

Wiedzą, że nie są poprawne gramatycznie

Wegmans Obrazy Getty

Miłośnicy gramatyki mogą pomyśleć, że Wegmans zapomnieli apostrofu w swoim imieniu, który powinien się tam znajdować, aby wskazać posiadanie. Jest jednak powód, dla którego go tam nie ma: w 1931 r uproszczono logo i od tego czasu apostrof zniknął. I jest mało prawdopodobne, że wróci, ponieważ dodanie go do wszystkich znaków i produktów w sklepie kosztowałoby ponad 500 000 USD. Z tego powodu zachęcają klientów do myślenia o tym po prostu jako o liczbie mnogiej, a nie zaborczej.

Danny Wegman ma eklektyczne wyczucie mody

John Wegman Obrazy Getty

Nie jest tajemnicą wśród zagorzałych fanów Wegmana, że ​​Danny Wegman ma eklektyczne wyczucie mody. Jest znany z noszenia odważnych, jasnych kolorów i stylów, które czasami były znane known granica z krzykliwym . Nawet w reklamach firmowych dla sieci, nie boi się sportu żółtą skórzaną kurtkę inspirowaną westernami, z frędzlami, swobodnie udrapowaną na jego, skądinąd, profesjonalnej stroju. Wielbiciele zwracali również uwagę na jego skłonność do marynarek w jasnych kolorach lub z odważnymi akcentami, które zmieniają jego wygląd w dziwną kombinację glamu i dziadka. Więc trudno go przegapić, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że… dyski do tego wiśniowo-czerwone, niestandardowe ferrari po mieście.

Kategorie Nazwy Jak Zabawa