Nieopowiedziana prawda o A&W

Restauracja A&W Instagram

Ze stałą rozwój sieci fast food , wyróżnienie się z tłumu może być trudne. I chociaż wiele sieci przez lata nadal było innowacyjnych, jest jeden, który konsekwentnie od 100 lat jest ulubionym miejscem piwa korzennego i „całkowicie amerykańskiej żywności”.

A&W rozpoczął swoją działalność od rosnącej popularności piwa korzennego na początku XX wieku i od tego czasu sieć nadal wykorzystuje popularność swojego sztandarowego napoju. Z blisko 1000 lokalizacji na całym świecie sieć trzymała mocno rękę w grze typu fast food. Z różnorodnymi hamburgery , opcje z kurczakiem, coney dog ​​i ukochane piwo korzenne pojawiają się w ich menu, A&W grało konsekwentną talią kart. A za 100 lat może się wiele wydarzyć.meksykańskie jedzenie fast food

Od powiązania z prohibicją, po najsłynniejszy wynalazek sieci, A&W to coś więcej niż na pierwszy rzut oka. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej, aby dowiedzieć się więcej. To jest nieopowiedziana prawda A&W.

A&W nosi imię swoich założycieli

znak &w Facebook

A&W ma długą historię, koncentrując się na serwowaniu ludziom na całym świecie ich kremowego, pysznego piwa korzennego i przystępnych fast foodów. W 1919 założyciel sieci, Roya Allena , postanowiła założyć stoisko z piwem korzennym podczas parady w Lodi w Kalifornii podczas uroczystości powitalnej dla I wojna światowa weterynarze wracają do domu. Według Kronika San Francisco „Postawił tymczasową trybunę w sam raz na paradę upamiętniającą żołnierzy powracających z I wojny światowej, serwując zimne piwo korzenne w mroźnych szklanych kuflach za 5 centów w upalny czerwcowy dzień”.

Po sukcesie stoiska, Allen wprowadził Franka Wrighta na scenę w 1922 roku. Obaj połączyli siły i wydzierżawili pierwsze dwa piwa korzenne swoim pierwszym franczyzobiorcom, aby skupić ich uwagę na ekspansji w Sacramento w Kalifornii. W tym czasie partnerzy postanowili nazwać sieć A&W, używając A dla Allena i W dla Wrighta.A&W od początku wspiera weteranów

uścisk dłoni przed flagą

Kiedy Allen założył swoją stanąć w 1919 r. Allen odniósł sukces nie tylko w branży piw korzennych, ale także w branży wspierania weteranów. Tego dnia piwo korzenne Allena służyło jako powitalny gest w domu i symbol koleżeństwa dla powracających żołnierzy i ich bliskich, a od tego czasu firma nadal wspiera weteranów.

Co roku gospodarze A&W Narodowy dzień pływania piwa korzennego 6 sierpnia. Tego dnia sieć rozdaje bezpłatne małe piwo korzenne wszystkim klientom w uczestniczących lokalizacjach (bez konieczności zakupu), prosząc klientów o przekazanie darowizn na rzecz Disabled American Veterans, organizacji non-profit, która pomaga weteranom w znalezieniu pracy. dostać się na wizyty lekarskie i zapewnić dodatkowe środki. Według Przewód biznesowy , A&W zebrało ponad 800 000 dolarów dla grup weteranów od 2013 roku, a sieć ma tylko nadzieję, że liczba ta będzie nadal rosła.

Zakaz pomógł w rozwoju A&W

piwo korzenne w kubku Instagram

Kiedy założyciel A&W, Roy Allen, uruchomił swoje pierwsze piwo korzenne, było to mniej więcej wtedy, gdy ruch Temperance próbował przekonać ludzi do unikania intoksykacji, ostatecznie prowadząc opłata za zakaz . Kiedyś 18. poprawka uchwalona w styczniu 1920 roku konstytucja zakazała produkcji, sprzedaży i transportu alkoholu.To był ciężki cios dla wielu, którzy lubili się napić, ale dla Allena, który sprzedawał produkt z „piwem” w nazwie, mógł to być najlepszy czas w jego życiu. Według Kronika San Francisco , czas dla Allena nie mógł być lepszy, zauważając, że zwolennicy prohibicji faktycznie próbowali zakazać piwa korzennego 1895, zakładając, że jest alkoholowe ze względu na nazwę. Zamiast jednak zbanować go, dali mu więcej rozgłosu. Cały przemysł sodowy radził sobie dobrze w czasach prohibicji, a kilku producentów piwa faktycznie przeszło na produkcję sody, aby pozostać poza burtą i nadal mieć interes, o którym można mówić. Klienci i piwowarzy zwrócili się w stronę napojów bezalkoholowych jako zamiennika alkoholu, ostatecznie zwiększając w tym czasie popularność stoisk Allena i Wrighta.

A&W wciąż produkuje własne piwo korzenne

W&w wylewka do piwa korzennego Facebook

Firma A&W przyczyniła się do spopularyzowania piwa korzennego, ale historia tego napoju sięga dalej niż 1919 roku Myśl Co , pierwsze wprowadzenie piwa korzennego miało miejsce w 1876 roku, kiedy farmaceuta Charles Elmer Hires wprowadził recepturę łączącą 25 ziół, jagód i korzeni z odrobiną wody gazowanej. Było to luźno oparte na kolonialnych przepisach na „małe piwa”, napoje i lekarstwa warzone z ziół, które mieli pod ręką. W 1919 roku Roy Allen kupił przepis na piwo korzenne, aby móc rozpocząć produkcję piwa korzennego dla swojego stoiska.

Według Przewód biznesowy , restauracje A&W codziennie przygotowywały świeże piwo korzenne w każdym sklepie, dopóki firma nie przestawiła się na początku XXI wieku na używanie koncentratu ze względu na oszczędność miejsca i pieniędzy. Ale w 2017 roku firma wróciła do produkcji świeżej, z jej specjalna mieszanka ziół, kory, przypraw i jagód.

Po tym krótkim okresie koncentracji, Sarah Blasi, była wiceprezes ds. marketingu w A&W, powiedziała: Przewód biznesowy „Nasze zobowiązanie do serwowania świeżego piwa korzennego we wszystkich naszych restauracjach oznacza powrót do korzeni naszej firmy…” – powiedziała. „Ten napój jest podstawą tożsamości naszej marki od prawie 100 lat i jesteśmy dumni, że po raz kolejny pojawia się w każdej restauracji i serwujemy go świeży”.

A&W twierdzi, że podali pierwszego cheeseburgera z bekonem

burger z bekonem Facebook

W tym momencie nie możesz odwiedzić żadnego fast foodu bez zobaczenia boczek cheeseburger w menu. Czy Twoim celem jest Burger King Bekonowy Król lub Wendy Baconator, wszystkie pochwały za swoją ulubioną kombinację zawdzięczasz A&W. Według CNBC , prezes A&W, Dave Mulder, umieścił tę kombinację w menu w 1963 roku, po tym, jak klienci ciągle prosili o bekon do swoich hamburgerów. Wiele osób na całym świecie jest wdzięcznych za ten ruch, który zapoczątkował trend w restauracjach, który wciąż jest popularny.

Według CNBC , ankieta z 2018 r. wykazała, że ​​68 procent menu fast foodów zawiera menu boczek , i oczekuje się, że liczba ta wzrośnie, ponieważ ludzie nadal skupiają się na swojej obsesji na punkcie bekonu.

Według Nauka na żywo , nie bez powodu pragniemy bekonu. 'Niektórzy badacze żywności zauważyli, że ludzie mają wrodzone pragnienie żywności zawierającej trzy podstawowe składniki: sól, cukier i tłuszcz' - stwierdzili. „Oczywiście bekon zawiera obfite ilości soli (sodu) i tłuszczów – a w połączeniu z syropem klonowym lub jakimkolwiek innym słodzikiem, osiągnąłeś trifectę żywieniową”.

W Kanadzie jest całkowicie oddzielna operacja A&W

restauracja a&w Instagram

Restauracje A&W w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie przez krótki czas były jednością, ale już nie. A&W pierwszy poszedł międzynarodowy w 1956 , otwierając swoją pierwszą kanadyjską lokalizację w Winnipeg w Manitobie. Ale w 1972 roku kanadyjskie franczyzy zostały sprzedane i nadal działały niezależnie od swoich amerykańskich odpowiedników.

Według Wklej magazyn , Unilever kupił sieć w 1972 roku i od tego czasu różnice między działalnością w Kanadzie a ofertą w USA są dość znaczące. I może to być powód, dla którego są 850 lokalizacji w Kanadzie i tylko około 600 w USA

Menu kanadyjskie oferuje całą rodzinę burgerów, w tym burgery w różnych rozmiarach, takie jak Papa, Mama, Teen i Grandpa. Aha, a w Kanadzie można zjeść śniadanie w A&W i oczywiście ulubioną kanadyjską poutine. Możesz dostać klasycznego burgera Papa w Ameryce, ale amerykańskie menu po prostu nie daje tak wielu opcji, jak jego północny odpowiednik.

A&W miał wołowinę z kanadyjskimi farmerami

burger Facebook

A&W Canada może serwować świetną wołowinę, ale dzięki temu dostały się do gorącej wody z kanadyjskimi ranczerami. W 2013 roku firma A&W uruchomiła kampanię reklam „lepszej wołowiny”, która według Susan Senecal, dyrektor ds. marketingu w A&W Food Services of Canada, miała na celu pokazanie klientom, że A&W dostarcza produkt, o który prosiła większość klientów — wołowinę bez żadnych dodatków. dodane hormony lub sterydy.

Ale cały problem polegał na użyciu słowa „lepiej”. Dyrektor wykonawczy Alberta Beef Producers powiedział Rich Smith Smith CBC to, że A&W nazywa ich wołowinę „lepszą” jest mylące, ponieważ chociaż niektórzy hodowcy wołowiny używają hormonów, zwykle są to bardzo małe ilości – i tylko takie, które są bezpieczne dla ludzi.

A ponieważ wielu kanadyjskich producentów wołowiny działało w tamtym czasie bez eliminowania dodanych hormonów, sieć szukała ich gdzie indziej, powodując jeszcze większą frustrację wśród hodowców bydła.

„Nie uważamy, że to lepsza wołowina. Uważamy, że to wołowina z bydła, które jest hodowane inaczej niż większość bydła w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych…” powiedział Smith. „Jesteśmy rozczarowani, że duża kanadyjska sieć gastronomiczna uruchomiłaby kampanię marketingową, w ramach której serwują Kanadyjczykom znaczne ilości importowanej wołowiny”.

A&W prowadzi opłatę za dodanie znaku ampersandu do alfabetu

ludzie posiadający znaki Facebook

Nieczęsto zdarza się, że franczyza restauracyjna podejmuje wysiłki w kierunku aktywizmu, zwłaszcza jeśli chodzi o alfabet. Ale okazuje się, że A&W ma konia w wyścigu i zamierza wygrać.

Franczyza rozpoczął petycję do Merriam Webster aby dodać znak ampersand do alfabetu, co czyni go 27. literą. Dla A&W frustrujące jest to, że nie mogą używać symbolu łączenia w adresach URL lub hashtagach do reprezentowania nazwy swojej marki i nadszedł czas na rewolucję. Obecnie ich adresy internetowe dla obu stron NAS. i Kanada nie odzwierciedlają pełnej nazwy marki, zamiast tego całkowicie pomijają znak ampersand. Oczywiście niemożność użycia ich pełnego imienia i nazwiska w Internecie prawdopodobnie powoduje problemy z klientami próbującymi się połączyć — coś, czego żadna firma nie chce.

Według Jedzenie i wino , wiceprezes ds. marketingu A&W, Sarah Mueller, powiedziała: „Robimy to dla wszystkich ludzi, którzy kochają znak ampersand oraz dla wszystkich firm takich jak nasza, które z dumą umieszczają go w swoich nazwach i logo. Jej wykluczenie sprawiło, że całe nasze życie stało się trochę trudniejsze.

A&W była pierwszą franczyzową siecią fast foodów?

kubek piwa korzennego Facebook

A&W oficjalnie istnieje od dawna — 100 lat to nic innego jak wielka sprawa. A&W rozpoczęty w 1919 i od tego czasu kontynuuje swoją stałą tendencję. Ale oni nie tylko świętują starość. Seria świętuje również fakt, że jako pierwsza osiągnęła całkiem fajny kamień milowy w sieci fast foodów.

Według Przewód biznesowy , A&W była pierwszą franczyzą, która skończyła 100 lat, świętując 20 czerwca 2019 r., a nawet stworzyła księga pamiątkowa by uczcić to osiągnięcie.

Z okazji setnej rocznicy powstania, wiele lokalizacji A&W świętuje nie tylko w czerwcu (kiedy, jak się uważa, Allen założył swoje pierwsze stoisko), ale przez cały rok. Jedna lokalizacja na Rhode Island, która jest również najstarszą działającą restauracją z usługą carhop w stanie, organizuje prezenty, konkursy i promocje każdego miesiąca w roku. Czy Twoje lokalne A&W też świętuje? Najlepszym sposobem, aby się tego dowiedzieć, jest wizyta.

A&W może być dość niezdrowe

A&W jedzenie Facebook

W przeciwieństwie do wielu fast foodów, A&W nie ma sałatki w menu — nawet nie malutkiej sałatki. Jest surówka z białej kapusty na Menu kanadyjskie , ale to najbliższa rzecz, jaką otrzymasz. W menu są tylko burgery, polędwiczki z kurczaka, hot dogi i smażone dodatki, więc nie ma wielu opcji, które można uznać za zdrowe. Oczywiście nie ma nic złego w cieszeniu się od czasu do czasu mniej niż zdrowym posiłkiem, ale kiedy zaczniesz to wszystko sumować, możesz być niemile zaskoczony, jak bardzo jest to niezdrowe.

Zamówienie ich klasycznego Papa Burger przywróci Ci 550 kalorii, z 33 gramami tłuszczu – to nie jest wspaniałe, ale nie jest też szalone według standardów fast foodów. Ale dodać dodatek i drinka? Te liczby gwałtownie rosną. Dodanie dużej strony twarogu doda imponujące 1140 kalorii do posiłku, a duży koktajl czekoladowy doda dodatkowe 1322 kalorie. To daje aż 3012 kalorie , tylko na jeden posiłek. Linia zdrowia zaleca średnio 2000 kalorii dziennie dla kobiet i 2500 dla mężczyzn, ale wydaje się, że można to łatwo uzyskać, a następnie trochę za jednym posiedzeniem w A&W.

A&W przez krótki czas w parze z KFC

kurczak Facebook

Nie każda lokalizacja A&W jest ściśle A&W. Czasami dzielą swoją przestrzeń.

W 2000 roku KFC Firma macierzysta , Tricon (później znana jako Yum! Brands) ogłosiła, że ​​nawiązała współpracę z ówczesną spółką macierzystą A&W, Yorkshire Global Restaurants. Wspólnie obie firmy przetestują 300 restauracji pod wspólną marką KFC i A&W w ciągu pięciu lat. Według QSR celem było uzupełnienie jedzenia serwowanego w KFC o amerykańskie menu A&W, co docelowo zapewni wzrost obu markom. „Co-branding to trend, który codziennie ewoluuje w branży restauracji szybkiej obsługi” – wyjaśnił wówczas dyrektor generalny A&W Kevin Bazner. „Uważamy, że to dobrze pasuje do KFC, ponieważ nasze All American Menu składające się z hamburgerów, hot-dogów, naszego podpisu A&W Draft Root Beer i A&W Root Beer Floats będą uzupełnieniem menu KFC”.

Wydawało się, że umowa została scementowana w 2002 roku, kiedy Yum! Marki przejęły A&W i siostrzaną sieć, Długi John Silver's . Ale obie marki rozpadły się w 2011 roku. Według Nation Restauracja Aktualności , Mniam! Marki sprzedały A&W w tym roku grupie amerykańskich franczyzobiorców. Wciąż szacuje się, że istnieje 350 operacji pod wspólną marką, nawet po wielu zamkniętych zarówno przed, jak i po zmianie właściciela, ale A&W koncentruje się na planie dalszego rozwoju. „Spadek liczby jednostek w ciągu pierwszych kilku lat dotyczył prawie wszystkich marek wspólnych” – powiedział dyrektor operacyjny A&W Paul Martino. Restauracja Narodowa Nowość s. „Co-branding był trudną bestią z punktu widzenia egzekucji”.

A&W pracuje nad przyspieszeniem wzrostu

a&W budynek Instagram

A&W może być najstarszą franczyzą typu fast food, ale od dawna nie są na szczycie swojej gry. Nie od lat 60., kiedy mieli około 2400 lokalizacji. Jednak na swoje setne urodziny firma A&W postanowiła skupić się na rozwoju, ale oczywiście powoli. Według QSR , sieć wstrzymała rozwój po 2017 r., ale to się wkrótce zmieni.

„Możemy nie spieszyć się” – powiedział dyrektor generalny Kevin Bazner QSR „A szczerze mówiąc, musimy. Tak działa nasz system, ponieważ każda inicjatywa dotyczy restauracji”.

Ponieważ A&W jest teraz prawie w całości własnością franczyzobiorców, działają na podstawie opinii tych, którzy prowadzą sklepy. A przy tak dużym wkładzie w zmiany i rozwój oczywiste jest, że uzyskanie wszystkich na tej samej stronie może zająć trochę czasu. „Każda zmiana, którą chce wprowadzić firma A&W, musi zostać zatwierdzona przez te same osoby, które na co dzień żyją i zarządzają marką” – powiedział Bazner. QSR . Ogłoszono jednak plany rozwoju, a od kwietnia 2019 r. powstaje 17 nowych restauracji, a także dwóch nowych franczyzobiorców, z których jeden wprowadza lokalizację do Las Vegas.

A&W ustanowił rekord świata

pływak do piwa korzennego Facebook

Ponieważ firma A&W znana jest z charakterystycznego piwa korzennego, nic dziwnego, że jest to ich klasyk piwo korzenne pływa , łącząc piwo korzenne i waniliową miękką serwkę lody , są popularne na całym świecie. Ale ponieważ A&W serwuje piwo korzenne w ilości od 16 do 32 uncji we własnym zakresie, kiedyś poszli o krok dalej, zdobywając popularną ucztę. Rekord świata za największą flotę piwa korzennego w 1999 roku.

Gigantyczny spławik miał na celu uczczenie 80-lecia sieci, a A&W pobił rekord świata, łącząc 2100 galonów swojego charakterystycznego piwa korzennego z 400 galonami lodów waniliowych, aby stworzyć 2,562,5 galonowego behemotu spławika. Porozmawiaj o wymarzonej kombinacji! Według Sieć nagrań Tysiące wyszło, aby obejrzeć i uczcić osiągnięcie A&W w Lodi w Kalifornii, a wszystkim zaoferowano darmowe kieliszki z gigantycznego zbiornika, w którym zmieszano pływak.