Nieopowiedziana prawda o grillu Montana Teda

Przetrząsać youtube

W 2002 roku w Columbus w stanie Ohio otwarto nową restaurację: Grill Ted's Montana , pierwsza z tego, co ostatecznie rozrosło się do kolekcji ponad 40 restauracji rozsianych po całych Stanach Zjednoczonych. Jak sama nazwa wskazuje, Ted's Montana Grill był pomysłem miliardera, potentata medialnego Teda Turnera, który przewidział stworzenie innego rodzaju doznań kulinarnych dla osób, miłość stek .

Największa różnica między Tedem a tradycyjnym sieć steków było to, że łańcuch nie serwował wołowiny. Zamiast tego podaje się tylko Ted bizon , oferując steki z żubra i burgery jako główny element swojego menu. Do 2003 r. zgłoszono New York Times , ta jedna restauracja rozrosła się do pięciu, a Turner miał ambitne plany na przyszłość. Widzę dzień, w którym ta firma będzie miała 500 restauracji i kapitalizację rynkową o wartości miliarda dolarów, powiedział Czasy .



Chociaż jeszcze nie ma że wielu, Teda lokalizacje można znaleźć w całych Stanach Zjednoczonych, w tym w Kolorado, Massachusetts, Georgii, Florydzie i oczywiście Montanie. Pomimo tego, że jest znaną marką od prawie dwóch dekad, klienci mogą nie zdawać sobie sprawy z tej innowacyjnej i ambitnej sieci restauracji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o nieopisanej prawdzie Ted's Montana Grill.

Ted's Montana Grill był napędzany przez ratowanie gatunku przed wyginięciem

Bizon George Frey/Getty Images

Jak każda firma, głównym celem firmy Ted's Montana Grill jest osiągnięcie zysku. Istnieje jednak również inny kluczowy czynnik leżący u podstaw koncepcji sieci restauracji: ratowanie gatunku, który kiedyś był zagrożony wyginięciem. Podając żubry zamiast wołowiny, Ted's Montana Grill w rzeczywistości tworzy popyt na zwierzę, które, jak zauważył: Smithsonian Magazine , został nadmiernie upolowany na krawędzi wymarcia.

Według Magazyn Charlotte , imiennik restauracji i współwłaściciel Ted Turner — jeden z największych prywatnych właścicieli ziemskich w Ameryce Północnej — od jakiegoś czasu hoduje żubry na swoich rozległych terenach. Z biegiem czasu zwiększył wielkość swoich stad — początkowo z 30 000 — do 60 000. Tworząc menu oparte na żubrach, Ted's stworzył popyt, dzięki czemu żubr stał się poszukiwanym i finansowo wykonalnym towarem, który spowodował masową odbudowę żubrów.



Chociaż ratowanie zwierzęcia poprzez zachęcanie ludzi do jedzenia może wydawać się sprzeczne z intuicją, Turner widział to inaczej. „Kiedy zakładałem Ted's, moją wizją było dzielenie się moją miłością do bizona, amerykańskiej ikony”, powiedział w komunikat prasowy z 2016 r. . „Chciałem, aby moje dziedzictwo skutecznie chroniło tego wspaniałego ssaka”.

Ted Turner nawiązał współpracę z założycielem Longhorn Steakhouse, aby uruchomić Ted's Montana Grill

Przetrząsać Instagram

Kiedy wpadł na pomysł sieci restauracji specjalizującej się w bizonach jako sposobu na wzmocnienie gatunku, potentat medialny Ted Turner zwrócił się do George'a McKerrow. Chociaż Turner zbudował imperium biznesowe, był na tyle sprytny, by zdać sobie sprawę, że nie jest ekspertem, jeśli chodzi o branżę hotelarską. Uświadomił sobie, że będzie potrzebował kogoś, kto zna ten świat od podszewki.

Turner znalazł tę osobę w McKerrow, która zamieniła jedną knajpkę w Atlancie w Longhorn Steakhouse łańcuch. Jak powiedział McKerrow Atlanta , zaintrygował go pomysł Turnera na restaurację opartą na zrównoważonym zwiększaniu liczebności stad żubrów w Ameryce Północnej. – To trochę ironiczne, prawda? Sprowadzając żubry na stoły w całej Ameryce, faktycznie kilkakrotnie zwiększyliśmy populację i zrobiliśmy to w sposób zrównoważony” – powiedział McKerrow.



jak ulepszyć mieszankę ciastek

Wyjaśnił, że ten aspekt modelu biznesowego firmy jest szczególnie atrakcyjny. 'Pracowanie u steru odnoszącego sukcesy przedsięwzięcia jest samo w sobie satysfakcjonujące, ale jeśli potrafisz spać w nocy, wiedząc, że twoje wysiłki rzeczywiście przynoszą dobre rezultaty na tym świecie, to jest to wisienka na torcie' - dodał.

Ted's Montana Grill to tylko jedno z udanych przedsięwzięć biznesowych Teda Turnera

Ted Turner, właściciel Ted Mark Mainz/Getty Images

Ted Turner to legenda w branży nadawczej, przekształcająca stację UHF Atlanta w imperium medialne. Podczas gdy koncepcja Teda Montana Grill — restauracji serwującej żubry w celu ratowania gatunku — była odważna i innowacyjna, Turner konsekwentnie udowadniał, że jest wizjonerem przez całą swoją karierę.

Tak było z pewnością w przypadku jego prawdopodobnie najsłynniejszego pomysłu: CNN , pierwsza 24-godzinna kablowa sieć informacyjna w telewizji. Sukces CNN skłonił Turnera do ogromnej ekspansji, która obejmowała TBS superstacja, TNT , Klasyczne filmy Turnera , i Cartoon Network , wraz z przejęciem Castle Rock Entertainment i nowego Line Cinema. Turner zrezygnował z kontroli nad swoimi właściwościami medialnymi po Fuzja o wartości 7,5 miliarda dolarów z firmą znaną wówczas jako Time Warner Inc. w 1995 roku. Turner również dywersyfikował się w sporcie, będąc kiedyś właścicielem Atlanta Braves zespół MLB i Mistrzostwa Świata w zapasach .

W ostatnich latach głównym celem Turnera była jego własność prywatna Turner Enterprises, Inc. , która zarządza jego różnymi interesami — w tym Ted's Montana Grill i własnym stadem żubrów.

Jak firma Ted's Montana Grill miała na celu stworzenie rentownego przemysłu żubrowego?

Żubr w polu George Rose/Getty Images

Bycie partnerem Teda Turnera w Ted's Montana Grill okazało się czymś w rodzaju edukacji dla założyciela Longhorn Steakhouse, George'a McKerrow. Jednak lekcje, których się nauczył, niekoniecznie dotyczyły biznesu czy gościnności, ale zrównoważenia środowiskowego. „Z pewnością mam głęboki szacunek dla żubrów jako zwierząt kluczowych, które stworzyły ekosystemy” – powiedział McKerrow w wywiadzie dla Dziennik górski .

Jak wyjaśnił McKerrow, Turner „promował żubry jako rodzime zwierzęta, które powinny być sprowadzone z powrotem do krajobrazu i chciał użyć sił rynkowych, aby tak się stało”. Aby osiągnąć ten cel, Turner postanowił „stworzyć przemysł żubrowy”. Biorąc pod uwagę, że Turner jest drugi co do wielkości właściciel ziemski w Ameryce Północnej, z milionami akrów, mógł pozwolić swoim stadom żubrów wędrować po swoich ranczach, wyobrażając sobie hodowlę żubrów jako „podstawę i środki finansowe dla jego rodziny od pokoleń”.

McKerrow dodał: „U podstaw tego wszystkiego leżała jego miłość do zwierzęcia, nie jako towaru, ale żubra jako gatunku prawie wytępionego i zasługującego na drugą szansę na odzyskanie miejsca w krajobrazie”.

Menu Ted's Montana Grill przeszło gruntowną zmianę w 2018 roku

Przetrząsać youtube

W 2018 r. firma Ted's Montana Grill przeprowadziła znaczną modernizację swojego menu, po sześciomiesięcznym badaniu mającym na celu określenie, co klienci sądzą o oferowanej żywności. Badanie, powiedziała prezes Teda Kristi Martin FSR , otwierał oczy. „Spojrzeliśmy na nasze menu i pomyśleliśmy, mój Boże, zwłaszcza bycie prawdziwie od zera marką, w której nie wprowadzamy do restauracji żadnych gotowych produktów, które nie są składnikami, do tylnych drzwi… naprawdę czuliśmy się, jakbyśmy mieli dość obszerne menu z dużą dozą różnorodności” – powiedziała. „To, co mnie zaskoczyło, to fakt, że to, czego ludzie szukali, już oferowaliśmy”.

Efektem końcowym było radykalnie przeprojektowane menu, które dodało kilka nowych pozycji do miksu. Dodatki te obejmowały burgera z łososia, „ulepszone dodatki”, takie jak smażone brukselki i szpinak ze śmietaną, oraz truskawkowe ciastko opisane jako „przygotowane pomysłowo i architektonicznie”.

Aby promować nowe menu, zorganizowano kampanię reklamową, aby zwiększyć ogólną świadomość Ted's. Ta kampania, wyjaśnił Martin, miała na celu opowiedzenie historii restauracji, skupiając się na jej „autentyczności, bizonie, lokalności, naprawdę od zera, bez kuchenek mikrofalowych, bez zamrażarek”.

Ted's Montana Grill rozdał darmowe suwaki z okazji Narodowego Dnia Żubra

burger na grillu w Ted youtube

Może nie jest to powszechna wiedza dla tych, którzy nie są uwikłani w świat żubrów, ale pierwsza sobota listopada jest oficjalnie Narodowym Dniem Żubra, wynikiem m.in Rezolucja Kongresu świętuje zwierzę.

Z okazji tego wielkiego dnia dla żubrów, w 2015 roku Ted's Montana Grill przygotował specjalną ofertę dla klientów: darmowe żubrowe zjeżdżalnie. Suwaki zostały rozdane tym, którzy dokonali zakupu w Ted's i wzięli udział w jego konkursie na Facebooku, w którym mogli wygrać karty podarunkowe o wartości od 25 do 250 USD. Udział w konkursie dał również szansę na wygranie głównej nagrody „Ted's for a Year” o wartości 1000 USD.

„Jednym z naszych głównych celów przy założeniu Ted's Montana Grill 13 lat temu było zwiększenie poparcia dla tego wspaniałego ssaka” – powiedział współzałożyciel Ted Turner w komunikat . „Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie i zjedzenia z nami obiadu w jednym z wielu naszych krajowych miejsc w Dzień Żubra, aby uczcić szczególne miejsce żubra w dziedzictwie naszego kraju i jego wkładu w społeczeństwo”.

Ted's Montana Grill prowadzi działalność filantropijną

Przetrząsać Instagram

Zrównoważenie środowiskowe zostało wpisane w DNA Ted's Montana Grill i to samo dotyczy filantropii. Rozmawianie z Dziennik górski , współzałożyciel Teda, George McKerrow, chwalił partnera Ted Turner za swoją filozofię, że „można myśleć w sposób zrównoważony, myśleć ekologicznie, myśleć świadomie i nadal być produktywnym, dochodowym biznesem”.

W rzeczywistości Turner był powszechnie sławiony za swoją osobistą filantropię. Jak jego Turner Enterprises był wskazuje, on zadeklarowane do 1 miliarda dolarów do Organizacji Narodów Zjednoczonych, podczas gdy jego Fundacja Turnera przekazał ponad 380 milionów dolarów setkom organizacji charytatywnych.

Podobnie jak jej współzałożyciel, Ted's Montana Grill również odwdzięczył się, współpracując z różnymi organizacjami charytatywnymi. Na przykład łańcuch wspólnik z No Kid Hungry w 2008 roku, oferując gościom prezent w wysokości 5 USD każdemu, kto przekaże 5 USD na cele charytatywne. Od początku partnerstwa zebrano dla organizacji ponad 1 milion dolarów.

Model biznesowy Ted's Montana Grill opiera się na zrównoważonym rozwoju i ekologii

stado żubrów dla Teda Instagram

Ted Turner był jedną z pierwszych postaci biznesowych, która przewodziła działaniom na rzecz ochrony środowiska. W rzeczywistości już w 1990 roku zainicjował on słynną twórczość kreskówki dla dzieci o tematyce ekologicznej zatytułowanej Kapitan Planeta , który przesunął się w jego Fundacja Kapitana Planety .

Kiedy Turner i partner George McKerrow założyli Ted's Montana Grill, podstawową koncepcją było stworzenie kolekcji restauracji, które przynoszą zysk, jednocześnie przyczyniając się do dobrego samopoczucia środowiska. Jednym z wielu sposobów, jakie udało im się osiągnąć, jest dbanie o ziemię, na której pasły się stada żubrów Turnera.

Jak wyjaśnił McKerrow w wywiadzie dla Dziennik górski , działania na rzecz zrównoważonego rozwoju podjęte przez Ted's Montana Grill spowodowały, że „miliony ton odpadów nigdy nie muszą trafiać na wysypisko śmieci, miliardy galonów wody każdego roku nigdy nie są marnowane, tony materiałów zyskały nowe życie jako produkty z recyklingu, tony tłuszczu nigdy nie spływa do kanalizacji i zamiast tego jest ponownie wykorzystywana, tony żywności nigdy nie są wyrzucane i karmią ludzi, którzy jej potrzebują. Robienie tego, co jest właściwe, przynosi korzyści finansowe i zmniejsza zużycie zasobów”.

Ted's Montana Grill zatrudnił nowego szefa kuchni korporacyjnej w 2019 roku

Kirk Biondi z Ted youtube

Po zrobieniu duże zmiany do menu Ted's Montana Grill w 2018 roku nowy kluczowy gracz został wprowadzony na pokład w następnym roku. Tak jak RestauracjaNews.com donosi, Kirk Biondi dołączył do firmy jako szef kuchni korporacyjnej.

„Szef kuchni Kirk wnosi na to stanowisko niezwykle wysoki poziom kreatywności i analizy, a my już wykorzystaliśmy jego umiejętności do pracy nad odświeżaniem pozycji menu i analizowaniem marnowania żywności” – powiedział współzałożyciel i dyrektor generalny Teda, George McKerrow, zauważając, że Biondi będzie pracował nad takie projekty, jak „ulepszenie naszego wytworzonego od podstaw wegetariańskiego burgera, aby był w 100% wegański i szukanie sposobów na zmniejszenie i tak już niskiego, 1,62% rocznego marnotrawstwa żywności do poniżej jednego procenta”.

W oświadczeniu Biodi oświadczył, że to „niesamowity zaszczyt” być częścią Teda. „Zaangażowanie w świeżość i jakość jest bezprecedensowe, a priorytetem jest robienie tego wszystkiego w możliwie najbardziej zrównoważony sposób” – powiedział. „Praca z tak niezwykłymi kawałkami mięsa i doskonałymi składnikami jest niesamowitym przywilejem i ekscytującym wyzwaniem, prawdziwym marzeniem szefa kuchni”.

Właściciel twierdził, że Ted's Montana Grill jest winien tysiące czynszu wstecznego back

Przetrząsać youtube

Z dziesiątkami lokali Ted's Montana Grill rozsianych po całych Stanach Zjednoczonych, nie wszystkie z nich odniosły sukces. Tak było najwyraźniej w przypadku Teda w Boulder w Kolorado, które zamknięto w 2019 roku po prawie dziesięciu latach działalności. „To była trudna decyzja” – powiedziała Kristi Martin, prezes i dyrektor operacyjny Teda T Kamera codzienna zamknięcia. „W Boulder zmagaliśmy się z mniejszymi wolumenami [biznesu]. Nie byłem w stanie rozgryźć dlaczego?

Jednak po zamknięciu restauracji pozostało trochę kontrowersji. Tak jak Kamera codzienna doniesiono w grudniu 2020 r., że były właściciel restauracji wszczął pozew, twierdząc, że Ted's jest winien prawie 81 000 dolarów niezapłaconego czynszu w miejscu, które zostało otwarte w 2010 r. i zamknęło swoje drzwi prawie dekadę później. Według pozwu umowa najmu Teda dobiegła końca w sierpniu 2020 r. Wcześniej właściciel budynku – Unico Properties LLC – twierdził, że Ted złamał warunki najmu „m.in. nie płacąc czynszu, kosztów operacyjnych , spóźnione opłaty, koszty naprawy i renowacji oraz inne opłaty i wydatki”.

Ted Turner z Ted's Montana Grill podzielił się swoimi bizonami tajemnicami z Martą Stewart

Marta Stewart uśmiechnięta Getty Images/Getty Images

W 2009 roku Marta Stewart złożył dwudniową wizytę na ranczo Teda Turnera w Montanie. W podróż odbyła się wybitna krajowa diva telewizji, wyjaśniła w krótkim czasie post na blogu , aby „uczyć się od niego wszystkiego o jego troskach o środowisko i niezwykłych wysiłkach w przywracaniu zagrożonych gatunków na planecie”.

jak dojrzeć białko jajka?

W kolejnym post na blogu , Marta i Snoop's Potluck Dinner Party gwiazda pisała o kolacji z Turnerem – „al fresco”, ujawniła – na tym ranczu. Oczywiście w menu był żubr, ten sam żubr hodowany na ranczu Turnera i serwowany klientom Ted's Montana Grill. Posiłek, jak ujawnił Stewart, został przygotowany przez prywatną kucharkę Turnera, Karen Averitt. „Uznałam, że żubr jest wyjątkowo pyszny – aromatyczny, delikatny i soczysty” – napisała.

Według Stewart Turner powiedział jej, że jego wyprawa na hodowlę żubrów rozpoczęła się w 1976 roku, kiedy kupił trzy żubry, „byka i dwie krowy. Od tego czasu jego stado rozrosło się do ponad 50 000 sztuk na różnych ranczach Turnera.

Grill Ted's Montana był kamieniem milowym w zakresie ochrony środowiska

Słomki na stole w Ted youtube

Jednym ze sposobów, w jaki Ted's Montana Grill przyczynił się do zdrowszego środowiska, był zakaz plastikowe słomki . Podczas gdy pozbycie się plastikowych słomek zyskało na popularności w ostatnich latach, współzałożyciel restauracji Ted Turner był jednym z pierwszych użytkowników. Niedługo po otwarciu pierwszy Teda w 2002 roku Turner wyjaśnił: New York Times dlaczego restauracja używała papierowych słomek zamiast plastikowych. „Czy wiesz, jak trudno jest poddać recyklingowi plastikową słomkę? Turner powiedział Czasy .

Według Sieć dobrych wiadomości , praktyka ta przyniosła znaczące rezultaty. Po przekonaniu firmy do produkcji papierowych słomek (produktu, który podobno nie był produkowany w USA od 1970 roku), Ted's zmniejszył liczbę plastikowych słomek trafiających na wysypiska śmieci o „oszałamiające 46 milionów sztuk rocznie”.

W sierpniu 2019 r. Ted wydał issued komunikat prasowy ogłosić wielki kamień milowy: liczba ta wzrosła do ponad 50 milionów słomek. W komunikacie wymieniono również niektóre inne przyjazne dla środowiska innowacje, które wprowadził Ted, w tym „w 100% kompostowalne kubki na wynos i sztućce z biomasy wykonane ze skrobi kukurydzianej i tapioki”, wysiłki, które doprowadziły do ​​„70% mniej odpadów z tworzyw sztucznych niż w przeciętnych restauracjach .

Ted's Montana Grill uruchomił ogólnokrajową usługę dostawy mięsa

Stek w Ted youtube

W 2020 roku amerykański przemysł restauracyjny został zdewastowany przez Covid-19 pandemia . Aby dostosować się do nowej rzeczywistości, w której wiele osób ograniczyło wizyty w restauracjach lub całkowicie przestało jadać poza domem, Ted's Montana Grill przedstawił innowacyjną nową koncepcję: ogólnokrajową usługę dostawy, która dostarczałaby świeże żubry bezpośrednio do klientów.

DO komunikat prasowy wydany w grudniu 2020 r. zapowiadał uruchomienie Sklep mięsny Teda , usługa online, w ramach której klienci mogli zamówić „żubra amerykańskiego lub wołowinę premium jako pojedyncze steki” lub „świeże zmielone mięso” z dodatkiem „zastrzeżonych przypraw Teda” do każdego zamówienia.

„Niezależnie od tego, czy szukasz specjalnego prezentu dla miłośnika mięsa, czy smakosza, planujesz pyszny świąteczny posiłek, czy po prostu zaopatrujesz swoją zamrażarkę, Ted's Butcher Shoppe jest idealnym rozwiązaniem” – powiedział w komunikacie dyrektor generalny Teda, George McKerrow. „To jedyna usługa mięsna dostarczana świeżego następnego dnia, dzięki czemu jest jeszcze wygodniejsza w przypadku prezentów na ostatnią chwilę w całym kraju”. McKerrow polecił również wysyłkę mięsa jako idealny prezent świąteczny. „Prezent w postaci wysokiej jakości mięsa to szczególny sposób na pokazanie swoim bliskim, że ci zależy na tym okresie świątecznym” – dodał.

Ted's Montana Grill wzbudził kontrowersje z powodu otrzymania milionów pożyczek na wypadek pandemii

Przetrząsać youtube

Jako sposób na wzmocnienie gospodarki USA podczas pandemii w 2020 r. rząd federalny zaproponował: Pożyczki z ochroną wypłaty jako forma bodźca do utrzymania zmagających się z problemami małych firm. Jednak kontrowersje pojawiły się, gdy pojawiły się raporty że miliony przeznaczone dla małych i średnich restauracji są zbierane przez duże sieci restauracji.

Jako East Bay Times zgłoszono, dane o pożyczkach udzielonych przez Small Business Administration wykazały, że rozdawane pieniądze nie były równomiernie rozdzielone. Jak się okazało, w efekcie „największe sumy trafiały do ​​drzazg potrzebujących firm”, a większość pieniędzy trafiała do dużych sieci restauracji po branża restauracyjna lobbował, aby sieci kwalifikowały się do pożyczek PPP.

Jak się okazało, Ted's Montana Grill znalazła się wśród znanych sieci restauracji, które otrzymały pokaźną pożyczkę PPP. Według raportu w New York Times , Ted włączył się do takich łańcuchów jak P.F. Zmiany , Ruby Tuesday i TGI Fridays, aby otrzymać maksymalną pożyczkę w wysokości 10 milionów dolarów.