Nieopowiedziana prawda o Tang

Dzban Tang Facebook

Chociaż Tang, napój zrobiony z proszku, który zawsze wydawał się zajmować tylne siedzenie Kool-Pomoc, nie jest już tak popularny jak kiedyś, nadal ma długą historię, która sięga ponad pół wieku i obejmuje kilka podróży w kosmos. Sproszkowany napój został wynaleziony w 1957 roku przez naukowca żywności Williama Mitchella w General Foods Szeroko otwarte jedzenie ). Mitchell był również odpowiedzialny za wynalezienie Cool Whip, Galaretka , i Popowe skały , wszystkie produkty spożywcze, które przez wiele dziesięcioleci cieszyły się dużym rozgłosem w Stanach Zjednoczonych (poprzez Atlantycki ).

jest Bobby Flay randki giada

Dwa lata później produkt pojawił się na rynku reklamowany jako sproszkowana mieszanka do napojów. Tang nie został szczególnie dobrze przyjęty do czasu jego powiązania z amerykańskim programem eksploracji kosmosu. Woda na statku kosmicznym używanym przez NASA do swoich misji w latach 50. i 60. powstała w wyniku reakcji chemicznej, która spowodowała, że ​​miała zły smak. Zdali sobie sprawę, że gdyby astronauci użyli jakiegoś środka aromatyzującego, woda smakowałaby lepiej. Rząd zaczął kupować proszek luzem około 1960 roku, aby woda na pokładach statków była bardziej zdatna do picia (poprzez Jedzenie i wino ).Tang na całym świecie i w kosmosie

Pakiety Tang Flickr

Związek z NASA, astronautą Johnem Glennem i wyścigiem kosmicznym zaczęły powodować, że napój znikał z półek, a General Foods zaczął sprzedawać napój jako napój kosmiczny. Tang stał się tak synonimem podróży kosmicznych, że w 1968 roku napój sponsorował transmisję telewizyjną ABC z misji Apollo 8, która była pierwszym lotem wokół Księżyca w Stanach Zjednoczonych.

W 2011 roku Tang stała się 12. miliardową marką Kraft Foods, łącząc znane nazwiska, takie jak Maxwell House, Oscar Mayer i Trident (poprzez Powiedzenie ). Znaczna część ich sukcesów sprzedażowych pochodziła z rynków rozwijających się, na których rozszerzyli swój katalog smaków o smaki, które przemawiają do lokalnego podniebienia. W Meksyku sprzedawano horchatę (miksturę o smaku ryżu i cynamonu), na Filipinach wprowadzono mango Tang, a na Bliskim Wschodzie wprowadzono na rynek smak ananasowy.

Te inne niż pomarańczowe smaki przyniosły jedną czwartą przychodów Tang z rynków międzynarodowych. Jednak w Stanach Zjednoczonych, gdy zapał ery kosmicznej opadł, Tang jest cieniem swojej dawnej osobowości, sprzedając zaledwie 14 milionów dolarów w tym samym roku, w którym napój stał się marką wartą miliardy dolarów. W tym roku zajęła dziewiąte miejsce w sprzedaży mieszanek napojów owocowych, z Kool-Aid wygodnie na pierwszym miejscu.