Nieopowiedziana prawda o żetonach słonecznych

Słońce Chips Sun Świergot

Kiedy potrzebujesz przerwy i pragniesz czegoś słonego i satysfakcjonującego, paczka chipsów jest często jedną z najlepszych opcji, po które możesz sięgnąć podczas relaksu. Zwłaszcza Sun Chips wydają się odpowiednie na takie okazje. Zgodnie z oficjalnym przedstawicielem marki stronie internetowej , żetony po raz pierwszy trafiły do ​​sklepów około 30 lat temu. Ich wizja była dość prosta: stworzyć przekąskę z pełnych ziaren, która świetnie smakuje. Niektóre z ofert firmy obejmują Harvest Cheddar, Garden Salsa, French Onion i oczywiście Sun Chips Original.

Marka szczyci się oferowaniem „jedynej w swoim rodzaju pyszności” i szczególnie pragnie poinformować swoich klientów, że ich frytki są wykonane w 100% z pełnych ziaren, co prawdopodobnie przemawia do klientów dbających o zdrowie. Informacje o wartościach odżywczych na stronach produktów Sun Chips służą również jako reklama. Weź marki Smak francuskiej cebuli , na przykład. Fakty żywieniowe nie tylko informują o zawartości tłuszczu (6 gramów), ale także o tym, że jedna porcja tych chipsów ma o 30% mniej tłuszczu niż „zwykłe chipsy ziemniaczane”. Nie zawierają sztucznych aromatów i konserwantów, a według firmy są zdrowe dla serca. Ale nawet Sun Chips może mieć ciemną chmurę lub dwie.Sun Chips zasługują na swoją nazwę

Paczka żetonów słonecznych Słońce Chips Sun

Jak podkreślono przez Jedz to, nie to! , Sun Chips zostały po raz pierwszy opracowane w 1991 roku przez Frito-Lay i zdołały zdobyć lojalną wentylator śledzący . Dzięki charakterystycznej konsystencji i faktowi, że są zdrowsze niż chipsy ziemniaczane, konsumenci byli kuszeni tą przekąską. Frito-Lay poważnie traktuje tożsamość marki. Na przykład w 2008 roku firma zdecydowała się na prace nad elektrownią słoneczną, aby przestać być tak uzależniona od energii elektrycznej zasilanej węglem. „Frito-Lay wykorzystuje innowacyjne technologie i energię odnawialną, taką jak energia słoneczna, aby zminimalizować nasz wpływ na środowisko” – powiedział w 2010 r. Thomas Melead, kierownik techniczny Frito-Lay Modesto (za pośrednictwem Wiadomości PR .)

To był dobry ruch nie tylko dla środowiska, ale także dla marki. Konsumenci byli coraz bardziej zaniepokojeni kupowaniem zrównoważonych produktów. A marka Sun Chips może teraz pozostać wierna swojej nazwie, ponieważ jej chipy powstają przy pomocy słońca. Jest to korzystne dla obu stron.

Sun Chips mogą nie być tak zdrowe, jak brzmią

Słońce Chips Sun Instagram

Chociaż Sun Chips są zdrowsze niż niektórzy ich rówieśnicy, mogą nie być tak zdrowe, jak się wydaje. Po przeprowadzeniu własnej analizy grupa rzecznicza GMO Free USA ustaliła w 2015 r., że firma korzystała modyfikowany genetycznie kukurydza na frytki (przez Zapobieganie ). Grupa wykryła również zabijający chwasty chemiczny glifosat, który jest składnikiem herbicydu Roundup. Chociaż konsekwencje zdrowotne Sun Chips nie są jasne, istniejące badania wiązały Roundup między innymi z wadami wrodzonymi, różnymi formami raka i uszkodzeniami DNA.Jak wyjaśniono przez Jedz to, nie to! , chipsy zawierają również maltodekstrynę, która jest powiązana z genetycznie zmodyfikowaną kukurydzą i, jak stwierdzono, powoduje problemy żołądkowo-jelitowe u niektórych osób. W sumie ilość sodu zawarta w jednej porcji – aż 140 miligramów dla niektórych smaków i 170 miligramów w przypadku Harvest Cheddar - i ich nie znikoma ilość tłuszczu w porcji również sprawiają, że ta przekąska nie jest zwycięzcą żywieniowym. Jak Reddit użytkownik zwrócił uwagę, że te chipsy nadal powinny być uważane za niezdrowe jedzenie. Napisali: „Sun [Chips] to wciąż żetony pełne” Sól i dodał rzeczy. Zrób własne chipsy z jabłek, bananów, słodkich ziemniaków, wszelkich owoców i warzyw, jakie masz pod ręką. Ma sens.

Kategorie Komiksy Fakty Telewizja