Nieopowiedziana prawda o klubie Sama

Obrazy Getty

Jeśli jesteś fanem kupowania rzeczy hurtowych, prawdopodobnie znasz Sam's Club. Sklep należący do Walmart oferuje oszczędności dla swoich członków i oferuje całkiem niezłe korzyści, ale czy Sam's Club naprawdę jest wart składki członkowskiej? Jeśli myślisz o zakupie członkostwa w Sam's Club, zechcesz poznać wszystkie fakty. Oto kilka rzeczy, których prawdopodobnie nie wiesz o hurtowni, więc możesz sam zdecydować.

To, czy zapisujesz, jest skomplikowane

Instagram przez @samsclub

Niezależnie od tego, czy faktycznie oszczędzasz pieniądze… cóż, to skomplikowane, więc zacznijmy od czego Brian Wansink , profesor zachowań konsumenckich na Cornell University, ma do powiedzenia. Po opłaceniu składki członkowskiej zaczynasz szukać sposobów na jej uzasadnienie. Dzieje się coś dziwnego, a to jest nasza skłonność do wydawania więcej i kupowania więcej, ponieważ uważamy, że dostajemy dobrą ofertę — to „mentalność usprawiedliwiania”, mówi.Benjamin Glaser , redaktor w OfertaWiadomości , mówi, że sklepy takie jak Sam's Club nie boją się nakłaniać klientów do wydawania większych pieniędzy, niż zamierzają, i robią to, reklamując, ile oszczędzasz. Czy poszedłeś kiedyś do Sam's Club po papier toaletowy i wyszedłeś z nowym telewizorem? Nie dostałeś dobrej oferty na papier toaletowy, kupiłeś telewizor! Mówi również, że kupowanie hurtowe jest potencjalną pułapką, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że przeciętna rodzina marnuje około 1800 dolarów rocznie na artykuły spożywcze. Nie ma znaczenia, jak dobra jest cena, jeśli rzeczy się psują, zanim będziesz mógł ich użyć, ale zapominamy o tym, gdy mamy do czynienia z dobrą ofertą.

cena szwedzkich klopsików ikea

Kupuj mądrze i możesz zaoszczędzić. Dla większości z nas jest to trudne i chociaż ceny w Sam's Club są o 33 procent niższe niż w standardowych sieciach supermarketów (lepsze niż w Costco czy BJ's), nadal istnieje wiele pokus, przez które trzeba będzie przejść.

Nie wszystko jest dobrym zakupem

Jeśli oszczędzanie pieniędzy jest powodem, dla którego robisz zakupy w Sam's Club, Idź do bankowości zebrał kilka opinii ekspertów, których będziesz chciał usłyszeć. Nie wszystko na ich półkach to dobry interes, a jeśli chcesz uzyskać najlepszą możliwą ofertę na takie rzeczy, jak codzienne kawałki mięsa i świeże produkty, powinieneś wiedzieć, że są one zwykle dostępne w supermarkecie po lepszej cenie.Inne rzeczy, od których chcesz trzymać się z daleka, to te w tak dużych ilościach, że większość z nich wyrzucisz. To takie rzeczy jak przyprawy, płatki śniadaniowe i kawa… chyba, że ​​wypijesz tyle kawy, żeby przejść przez dwufuntową torbę, zanim stanie się to wątpliwe. To praktyczna zasada dla większości łatwo psujących się towarów, które można dostać w Sam's Club, więc pamiętaj, aby robić zakupy mądrze i nie dać się oślepić tą niesamowicie dobrą ofertą, która po prostu wyląduje na śmietniku.

Na metkach znajdują się tajne kody

Obrazy Getty

Nigdy nie możesz iść na zakupy uzbrojony w zbyt dużą wiedzę, a według Kyle'a Jamesa z Rather-Be-Shopping.com , wiedza o tym, co oznaczają te wszystkie kody cenowe, jest kluczem do uzyskania dobrej oferty. Sam's Club nie potwierdził tego (poprzez wiadomości ABC ), ale jest to fascynujący materiał do przemyśleń, który może pomóc Ci zaoszczędzić trochę gotówki.

On mówi na swoim blogu że cena kończąca się cyfrą 1 oznacza cenę promocyjną, a litera w prawym górnym rogu etykiety na półce może dostarczyć jeszcze cenniejszych informacji. Jeśli jest to A lub N, oznacza to, że jest to coś, co zawsze mają przy sobie i zawsze starają się mieć na stanie. Coś z literą C oznacza, że ​​jest to anulowany przedmiot, którego zamierzają się pozbyć, więc zdecydowanie możesz uważać, aż ten zostanie wypuszczony. Litera S oznacza, że ​​jest to przedmiot sezonowy i może być dostępny tylko przez krótki czas, ale to O jest niezwykle ważne. Oznacza to, że jest to zakup jednorazowy, więc gdy zniknie, zniknie. Zaopatrz się w ten, jeśli znajdziesz coś, co ci się podoba, ponieważ nie wróci.Nie traktują swoich pracowników tak dobrze jak konkurencja

Obrazy Getty

Sam's Club był krytykowany za traktowanie swoich pracowników, zwłaszcza w porównaniu z ich największym rywalem, Costco. Costco zapewnia nie tylko większy odsetek pracowników z ubezpieczeniem zdrowotnym, ale także płaci im więcej pieniędzy średnio.

Costco ograniczyło oferowane produkty, aby in uszczęśliwić swoich pracowników podczas gdy Klub Sama poszedł na skróty, zwalniając pracowników. To duża różnica.

Mają własną linię win

Sklepy wypuszczające własną linię produktów nie są niczym nowym, ale Sam's Club zrobił furorę winem Member's Mark. Ogólne marki sklepów są zwykle tańsze niż produkty markowe, a wino Sam's Club pozostaje wierne temu modelowi cenowemu z białym winem za 7 USD, które faktycznie smakuje całkiem nieźle .

Firma ogłosiła, że: planują dodać inne wina do swojego asortymentu , w tym Cabernet, prosecco i szampan.

szampan piw

Możesz kupić alkohol bez członkostwa

Jeśli chcesz wypróbować wina Sam's Club dla siebie (lub po prostu skorzystać z innych ofert napojów dla dorosłych), nie musisz ubiegać się o członkostwo, aby to zrobić. Dzięki przepisom regulującym sprzedaż alkoholu sekcja alkoholowa Sam's Club jest otwarte dla publiczności . Idź do lokalnego Klubu Sama i powiedz im, że jesteś tam tylko po alkohol, a będziesz mógł swobodnie wejść do sklepu.

ile zarabiają właściciele franczyzy mcdonalds

Możesz zjeść obiad w ich food court bez członkostwa

Szukasz pizzy do sześciopaku, na który właśnie zawarłeś umowę? Po kupieniu gorzałki w sklepie monopolowym Sam's Club możesz wskoczyć do ich strefy gastronomicznej na przekąskę. To kolejny obszar sklepu, w którym nie potrzebujesz członkostwa, aby uzyskać dostęp do , więc równie dobrze możesz to wykorzystać. Powinieneś być jednak ostrzeżony. Kiedy spróbujesz, możesz się uzależnić. Jedzenie w Klubie Sama jest zaskakująco smaczne i niedrogie? .

Nie potrzebujesz też członkostwa, aby korzystać z apteki

Czy Twoja najbliższa apteka jest niewygodnie zlokalizowana w Klubie Sama? Nadal możesz z niego korzystać, niezależnie od tego, czy jesteś członkiem klubu. Okazuje się, że to kolejna część sklepu, do której możesz się udać bez konieczności płacenia składek członkowskich . Nie ma żadnych dodatkowych opłat za korzystanie z apteki bez członkostwa, więc otrzymasz taką samą cenę jak członkowie.

Czasami możesz zdobyć duże zakupy na aukcjach internetowych

Obrazy Getty

Nie musisz nawet wstawać z kanapy, żeby dostać naprawdę dobre oferty w Sam's Club. Wszystko, co musisz zrobić, to sprawdzić ich aukcje online, licytować w zaciszu własnego domu i zobaczyć, jakie skarby możesz znaleźć.

Nie ma gwarancji, co tam znajdziesz, ale to połowa zabawy. Możesz przeglądać według kategorii, obserwować aukcje kończące się tego samego dnia i obserwować, jak inni odliczają ostatnie minuty. Niezależnie od tego, czy szukasz mebli ogrodowych, nowego komputera, czy dużej paczki żelu pod prysznic, musisz to sprawdzić.

Ich prezes został skrytykowany za promowanie różnorodności

Obrazy Getty

Pod koniec 2015 roku Rosalind Brewer, ówczesna prezes Sam's Club, została złapana za komentarze, o których niektórzy myśleli dorozumiana dyskryminacja przeciwko białym mężczyznom. Insider biznesowy poinformował, że w wywiadzie udzielonym przez Brewera CNN Poppy Harlow, jej przywiązanie do różnorodności spotkało się z krytyką.

„Właśnie dzisiaj spotkaliśmy się z dostawcą, a po drugiej stronie stołu byli sami mężczyźni rasy kaukaskiej” – powiedział Brewer. „To było interesujące. Postanowiłem nie rozmawiać o tym bezpośrednio z osobami [dostawcy] w pokoju, ponieważ w rzeczywistości nie było tam kobiet, takich jak poziomy niższe. Więc zadzwonię do niego.

co się stało z joginami?

Pomimo kontrowersji Walmart stanął po stronie Brewera i potwierdził swoje zaangażowanie w różnorodność. Dyrektor generalny Doug McMillon powiedział: „Przez lata prosiliśmy naszych dostawców, aby traktowali priorytetowo talent i różnorodność zespołów sprzedażowych, które zwracają się do naszej firmy. Roz po prostu próbowała powtórzyć, że wierzymy, że różnorodne i integracyjne zespoły tworzą silniejszy biznes. To wszystko i popieram ten ważny ideał”.

Są przeciwko związkom

Walmart i Sam's Club są przeciwne związkom pracowniczym i aktywnie zniechęcają pracowników do ich tworzenia. Wyciekły materiały szkoleniowe pokazać taktyka firma używa do squasha jakiekolwiek myśli o uzwiązkowieniu . Kiedy dział mięsny w Texas Walmart uzwiązkowiona w 2000 r. Walmart wyeliminował rzeźników z prawie 200 sklepów.

„Ludzie boją się głosować na związek, ponieważ boją się, że ich sklep zostanie zamknięty” – powiedziała Barbara Getz, pracownik Walmartu. Atlantycki.

Są dość duże w Chinach

Obrazy Getty

Klub Sama to dość popularny w Chinach . W kraju znajduje się kilka lokalizacji Sam's Club, w tym jedna z najlepiej sprzedających się lokalizacji firmy, która znajduje się w Shenzhen. Sklep stał się tak wpływowy, że zmienił sposób robienia zakupów przez swoich członków. Zamiast codziennie kupować świeżą żywność, jak robi to wielu Chińczyków, członkowie teraz robią duże zapasy i odwiedzają sklep mniej niż raz w tygodniu.

Kiedyś był Más Club

Sklep z siedzibą w Houston był jedyna lokalizacja Más Club . Utworzony podobnie jak inne sklepy Sam's Club, główną różnicą Más Club było to, że zawierał więcej latynoskich towarów dla swoich członków. Más Club został otwarty w 2009 roku jako test, zanim firma zdała sobie sprawę, że społeczności będzie lepiej służyło po prostu rozszerzenie oferty produktów w tradycyjnych lokalizacjach Sam's Club. Sklep ogłosił swoje zamknięcie w 2014 roku, po czterech latach działalności.

Członkowie mają duży dostęp do bonusów

Członkowie Sam's Club mają do dyspozycji wiele korzyści. Właściciele małych firm może wykupić ubezpieczenie poprzez Sam's Club dla swoich pracowników, usługę, która została rozszerzona o osoby fizyczne w 2016 roku. Sklep oferuje również pakiety, które zapewniają pomoc w zakresie obsługi płacowej i rozwiązań prawnych.

Członkowie mogą również uzyskać pomoc w podatkach za pośrednictwem Sam's Club i gwarantujemy maksymalny możliwy zwrot pieniędzy. Usługi księgowe są dostępne zarówno dla osób fizycznych, jak i małych firm.

Są skierowane do klientów o wyższych dochodach

Instagram przez @samsclub

Jeśli zauważyłeś różnicę w opcjach jedzenia, które widzisz w Sam's Club, nie wyobrażasz sobie tego. W 2016 roku Sam's Club poszedł w ślady Costco, celując w inną część rynku: klientów o wyższych dochodach, którzy zazwyczaj kierowali się do konkurencji.

Według Fortuna , zrobili to, zaczynając oferować modniejszą żywność, instalując zespoły regionalnych nabywców, którzy wybierali lokalną, wykwintną, organiczną i naturalną żywność oraz otwierając więcej sklepów w bardziej zamożnych obszarach.

Zmodernizowali i skonsolidowali swoją prywatną markę żywności

Instagram przez @samsclub

Member's Mark to prywatna marka Sam's Club, a w 2016 roku cała linia przeszła całkowitą metamorfozę. Według Wiadomości biznesowe z branży spożywczej , nie było to małe przedsięwzięcie, w ramach którego wszystkie 21 oddzielnych, wcześniej istniejących marek prywatnych zostało przekształconych w produkty Member's Mark w celu ujednolicenia linii. W ramach remontu uwzględniono 300 nowych produktów, które trafiły na półki w 2017 r., około 600 planowanych jest do modernizacji w 2018 r., a także plan dalszego dodawania około 300 nowych produktów do marki każdego roku w przyszłości.

Oficjalny Komunikat prasowy Klubu Sama opowiada o tym, do czego zespół przeszedł, pozyskując składniki z całego świata i od niektórych najlepszych w branży producentów w Stanach Zjednoczonych. Istnieją regionalne faworyty — takie jak Member's Mark All Natural Pulled Pork, przyrządzane pod kierunkiem Kansas City Barbecue Society — i inne smaczne smakołyki, takie jak ręcznie robione karmelki, kubki K-Cup z certyfikatem sprawiedliwego handlu i miód pozyskiwany ze spółdzielni pszczelarskiej.

programy telewizyjne giada de laurentis

Ich laboratorium sensoryczne decyduje o tym, co trafi na półki

Instagram przez @samsclub

Nie wszystko przechodzi przez rygorystyczny program testowy, z którego korzysta Sam's Club, aby decydować, co dzieje się na ich półkach, i Przepis dziewczyna obejrzeli z pierwszej ręki ich laboratorium sensoryczne w Bentonville w stanie Arkansas. Kiedy Lori Lange zwiedziła zakład, powiedziała, że ​​największe wrażenie zrobiła na niej 9-stopniowa skala, według której oceniane są wszystkie produkty spożywcze. Wszystko, co ma mniej niż 7, nie trafia na półki, a dystrybutorzy mogą wprowadzać poprawki w swoich produktach na podstawie opinii i ponownie przesyłać do testów.

Według 5 wiadomości online , panel laboratorium sensorycznego składa się z od 65 do 100 osób, które każdego dnia próbują i oceniają cztery różne produkty spożywcze. Są oceniane na podstawie takich rzeczy, jak smak i konsystencja, aw 2012 roku ocenili prawie 1700 pozycji. Obejmuje to regionalne ulubione lokalizacje Sam's Club w całym kraju, a wiceprezes ds. Komunikacji David Tovar mówi, że tylko około 15 procent testowanych produktów spożywczych przechodzi cięcie.

Mają związek z Kaczą Dynastią

Obrazy Getty

Sam's Club dokonał pierwszych przejęć w 1987 roku, kupując 24 sklepy SuperSaver Wholesale Warehouse Club w Luizjanie (za pośrednictwem Baner z Cleveland ). Przed przejściem do Sam's Club sklepy te należały do ​​ojcowskich partnerów biznesowych Alton i John Howard. Jeśli znasz reality show Kacza dynastia , znasz córkę Johna, Korie.

Zaledwie rok przed sprzedażą do Sam's Club rozmawiał z Johnem Howardem AktualnościOK o ile lepsze były jego sklepy. Przytoczył takie rzeczy, jak wyższe sufity, szersze korytarze, jednolitość we wszystkich sklepach i konieczność spełniania przez członków sklepów starannie dobranych kryteriów przynależności do klubu.