Nieopowiedziana prawda Ronalda McDonalda

Ronald McDonald Instagram

Niezależnie od tego, czy uważasz go za czarującego, czy przerażającego — czy też za dziwną kombinację obu tych rzeczy — nie ma wątpliwości, że zostałeś całkowicie wystawiony na kontakt z prawdziwym królem burgerów — Ronaldem McDonaldem. Rudowłosy klaun z McDonald's zadebiutował po raz pierwszy w latach 60. sprawiały, że zarówno dzieci, jak i dorośli mieli głód tanich, fast foodowych cheeseburgerów, które były prezentowane jak małe prezenty zapakowane. Z pomocą Ronalda McDonald's stał się gigantem, a podobizna słynnego klauna zrodziła niekończącą się linię restauracji, reklam telewizyjnych, gadżetów, gier wideo, filmów i oczywiście organizacji charytatywnej dla dzieci, The Ronald McDonald House.

Światowej sławy klaun przez lata cieszył się swoimi wzlotami i upadkami, od bycia jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w Ameryce, po znoszenie świadomych luzów zdrowotnych i całkowitą zmianę swojego wizerunku i marki. Chociaż wszyscy dorastaliśmy z Ronaldem przez lata, prawdopodobnie jest wiele rzeczy, których nigdy nie wiedziałeś o człowieku w wielkich czerwonych butach.Oryginalny wygląd Ronalda McDonalda był dość przerażający

Ronald McDonald Świergot

Prawdopodobnie nie rozpoznałbyś tego orginalna wersja Ronalda McDonalda. Pierwszą wersję klauna kochającego hamburgery stworzył słynny meteorolog, Willard Scott — przynajmniej tak mówi w swojej książce: Radość życia . Scott pojawił się jako telewizyjny Bozo the Clown, kiedy został poproszony o pomoc w promocji lokalnej lokalizacji sieci hamburgerów. Kiedy Bozo opuścił powietrze, Scott twierdzi, że McDonald's poprosił go o stworzenie nowej postaci dla łańcucha… i urodził się Ronald McDonald. (Właściciel pierwszej serii, w której występował Scott, Oscar Goldstein , jest często określany jako twórca postaci.)

Wersja Ronalda McDonalda według Scotta w niczym nie przypominała rudowłosego klauna, którego znamy dzisiaj. Oryginalny Ronald był dziwaczną kombinacją klauna i dystrybutora fast foodów, który nosił papierowy kubek po napojach na nos, tacę do serwowania, która zrównoważyła kompletny posiłek zamiast kapelusza i magiczny pas który dostarczył tajemniczo niekończącego się zapasu hamburgerów McDonald's. To przerażające trwało w trzech reklamach telewizyjnych, w tym Ronald McDonald . Scotta namawianie młodego chłopca do spędzania z nim czasu i przyjmowanie jedzenia, mimo że mama dziecka powiedziała mu, żeby nie rozmawiał z nieznajomymi, a Ronald łapał się za burtę statku rakietowego na stopa na księżyc.

Gruby Ronald McDonald dostał but

Willarda Scotta Obrazy Getty

Ronald McDonald był hitem dla firmy, a kiedyś możliwości postaci bycia kowboj lub kosmonauta zostały złomowane, wkrótce rozpoczęły się plany sprzedaży klauna na cały kraj. Ale zanim to się stanie, McDonald's zastąpi Scotta przeprojektowanym klaunem, granym przez słynnego cyrkowca Ringling Brothers, Michaela „Coco” Polakovsa, którego uważa się za wymyślenie podstawowego wyglądu białego, rudowłosego, żółtego - Ronald w kombinezonie, który jest bardzo zbliżony do klauna, którego wszyscy znamy dzisiaj.Jaki był powód, dla którego Scott otrzymał swoją różową poślizg? Jak na ironię, top brass w McDonald's myślałem, że mniej korpulentny wykonawca , podobnie jak wysoki i smukły klaun Coco, lepiej ucieleśniałby klauna używanego do rzucania dzieciom frytek i koktajli mlecznych. Wraz z rozwojem planów wykorzystania postaci w reklamach, które obejmowałyby cały kraj, firma obawiała się, że znalezienie wykonawców o pokaźnych proporcjach Scotta na każdym rynku, które pojawią się w jej lokalizacjach franczyzowych, może okazać się trudniejsze. Scott powiedział… dziennik 'Wall Street „To był łamacz serc. Byłem za gruby. Szczęście dla Scotta , nie było takich wymagań w NBC, gdzie służył jako meteorolog na Dzisiaj pokaż dla 35 lat.

Nie jest łatwo być Ronaldem McDonaldem

Buty Ronalda McDonalda Obrazy Getty

Aktorzy, którzy zagrali tę rolę Ronalda McDonalda (i jakoś udało mu się wydostać z umowy o zachowaniu poufności) opowiadają historię o ścisłym zestawie zasad, które mają utrzymać postać zgodnie ze standardami korporacyjnymi. Fakt, diabeł donosi, że aktor Geoffrey Giuliano, który założył czerwoną perukę w latach 70., był szczególnie zaniepokojony koniecznością informowania dzieci, że hamburgery pochodzą z magicznego miejsca na hamburgery, a nie z krów. Kolejny wykonawca Ronalda wąsko uniknął spędzenia nocy w więzieniu w Saginaw w stanie Michigan po tym, jak zginacz błotników stawił mu czoła miejscowej policji. Jego zbrodnia? Nie ujawniając swojego cywilnego nazwiska, które według korporacji jest surowym zakazem dla Ronalda, gdy jest w kostiumie. Skończyło się na tym, że gliniarze pozwolili mu odejść, nieszczęśliwie pozbawiając resztę z nas najlepszych zdjęć w historii.

W 2003 roku McDonald's podobno zatrudniał na całym świecie 250 Ronaldów, a niektórzy korzystali z usług szoferów, asystentów, a może nawet ochroniarzy, aby odpierać rzucających kamieniami młodzież lub protestujących.To był słynny komik i magik, Tak Jaye, kto pomógł opracować podręczniki, Ronald i jak , i Złote zasady schmoozingu , który kierowałby wszystkimi Top of Minds (TOMS), jak firma odnosi się do ich kadry pracujących Ronaldów. Nazywany „Boss Clown” Aye Jaye ustanowiła podstawowe zasady dla Ronaldów, które zawierały instrukcje dotyczące nakładania makijażu i obsługi dzieci, które szukały uścisku — Ronalds otrzymał polecenie, aby zamiast tego poklepał je po plecach.

Jeden Ronald McDonald, który będzie wszystkim rządził

Ronald McDonald Obrazy Getty

Centrala McDonald's notorycznie milczy na temat szczegółów zatrudniania i szkolenia aktorów, którzy grają Ronalda McDonalda. Powodem tego jest to, że według McDonald's nie ma aktorów grających rolę . Oficjalne stanowisko firmy jest takie, że Ronald McDonald to tylko jeden, prawdziwy klaun.

Wieloletni dyrektor generalny, James Skinner, raz słynnie wykrzyknął na spotkaniu że „Ronalda nie było tutaj, ponieważ jest w terenie zajęty pracą i walką z protestującymi”, utrwalając ideę, że postać jest tylko jedną, prawdziwą osobą. Po naciśnięciu w celu uzyskania odpowiedzi jeśli chodzi o to, jak Ronald był w stanie pojawić się na tak wielu wydarzeniach na całym świecie w ciągu jednego dnia, McDonald's wydał oświadczenie, oczywiście od Ronalda, mówiąc: „Gdybym powiedział ci wszystkie moje sekrety, nie byłyby już tajemnicami. Powiedzmy, że między tobą, mną i Mikołajem to magia.

Według dziennik 'Wall Street , firma jest w stanie zachować iluzję, że Ronald jest jedną osobą, upewniając się, że żadne dwa Ronalda nigdy nie zostaną sfotografowane ani nie pojawią się razem publicznie. W rzeczywistości jedynym miejscem, w którym mogliby zostać zauważeni razem, byłaby konwencja firmy w Oak Brook w stanie Illinois. Konwencja nie była tylko zabawą i zabawą dla grupy klaunów, którzy ryzykowali zawieszeniem, a nawet zwolnieniem, jeśli nie przejdą surowej konwencji Ronalda.

Ronald McDonald przeszedł wielką metamorfozę w Japonii

Reklama Mcdonalda youtube

Chociaż postać Ronalda McDonalda została ustandaryzowana zgodnie ze specyfikacjami korporacyjnymi, w niektórych krajach Ronald McDonald, którego wszyscy znamy i kochamy, może mieć zupełnie inny wizerunek.

W Japonii Ronald McDonald nazywany jest po prostu „Donald McDonald”, tłumaczenie, które nie było łamanym językiem, ponieważ jego pełne imię byłoby po japońsku, i było naturalne dla japońskich języków, które były już znane z Kaczora Donalda. Jeden Japońska kampania reklamowa nawet przeprojektował postać tak, aby zawierała seksowniejsze, młodsze wersje klauna, bez makijażu, które wydają się być modne, naginające płeć wersje Donalda, a może miały być jego Oni są i córka . Reklamy kanapki Tomato McGrand przedstawiają stylowych dwudziestoparolatków w modnych wersjach klasycznego stroju Ronalda, z młodą, kobiecą wersją Donalda ubraną w tankini w czerwono-białe paski.

Człowiek stojący za kampanią, znany jako „Kazoo”, twierdzi, że nie próbował zrobić kobiety Ronalda McDonalda, ale raczej daje ukłon w stronę popularnego trendu japońskiej kultury „cospre” w kostiumach. Kazoo mówi, że kampania była tak wielkim hitem, że została „ulubiona jako numer jeden wśród licealistów”.

McDonaldland już nie istnieje

postacie mcdonalda Instagram

Jeśli dorastałeś od lat 70. do wczesnych lat 00., bez wątpienia Ronald McDonald, którego znasz i kochasz, jest związany z zwariowany gang zwierzaków zaprzyjaźnia się z McDonaldland. W ogólnokrajowych reklamach telewizyjnych dzieci były przedstawiane m.in magiczny świat zamieszkany przez przyjaciół Ronalda jak burmistrz McCheese, oficer Big Mac i profesor, walczący z kradnącymi kanapki kapitanem Crookiem i Hamburglarem. Grimace, korpulentny fioletowy kumpel Ronalda, zaczynał jako kradnący drgania, czteroręki złoczyńca, ale ostatecznie został awansowany na nieudolnego kumpla Ronalda. Z biegiem lat niektóre postacie zostały wycofane, ale wprowadzono nowsze postacie, takie jak kochająca śniadanie Birdie the Early Bird, McNugget Buddies, Shamrock Shake-fan Uncle O'Grimacy i kosmita surfer CosMC.

pizza hut serowe ukąszenia pizzy przerwane?

Niestety McDonaldland zamknął swoje magiczne drzwi w 2003 roku, kiedy McDonald's przerzucił się na kampanię „Kocham to”, którą do dziś słychać w uszach. Jeśli czujesz nostalgię, możesz odwiedzić starzenie się McDonalda Playplace , wyposażony w karuzelę Fry Guys lub więzienie Officer Big Mac. Plany przywrócenia jednej z kultowych postaci McDonaldlanda, Hamburglar, w 2015 roku, spotkały się z mieszanymi recenzjami i nie widzieliśmy już więcej reklam z aktorem na żywo, męskim modelem, który przywdział kostium złodzieja burgerów.

McDonaldland dostał McSued

McDonaldland Instagram

Połączenie zabawek McDonaldlanda z ukierunkowanymi na dzieci Happy Meals w późnych latach 70. popchnęło świat McDonaldland-mania w inną stratosferę. Ronald i reszta pojawili się na szklankach do picia, grach planszowych, przyborach szkolnych, figurkach, ubraniach i wszelkiego rodzaju przedmiotach gospodarstwa domowego. Magazyn McDonaldland Fun Times był publikowany sześć razy w roku i zawierał łamigłówki, żarty i rzemiosło. Domowe gry wideo, takie jak Przygoda w krainie skarbów McDonalda i M.C. Dzieci zostały stworzone dla Sega i Nintendo Entertainment Systems. Ronald pojawił się na dużym ekranie w filmie fabularnym z 1988 roku, Mac i ja .

Ale McDonaldland, który szturmem podbił świat, był bliski tego, że w ogóle się nie wydarzy.

McDonaldland wydawał się skazany na zagładę, kiedy uznano, że McDonald's naruszył idee i wizerunki H.R. Pufnstuf Sida i Marty'ego Kroffta. Podobieństwa między postaciami i światami były trudne do przeoczenia, szczególnie podobieństwo burmistrza McCheese do samego H.R. Pufnstuf, wraz z ogromną głową i szarfą burmistrza. Kierownictwo reklamowe McDonald's nie zaprzeczyło, że rzeczywiście skonsultowało się z producentami Sidem i Martym Krofftem, aby stworzyć McDonaldland, ale twierdzili, że odwołali projekt. Wcierając więcej soli w ranę, McDonald's zatrudnił byłych pracowników Krofftów, a także ich głównego aktora podkładającego głos.

Kilka spraw sądowych, które trwały prawie 14 lat, a później spora wypłata dla Krofftów, McDonald's kontynuował branding psychodelicznego, wypełnionego hamburgerami wszechświata Ronalda.

Starbucks dress code włosy

Ronald McDonald był „większy od Jezusa”

Ronald McDonald Obrazy Getty

U szczytu popularności Ronalda McDonalda, kiedy dziecko mogło chcieć dumnie nosić w szkole pudełko na lunch ozdobione jego podobizną, mówiono, że Ronald McDonald był tak wielki, że był bardziej popularny niż Jezus. Tydzień Marketingu złożył tę deklarację w nagłówku z 1995 roku, kiedy badanie marketingowe przeprowadzone wśród 7000 osób w ośmiu krajach wykazało, że znacznie więcej osób rozpoznaje korporacyjny symbol McDonalda niż chrześcijański krzyż. Morgan Spurlock udowodnił to w swoim filmie dokumentalnym z 2004 roku: Super rozmiar mnie , w klipie gdzie dzieci w wieku szkolnym rozpoznają, kim jest Ronald, ale mylą obraz Jezusa z Georgem W. Bushem.

bestseller Erica Schlossera, Fast Food Nation: ciemna strona amerykańskiego posiłku , ekspozycja i komentarz z 2001 roku na temat stanu korporatyzacji amerykańskiej diety, szczegółowo opisuje drogę McDonald's do pozycji najbardziej rozpoznawalnej marki na świecie. Wydając więcej pieniędzy na marketing i reklamę niż którykolwiek z konkurentów, McDonald's uczynił Ronalda McDonalda supergwiazdą, którą może rozpoznać aż 96 procent amerykańskich dzieci w wieku szkolnym. Jedyną bardziej rozpoznawalną postacią fikcyjną, według Schlossera, była inna postać ubrana w czerwień i biel — Święty Mikołaj.

Ronald McDonald nie je jedzenia McDonalda

Ronald McDonald Instagram

W 2013 r. ówczesny dyrektor generalny Don Thompson zaprzeczono, że firma przyczynia się do otyłości , wskazując na bardzo ciekawą ciekawostkę dotyczącą słynnej maskotki firmy — samego Ronalda McDonalda nigdy nie widziano, jak jadł jedzenie z własnej restauracji. Nazwał Ronalda klaunem, który „reprezentuje naszą działalność charytatywną”. Dyrektor generalny z 2007 roku, Jim Skinner, śmiało twierdził, że „Ronald McDonald nigdy w historii swojego istnienia nie sprzedawał dzieciom jedzenia”. Skandaliczne stwierdzenie, biorąc pod uwagę, że oryginalny Ronald rozdawał hamburgery „jesz, ile możesz zjeść” z magicznego pasa, a Ronald z lat 70. w tej reklamie wyraźnie widać, jak zajada się cheeseburger McDonald's. Ale firma zrobiła zauważalny ruch, aby zdystansować Ronalda od jedzenia, którym rzekomo nie sprzedawał przez lata. Aktor Geoffrey Giuliano, który pojawił się jako Ronald pod koniec lat 70., stwierdził nigdy nie pozwolono mu jeść jedzenia będąc w charakterze, ponieważ wydawałoby się to „nieprzyzwoite”.

W 2014 roku powiedziała Becca Hary z McDonald's Poczta Haffington że kiedy Ronald pojawia się publicznie, „koncentruje się na szerzeniu radości i uśmiechów”. A w ostatecznej odpowiedzi na żądania odejścia Ronalda na emeryturę? Ostatni dyrektor generalny McDonald's, Steve Easterbrook, zadeklarował na spotkaniu akcjonariuszy w 2015 r., że Ronald nie musi się martwić o bezrobocie. – Jeśli chodzi o Ronalda, Ronald jest tutaj, by zostać – powiedział.

Ludzie nienawidzili hipstera Ronalda McDonalda

Ronald McDonald Instagram

W 2014 roku McDonald's ogłosił, że rudowłosy klaun będzie odbieranie metamorfozy . Nagrodzony Tony projektant kostiumów na Broadwayu Piękna i Bestia zaktualizowany klasyczny wygląd Ronalda z hipsterską czerwoną marynarką i muszką. Jego mniej formalny, sportowy zestaw zawiera żółtą wiatrówkę z klasycznymi rękawami w paski z trzciny cukrowej. Wielkie czerwone buty? Te pozostają takie same.

Kolejne duże twierdzenie firmy w 2014 roku, promujące nowszego, hipera Ronalda? Najwyraźniej plan polegał na wzmocnieniu obecności Ronalda w mediach społecznościowych, a firma cytowała Ronalda jako proklamującego „Selfies, oto przychodzę!” i obietnicę tweetowania w imieniu Ronalda za pomocą hashtagu #ronaldmcdonald. Niestety, firma nie zepsuła internetu tak, jak pierwotnie zamierzała, być może dlatego, że tak wielu ludzi zainteresowało się Twitterem z zdecydowanie mieszanymi opiniami na temat jego metamorfozy. Jeden z użytkowników powiedział: „Przerażający klaun w taniej marynarce to wciąż przerażający klaun”.

Chociaż może nie mieć własnej obecności na Twitterze i Facebook , Ronald ma swój własny Instagram Konto, podkreślając jego działalność charytatywną i fitnessową na całym świecie.

Luz mógł wysłać Ronalda McDonalda do pakowania

Ronald McDonald Instagram

McDonald's jest z pewnością nie obcy do luzu nad wartościami odżywczymi lub ich brakiem, w jedzeniu? że sprzedaje.

Gwiazda Ronalda McDoanlda zaczęła nieco matowieć już w 2010 roku, kiedy Międzynarodowa ankieta na temat odpowiedzialności korporacyjnej odkrył, że prawie połowa wszystkich Amerykanów uważa, że ​​nadszedł czas, aby kochający burgery klaun zawiesił swoje czerwone buty na dobre. Powód? „Ten klaun nie jest przyjacielem naszych dzieci ani ich zdrowia” – powiedziała Deborah Lapidus, rzeczniczka grupy, która nazwała Ronalda „smażonym w głębokim tłuszczu Joe Camelem XXI wieku”. Witryna firmy prowadzi do 32-stronicowego e-booka o nazwie Błazen ze zdrowiem dzieci, sprawa przejścia na emeryturę Ronalda McDonalda , szczegółowo opisując, w jaki sposób Ronald jest współwinny epidemii otyłości.

Ponad 550 lekarzy najwyraźniej zgodziło się z sondażem i napisał list McDonald's błagający firmę o „przestanie sprzedawać dzieciom śmieciowe jedzenie” i twierdzący, że „Ronald przyciąga uwagę dzieci lepiej niż ktokolwiek inny”. Litera pojawił się w reklamach całostronicowych w gazetach w całych Stanach Zjednoczonych.

I może się udało. Chociaż Ronald McDonald może nadal być twarzą organizacji charytatywnych McDonald's, nie wydaje się już, aby był twarzą McDonald's. On nie jest na ich stronie internetowej i nie pojawił się na ich on Media społecznościowe przez lata.