Nieopowiedziana prawda Paula Hollywood

Paula Hollywood Anthony Harvey/Getty Images

Paul Hollywood, ze swoimi spiczastymi włosami i zimnym spojrzeniem, został nazwany rekin i srebrny Lis . Jego niebieskie oczy zostały porównane z Nocny Król samego siebie ( Gra o tron fani, ktoś?). Jako sędzia w popularnym reality show Wielki brytyjski pokaz pieczenia (lub Wielka Brytyjska Bake Off ), Hollywood znalazło się pod ostrzałem za bycie bezmyślny i brutalny , ale jego osądy nigdy nie osiągnęły poziomu Simon Cowell . Po dziesięciu latach serialu dowiedzieliśmy się, że „Hollywoodzki uścisk dłoni” to nie tylko formalność (oznacza to, że Hollywood bardzo lubi twój chleb) i „ rozmoczone dno „to nie tylko zabawna insynuacja (tak Hollywood mówi, że twoja tarta jest niegotowana).

Hollywood urodził się w rodzinie robotniczej w Merseyside w Anglii i dorastał w domu – tuż nad piekarnią ojca – który zawsze pachniał chlebem. Dzieciństwo Paula i lata przed nastolatkiem kręciły się wokół pieczenia, per Paul Hollywood – Biografia . Rozpoczął karierę, zarządzając jedną z piekarni swojego taty, a następnie pracował w luksusowych hotelach, takich jak Chester Grosvenor, The Dorchester i Cliveden Hotel.Chociaż Bake Off jest jego najpopularniejszym serialem, Hollywood zrobiło inne seriale, takie jak Paul Hollywood zjada Japonię, Paul Hollywood's Bread, Paul Hollywood City Bakes, i Wielka kontynentalna podróż Paula Hollywood który bada historię motoryzacji różnych miejsc. Tak, Hollywood lubi jego ciasta i samochody. To jest obsesja naprawdę. Oto, jak wygląda gwiazdorski piekarz na zewnątrz namiotu Bake Off.

Pierwszym wyborem kariery Paula Hollywood było zostanie rzeźbiarzem

Paula Hollywood Facebook

Niebieskooki piekarz miał zostać następnym Michałem Aniołem w wieku kilkunastu lat. Podążając śladami swojej mamy, która była grafikiem, wstąpił do Wallasey Art School i, jak twierdzi, upodobał sobie rzeźbę. Życie piekarza . Cóż, nietrudno wyobrazić sobie Hollywood jako rzeźbiarza. Wymień skrobak do ciasta na dłuto i gotowe.

Chociaż Hollywood spędził swoje wakacje pomagając swojemu tacie, zawodowemu piekarzowi, nigdy nie marzył o robieniu tego jako kariery. Kiedy jego ojciec zapytał go, czy chce zostać piekarzem, Hollywood początkowo odmówiło. Następnie jego tata zaproponował, że zapłaci mu 500 funtów (to blisko 600 dolarów), jeśli ściął długie włosy i dołączył do branży. – To stawia sprawy w innym świetle dla siedemnastolatka! on napisał w Życie piekarza . Z dnia na dzień, on ogolony jego długie do piersi włosy.Po podjęciu decyzji Hollywood rozpoczął pracę w rodzinnych piekarniach. Gdy miał niewiele ponad 20 lat, sam zarządzał całą piekarnią. Podczas gdy jego przyjaciele wychodzili na imprezę i zatrzymywali się rano w piekarni, Hollywood wcześnie kładł się spać i budził się we wczesnych godzinach porannych, aby zrobić świeże bochenki. „Zdenerwowało mnie to, że przegapiłem imprezowanie, ale chciałem zrobić pieczenie” – powiedział Codzienna poczta przez Paul Hollywood – Biografia .

Choć urodził się w Wielkiej Brytanii, Paul Hollywood ma głęboki związek z Cyprem

Średniowieczny zamek w Pafos

Po odbyciu praktyki w piekarniach ojca Paul Hollywood zaczął pracować w renomowanych hotelach, takich jak Chester Grosvenor, a później Dorchester. Ale zamiast zadomowić się w wygodnym życiu, Hollywood pożegnało się z nim. W 1996 roku spakował walizki i przejechał 2000 mil, aby rozpocząć nowe życie w historycznym mieście Pafos na Cyprze. „Mój czas w Pafos był doświadczeniem, które zmieniło moje życie. Kiedy przyjechałem tutaj, gdy miałem 28 lat, był to dla mnie prawdziwy szok kulturowy” – powiedział w jednym z odcinków Paul Hollywood City wypieki .

mrożone warzywa handlarza joe

W rzeczywistości do tego czasu Hollywood nigdy nie podróżowało zbyt daleko od domu. Jego mama, jak mówi w odcinku, spodziewała się, że wróci za mniej niż sześć miesięcy, ale Hollywood zostało na Cyprze przez sześć lat. Objął stanowisko głównego piekarza w pięciogwiazdkowym hotelu nad brzegiem morza o nazwie Annabelle i zanurzył się w kulturze, poznał nowych przyjaciół i upiekł swoje najlepsze chleby. I to tutaj poznał swoją pierwszą żonę Aleksandrę, instruktorkę nurkowania, i załatwił swój pierwszy koncert telewizyjny. Kraj śródziemnomorski wystawił go również na tradycyjne cypryjskie chleby, takie jak Laganes i Lavroche, których przepisy znajdują się w jego bestsellerze, 100 wspaniałych chlebów .Żona Paula Hollywood odegrała kluczową rolę w zorganizowaniu mu pierwszego występu

Paul Hollywood i Alexandra Dave J. Hogan/Getty Images

Miłość może być ślepa, ale z pewnością ma dalekowzroczność. Alexandra — w której zakochał się i poślubił Paul Hollywood — oprócz tego, że była jego instruktorem nurkowania, była także kierownikiem ds. relacji z gośćmi w hotelu, w którym pracował w Pafos. Chociaż są teraz rozdzieleni (zakończyli swoje 19-letnie małżeństwo w 2018 r.), gdyby nie Aleksandra Hollywood , jego ścieżka kariery wyglądałaby zupełnie inaczej. Ona powiedziała Codzienna poczta że kiedy duet był na Cyprze, brytyjska ekipa telewizyjna przyjechała do hotelu, aby nakręcić program o kuchni cypryjskiej i poprosił ją o skontaktowanie ich z lokalnym ekspertem. Przekonała ich, by dali szansę Hollywood, chociaż był stosunkowo nowy w mieście.

„Powiedziałem: „Nie, nie, nie. Osobą, którą musisz zobaczyć, jest Paul” – powiedziała Alexandra Hollywood. – Ponieważ Paul jest tak towarzyski, wie wszystko. Jeśli jest dobre miejsce do jedzenia, będzie o tym wiedział” – powiedziała Alexandra w wywiadzie z 2013 roku. Zorganizowała spotkanie dla Hollywood z telewizją i byli pod jego wrażeniem. To był ostry punkt zwrotny w życiu Hollywood. Wrócił do Wielkiej Brytanii, zatrudnił agenta i zaczął kręcić dla programów telewizyjnych — jego pierwszy koncert bycie smakowym Użyj swojego bochenka , obok szefa kuchni Jamesa Martina.

Amerykański konkurs piekarniczy wstrząsnął małżeństwem Paula Hollywood

Amerykański Konkurs Piekarniczy youtube

Aleksandra i Małżeństwo Paula Hollywood znalazło się na wyboistej drodze w 2013 kiedy Wielki brytyjski pokaz pieczenia mam swoje Wersja amerykańska , Amerykański Konkurs Piekarniczy . Zdjęcia do programu CBS trwały cztery i pół tygodnia, podczas których Hollywood miał romans ze swoją współsędzią, amerykańską kucharką Marcelą Valladolid. Wiadomość ta była ciężkim ciosem dla Hollywood i pozbawionego plotek małżeństwa jego żony. Para jednak załatała po tym, jak Hollywood rzekomo nazwał romans swoim największym błędem, a Alexandra Hollywood dała ich małżeństwu drugą szansę, za Witam Magazyn .

winogrona vs pomidorki koktajlowe

Kiedy ich życie wracało na właściwe tory, nadszedł kolejny cios — rzekomy romans między Hollywood a Summer Monteys-Fullam, barmanką, którą Hollywood poznał, organizując przyjęcie urodzinowe dla jego rodziny. Po decyzji o rozstaniu Hollywood i Monteys-Fullam spotkali się – związek, który trwał dwa lata. Monteys-Fullam pożegnał się z milionowym domem Hollywood, końmi i samochodami, którymi obsypał ją po tym, jak twierdziła, że ​​Hollywood rzekomo poprosiło ją o podpisanie nakazu kneblowania, który uniemożliwił jej rozmawianie z kimkolwiek o ich związku. Tak, nawet jej mama, per Lustro .

Podczas gdy Hollywood pielęgnowało to rozstanie (drugie w ciągu dwóch lat), poznał Melissę Spalding, gospodynię z lokalnego pubu, z którą podobno spotyka się od października 2019 r. Słońce .

Paul Hollywood nie miał szczęścia sprzedając swój chleb

Musli i bananowy zakwas Facebook

Dla człowieka, który głosi kazania pieczenie chleba , można by sobie wyobrazić, że sprzedaż bochenka to bułka z masłem. Ale Paul Hollywood miał trudne chwile. Jego pierwsza firma — Hollywood Bread — którą założył w Londynie w 1999 r., musiała zostać zlikwidowana w 2003 r. i rozwiązana do 2005 r., po tym jak przyniosła mu stratę ponad 300 000 dolarów. Hollywood nie traciło nadziei. W 2007 roku założył Paul Hollywood Artisan Bread, „zainspirowany technikami pieczenia, które odkrył podczas swoich podróży do Cypru, Egiptu i Jordanii”. Telegraf raporty. Do tego czasu Hollywood został ojcem i przeniósł się do Kent ze swoją rozszerzoną rodziną.

Paul Hollywood Artisan Bread dostarczał chleb do Harrods i Waitrose — popularnych supermarketów w Londynie. Tymczasem jego kariera w telewizji nabierała tempa, a jego pierwsza książka his 100 wspaniałych chlebów był na rynku. W 2010, Wielki brytyjski pokaz pieczenia zaczął emitować w BBC. Z powodu swoich zobowiązań telewizyjnych Paul nie miał czasu na pielęgnowanie swojej firmy produkującej chleb. Paul Hollywood Artisan Bread musiał zostać zamknięty w 2014 roku, z długami bliskimi 70 000 dolarów. To był „ogromny ból głowy i ogromny problem” dla znanego wypiekacza chleba.

Trzy lata później, w 2017 roku, otwarto Hollywood Ugniataj piekarnię i kawę na dworcu w centrum Londynu, który, jak chciał, został zburzony, by zrobić miejsce na nowe wejście na dworzec.

Paul Hollywood stworzył najdroższy chleb w Wielkiej Brytanii

chleb na zakwasie

Paul Hollywood zamienił bochenek chleba w luksusowy przedmiot tuż przed sezonem świątecznym 2008. W tym miejscu wypadałoby zauważyć, że był to również rok recesji. Ci, którzy przechodzą obok alejki z chlebem w Harrods w Londynie, mogli być w szoku, gdy natknęli się na bochenek, który kosztował 10 razy więcej niż normalna stawka. Przy cenie 19 dolarów za bochenek Krajowe Stowarzyszenie Mistrzów Piekarzy uznało go za najdroższy bochenek w Wielkiej Brytanii. Hollywood powiedział Telegraf że był to najlepszy chleb, jaki dotąd wypiekał. Powiedział: „Jeśli pomyślisz o zwykłym bochenku chleba, to jest on dość prosty i często pozbawiony emocji. Gdybyś miał go porównać do samochodu, mógłby to być na przykład Ford Fiesta. Ale to jest Rolls-Royce bochenków.

Ale jaki chleb by tyle kosztował? Najwyraźniej zakwas migdałowo-roquefort. Chleb był zrobiony z sera Roquefort (sera pleśniowego z mleka owczego) zakupionego od producenta na wsi we Francji; oraz mąka klasy A („bez dodatków, emulgatorów, numerów E lub sztucznych aromatów”) pozyskiwana od młynarza w Wiltshire w Anglii. „Wszystkie składniki chleba są najlepszymi, jakie można kupić za pieniądze. Przeszukałem cały kraj i Europę, aby upewnić się, że składniki są najlepsze z dostępnych” – powiedział Hollywood.

Paul Hollywood jest wyczynowym kierowcą wyścigowym

Wyścigi motorowe Mark Thompson/Getty Images

Kiedy flaga w szachownicę jest w pobliżu, Paul Hollywood podbija nową osobowość. Taki, który przedkłada prędkość ponad oddech . Hollywood zadebiutował jako kierowca wyścigowy w 2015 roku i jeździł po prestiżowych torach, takich jak Le Mans . Powiedział w an wywiad że zajął się wyścigami samochodowymi po tym, jak Aston Martin zaproponował mu wypróbowanie jednego z ich samochodów wyścigowych. Ma szczęście i wie o tym. „Mogę przejść od jedzenia ciastek z kremem prosto do Aston Martina i ścigać się z nim. To dobre życie” – powiedział Czasy niedzielne .

Hollywood ma bzika na punkcie samochodów odkąd pamięta. Kiedyś bawił się z Samochód zabawkowy Aston Martin DB5 — ten, który występuje w James Bond film Złoty palec, jako dziecko. Jako piekarz-milioner zafundował sobie Aston Martin DB9, Aston Martin DBS coupé i Jaguar F-type V8 coupé. Poza miłością do samochodów, tęsknota za odrobiną anonimowości skłoniła go do zajęcia się wyścigami samochodowymi jako pasją. „Kiedy przychodzę tu w hełmie z lustrzanym daszkiem, nikt nie wie, kim jestem. Moje imię jest na samochodzie, ale to mija. Po raz pierwszy mogę być sobą, robić rzeczy, które chcę robić dla siebie, a nie dla wszystkich innych” – powiedział Czasy niedzielne .

Ciastka imbirowe i bułki były pierwszymi wypiekami Paula Hollywood

Ciasteczka imbirowe

Paul Hollywood dorastał w rodzinie, w której zarówno jego mama, jak i tata dobrze się piekli. Nawet poza swoim domem, w kościele, widział „dużo ciast, chleba i przede wszystkim zapiekanek na tacach”, o którym opowiada w swojej książce Życie piekarza . W soboty mama robiła ciasto owocowe ze świeżo zebranymi jabłkami, rabarbarem lub gruszkami; jego tata upiekł bułki. Hollywood pomagał w piekarni swojego taty, napełniając pączki dżemem i robiąc herbatę.

Jack w pudełku maskotka

Wśród jego najwcześniejszych wspomnień o pieczeniu z rodziną jest robienie imbirowych ciastek z mamą i bułek z tatą. Powiedział NPR : „Musiałem mieć sześć, może siedem lat, a moja mama często robiła im [imbirowe herbatniki], właściwie, głównie w weekendy”. Hollywood opisuje je jako ciasteczkowe i pyszne. „Naprawdę po raz pierwszy piekłam. ... A to, przy filiżance herbaty, jest trudne do pokonania - powiedział.

Hollywood ma również żywe wspomnienie robienia bułek ze swoim tatą, gdy miał zaledwie 10 lat. Powiedział Co oglądać „To było sobotnie popołudnie i mieliśmy Dickie Daviesa. Wciąż pamiętam smak i zapach, gdy wychodziły z piekarnika. To była jedna z najlepszych bułek, jakie kiedykolwiek jadłem.

Paul Hollywood zarabia dziewięć razy więcej niż jego koleżanki z Bake Off

Wielkie brytyjskie wypiekanie Netflix

Pieniądze to zawsze drażliwy temat. Kiedy zdajesz sobie sprawę, że twój kolega zarabia więcej niż ty, jest gorzej. Więc kiedy Słońce poinformował, że Paul Hollywood zarobił dziewięć razy więcej niż jego Wielki brytyjski pokaz pieczenia współ-gwiazd, można sobie tylko wyobrazić dyskomfort wewnątrz namiotu Bake-Off. Ale można uczciwie zauważyć, że Hollywood jest jedynym w zespole, który jest z serialem od samego początku. Prue Leith, kolega sędzia Hollywood, i gospodarze Sandi Toksvig (Matt Lucas zastąpiony Toksvig w 2020 r.) i Noel Fielding pojawili się znacznie później. W raporcie stwierdzono, że główna firma Hollywood, HJP Media LLP, została wyceniona w zeszłym roku na około 9 milionów dolarów, podczas gdy jego druga firma, Paul Hollywood Limited, zarobiła prawie 2,3 miliona dolarów, co oznacza, że ​​obecnie jest wart ponad 11 milionów dolarów. To znacznie dużo w porównaniu z zarobkami Fieldinga wynoszącymi około 1 miliona dolarów i około 226 000 dolarów Toksviga.

Jimmy Johns koszt franczyzy

Hollywood zarabiał około 128 000 dolarów rocznie za występ w roli współsędziego Wielkie brytyjskie wypiekanie , kiedy to było emitowane BBC . W 2016 roku, kiedy seria przeniosła się do Kanał 4 , koledzy z Hollywood odeszli na znak lojalności wobec BBC. Nie Hollywood. Można powiedzieć, że jego lojalność leżała tam, gdzie było ciasto. Był jednak krytykowany za podążanie za pieniędzmi. Jego pensja wzrosła do około 500 000 dolarów rocznie po przeniesieniu programu na kanał 4.

Paul Hollywood napisał serię bestsellerowych książek

Paul Hollywood Piekarz Facebook

Paul Hollywood zarobił dużo pieniędzy, drukując książki o wyrabianiu ciasta. I to było jeszcze zanim jechał na sukces Wielki brytyjski pokaz pieczenia . Jego pierwsza książka, 100 wspaniałych chlebów , ukazał się w 2005 roku i został nazwany „Top Bread and Pastry Book” przez The Gourmand World Cookbook Awards. Został opublikowany w 10 krajach w siedmiu językach, za pośrednictwem Oficjalna strona Paula Hollywood .

Po Wielki brytyjski pokaz pieczenia została uruchomiona w 2010 roku, Hollywood zarobiło prawie 8 milionów dolarów na sprzedaży książek w ciągu pierwszych pięciu lat. W tym okresie napisał cztery książki, które sprzedały się w nakładzie 593 000 egzemplarzy. Jego książka, Jak piec , który ukazał się w samym tylko 2012 roku, przyniósł blisko 3 miliony dolarów sprzedaży, per Codzienna poczta .

Paul Hollywood dość strategicznie wydał książki, które jechały na froncie jego udanej serii. Brytyjskie wypieki Paula Hollywood ukazał się w 2014 roku, zbiegając się z jego pojawieniem się w telewizji. Paula Hollywood Chleb zbiegł się z jego serią Chleb w BBC i Stopy i Puds wyszedł, gdy jego seria Stopy i Puds był emitowany w BBC w 2013 roku, według PaulHollywood.com .

Paul Hollywood nigdy nie chciał być w telewizji

Paula Hollywood Netflix

Paul Hollywood zawsze pracował za kulisami, tworząc najlepszą bułkę w czterech ścianach kuchni, dopóki nie pojawiła się okazja telewizyjna w drzwiach. Jeden program telewizyjny prowadził do drugiego i zanim się zorientował, pojawiły się cechy jego włosów i hair uściski dłoni . Ale czy Hollywood chciało czegoś takiego? Jak się okazuje, nie.

Opisał się jako osoba nieśmiała, aby Codzienna ekspresowa . „Facet w telewizji to ten, za którym się chowam. Mam tremę. Trzęsę się, dopóki nie wyjdę i wtedy ten bliźniak przejmuje kontrolę. Oczywiście jesteś po to, by uczyć, ale nie możesz tak po prostu stać i wygłaszać instrukcje. Musisz zabawiać ludzi, a to ciężka praca. Na koniec jestem wykończony.

pisklę wypełni pensję operatora 2015

Kiedy BBC straciło kontrakt na Wielki brytyjski pokaz pieczenia Hollywood pozostało, podczas gdy jego koledzy zrezygnowali z pokazu lojalności. Z tego powodu, Hollywood powiedział Hollywood Radio Times w 2017 roku: „Stałem się najbardziej znienawidzonym człowiekiem w kraju! To nie jest zabawne dla kogoś, kto nie lubi być w centrum uwagi. Nie chciałem być w telewizji, chciałem być dobrym piekarzem. A tego nie chciałem.

Paul Hollywood jest fanem zabytkowych nieruchomości

Paula Hollywood Facebook

Paul Hollywood to stara dusza. Fascynują go rzeczy, które przychodzą z bagażem historii. Jak starożytne techniki pieczenia chleba na Cyprze, w Egipcie i Jordanii; za XII-wieczny kościół — wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO — w Pafos na Cyprze, gdzie się ożenił; lub dwudziestolatek Samochód wyścigowy F1 które odrestaurował po wydaniu kilku tysięcy dolarów.

Dom jest tam, gdzie jest serce, mówią. A ponieważ jego serce ugrzęzło średniowiecze , jego pierwszą posiadłością był XIII-wieczny dom w Canterbury w hrabstwie Kent. Posiadłość z czterema łóżkami, z 600-letnimi ołowianymi oknami, terakotową podłogą w kuchni i średniowiecznymi drzwiami wejściowymi, była jednym z najstarszych prywatnych domów w Wielkiej Brytanii, według Idealny dom .

W Wielkiej Brytanii domy o wartości historycznej otrzymują szczególną ocenę (klasa 1 lub 2) w zależności od tego, kiedy zostały zbudowane i czy są przedmiotem szczególnego zainteresowania. Klasa 1 to budynki o najwyższym znaczeniu i obejmują takie jak: Pałac Buckingham . Hollywoodzki dom w hrabstwie Kent również należał do klasy pierwszej.

Kupił go za ponad milion dolarów w 2004 roku i wystawił na sprzedaż po 12 latach, zanim przeniósł się do zabytkowego budynku klasy 2. Hollywood wydał ponad 1,85 miliona dolarów na zakup XVI-wiecznego domu z pięcioma sypialniami, który miał prywatny sad i ogród warzywny, za Szkocki dziennik .