Nieopowiedziana prawda pana Pibb

nieopowiedziana prawda pana Pibb Facebook

Niektórzy mogą postrzegać całą historię pana Pibba jako smutną. Został stworzony, aby konkurować z Dr Pepper na początku lat 70. to było rasowy snafu w latach 80. , i faktycznie, jak wielu może nie zdawać sobie sprawy, przerwane w 2001 r. . Zgadza się, minęły prawie dwie dekady, odkąd 12 paczek Mr Pibb pojawiło się na półkach supermarketów.

Chociaż Pibb Xtra wciąż można znaleźć w restauracjach i sklepach spożywczych, raczej , historia pana Pibba odpływa i płynie z dobrym dramatem. Pomyśl o zmianach kolorów, dzikich fanów, którzy nie zatrzymają się przed niczym dla przypadku rzeczy i kilku wspaniałych pamiątek vintage i powiązań ze starymi pokazami kaskaderskimi.Ale było też ciągłe zmaganie się z pikantnym gigantem wiśniowym, którym jest Dr Pepper. Od premiery w rodzinnym mieście Pepper do trudnego wyboru McDonalda (a może nie, kto wie), Pan Pibb często był przyćmiony własną inspiracją. Ale teraz pozwolimy zabłysnąć retro chwale pana Pibba.

Oto różnica między panem Pibbem a dr Pepperem

różnica między Panem Pibbem a Dr Pepperem Facebook

Na początek pan Pibb i dr Pepper mogą mieć coś w rodzaju Czerwone winorośle kontra Twizzlers wpływa na rozmowy przy kolacji, ale tło każdego drinka jest duże. Mówiąc krótko, Dr Pepper został stworzony w XIX wieku przez farmaceutę, który pracował w drogerii w Waco w Teksasie. Był na rynku do 1885 roku, co czyni go najstarszym napojem bezalkoholowym w kraju.

I odwrotnie, pan Pibb trafił na rynek w 1972 jako sposób, w jaki The Coca-Cola Company wspiął się na sukces Dr Peppera. Miał ten sam profil o smaku pieprzowym i ten sam kolor opakowania. Jednak podczas gdy Dr Pepper można znaleźć na całym świecie, Mr. Pibb jest głównie popijany w Stanach Zjednoczonych.Jeden inny różnica między Panem Pibbem a Dr Pepperem : Zwróć uwagę, że w stylizacji Dr Pepper nie ma kropki na nazwisku, która została usunięta w latach 50. (poprzez Mentalna nić ). Pan Pibb przynajmniej pozornie ma dobrego redaktora.

Pan Pibb miał na imię Peppo

Pan Pibb nazwa Peppo Facebook

Firma Coca-Cola musiała pomyśleć, że to urocze, kiedy tworzyła konkurencyjny napój bezalkoholowy dla Dr Peppera na początku lat 70. XX wieku. Coca-Cola również stworzyła pikantny napój złożony z 23 różnych smaków. Jeśli te wysiłki nie były wystarczająco oczywiste, jego pierwotna nazwa brzmiała Peppo (via Pibb Bandyta ).

Dr Pepper szybko złożył pozew o naruszenie znaku towarowego przeciwko Coca-Coli , mówiąc, że Peppo był zbyt blisko własnej marki. Dr Pepper musiał również czuć się pewnie, ponieważ nie był to pierwszy raz, kiedy firma złożyła pozew przeciwko Coca-Coli. Inny snafu spadł między gigantów napojów bezalkoholowych w 1951 roku. Coca-Cola miała kłopoty z oferowaniem coli o wartości 0,05 centa, które, jak powiedział dr Pepper, były „sprzedawane poniżej kosztów i ograniczały handel” (poprzez Retro planeta ).Coca-Cola zmieniła nazwę na Mr. Pibb w 1972 roku, co ludzie dr Peppera najwyraźniej uznali za znośny. Ale to nie była ostatnia zmiana nazwiska, choć zajęło to około trzech dekad. Pan Pibb od 2001 roku występuje pod nazwą Pibb Xtra.

Podobnie jak Dr Pepper, Pan Pibb również początkowo rozpoczął działalność w Waco w Teksasie

pan Pibb zaczął w Waco w Teksasie?

Pod wieloma względami pan Pibb był czymś w rodzaju małego irytującego łobuza, który mógł uczęszczać do szkoły podstawowej z mega popularnym Dr Pepperem. Doskonały przykład: firma Coca-Cola Company zadebiutowała z Panem Pibbem w rodzinnym mieście dr Peppera, Waco w Teksasie. To miasto Hill Country poza Austin niekoniecznie jest znane jako rynek testowy, co sprawia, że ​​wyczyn Coca-Coli jest bardziej bezczelny.

Jak wielu wie, Dr Pepper jest nieoficjalnie napojem bezalkoholowym Teksasu (poprzez Houston Press ). Został po raz pierwszy wyprodukowany i dostępny do kupienia w Waco (a jest nawet Muzeum Dr Peppera poświęcony tej historii).

Kiedy pan Pibb wszedł na scenę w 1972 roku, zaczęła się Coca-Cola marketing testowy w Waco i Texarkana, a także w kilku innych miastach w Teksasie i Mississippi. Alan Honig, dyrektor artystyczny kampanii pana Pibba, powiedział: New York Times rok później, w 1973 roku, w pierwszym tygodniu sprzedali 17 000 skrzynek. Ale najwyraźniej było mnóstwo reklam i kuponów, aby to zrobić.

Pan Pibb zaczął brązowy

Pan Pibb soda Facebook

Na pierwszy rzut oka może się to wydawać nieciekawym szczegółem: Pan Pibb zaczął od brązowego, ale szybko zmienił go na czerwony (mimo że nadal wygląda trochę na brązowy). Ale powód może wydawać się nieco zaskakujący.

The Coca-Cola Company zaprezentowała swoją premierę w 1972 roku jako napój o brązowym kolorze. Artykuł z New York Times w 1973 roku stwierdził, że jego reklama obiecywała, że ​​nowy napój nie jest colą ani piwem korzennym, ale zamiast tego oferowała: „Dobrze się sprawdza”. Oryginalne hasło. Ale napoje gazowane wkrótce zmieniono na czerwone, ponieważ Coca-Cola martwiła się, że ludzie mogą tak pomyśleć był w rzeczywistości zdzieranie piwa korzennego zamiast zdzierstwa Dr Pepper. Innymi słowy, Coca-Cola chciała, aby było oczywiste, że to pikantny napój wiśniowy.

Zmiana była wykonane w 1975 r. , po tym, jak Coke przeprowadziła badania preferencji konsumentów. Nie jest tak szkarłatny jak Big Red czy coś, ale różowy odcień jest wystarczająco wyraźny. To była tylko zmiana estetyczna, ponieważ Coca-Cola dopiero później zaczęła się oszukiwać z formułą. W 1980 roku przeprojektowano smak, który został przeforsowany przez materiały promocyjne „Nowy Smak”. Potem znowu w 2001 roku, kiedy całość i tak stała się Pibb Xtra.

Pan Pibb został faktycznie przerwany w 2001 roku

Pan Pibb przerwał Świergot

Pierwotnie każda puszka pana Pibba była opieczętowane opisem „Napój gazowany o smaku mieszanym (wiśnia i inne dodatki smakowe)”. Teraz napój jest sprzedawany jako „intensywnie aromatyzowana, orzeźwiająca, pikantna wiśniowa alternatywa dla zwykłej coli” (poprzez Pibb Xtra ).

Różnica polega na tym, że cynamon, który według Coca-Coli tworzy śmielszy smak, dlatego Pan Pibb nazywa się teraz Pibb Xtra — dla dodatkowego aromatu (poprzez Jak rzeczy się porównują ). Dzięki temu Pibb Xtra oficjalnie przywłaszczył sobie pana Pibb w 2001 na większości rynków w Stanach Zjednoczonych.

Nie była to ulubiona decyzja wszystkich. Bloger w Ser Zwykły , która praktycznie żyła na Panu Pibb podczas uczęszczania do college'u pod koniec lat 90. i na początku 2000 roku, nawet smutno opowiadała o tym, że Pibb Xtra wcale nie jest tak dobra, jak jej ukochany Pan Pibb — co skłoniło ją do uratowania jednej puszki w niej lodówka (która może być tam do dziś). I tak, jest petycja na Change.org przywrócić oryginalnego pana Pibba.

Pan Pibb szukał konkursu PiBB Girl

Przypinka konkursowa PiBB Girl eBay

Firma Coca-Cola rozpoczęła coś w rodzaju obławy – lub polowania na kobiety – w 1980 roku na „Dziewczynę PiBB”. Fani pana Pibba zostali wezwani do przeszukania własnych społeczności w poszukiwaniu szansy: wygraj od 5000 $ do 10 000 $ gdyby zauważyli kobietę w materiałach promocyjnych. Byli guziki , reklamy displayowe , a nawet koszulki — koszulki „Jestem PiBB Girl” dostały kobiety, a „Jestem PiBB Girl Watcher” mężczyznom (poprzez Pibb Bandyta ). Materiał został wysłany do amerykańskich szkół średnich, bractw uniwersyteckich i sororities, supermarketów, sklepów ogólnospożywczych i barów fast-food w celu wyeksponowania.

Z konkursem były jednak dwa problemy. Kobieta z reklam nie istniała. Jej twarz była mieszanka celebrytów , z włosami Pam Dawber, ustami Debbie Boone, oczami Susan Anton, nosem Kristy McNichol i kształtem twarzy Melissy Sue Anderson. Innymi słowy, wszystkie białe kobiety.

Dziesięć finalistek miało być ocenianych w Nowym Orleanie, ale Pibb Girl nigdy nie została wybrana. Coca-Cola przerwała konkurs, ponieważ, jak zauważył jeden z dyrektorów szkoły wielebny Christian Reuter, kampania była „rażąco rasistowska, nieoświecona i poniżająca dla wszystkich kobiet (poprzez Strumień ).

Butelka pana Pibba jest sprzedawana na eBayu za 125

Butelka Pana Pibb eBay

Od listopada 2020 r. nieco pognieciona, ale w pełni oficjalna plastikowa butelka o pojemności 16,9 uncji Pana Pibb, a nie Pibb Xtra, jest dostępna na eBay . Ma logo z lat 90., nigdy nie był otwierany i jest objęty bezpłatną wysyłką ekonomiczną z Pittsburgha w Pensylwanii. Są dwa haczyki — soda straciła ważność, a cena wynosi 125 USD. Jeśli kliknięcie przycisku „Kup teraz” spowoduje utratę budżetu na kolekcję rocznika napojów gazowanych, istnieją inne opcje.

DO stalowa puszka po napojach Pana Pibb , wraz ze sloganem „To Goes Down Good”, kosztuje 25 dolarów. Puszka jest opróżniana od dołu, co jest powszechną praktyką w sprzedaży konserw w stylu vintage. (W ten sposób puszka po napoju lub cokolwiek nadal wydaje się pełne, a nie otwarte i opróżnione, jak śmieci.)

substytut starej przyprawy laurowej

Inne przedmioty pana Pibba ciężkie na eBayu to lawendowe puszki bezcukrowego pana Pibba, pełne szklane butelki po napoju gazowanym z logo z lat 70. , a nawet zgrabnie wyglądający retro Zegar Pana Pibb . I wiesz, że jest kilka fan arty na Etsy , także.

Jest tam sporo pamiątek po panu Pibbu

Koszulka Pana Pibb Facebook

Chociaż Pan Pibb zaczynał jako chwyt marketingowy, który miał konkurować z innym pieprznym popem, wciąż istnieje od prawie 50 lat – i około 30 jako właściwy Pan Pibb. Oznacza to, że jest wielu fanów i wiele przedmiotów kolekcjonerskich z ostatnich dziesięcioleci.

Jedna strona internetowa, o nazwie Pibb Thug, jest w całości poświęcona tej sadze i ma fantastyczną archiwum pamiątek pana Pibba . Dobrym przykładem tego obszernego katalogu jest strona poświęcona guziki i szpilki z różnymi generacjami logo i sloganów. Wiele haseł zostało wybitych na szpilce popychającej pana Pibba, w tym „To idzie dobrze”, „Miej PiBB, panie” i „Włóż to do głowy”.

Istnieje również kolekcja pamiątek poświęconych relacji między panem Pibbem a kierowcą wyścigowym i kaskaderem Joie Chitwood , lepiej znana jako gwiazda Joie Chitwood Thrill Show . Pod koniec lat 70. i na początku 80. pan Pibb był zwykle popychany przez całostronicową reklamę na z tyłu Dreszczowe show program . Były też zabawki, w tym armata Joie Chitwood Thrill Show Mr. Pibb i zestaw skoków przyczepy — z których wiele można nadal znaleźć w serwisie eBay.

Sprzedaż Dr Pepper faktycznie wzrosła dzięki panu Pibb

Dr Pepper Facebook

Chociaż nie próbujemy powiedzieć, że pan Pibb został stworzony w sposób nieszczery, uczciwie jest uznać to za odpowiedź firmy Coca-Cola Company na sukces dr Peppera. I podczas gdy Pan Pibb i Pibb Xtra odnieśli swoje sukcesy, Coke prawdopodobnie nie jest zachwycony przez jaki może być ogólny wynik: Z biegiem czasu Pibb zwiększył sprzedaż Peppera.

W 1973 roku Miesięcznik Teksas przeprowadził wywiad z Woodrow Wilsonem Clementsem, ówczesnym prezesem firmy dr Peppera. Kiedy „zrelaksowany, pewny siebie” prezydent został zapytany o pana Pibba, powiedział: „Lepiej pozwolić kłamać śpiącym psom… Nasza sprzedaż rzeczywiście się poprawiła, odkąd pojawił się pan Pibb”. Dwa lata później, Magazyn D profilował tego samego człowieka. 'Pan. PiBB właśnie pobudziło smak dr Pepper - powiedział. „W rzeczywistości odkryliśmy, że ilekroć przestają rozdawać go w dużych promocjach, ich udział w rynku spada znacznie”.

W 2019 roku pojawił się Keurig Dr Pepper około 11,12 miliarda dolarów Stany Zjednoczone w sprzedaży netto na całym świecie — jeśli to jakikolwiek wskaźnik tego, jaka sytuacja jest teraz.

Fani pana Pibba poważnie traktują swoje napoje gazowane

Fandom Pibb Xtra Świergot

Z jakiegoś powodu duże firmy wycofujące napoje bezalkoholowe i przekąski wydobywają z nas twardych fanatyków. Wycofanie pana Pibba w 2001 roku nie jest wyjątkiem. Nawet Pibb Xtra poruszył niektóre życia.

Jest kobieta z jedyną od lat puszką pana Pibb mieszka w jej lodówce . Jest facet, który… rozpoczął petycję na Change.org, aby przywrócić oryginalną formułę. Jest też facet z Kansas.

Matt Riedl jest reporterem zajmującym się sztuką i rozrywką w Orzeł Wichita , a ten gość jest zdecydowanie oddaną głową Pibba. Jeśli chodzi o „pracę”, Riedl napisał o tym, że Pibb Xtra, a nie Pan Pibb, jest tak naprawdę trudny do znalezienia w metrze Wichita. Jednak korzystając z funkcji lokalizatora witryny Pibb Xtra, Riedl otrzymał listę, rodzaj mapy skarbów dla sprzedawców Pibb. Dokumentuje swoje wywiady i zakupy rzeczy u niektórych nieoczekiwanych kupców – takich jak sklepy z dymem i pralnia chemiczna. Jeszcze jeden przykład fanów Pibba, którzy nie zatrzymują się na niczym lub bardzo mało.

Pan Pibb jest jednym z kilkudziesięciu oszustów Dr Pepper

Dr Pepper zdziera Facebook

Oczywiście nie można opowiedzieć historii pana Pibba bez ciągłego wspominania o doktorze Pepperze. Ale to wina pana Pibba, ponieważ został on stworzony jako podróbka napoju bezalkoholowego, aby konkurować z dobrze znaną sodą o smaku wiśniowym. Ale, jak wszyscy wiemy, pan Pibb nie jest drugim zdzierstwem dr Peppera. Istnieją dziesiątki, może setki wersji ze sklepem za dolara.

The Linger Longer, staromodna lodziarnia w Bennington w stanie Kansas, zbiera antyki i pamiątki po Dr Pepper ( w sumie ponad 2000 sztuk do tej pory ) od lat, w tym puszki i butelki – dowody znanych oszustów. Poświęcili nawet czas na wymienienie wszystkich wyświetlonych podróbek na swojej stronie internetowej, w sumie ponad 230 sztuk według naszego hrabiego.

Oczywiste to Dr Slice, Doc Shasta i Dr Thunder. Inni stają się trochę głupsi, jak Dr Kooper Syrup, Dr Cheaper, Dr Gulpster i Dr Becker (bez związku z Ted Danson ). Ale są oczywiście ripy Mr. Pibb, w tym Mr. Lizard, Mr ahhh! i Mr. Pig z Piggly Wiggly. I tak, mają 10-uncjową szklaną butelkę Peppo.

McDonald's rzucił Pibb Xtra dla Dr Pepper w 2009 roku

McDonald S3studio/Getty Images

Zawsze możesz liczyć na produkty firmy Coca Cola w McDonald's. Coca-Cola, Diet Coke, Sprite, a nawet butelka wody Dasani. Relacje z klientami Coca-Cola i McDonald's sięgają uścisk dłoni w 1955 r. . Dlatego było smutniejsze, gdy McDonald's porzucił Pibb Xtra dla Dr Peppera w 2009 roku.

W czasie ogłoszenie w kwietniu tego roku dr Pepper był pod kontrolą w 8500 lokalizacjach McDonald's. Ale, jak obiecał dr Pepper Snapple, ich produkt zostanie wkrótce zainstalowany na wszystkich 14 000 (w tamtym czasie) w Stanach Zjednoczonych. Karen Wells, wiceprezes ds. strategii i menu w USA w McDonald's, powiedziała, że ​​bardziej chodziło o to, aby sieć „stała się destynacją napojów”. Oznacza to większą różnorodność w połączeniu z napojami kawowymi McCafe.

Ale Pibb Xtra nie był osamotniony w swoim wygnaniu. Powerade też dostałem but . Według lokalizatora produktów Pibb Xtra, pikantna soda wiśniowa wciąż jest obecna w niektórych szybkich, casualowych restauracjach. Przewoźnicy to Fatburger, Chipotle i Del Taco.

Jasne, możesz też pić Pibb Xtra na gorąco

Hot Pibb Xtra

Z tego, co zebraliśmy, gorąco Dr Pepper trafił na scenę w latach 60. jako sposób na ustabilizowanie sprzedaży napojów gazowanych w chłodniejszych miesiącach. Według strona internetowa firmy , musisz „Podgrzać Dr Pepper w rondlu do 180 stopni, umieścić cienki plasterek cytryny na dnie kubka do kawy lub izolowanego kubka i polać cytrynę podgrzaną Dr Pepper”. I tak, cytryna jest kluczem (przez Poranne wiadomości z Dallas ). Ale czy możesz zrobić to samo z panem Pibbem lub, hmm, Pibb Xtra? Jasne, czemu nie?

Pibb Xtra ma ten sam profil smakowy, tylko z trochę cynamonu , co tylko sprawia, że ​​filiżanka gorącej kawy wydaje się jeszcze bardziej jesienna lub idealna na zimową noc. Chociaż niekoniecznie znajdziesz przepisy poświęcone tej konkretnej wersji, a Poważne jedzenie pisarz porównał wersję Dr Peppera do gorącego cydru, czyli „gęstej, słodkiej herbaty”. Ale, jak sugerowaliśmy, być może wersja Pepper i/lub Pibb przydałaby się trochę whisky .

Pibb Xtra został MIA

Puszki aluminiowe

Ci, którzy przeszli próbę zaakceptowania losu pana Pibba w 2001 roku i nauczyli się pokochać Pibb Xtra za napój, którym naprawdę jest, muszą teraz odczuwać ból pourazowy. W dzisiejszych czasach Pibb Xtra po cichu staje się trudnym do znalezienia przedmiotem. Ale głowy Pibba mogą się zrelaksować — jest to związane z pandemią.

W sklepach spożywczych może kończyć się kilka smaków z powodu braku puszek aluminiowych. W Stanach Zjednoczonych siedzieliśmy w domu i podobno popijaliśmy napoje gazowane (i piwo i cokolwiek innego). Największe firmy produkujące napoje bezalkoholowe i piwo najwyraźniej mają problemy ze sprzedażą produktów pakowanych w aluminiowe puszki (poprzez Jedz to, nie to! ).

The Coca-Cola Company zgłasza poważne niedobory w 2020 r. Pibb Xtra i Cherry Coke (poprzez Łupek ), a także colę waniliową, colę bezkofeinową i Fresca (za pośrednictwem MSN). Ale to nie dlatego, że Pibb Xtra jest tak gorącym sprzedawcą, ale dlatego, że z powodu niedoboru Coca-Cola musiała traktować priorytetowo bestsellery, pozostawiając kultowych faworytów, takich jak nasz pikantny przyjaciel na mrozie (poprzez Jedz to, nie to! ). Jeden konsument, nawet w typowym stylu głowy Pibba skontaktował się z Twitterem wymagających odpowiedzi.

Pan Pibb miał własną grę wideo

Gra wideo Pan Pibb Świergot

Dziesięć lat przed zerwaniem McDonald's z Panem Pibbem (właściwie Pibb Xtra) w 2009 na rzecz Dr Peppera sieć burgerów była wyłącznym dostawcą Pan Pibb gra wideo.

Pan Pibb: Interaktywna gra 3D była strzelanką z perspektywy pierwszej osoby na platformę DOS stworzoną przez BrandGames w 1998 roku. Była dystrybuowana przez The Coca-Cola Company i najwyraźniej była dostępna tylko w McDonald's (co oznacza 750 000 kopii zostały wydane na dyskietce).

Koncepcja była całkowicie proste : To pierwszy dzień szkoły, ale szalony naukowiec zaraził wszystkich twoich przyjaciół i nauczycieli, zamieniając ich w zombie. Jednak twoje bekanie Pibby w jakiś sposób zawiera antidotum. Jeśli bekasz na nich wiele razy, emitując gazową fioletową chmurę (część strzelca), możesz zamienić je z powrotem w fajne dzieciaki, zręcznościówki i nauczycielki, które wydają się być jedyną populacją w tej szkole. Jeśli zaatakują pierwsi, twoje źródło życia zostanie wyczerpane i gra się skończy. Na szczęście kubki pana Pibba w stylu fontanny są porozrzucane po korytarzach, co zapewnia większą moc. Użyj dostarczonego megafonu i o rany, mają kłopoty.

I żeby nie stracić skupienia, piskliwy głos mówiący ówczesne hasło: „Włóż to sobie do głowy” został posypany przez całą partyturę.

gdzie nakręcony jest beat Bobby Flay?

Wizualnie wyglądał jak oryginał Los , co oznacza, że ​​był 3D, ale najwyraźniej był „dezorientujący, denerwujący” i niezbyt zabawny (poprzez Hardcorowe gry 101 ).

Kategorie Wskazówki Jak Fakty