Nieopowiedziana prawda o życiu płatki zbożowe

Życie zbożowe youtube

Zbieranie płatków zbożowych to nie życie ani śmierć, chociaż wszystkie opcje mogą wywołać dość przytłaczające uczucie niezdecydowania. Z biegiem lat wydaje się, że wybór w alejce z płatkami zbożowymi wciąż rośnie, a Ty stajesz przed tak wieloma opcjami, gdy stoisz tam z kolorowymi pudełkami wpatrzonymi w Ciebie. Wybierasz coś słodko-słodkiego? Czy najlepiej wybrać opcję pełnego ziarna, czy coś napakowanego błonnikiem? Możesz także wziąć pod uwagę najnowszy przepis na półce lub jeden z tych odwiecznych zszywek, takich jak płatki Life Cereal.

Zboże Life Cereal firmy Quaker Oats istnieje już od dawna, a mimo to nadal pojawia się w kuchennych spiżarniach. Jego kwadratowy, szczelinowy wygląd i prosty wieloziarnisty smak stały się powszechnie znane, a Life nadal jest sprzedawane zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Ale co jeszcze jest z tym zbożem o wyjątkowej nazwie? Tłuczony zagłębiliśmy się w przeszłość i teraźniejszość kultowych płatków zbożowych, a to, co odkryliśmy, było co najmniej zaskakujące. To jest nieopowiedziana prawda o Life Cereal.Life Cereal istnieje od dziesięcioleci

Życie zbożowe Facebook

Być może pamiętasz, jak jako dziecko cieszyłeś się miską płatków Life Cereal, a może przysięgałeś, że jesz ją każdego ranka. To podstawa w wielu domach i tak jest od lat.

Life Cereal, należąca do Quaker Oats, zadebiutowała w 1961 roku, ale firma stała się znana jako producent płatków śniadaniowych na długo przed tym. W 1877 r. Quaker Oats zarejestrował jako pierwszy znak towarowy płatków śniadaniowych, według wytwórca i wkrótce zaczęli sprzedawać swoje płatki owsiane na śniadanie. W 1888 roku Quaker Oats połączyło siły z sześcioma innymi głównymi młynarzami owsa w Stanach Zjednoczonych, tworząc American Cereal Company.

Wiele lat później Quaker Oats zaoferował opcję płatków na zimno, dając w ten sposób życie. Zboże zostało wprowadzone na rynek w swoim oryginalnym smaku i od tego czasu jego popularność wciąż rośnie. Tylko w 2019 r. 6,5 miliona Amerykanów spożyło od jednej do czterech porcji płatków Life Cereal, a prawie 1,5 miliona Amerykanów spożyło 10 lub więcej porcji, zgodnie z danymi US Census i Simmons National Consumer Survey obliczonymi przez Statystyka .Klub samotnych serc sierż. pieprzu

Quaker Oats sprzedaje dużo płatków Life Cereal

Życie zbożowe Wsilver/Wikimedia Commons

Ponieważ Life Cereal jest obecny w rodzinnych gospodarstwach domowych od kilkudziesięciu lat, nic dziwnego, że Quaker sprzedał wiele produktów na przestrzeni lat. Od 2018 roku płatki Life Cereal znalazły się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się produktów płatki . Otoczony boomem śniadanie biznes z Amerykanami jedzącymi płatki zbożowe o wartości 8,5 miliarda dolarów w 2017 roku, utrzymanie się w pierwszej dziesiątce rankingów jest niemałym wyczynem.

Według Kiplinger , roczna liczba pudełek Life Cereal sprzedanych w roku fiskalnym 2018 wyniosła około 58 milionów, czyli 177,5 miliona dolarów ze sprzedaży płatków śniadaniowych. Liczby spadły o prawie cztery procent rok do roku, ale Life Cereal nadal trzymało się mocno. Ponieważ Quaker produkuje i sprzedaje wiele opcji śniadaniowych, od płatków owsianych po batony i płatki zbożowe, Life Cereal wciąż stanowi prawie jedną trzecią całkowitej sprzedaży gotowych do spożycia płatków śniadaniowych w USA dla marki.

Life Cereal bawi się różnymi smakami

Życie zbożowe Facebook

Na początku Life Cereal było najlepszym przyjacielem wszystkich płatków śniadaniowych, oferując korzyści płynące z wieloziarnistego z odrobiną cukru, aby uspokoić zarówno dzieci, jak i dorosłych. Ale dla niektórych oryginalny smak Life mógł wydawać się nieco nijaki.burger król burger na halloween

Quaker Oats' Life Cereal walczył z tym przez lata, wprowadzając kilka dodatkowych podstawowych opcji, aby przyspieszyć profile smakowe. Po wprowadzeniu oryginalnych płatków Life Cereal, cynamonu i wanilii trafiły na półki sklepowe, podnosząc nieco profil smakowy. W dzisiejszych czasach można również znaleźć Life in Strawberry, które kwakier owies twierdzenia są „słodkie jak letni dzień”.

Life Cereal zadebiutowało również w wielu sezonowych smakach. W 2016 roku firma Quaker Oats wprowadziła Life in Przyprawa dyniowa a w 2017 roku Przyprawa do piernika . Chociaż Life zaczęło się jako dość podstawowe płatki zbożowe, zdecydowanie dobrze komponuje się z dodatkowymi opcjami smakowymi, co sprawia, że ​​wszyscy zastanawiamy się, co będzie dalej w ofercie Life Cereal.

Life Cereal ma zaskakująco niską zawartość błonnika

Życie zbożowe Famartin/Wikimedia Commons

Z pewnością są ludzie, którzy decydują się jeść Life Cereal tylko dlatego, że wydaje się to zdrową opcją w porównaniu z wieloma innymi płatkami zbożowymi na rynku. Pudełko zawiera 26 gramów produkty pełnoziarniste na jedną filiżankę porcji, więc musi być w tym coś dobrego, prawda? Często pomysł spożywania pełnych ziaren przekłada się na ideę, że otrzymujesz dużo błonnika. W sumie, produkty pełnoziarniste oznacza, że ​​dostajesz Cały zboża, a nie rafinowanej wersji, która usuwa wiele ważnych składników odżywczych, takich jak błonnik.

mrugająca sowa wino arszenik

Jednak pomimo tej teorii Życie zbożowe zawiera tylko 3 gramy błonnika na jedną filiżankę. Zboże jak Bran z rodzynkami Kellogga , jednak zawiera ponad dwa razy więcej niż 7 gramów na porcję jednej filiżanki. Zalecenie przedstawione przez Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków spożycie błonnika wynosi 25 gramów dziennie, więc chociaż Life szczyci się dużą ilością produktów pełnoziarnistych, jedna porcja nie powoduje znaczącego obniżenia zalecanej dziennej wartości błonnika, której potrzebujesz.

Life Cereal jest wykonany ze sztucznego barwnika

Pracownik produkcji żywności

Kiedy myślisz o zbożach takich jak Pętle z przodu lub Cap 'n Crunch , z pewnością nie byłoby zaskoczeniem, gdyby okazało się, że zawierają one sztuczne barwniki spożywcze. W końcu odcienie różu, turkusu i limonkowej zieleni zazwyczaj nie pojawiają się naturalnie w świecie żywności. Ale zboże na życie? To może być trochę szokujące.

Kiedy wylewasz Life Cereal z pudełka do miski, zazwyczaj ma ona jasnobrązowy kolor i rozsądnie byłoby założyć, że kolor pochodzi od ziaren użytych w przepisie . Ale jak się okazuje, Life Cereal trochę pomaga sztuczny barwnik spożywczy.

Na przykład oryginalny smak Life Cereal zawiera Yellow 5 i Yellow 6. Yellow 5 to sztuczny barwnik spożywczy zatwierdzony przez FDA, który jest dodawany do żywności od 1969 roku, zgodnie z Linia zdrowia . Dodaje słoneczny żółty odcień, podczas gdy Żółty 6 dodaje bardziej pomarańczowy odcień, nadając Life Cereal wyrazisty kolor. I chociaż oba są dozwolone do użytku i dość powszechne w zbożach – jak również w przetworzonych cukierkach, wypiekach i nie tylko – dość zaskakujące jest znalezienie sztucznych barwników w wieloziarnistych płatkach owsianych.

Life Cereal ma więcej cukru niż myślisz

miska cukru

Już samo spojrzenie na pudełko płatków Life Cereal na pierwszy rzut oka sprawia, że ​​czujesz, że dokonujesz zdrowego wyboru. W końcu jest to pozornie zdrowa dla serca opcja z pełnymi ziarnami i jest doskonałym źródłem witamin. Jednak ważne jest, aby przyjrzeć się zawartości cukru w ​​każdym kupowanym zbożu.

Jeśli chodzi o płatki Life Cereal, można by pomyśleć, że zawartość cukru byłaby podobna do Cheerios , z niewielką ilością jednego grama na porcję, ale tak nie jest. Jedna porcja jednej filiżanki Życie zbożowe ma 8 gramów cukru — z których wszystkie są dodane cukry . I chociaż nie wydaje się to astronomiczną ilością, zalecana dzienna dawka ilość cukru dzienne spożycie wynosi 37,5 gramów dla mężczyzn i 25 gramów dla kobiet. Jeśli na śniadanie zjesz płatki z dodatkiem cukru, zbyt łatwo będzie spożywać zbyt dużo cukru przez resztę dnia.

Life Cereal przez dekadę wyświetlało tę samą reklamę

Mikey z reklamy Life Cereal youtube

Kiedy Life Cereal wyemitował swoje Reklama telewizyjna wyposażony ' Mikey ”, Quaker Oats prawdopodobnie nie wiedział, że będzie tak popularny, jak się stał, ani że przetrwa tyle lat. Jasne, firma zawsze liczy na wypuszczenie skutecznej reklamy, ale ten sukces był na innym poziomie.

do wyemitowany w 1972 roku z udziałem trzech braci ( którzy w rzeczywistości byli braćmi w prawdziwym życiu? ) zastanawiając się, kto pierwszy spróbuje nowych płatków śniadaniowych. Dwóch braci przekazuje płatki małemu Mikey'owi, a gdy on je próbuje, jeden z braci wykrzykuje: „On lubi! Hej Mikey! i ta fraza była silna dla miłośników Life Cereal i nowicjuszy tego produktu przez bardzo długi czas.

Reklama została opisana jako kultowa i została nawet wprowadzona do Galerii Sław Telewizji i zdobyła nagrodę Clio, według Forbes . Reklama trwała ponad dziesięć lat od debiutu na początku lat 70., Kampania ujawnił się i był równy odtworzył go w 2000 roku . Kto by pomyślał, że jedno dziecko może wywrzeć taki wpływ na biznes zbożowy?

najlepsza rzecz w ogrodzie oliwnym?

Krążyły pogłoski, że Mikey z Life Cereal zmarł

Życie zbożowe youtube

Jeśli chodzi o reklamy żywności, Life Cereal zdecydowanie zdobyło główną nagrodę za „Hej Mikey!” Reklama w telewizji debiut w latach 70-tych. To wygrać nagrodę , utrzymywał się na antenie przez lata i możemy sobie tylko wyobrazić, jak często to kultowe zdanie było cytowane w amerykańskich domach. Ale osoba, która grał Mikey'a w pamiętnej reklamie, dziecięcy aktor John Gilchrist, stała się przedmiotem niefortunnych plotek w 1979 roku.

Jak głosiła plotka, Mikey stracił życie, ponieważ za dużo zmieszał Koks z cukierkami Pop Rocks, powodując, że jego żołądek eksploduje. Według Thriller , jego matka odebrała nawet telefon w domu z kimś, kto wyraził najgłębsze współczucie dla jej straty.

jak trzymać pałeczki

Pomimo tego, że Gilchrist żyje i ma się dobrze, plotka szybko rozprzestrzeniła się w całym kraju, powodując wzrost sprzedaży Pop Rocks dopiero po wprowadzeniu produktu na rynek w 1975 roku. Fani ostatecznie przekonali się, że Gilchrist jest nie martwy, gdy powtórzył swoją rolę jako Mikey in reklama Life z 1986 r. . „Cała historia była tak śmieszna” – powiedział Gilchrist Thriller . Pop Rocks można nie tylko zmieszać z sodą nie powodować żołądek człowieka eksplodował, Mikey był — i jest, przynajmniej od 2017. - w porządku.

Life Cereal jest własnością PepsiCo

Dziewczyna jedząca płatki na życie Facebook

Quaker Oats z pewnością stoi na własnych zasługach i był preferowany płatki markowe w wielu domach przez grubo ponad wiek . W końcu to w zasadzie zapoczątkowało ideę płatków śniadaniowych. Ale może być zaskakujące, że Quaker Oats jest w rzeczywistości własnością gigantycznej firmy produkującej napoje PepsiCo .

Firma Quaker Oats z pewnością zaczynała samodzielnie, ale przez lata firmie udało się nawiązać kontakty z branżą napojów. W 1983 roku firma Quaker Oats nabyła markę Gatorade, zgodnie z New York Times, aw 1993 roku Quaker kupił markę napojów Snapple za 1,7 miliarda dolarów. W tym czasie Coca-Cola rywalizowała o linię napojów, ale Quaker Oats przelicytował firmę sodową.

W 2000 roku Snapple został zakupiony od Quaker Oats, aw tym samym roku PepsiCo nabył Quaker Oats za 13,4 miliarda dolarów, wiadomości ABC zgłoszone, głównie w celu dodania zawsze popularnej marki Gatorade do swojej listy opcji napojów niegazowanych. I ostatecznie marki pod under kwakier owies Parasol, taki jak Life Cereal, wraz z innymi zszywkami, takimi jak Batoniki do żucia Granola, pasował do niego.