Nieopowiedziana prawda o Hi-Chew

Stojak Hi-Chew youtube

Nie będziesz w stanie policzyć ich jako część swojej pięciodniowej owoce , ale jest coś do powiedzenia na temat czynnika pysznego Hi-Chew, amerykańskiego szaleństwa na słodycze. Batony Hi-Chew znalezione w naszych sklepach spożywczych mogą być produkowane w Ameryce, ale koncept przekroczył Pacyfik z Japonii, gdzie po raz pierwszy zostały stworzone przez Morinaga i Co .

Firma cukiernicza została założona przez Taichiro Morinaga — który faktycznie przeniósł się z Japonii do Ameryki w 1888 roku, kiedy miał 23 lata. To właśnie w USA nauczył się robić cukierki. Po powrocie do Japonii w 1899 roku Morinaga otworzył sklep o tej samej nazwie The Morinaga Western Confectionery Shop, który ostatecznie stał się znany jako Morinaga & Co w 1918 roku. Morinaga była pierwszą nowoczesną firmą cukierniczą w Japonii i stała się znana ze swoich czekoladek.Minęło kilkadziesiąt lat, zanim cukiernik wpadł na pomysł stworzenia w 1956 r. Owocowego Chewleta o smaku truskawkowym. Ten cukierek do żucia był wyjątkowy, ponieważ zachowywał się jak kawałek guma , ale zamiast stracić smak, Chewlet rozpuścił się w twoich ustach, więc nie było nic do wyrzucenia po zakończeniu. Nowszy, większy, bardziej odlotowy Chewlet zadebiutował w 1975 roku, ale tym razem cukierek został przemianowany na Hi-Chew, a reszta to już historia.

Japońskie batony Hi-Chew różnią się od swoich amerykańskich odpowiedników

Torby Hi-Chews youtube

Hi-Chew był kiedyś produkowany w Japonii, a następnie importowany do sprzedaży w USA. Ale kombinacja czynników, które obejmują wyższe podatki importowe i potrzebę oznaczenia „Made in America”, były wystarczającymi powodami, aby Morinaga zainwestowała w – i otworzyła zakład produkcyjny – w Północnej Karolinie w 2015 roku. Ale jako kierownik ds. marketingu marki, Kayleigh Westerfield powiedział Aktualności Cukiernicze , był jeszcze jeden powód, dla którego Hi-Chew musiał zostać wyprodukowany w Ameryce. „Z punktu widzenia celów firmy naprawdę cenimy i pielęgnujemy japońskie dziedzictwo tej marki i szanujemy je, ale chcemy, aby Amerykanie przyjęli to jako swój cukierek. To produkt wyprodukowany w Ameryce, a nie tylko dziwny etniczny cukierek, który znajduje się w tylnym rogu azjatyckiego przejścia. Może konkurować z dużymi markami” – powiedziała. Dzisiaj, Forbes mówi, że co sekundę zjada się 31 kawałków Hi-Chew; czyli około 1902 sztuk na minutę, 114 155 sztuk na godzinę, 2730 900 dziennie i prawie 1 miliard rocznie.

I Aktualności Cukiernicze mówi, że Morinaga dotrzymał słowa. Japońskie batony Hi-Chew różnią się od swoich amerykańskich kuzynów. Japońska wersja ma w ofercie ponad 200 smaków w Ameryce jest 13 smaków (w tym ananasowy, grejpfrutowy, mango, bananowy, winogronowy i kiwi). Podczas gdy japońskie cukierki Hi-Chew mają inną wielkość porcji niż ich amerykańskie odpowiedniki, oba cukierki mają jedną cechę: wykorzystują prawdziwy koncentrat owocowy, aby smak był jak najbardziej zbliżony do owocu, który ma naśladować.Batony Hi-Chew mogą zawierać dużo cukru, ale nie są wysokokaloryczne

Truskawkowe Hi-Chews youtube

Jeśli jesteś na diecie i zastanawiasz się, czy możesz mieć miejsce na kilka Hi-Chews, będziesz miał szczęście. Chociaż mogą mieć nieco inny kształt i mieć różne smaki, Aspire Fitness Wskazuje, że cukierki Hi-Chew mają ogólnie podobny profil żywieniowy: około 210 kalorii na 10 kawałków, z 4,5 gramami tłuszczu, 41 gramami węglowodanów i gramem białka. Jednak, Aspire Fitness zauważa: „Baton Hi-Chew jest celowo robiony na kawałki wielkości kęsa, ponieważ ma być spożywany jako mały cukierek”. Jeśli więc uda ci się zaspokoić głód Hi-Chew kawałkiem lub dwoma, 21 kaloriami — na co każdy Hi-Chew skutecznie się rozkłada — prawdopodobnie nie przeważysz. Więc chociaż możesz nie chcieć iść do miasta na cukierki z powodu ilość cukru tak, posiadanie Hi-Chew z umiarem nie powinno mieć zbyt dużego wpływu na twoją wagę. Dodatkowo, z około 20 sztukami w torbie, są to uczta, którą łatwo podzielić się z grupą.

Jeśli jesteś superfanem Hi-Chew, jesteś w dobrym towarzystwie. Forbes mówi, że Hi-Chew ma stajnię fanów celebrytów, w tym Chrissy Teigen, Ryan Gosling, John Mayer, Macklemore i Nicki Minaj. Jest również sponsorowany przez drużyny sportowe, takie jak LA Dodgers, Boston Red Sox i Chicago Cubs.

Kategorie Restauracje Zabawa Jak