Nieopowiedziana prawda o Hamburglar

Hamburger Instagram

Pomyśl o fast foodach, a większość ludzi najpierw myśli o McDonald's. Istnieje cała lista powodów, dla których tak jest i nawet nie zaczyna się od jedzenia. Zaczyna się od McDonaldlanda.

Każdy w pewnym wieku — każdy, kto dorastał w latach 70., 80. lub 90., to znaczy — pamięta McDonaldland i jego mieszkańców, w tym Hamburglar, Grimace i Ronald McDonald samego siebie. Wszyscy pojawili się po raz pierwszy w 1971 i przez dziesięciolecia byli twarzą sieci. Dzieci oglądały reklamy, błagały o Happy Meals i bawiły się na placach zabaw wypełnionych ich podobiznami. To potężna sprawa, gdy jesteś dzieckiem, a ta nostalgia może być powodem, dla którego wciąż tam idziesz, gdy szukasz przyjemności z poczuciem winy.Hamburglar był mieszkanką McDonaldlanda i pewnie pamiętacie jego pasiaste ubrania, jego dziwny okrzyk „Robble, Robble!”. i fakt, że on – i jego towarzysze – byli nieco przerażający. Był wszędzie w twoim dzieciństwie, zniknął na początku XXI wieku, a potem wrócił jako... cóż, spójrzmy, o co mu chodzi.

Pierwotnie był przerażającym starcem

Hamburger youtube

Hamburglar był tylko jednym z mieszkańców McDonaldland i został stworzony — wraz z oficerem Big Macem, burmistrzem McCheese, Grimace i Captainem Crookiem — w ramach kampanii reklamowej McDonaldland z 1971 roku (poprzez Mentalna nić ). Podczas gdy Grimace i niektóre inne postacie pozostały w dużej mierze takie same, Hamburglar zaczął zupełnie inaczej niż sympatyczny mały urwis, którym był w latach 80-tych. W rzeczywistości jego najwcześniejsza wersja była mniej „przyjazna dzieciom”, a bardziej „zadzwoń na policję, nie powinien znajdować się w promieniu 50 metrów od szkoły”.

To kolejny sposób na powiedzenie, że był przerażającym starcem z długimi, żylastymi siwymi włosami, czarną maską i dziwnymi szczuropodobnymi zębami. Wciąż miał obsesję na punkcie kradzieży hamburgerów, ale spogląda wstecz na najstarszy McDonaldland reklamy sprawia, że ​​zastanawiasz się, czy agencja reklamowa naprawdę zrozumiała swoich docelowych odbiorców. Bardziej prawdopodobne jest, że sprawi dzieciom koszmary, niż sprawią, że poproszą o pójście się z nim zobaczyć, a nie minęło dużo czasu, zanim przeszedł metamorfozę.Starbucks tostowana biała czekolada

Był kiedyś przerażającym flasherem zwanym „The Lone Jogger”

Hamburger youtube

Oryginalna postać nie była jedynym wcieleniem Hamburglara, który sprawiał, że ludzie byli bardzo niekomfortowi, a nawet gdy przeszedł metamorfozę ze swojej fazy „przerażającego starca”, nie zrobili tego w 100 procentach za pierwszym razem (poprzez Atlantycki ).

Po starym człowieku nadal wyglądał na szczura i nosił biały T-shirt i pasiaste ubrania. Z przodu napisane było „Lone Jogger” czymś, co wygląda jak staroświeckie, naprasowywane litery — ale dlaczego? Wydaje się, że w historii McDonald's dawno zaginęło wszelkie uzasadnienie. Jakby nie mogło być bardziej przerażające, pokazał swoją koszulę, rozchylając pelerynę jak jakiś flasher. Dopiero w 1985 roku ktoś zdał sobie sprawę, że prawdopodobnie powinien uczynić go trochę mniej niepokojącym, i wtedy zmienił się w okrągła twarz, cherubinkę, którą większość ludzi pamięta.

Był kiedyś częścią duetu

kapitan oszust youtube

Jasne, pamiętasz Hamburglara, ale czy pamiętasz, że był kiedyś połową kryminalnego duetu? Prawdopodobnie nie, ponieważ jego odpowiednik, kapitan Crook, zniknął w latach 80. XX wieku.Podczas gdy Hamburglar był nienaturalnie zafiksowany na kradzieży hamburgerów, Kapitan Crook – lub po prostu Kapitan , jak go częściej nazywano — był zajęty wymyślaniem planów kradzieży kanapek z Filet-O-Fish. Kapitan był dość rażąco „oparty na” Kapitanie Haku z Piotruś Pan , a kiedy w końcu został odrzucony, bardziej chodziło o usprawnienie obsady postaci niż o cokolwiek innego.

Ale porzucenie go wymagało zmiany na Hamburglar. Dopóki Kapitan nie zniknął, Hamburglar miał tendencję do mówienia jedynie rodzajem bełkotu, którego nikt nie mógł zrozumieć… z wyjątkiem Kapitana, który zwykle wkraczał, kiedy trzeba, by powiedzieć wszystkim, co się dzieje z dziwnym małym złodziejaszkiem. Bez swojego tłumacza Hamburglar musiał nauczyć się mówić za siebie.

Shark shack grzybowy burger kalorie

Mówił… tak jakby

Oto kolejna ciekawostka, której możesz nie pamiętać o Hamburglar: Czy wiesz, że kiedyś mówił? Kiedy Hamburglar był w swoim cherubinowym, psotnym, wcale nie przerażającym wcieleniu, najczęściej wykrzykiwał tajemnicze: „Robble, robbble!” To właśnie wszyscy pamiętają, ale naprawdę powiedział coś więcej.

I to trochę niefortunne, ponieważ ten głos to coś z koszmarów. Obejrzyj wideo tutaj i zobacz. To reklama z 1985 roku, zatytułowana The Hamburglar Touch, i zasadniczo to się dzieje, gdy Hamburglar zyskuje moc przekształcania wszystkiego w hamburgery, po prostu dotykając rzeczy, coś w rodzaju mocy King Midas, którą naprawdę chcielibyśmy mieć. Zdecydowanie często używa słowa „okraść”, ale także piszczy i wiwatuje i dużo krzyczy (innymi słowy!) głosem, który brzmi, jakby należał do chomika na helu. Po prostu idzie na pokaz, przerażające pojawia się we wszystkich formach.

Jest opowieść o tym, jak dostał swoje paski

Hamburger youtube

Jedno szybkie spojrzenie na Hamburglara i łatwo byłoby założyć, że jest ubrany w czarno-białe poziome paski, ponieważ jest oszustem, prawda? Najwyraźniej to są więzienne paski.

kino popcornu z oleju kokosowego

Tylko, że nie są. Jedyne miejsce, w którym znajdziesz prawdę, to stara reklama McDonalda w stylu retro, która wyjaśnia, dlaczego ma te pasiaste ubrania. Najwyraźniej pierwotnie ubrany był całkowicie na czarno, w stylu Johnny'ego Casha. Dopiero gdy próbował ukraść kilka hamburgerów Ronalda, szef McDonaldlanda złapał kawałek jego ubrania, obrócił go dookoła i dookoła, i oderwał się w paski, które były białe pod spodem. Stąd paski.

Istnieją stare reklamy, które sugerują, że jego paski mają specjalne moce, w tym jeden z Japonii gdzie ściąga swój czarny pasek, aby zrobić linę. Jest ubrany na biało, podczas gdy używa czarnego paska jako rodzaju lassa i nie udaje mu się złapać kilku hamburgerów, zanim ostatecznie się zwiąże. Głupi Hamburglar.

Od 2002 do 2015 był na emeryturze

Hamburger Instagram

Przez lata Hamburglar biegał w kółko, kradnąc hamburgery, chowając je do swojego worka i wyglądając na niewinnie zdezorientowanego za każdym razem, gdy go złapano. Do czasu, gdy zniknął w 2002 roku, według USA dziś .

rekord rzutów bobby flay

(Warto zauważyć, że daty są tutaj trochę niejasne, ponieważ McDonald's nigdy tak naprawdę nie wydał jednoznacznego oświadczenia na temat tego, co się dzieje. Mentalna nić mówi, że on i Grimace byli na emeryturze w 2003 roku, ale tak czy inaczej, w tym czasie zniknął.)

Co więc stało się z tymi kultowymi postaciami? Eksperci od marketingu twierdzą, że Hamburglar przypominał czasy, kiedy ludzie — i McDonald's — bardziej troszczyli się o tanie i szybkie niż zdrowe. Pozbycie się ich było próbą rozpoczęcia rebrandingu, a kiedy Hamburglar został przywrócony w 2015 roku, otrzymał kompletną aktualizację, próbując zachować nostalgię, ale stworzyć postać, która była wystarczająco modna dla nowego pokolenia. Zadziałało?

Nowy Hamburglar został zaprojektowany dla milenialsów

Hamburger youtube

Kiedy Hamburglar ujawnił, że żył jak ojciec z przedmieścia, zanim ponownie założył paski i maskę do kampanii reklamowej w 2015 roku, odpowiedzi były mieszane (poprzez CNN ). Były też ekstremalne, bo ludzie albo mówili, że był bardzo, bardzo niepokojący, albo dziwnie atrakcyjny. Nie ma tam zbyt wiele kompromisu i zgodnie z tym, co McDonald's miał do powiedzenia na temat przeprojektowania (poprzez Szybka firma ), było w tym kilka rzeczy.

Według wiceprezesa ds. marketingu, Joela Yashinsky'ego, była to część aktualizacji wizerunkowej, która uchwyciła odrobinę nostalgii, jednocześnie przedstawiając McDonald's jako „nowoczesną, postępową firmę burgerową”. Progresywny? Może. Chociaż było mnóstwo mieszanych reakcji na nowy Hamburglar, ankieta z Jezebel odkrył, że zdecydowana większość byłaby skłonna wskoczyć z nim do worka, co potwierdza teorię z Opiekun . Zauważają, że ten nowy, prawie hipsterski Hamburglar został zaprojektowany tak, aby przemawiał do grupy wiekowej, która jest najmniej prawdopodobnie pójdzie do McDonalda: od późnych lat 20. do wczesnych lat 30. Mówią również, że McD's mogło być na coś z bardzo, bardzo odmiennym podejściem do klasycznego charakteru.

Z nowym Hamburglarem jest duży problem

Hamburger youtube

W rzeczywistości jest duży problem z nowym wcieleniem Hamburglara i nie mówimy o tych ludziach w mediach społecznościowych, którzy wskazują, że wygląda jak przerażający wujek, którego nie chcesz zostawiać sam na sam ze swoimi dziećmi (poprzez MI! online ).

jakość mięsa Walmart

Tygodnik Rozrywka zwraca uwagę, że problem polega na tym, że jest po prostu zbyt atrakcyjny. Jest tatą bez tatusia, jest stylowy, niechlujny i ma uśmiech, który przypomina Hana Solo w bardzo dobry dzień. Zdecydowanie nie jest typem faceta, którego można by się spodziewać, gdy przechodził przez drive thru, robił mnóstwo kiepskich wyborów życiowych, a potem zjadał wszystko sam w drodze do domu. Wskazują, że dzieje się tu trochę nieprawdziwych informacji: każdy, kto słucha reklam i codziennie je burgera lub dwa z McDonald's, na pewno nie skończy wyglądać jak ten facet, a to trochę wprowadza w błąd. Czy to uzasadniona skarga? Nie jesteśmy pewni, ale pojawia się interesujące pytanie: czy maskotki fast foodów powinny być szczerym odzwierciedleniem tego, co robi ich jedzenie? Jeśli tak, Hamburglar powinien być w kolejce do kolejnej zmiany w najbliższej przyszłości.

Cały pomysł nie ma sensu

Hamburger youtube

Kiedy jesteś dzieckiem, nie kwestionujesz magii. W końcu to właśnie sprawia, że ​​dzieciństwo jest takie wspaniałe, więc zrujnujmy niektóre dzieciństwo. Tak jak Czas podkreśla, że ​​w Hamburglar nie ma nic, co nie ma sensu.

Jasne, powierzchownie. Uwielbia hamburgery, więc je kradnie. Ale spójrz na to w ten sposób: cała umowa McDonald's polega na tym, że są szybkie i niedrogie, więc dlaczego miałby chcieć je ukraść?

Poza tym hamburgery są naprawdę dobre tylko przez niewiarygodnie krótki czas. Wszystkie te hamburgery, które kradnie, nie będą dobre, zanim je zje – a poza tym, ile ten mały facet może zjeść? Wpycha je też do worka i zabiera do swojej kryjówki w Hamburgu, więc spójrzmy, co dostanie, gdy tam dotrze – zimne, rozmoczone, zmiażdżone hamburgery. Fuj. Więc dlaczego to robi? Bo może? Stworzyć trochę chaosu? Bo nie ma nic innego na głowie? Niezależnie od jego motywacji, w rzeczywistości jest to dość nielogiczne.