Nieopowiedziana prawda o świeżym rynku

Sklep Fresh Market youtube

Jeśli robisz zakupy w The Fresh Market (nie mylić z) Bazarek ), jest bardzo prawdopodobne, że wyjdziesz z mnóstwem produktów spożywczych, o których nigdy wcześniej nie słyszałeś. Specjalistyczny sklep spożywczy z siedzibą w Północnej Karolinie ma na celu zapewnienie swoim klientom „ poszukiwanie skarbu doświadczenie, wystawiając ich na produkty pozyskiwane zarówno lokalnie, jak i z całego świata.

Sklepy są wypełnione ciekawy produkt lubić chlebowiec różnolistny i fioletowy kalafior i oferują stacje oliwy z oliwek i octu balsamicznego, gdzie można wkład twoje butelki. Przyciemnione oświetlenie i muzyka klasyczna nadaj ton, gdy klienci wybierają dowolną liczbę produktów z sekcji dań gotowych, piekarni, lady rzeźniczej lub dużej sekcji świeżych produktów, która zawiera owoce i warzywa od lokalnych sprzedawców. „Nie chcemy być naturalnym sklepem spożywczym, chcemy być sklepem specjalistycznym” – powiedział Larry Appel, dyrektor generalny sieci spożywczej (poprzez Biznes Karolina Północna ).Sklepy Fresh Market ze starannie dobranymi markami własnymi, wysokiej jakości wołowiną najwyższej jakości i lokalnymi produktami ekologicznymi są skierowane do rodzin z klasy średniej i wyższej. W swojej książce z 1991 roku Kanały marketingowe Profesor biznesu i autor Bert Rosenbloom wyjaśnił, że rynek docelowy dla The Fresh Market obejmuje „wykształconych konsumentów o wysokich dochodach w bogatych dzielnicach”. Mimo to, inspirowana otwartym rynkiem europejskim sieć stoi w obliczu silna konkurecja od dużych graczy, takich jak Całej żywności , Kroger , i Walmart . Ale to nie znaczy, że nie może się rozwijać. Oto spojrzenie na The Fresh Market.

czy pokrywka garnka można myć w zmywarce?

Wyjazd do Europy zainspirował założycieli do otwarcia The Fresh Market

Inspiracja Fresh Market

Według Greensboro w 1980 r. mężczyzna o imieniu Ray Berry postanowił odejść z pracy, w której nadzorował 3600 sklepów 7-Eleven dla The Southland Co. (obecnie 7-Eleven Inc.). Wiadomości i nagrania . Po odejściu z pracy, on i jego żona Beverly Berry przeprowadzili się do Greensboro w Północnej Karolinie i założyli sklep spożywczy nawiązujący stylem do europejskich rynków spożywczych, które widzieli podczas wizyty na kontynencie. Rynki takie jak Saint-Quinten Market w Paryżu miały i nadal mają bistra, sprzedawców, którzy sprzedają lokalnie pozyskiwane ryby, sklepy mięsne i wydzielone miejsca na produkty ekologiczne i kwiaty, jak wyjaśniono w Witaj Paryżu .

Według The Fresh Market's stronie internetowej Ray i Beverly wykorzystali wszystkie swoje osobiste oszczędności, aby otworzyć swój wymarzony sklep na Lawndale Drive, oferujący „lokalnie uprawiane produkty, kosze świeżo palonej kawy, sklep mięsny w starym stylu i targ rybny, piekarnię sklepową, świeże sery i wędliny i kwietniki”. Sklep był mały (14 000 stóp kwadratowych) w porównaniu do supermarketów, które odnotowały boom po II wojnie światowej . Rynek Fresh został otwarty zaledwie rok przed otwarcie 1983 pierwszego Costco i klub Sama sklepy, które oferowały hurtowe zakupy dyskontowe.Fresh Market współpracuje z „kuratorami” żywności

Kuratorka oliwy z oliwek Fresh Market youtube

Jeśli myślałeś, że kuratorzy pracowali tylko w muzeach, cóż, mamy dla Ciebie wiadomość. W The Fresh Market każdy dział ma swojego specjalistę ds. żywności — od artykułów spożywczych po produkty, sery i tak dalej. Seria wideo Poznaj kuratorów uruchomiona przez The Fresh Market w 2019 roku wprowadziła kupujących do niektórych kuratorów w sieci, takich jak certyfikowana ekspertka od oliwy z oliwek Emily Reass , którzy podzielili się wskazówkami, jak wybrać najlepszą jakość oliwy z oliwek oraz ekspert i dyrektor ds. mięsa i owoców morza, Peter Mayes , który zerka na specjalne oferty mięsne sklepu, takie jak pierwszorzędna wołowina.

Firma, z pomocą 25Madison — nowojorskiego studia venture, które inwestuje i pomaga startupom — analizuje trendy w żywności, aby planować nowe produkty w swoich sklepach. Według Aktualności z supermarketów , Firma „[identyfikuje] firmy konsumenckie i marki na wczesnym etapie rozwoju, które mogą zakłócić lub stworzyć trendy rynkowe” i pomaga The Fresh Market być na bieżąco.

W oparciu o te dane oraz dane zebrane z targów żywności i interakcji ze sprzedawcami, kuratorzy żywności pozyskują produkty na kilka miesięcy przed tym, jak trafią na półki sklepowe. Analizowanie trendów, a następnie reagowanie na nie okazało się skuteczne dla firmy. Żywność na bazie roślin, taka jak pizza kalafiorowa i napoje, takie jak: kombucha , które zostały dodane na podstawie prognozy trendów w 2019 r., dobrze radziły sobie w sklepach, wynika z raportu w Aktualności z supermarketów .Ser Pimento i The Fresh Market wracają do przeszłości?

ser pieprzowy

W 1983 roku do sklepów The Fresh Market wprowadzono rodzinny przepis na ser pimento autorstwa założyciela Raya Berry'ego — zrobiony z majonezu i ziela angielskiego — stając się w ten sposób pierwszą marką prywatną sklepu. Łatwo psujące się wiadomości . Do 2016 roku 11 milionów funtów spread został sprzedany w sklepach The Fresh Market, Firma ujawnił. W rzeczywistości produkt jest tak popularny w sklepach The Fresh Market, że firma postanowiła ogłosić 9 kwietnia Narodowym Dniem Sera Pimento w 2016 roku i zorganizowała w swoich sklepach szereg degustacji sera i pokazów żywności.

Od czasu debiutu sera pimento sklep znacznie rozszerzył swój segment marek własnych i obejmuje w swoich sklepach ponad 1500 produktów łatwo psujących się i nie psujących się. Niektóre z popularnych to Nom Nom Salsa pozyskiwana od dostawcy w Gruzji oraz lody i panettone sprowadzane z Włoch. Firma spożywcza Winsight .

Od samego początku sklep specjalistyczny rozwijał się we współpracy z lokalnymi organizacjami i postanawia zarezerwować cenną przestrzeń na półkach, aby móc oferować wszystkie swoje produkty pozyskiwane lokalnie . Niektóre marki The Fresh Market, które pojawiały się w swoich sklepach, gdy dopiero zaczynały, stały się popularnymi markami, takimi jak Back to the Roots, firma sprzedająca zestawy grzybowe, i Charlie's Soap, nietoksyczne i całkowicie naturalne firma mydła detergentowego, per Firma spożywcza Winsight .

Fresh Market oferuje więcej opcji produktów niż tradycyjny sklep spożywczy

Świeże produkty

Pomimo mniejszej powierzchni sklepów The Fresh Market, sprzedawca oferuje: trzy razy więcej produktów niż tradycyjny sklep spożywczy, według ich stronie internetowej . I możesz być pewien, że produkty są jeszcze niż wystarczająco dobre do jedzenia. „Zamiast zbierać owoce tuż przed osiągnięciem pełnej dojrzałości, a następnie wysyłać je łodzią, zapłacimy dodatkowy koszt transportu, aby owoce zostały przywiezione, tak aby były w naszych sklepach w najkrótszym czasie po zbiorach” – Dennis Payne, starszy kierownik ds. kategorii sprzedaży detalicznej produktów, wyjaśnił w a komunikat prasowy . Szczególnie ważne jest, aby owoce, takie jak wiśnie i winogrona, przed zerwaniem pozostawić do pełnego dojrzewania, w przeciwieństwie do bananów czy awokado, nie przechowuj żadnych skrobi które później zamieniłyby się w cukry. „Przykładem jest to, że zimą oferowaliśmy wiśnie z Tasmanii w Australii, kiedy zwykle nie można się nimi cieszyć świeżymi” – kontynuował Payne.

W sezonie jabłkowym The Fresh Market posiada w ofercie 15 odmian jabłek, a latem 14 odmian melonów. Niektóre trudne do znalezienia owoce tropikalne, takie jak jackfruit, rambutan, liczi i winogrona z waty cukrowej, są również dostępne w sezonie.

Jesienią 2019 r. sieć sklepów spożywczych oferowała nie tylko produkty sezonowe, ale ponad 60 produktów o smaku dyni, w tym sos do makaronu, salsę, kawę, ciasteczka, gorące kakao, mieszanki przekąsek, precle w jogurcie i wypieki. Aktualności z supermarketów .

Fresh Market oferuje szeroką gamę importowanej żywności

Ser parmezan

Prawie każdy dział The Fresh Market oferuje hojną ofertę importowane produkty spożywcze . Mowa tu o jagodach jumbo z Peru, wodach gazowanych o smaku arbuza-bazylii i kwiatu czarnego bzu z Australii, przełącznik z Wielkiej Brytanii, świąteczne ciasteczka z Niemiec i zimowe grzane wino ze Szwecji.

Aby przygotować kolekcję włoskiego sera na targu The Fresh Market, główny nabywca serów sieci spożywczej Andy Harvell odwiedził kilka zakładów Parmigiano-Reggiano w regionie Parma we Włoszech, aby zdecydować się na idealny, który można przywrócić na półkę sklepową. Wybór został zawężony do ośmiu producentów, z których każdy wysłał swoje 85-funtowe serowe koła do siedziby The Fresh Market, aby zespół mógł posmakować i podjąć decyzję. Chociaż wycieczka pomogła dodać nowy produkt do sklepów The Fresh Market, zainspirowała również obchody Włoskiego Miesiąca Dziedzictwa w październiku 2019 r., podczas których firma podkreśliła listę włoskich produktów importowanych, które obejmują między innymi makarony, sosy, pizzę i lody. Firma spożywcza Winsight szczegółowy.

skąd texas roadhouse dostaje mięso?

Fresh Market ułatwia domowe posiłki

Domowy posiłek youtube

Dla tych, którzy nie mają ochoty na gotowanie, ale nadal chcą zjeść zdrowy, domowy posiłek, The Fresh Market oferuje zestawy Market Meal Kits. Podobne do usługi subskrypcji, takiej jak Niebieski Fartuch lub Home Chef, każdy zestaw zawiera wszystkie gotowe i przygotowane składniki — wszystkie pozyskiwane ze sklepu — których będziesz potrzebować do przygotowania pysznego posiłku. Na przykład zestaw Beef Fajita sklep spożywczy zawiera pokrojoną zieloną paprykę, cebulę, sos fajita, gotowy do podgrzania ryż, tortille i paski wołowe. Według firmy, smażenie warzyw i wołowiny oraz przygotowanie ostatniego talerza nie powinno zająć więcej niż 20 minut stronie internetowej .

Fresh Market oferuje również ' Małe duże posiłki ' łatwe do przygotowania i 'do wyboru białko, dodatki warzywne i dodatki, takie jak sos, chleb lub deser', jak podkreślono w Firma spożywcza Winsight . W chwili pisania tego tekstu, The Fresh Market's Małe duże posiłki detaliczna za 20 USD za sztukę i podawaj cztery.

„Słaba” nazwa Fresh Market spowodowała pewne zamieszanie

Spór o znak towarowy

Targ ze świeżymi produktami wyraźnie nie jest najbardziej unikalną nazwą sklepu spożywczego, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, ile jest tam innych „świeżych rynków”, takich jak Pete's Fresh Market , Cermak Fresh Market Cer , i Targ świeżych ogrodów , żeby wymienić tylko kilka. Aby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, wszystkie te sklepy świadczą podobne usługi do The Fresh Market.

W 2005 r. The Fresh Market zwrócił się do sądu federalnego w South Bend w stanie Indianapolis o zakazanie jednemu sklepowi spożywczemu Arthur's Fresh Market używania nazwy „Fresh Market”, ponieważ mogłoby to wywołać zamieszanie wśród klientów. Sąd wydał jednak orzeczenie przeciwko The Fresh Market, stwierdzając, że „znak towarowy Fresh Market ma charakter opisowy, a zatem jest słaby i nie przysługuje mu szeroka ochrona” (poprzez Postępowy sklep spożywczy ). W 2010 roku sprawy znów się skomplikowały, kiedy Powiązane sklepy spożywcze w Salt Lake City otworzył bardzo podobnie nazwaną sieć Fresh Market. Wreszcie w 2017 roku sklep spożywczy z Północnej Karoliny miał „The Fresh Market” znak towarowy przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych.

Fresh Market ma obszerną listę napojów bezalkoholowych

Napój bezalkoholowy

W 2019 r. The Fresh Market był kuratorem alejki z napojami bezalkoholowymi, oferując około 70 nowych marek i 300 nowych produktów, według Międzynarodowy Euromonitor . Te nowe napoje bezalkoholowe obejmowały adaptogeny (napoje zawierające naturalne zioła i pomagające złagodzić stres), piwo bezalkoholowe i wody inspirowane winem, zgodnie z komunikatem prasowym w oficjalnym komunikacie firmy stronie internetowej .

Firma oferowała nigdy wcześniej nie znane marki, takie jak Asarasi, która sprzedaje ekologiczną wodę gazowaną pozyskiwaną z drzew klonowych, Richard's Rainwater, która jest zasadniczo wodą deszczową w butelce, oraz Napa Hills Vineyard Enriched Waters, która jest jak wino, ale bez kalorie lub alkohol. The Fresh Market powiedział Aktualności z supermarketów że był pierwszym sprzedawcą detalicznym, który sprowadzał specjalistyczne lemoniady i napoje gazowane „zza oceanu”. Napoje te obejmują rzemieślnicze lemoniady z Francji i brytyjskie napoje gazowane Bottle Green musujące.

Dodanie tej obszernej listy napojów bezalkoholowych podąża za trendem prognoza wydany przez The Fresh Market na rok 2020, zgodnie z którym napoje bezalkoholowe, niskosłodzone i produkty na bazie nasion będą dobrze radzić sobie na rynku.

dlaczego białko jajka jest dla ciebie dobre?

Fresh Market został uznany za jedną z „najbardziej znienawidzonych firm w Ameryce”

Dwugwiazdkowa ocena

Chociaż The Fresh Market ma wiele do zrobienia, 2018 Św. raport nazwał sieć spożywczą jedną z „najbardziej znienawidzonych firm w Ameryce”. Placówka opracowała swój system oceny po przejrzeniu wydarzeń informacyjnych, ankiet wśród klientów, opinii pracowników i wartości marki z poprzedniego roku. Fresh Market, choć znany z bogatej oferty świeżych produktów i zdrowej żywności, znalazł się na liście obok firm takich jak Johnson & Johnson (która miała do czynienia z kilkoma procesy sądowe za rzekome narażenie konsumentów na ryzyko) i Purdue Pharma ( oskarżony odgrywania roli w kryzysie opioidowym).

„[The Fresh Market] jest oceniany jako najgorsze miejsce do pracy wśród głównych pracodawców, według [1600] recenzji Glassdoor”, Św. zgłoszone. Oprócz oceny 2,2 gwiazdki, tylko około 25 procent pracowników powiedziało, że poleciłoby firmę swoim znajomym, a tylko 21 procent „mia pozytywne perspektywy dla firmy”.

Na podstawie ponad 7000 wywiadów przeprowadzonych w okresie od maja 2019 do maja 2020, YouGov opublikował raport, w którym cytuje The Fresh Market dość nisko na liście — 13. miejsce — popularnych sklepów spożywczych, znacznie poniżej konkurentów Całej żywności i Handlowiec Joe'a . Według danych tylko 34 procent ankietowanych miało pozytywną opinię o sklepie, w porównaniu do 54 procent w przypadku Whole Foods i 61 procent w przypadku Trader Joe's.

Po 34 latach The Fresh Market w końcu zaczął sprzedawać papier toaletowy

Papier toaletowy

W 2016 roku, jakieś sześć lat po wejściu na giełdę, The Fresh Market został przejęty przez Apollo Global Management za aż 1,36 miliarda dolarów. To, Charlotte Obserwator Sugeruje, że było to spowodowane „[presją] krajowych sieci, takich jak Walmart i Kroger oraz takich rywali, jak Whole Foods i Trader Joe's”.

Od czasu wykupu sklep spożywczy przeszedł kompletną metamorfozę. Ceny wielu produktów w całym sklepie zostały obniżone, a do asortymentu dodano prawie 1300 nowych produktów, takich jak produkty dla dzieci i środki czystości. Według innego raportu autorstwa , przez ostatnie trzy dekady sklep spożywczy był znany tylko z oferowania specjalistycznej żywności Charlotte Obserwator . Ale po raz pierwszy od ponad 30 lat klienci mogli wejść do The Fresh Market i wyjść z rolką papieru toaletowego, Dziennik Winstona-Salem zgłoszone w 2016 r.

Poza zmianami w doborze produktów, sam sklep fizyczny przeszedł kilka aktualizacji. Charakterystyczne niskie pojemniki z cukierkami i kawą zostały usunięte i zastąpione bardziej tradycyjnymi pionowymi korytarzami. Antyki, które były częścią wystroju sklepu, zostały zastąpione zdjęciami jedzenia, muzyka w sklepie zmieniła się z klasycznej na jazzową, a światła, które inaczej byłyby przyciemnione, stały się jaśniejsze.

Fresh Market powrócił do swoich korzeni

Wnętrze sklepu Fresh Market youtube

Po przejściu ze specjalistycznego sklepu spożywczego do bardziej uniwersalnego sklepu w latach 2016-2018, The Fresh Market rzeczywiście zdecydował się na ostry zwrot i powrót do przeszłości. Za dyrektora generalnego Larry'ego Appela, który został powołany pod koniec 2017 r., firma zlikwidowała 15 swoich sklepów w 2018 r. i uruchomiła tylko jeden nowy sklep w tym roku, aby priorytetowo potraktować wzrost w sklepach, które już dobrze sobie radzą. Firma miała 186 sklepów w 26 stanach w 2016 r., ale do 2020 r. działał The Fresh Market 161 sklepy w 22 stanach.

Apple powiedział Obserwator Charlotte że firma postanowiła „[wrócić] do swoich korzeni jako rynku europejskiego i rynku specjalistycznego”. Podczas gdy rynek świeży mierzy się z twardą konkurencją od Krogera, Walmart , i Całej żywności , wśród innych sklepów spożywczych, inicjatywy podejmowane od 2018 r. wykazały niewielką poprawę, wynika z raportu Moody's Investor Service z końca 2019 r. (za pośrednictwem Firma spożywcza Winsight ).