Nieopowiedziana prawda Entenmanna

Instagram przez @entenmanns

Od pokoleń Entenmann's dostarcza klientom szeroką gamę pysznych wypieków. Ich historia jest długa; firma przeszła długą drogę od pierwszych dni dostarczania chleba „od drzwi do drzwi” do obecnego sukcesu, dzięki któremu firma Entenmann stała się powszechnie znana. Jak firma stała się tak duża? Usiądź, otwórz się! pudełko pączków Soft'ees i poznaj fascynujące szczegóły Entenmanna.

Robią dużo pączków

Jednym z najpopularniejszych produktów Entenmann są pączki, a robi się ich bardzo dużo. Od momentu założenia firmy wyprodukowali ponad 780 milionów pączków . Aby zorientować się, jak duża jest ta liczba, wyobraź sobie, że ustawiają się one na końcach. Gdybyś ułożył w kolejce wszystkie pączki, które Entenmann kiedykolwiek zrobił, linia byłaby wystarczająco duża, aby owinąć się wokół planety dwa i pół raza.Przechodzą dużo czekolady

Wiele smakołyków Entenmann jest wypełnionych czekoladową dobrocią. Ilość czekolady, którą wykorzystali tylko do swoich pączków Rich Frosted Chocolate Dipped Donuts (ich najlepiej sprzedającego się produktu) wystarczy, aby wypełnij wszystkie Wielkie Jeziora . To ponad 168 milionów funtów czekolady.

Entenmann's pomaga również utrzymać sady jabłkowe w interesie dzięki ich szarlotkom; każdego dnia przechodzą ponad 5000 jabłek.

Frank Sinatra był wielkim fanem

Obrazy Getty

Wiele znanych postaci i celebrytów od lat jest fanami pysznych wypieków Entenmann. Na początku XX wieku firma zaliczała do swoich licznych klientów wybitne rodziny Morgan i Vanderbilt. Frank Sinatra również bywał u Entenmanna, a nawet miał zlecenie stałe w firmie. Co tydzień ten kultowy piosenkarz dostawał z piekarni firmy Bay Shore ciastko z okruchami kawy Entenmanna.najlepszy sos z dzikich skrzydeł bawołów

Wymyślili przezroczyste pudełko

Instagram przez @entenmanns

Za co dziękujemy Entenmann przezroczyste pudełko . Żona Williama Entenmanna Jr., Martha Entenmann, może być uznana za pomoc w rozszerzeniu Entenmanna na imperium, jakim jest dzisiaj. Wśród jej wielu osiągnięć była pionierem przezroczystego pudełka na ciasto. Wcześniej wypieki dostarczane były w białych papierowych pudełkach. Projekt Entenmanna pozwolił klientom zobaczyć kuszące smakołyki zawarte w środku, pomagając wypiekom sprzedawać się szybciej niż kiedykolwiek.

Poszli na kompromis z klientami

Instagram przez @entenmanns

Wiele firm w dzisiejszych czasach tnie koszty o zmniejszanie swoich pakietów ale utrzymywanie ich w tej samej cenie, a Entenmann nie jest wyjątkiem. Kiedy zmniejszyli wielkość porcji swojej linii Little Bites z pięciu do zaledwie trzech, fani tego nie mieli. Entenmann uspokoił swoich lojalnych klientów, dodając do torby jeszcze jedną sztukę, zwiększając liczbę smakołyków w torbie do czterech.

Każdy ma swojego faworyta... z wyjątkiem Whoopi Goldberg

Entenmann ma kilka znanych twarzy, które wystąpiły w swoich reklamach. Jednym z najbardziej godnych uwagi nazwisk, które pojawiają się w promo Entenmann, jest Whoopi Goldberg, która nadała nowy kierunek klasycznemu sloganowi firmy: „Wszyscy mają ulubionego”. Podobnie jak wielu z nas, którzy próbowali niektórych przepysznych wypieków Entenmann, Goldberg po prostu nie jest w stanie wybrać ulubionego. Z kolei Yogi Berra i łyżwiarka figurowa Kristi Yamaguchi nie mieli problemu nazywanie swoich faworytów .Rozwinęli się

Firma Entenmann's zaczęła w ostatnich latach wytwarzać produkty niejadalne. Nazwisko Entenmann okazało się opłacalne; ich produkty obejmują świece pachnące jak ich wypieki i kolekcja pieczenia . Firma rozszerzyła również swoją ofertę o kawę Entenmann jako uzupełnienie wypieków. Niedawno ogłoszono, że tabliczki czekolady na bazie słodkich przekąsek będą produkowane i wkrótce powinny być dostępne w sklepach.

Zaczęło się jako firma rodzinna w XIX wieku

Instagram przez @entenmanns

Entenmann już istnieje przez długi czas . Firma powstała w 1898 roku, kiedy urodzony w Niemczech robotnik William Entenmann otworzył swoją pierwszą piekarnię na Brooklynie. Wykorzystując umiejętności, których nauczył się od swojego ojca, William dostarczał swoje wypieki do domów wozem zaprzężonym w konie. Jego syn, William Jr., przejął później firmę i zaczęła się ona rozwijać.

Po śmierci Williama Entenmanna Jr. w 1951 roku jego żona, Martha Entenmann, przejęła kontrolę nad firmą wraz ze swoimi synami Charlesem, Robertem i Williamem. Przekształcili firmę z dostawcy usług dostawczych do domu w dostawcę do supermarketów, dostarczającego świeże wypieki do sklepów. W ciągu dekady Entenmann rozszerzył się z Nowego Jorku do New Jersey i Connecticut.

Kiedyś były duże w chlebie

Dziś Entenmann's jest najbardziej znany ze słodkich smakołyków. Kiedy jednak firma zaczęła działać, było to wszystko o chlebie . Do lat 50. piekarnia produkowała chleb i bułki. Po śmierci Williama Entenmanna Jr. zaktualizowali swoją ofertę produktów. Entenmann wyszedł z branży wypieku chleba i zamiast tego skupił się na ciastach, ciastkach i plackach.

Po sprzedaży firmy Entenmannowie zajęli się produkcją wina

Rodzina Entenmann sprzedała swoją firmę w 1978 roku, ale to nie znaczy, że całkowicie opuściła świat biznesu. Gdy skończyły się ich dni pieczenia, rodzina stała się znana z wina. Robert Entenmann, jeden z synów Marthy Entenmann, w 1995 roku przekształcił farmę ziemniaczaną w winnicę i nazwał swoje nowe przedsiębiorstwo imieniem swojej matki. Dziś Martha Clara Vineyards produkuje kilka rodzajów wina, w tym nagradzane Chardonnay.

kto jest właścicielem hurtowego klubu bj?

Możesz spróbować zrobić własne smakołyki Entenmann z ich książką kucharską

Instagram przez @entenmanns

Jeśli nie możesz dotrzeć do sklepu lub po prostu chcesz mieć w domu stały zapas wypieków, możesz spróbować swoich sił w robieniu przekąsek Entenmann w domu. W 2011 roku firma wydała książkę kucharską z sekretami niektórych swoich najbardziej lubianych produktów. Wielka księga pieczenia Entenmanna ma ponad 140 przepisów dla fanów, aby mogli odtworzyć swoje ulubione lub spróbować nowego deseru.