Nieopowiedziana prawda o dolarowym drzewie

Drzewo dolara Joe Raedle/Getty Images

Sklepy dolarowe są wszędzie. Pochodzi z popularnego pięć i dziesięciocentówki sklepy z odmianami XIX wieku są czymś w rodzaju amerykańskiego produktu podstawowego, nawet jeśli mogą być – dla niektórych kupujących o bardziej wyrafinowanych gustach – dość tandetne. Skorygowane o inflację, pięć i dziesięć centów stało się sklepem za dolara. I to ma sens, że stały się tak powszechne — gdzie indziej można kupić produkty do pielęgnacji skóry i steki za złotówkę za sztukę? Nie ma wątpliwości, że są super wygodne. Oczywiście jakość tych produktów może nie być aż tak świetna, ale hej, dostajesz to, za co płacisz, prawda?

Dzięki żywemu, zielonemu logo i sugestywnej nazwie marki, Dollar Tree wyrosło na szczyt jako jeden z najbardziej udanych sklepów dolarowych w branży. Potężna potęga branży istnieje od wczesnych lat pięćdziesiątych i wraz z innymi ważnymi nazwami, takimi jak Dollar General i 99 Cents Only Stores, Dollar Tree stało się symbolem amerykańskiego konsumpcjonizmu od samego początku. Ponieważ jest to tak duża nazwa, warto przyjrzeć się, w jaki sposób Drzewo Dolarowe dotarło tam, gdzie jest dzisiaj, jak zarabiają pieniądze i jak udało im się utrzymać tak niskie ceny przez tak długi czas. (Poważnie, jak do cholery jest jedzenie w sklepie dolara, które jest tanie? ?)Zaczęło się jako mała mama i sklep pop

Drzewo dolara Paul J. Richards/Getty Images

Dollar Tree nie zawsze był gigantem sklepu z odmianami, jaki znamy dzisiaj. Powrót w 1953, per strona internetowa firmy , człowiek o nazwisku K.R. Perry otworzył franczyzę sklepu z odmianami Ben Franklin - Ben Franklin (który nadal istnieje w niektórych małych miastach w całej Ameryce, jeśli się zastanawiasz) był siecią dyskontów ze sztuką i rękodziełem, która wzięła swoją nazwę od starego Bena Aforyzm Franklina: „Zaoszczędzony grosz to grosz zarobiony”.

Później K.R. Perry oddzielił swój sklep od sieci i przemianował go na K&K 5&10; w 1970 roku wraz ze swoim synem Dougiem Perrym otworzył kolejny sklep z odmianami o nazwie K&K Toys. W latach 70. i 80. firma K&K Toys zaczęła się rozwijać w centrach handlowych na całym amerykańskim Południu. Następnie Doug Perry otworzył własne sklepy z modelem podobnym do klasycznej piątki i dziesięciocentówki, które jego ojciec otworzył w Norfolk — sklep, który sprzedawał wszystko za jednego dolara, trafnie zatytułowany „Tylko 1 dolar”.

W latach 90. KB Toys wykupił firmę K&K Toys od Perry'ego i jego partnerów biznesowych; wykorzystali te pieniądze, aby rozwinąć Tylko 1,00 USD, które w 1993 r. stało się Drzewem Dolarowym — i stamtąd stało się historią. Od tamtej pory nabyli szereg innych mniejszych sklepów dolarowych, rozszerzając w ten sposób swoją infrastrukturę i pozwalając im zdominować niszę sklepów dolarowych.Nie wszystko już ma dolara

Kobieta robi zakupy na drzewie dolara Spencer Platt/Getty Images

Jeśli kiedykolwiek postawiłeś stopę w Dolarowym Drzewie (i bądźmy tutaj prawdziwi, kto z nas) nie ma postawić stopę na drzewie dolara?), to powinno być oczywiste: niektóre przedmioty podniosą rachunek o wiele więcej, niż się spodziewasz, biorąc pod uwagę, no wiesz, sklep jest nieco mylący nazwa sugeruje, że wszystko tam kosztuje tylko jednego buckaroo.

Nie zrozum nas źle — a los przedmiotów w Drzewie Dolarów jest wycenionych tak, jak sugeruje nazwa. W rzeczywistości, według Lider handlu detalicznego , ceny większości z nich są zgodne z oczekiwaniami. I szczerze mówiąc, nawet najdroższe przedmioty w Dollar Tree kosztują tylko około pięciu dolarów.

Sklep rozpoczął testowanie sprzedaży droższych przedmiotów w 2019 r. w ramach inicjatywy o nazwie „Drzewo Dolarowe Plus” — przedmioty kosztujące więcej niż dolara umieszczano w niewielkich obszarach sklepu, aby odróżnić je od pozostałych przedmiotów przecenionych. Droższe opcje obejmują produkty takie jak trzy funtowe torby karmy dla kotów, płyn do mycia ciała i markowe płatki zbożowe. Niektóre przedmioty sprzedawane w sklepie dolarowym są po prostu dziwaczne , jednak bez względu na cenę, jaką mają.mistrz kucharski sezon 1, gdzie oni są teraz?

Sprzedają steki za 1 $ w sekcji zamrażarki

Mrożona wołowina

Oczywiście wszyscy uwielbiamy smaczną kolację ze stekiem. Ale z drugiej strony stek może być dość drogi – jak na stek, który nie rozbije banku, możesz kupić tanią porcję mięsa w Dollar Tree – w przeciwieństwie do wymienionych powyżej produktów Dollar Tree Plus, te steki są w rzeczywistości, zgodnie z nazwą sklepu dolarowego, kosztuje tylko złotówkę za sztukę.

Według ABC 13 w Houston , steki są mrożone i wstępnie przyprawiane w solance — są sprzedawane przez markę Stampede, którą można znaleźć w innych dużych sklepach w większych porcjach za dodatkową opłatą. Każde opakowanie zawiera podobno dwa steki o wadze 3,5 uncji. To nie jest zła okazja, jeśli chcesz zaopatrzyć się w kilka kawałków wołowiny i masz naprawdę napięty budżet, ale większe opakowania mogą być lepszym wyborem, jeśli chcesz uzyskać jak najlepszy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki. Dla przypomnienia, testerzy smaku ABC powiedzieli, że nie było tak źle, jak się spodziewali, więc jeśli jesteś w potrzebie, te steki z pewnością nie są najgorszą opcją na rynku.

Niektóre przedmioty nie są okazją, o której myślisz

Kobieta robi zakupy na drzewie dolara Spencer Platt/Getty Images

Jeśli koncepcja sklepu za dolara zawsze brzmiała zbyt dobrze, aby była dla ciebie prawdziwa, w rzeczywistości jesteś na czymś – okazuje się, że podczas gdy większość przedmiotów w Dollar Tree rzeczywiście jest dolarem, możesz w końcu zapłacić więcej za sztukę niż w bardziej popularnym punkcie sprzedaży detalicznej, zgodnie z A post opublikowany na stronie rzecznika konsumentów Clark Howard .

Jak wyjaśnia post, ponieważ zdecydowana większość produktów w sklepie jest wyceniana w tej samej cenie — w końcu to w nazwie — rzeczy wydać się całkiem tani. Ale niektóre produkty, takie jak przyprawy i dodatki, po prostu nie są dobrym zakupem, ponieważ można je znaleźć w większych rozmiarach za nieznacznie droższe ceny (lub w niektórych przypadkach nawet tańsze) w sklepach spożywczych i innych punktach sprzedaży.

Na przykład, jak Clark donosi, że możesz kupić 2,5-uncjową butelkę sproszkowanego czosnku w Dollar Tree za dolara, ale możesz też kupić 5,5-uncjową butelkę sproszkowanego czosnku za 1,19 dolara w sieci supermarketów Aldi. To ponad dwa razy więcej niż proszek czosnkowy za znacznie mniej niż połowę ceny. Jako ogólna zasada: jeśli możesz znaleźć markowy produkt za dolara, to prawdopodobnie dobra okazja — w przeciwnym razie możesz po prostu udać się do najbliższego supermarketu. Może odbierz karton mleka, kiedy tam dotrzesz .

Nie płacą zbyt dobrze swoim pracownikom

pieniądze

Ponieważ przewodzą tak dużej i wszechobecnej jednostce w amerykańskim społeczeństwie, jasne jest, że szefowie Dollar Tree nie borykają się z zbyt wieloma trudnościami finansowymi – w rzeczywistości dyrektor generalny Gary Philbin szacunkowa wartość netto około 25,4 miliona dolarów. Z pewnością Philbin i inni członkowie zespołu kierowniczego firmy nie będą odczuwać potrzeby robienia zakupów w Dollar Tree w najbliższym czasie.

Z drugiej strony kasjerzy i menedżerowie w poszczególnych sklepach nie mają tyle szczęścia. Podobnie jak w przypadku większości innych miejsc pracy w handlu detalicznym, wynagrodzenie w Dollar Tree jest dość niskie. Kwota, jaką zarabiają pracownicy sklepu, różni się oczywiście w zależności od stanu, ale w kraju średnia płaca dla kasjerów w Dollar Tree wynosi 9 USD za godzinę (to 2 USD mniej niż średnia stawka godzinowa dla kasjera w Walmart ), według dane z Szklane drzwi . W miarę jak pracownicy wspinają się po szczeblach kariery, mają możliwość zarobienia nieco więcej, choć wciąż nie tak dużo — ponownie średnio kierownicy sklepów zarabiają 44 032 USD rocznie. według Szklane drzwi .

Wiele lokalizacji wpadło w tarapaty z powodu niebezpiecznych warunków

Drzewo dolara Joe Raedle/Getty Images

Wystarczy krótki spacer po alejkach lokalnego Drzewa Dolarów, a szybko stanie się jasne, że firma nie kładzie tak dużego nacisku na czystość w swoich sklepach. W 2019 roku Insider biznesowy prowadził historię opisując, jak brudne stało się jednodolarowe drzewo w Jersey City; to, co znaleźli, obejmowały losowo wybrane produkty przypadkowo porozrzucane na zdezorganizowanym stole wystawowym, po produkty leżące na podłodze.

Ale Jersey City Dollar Tree nie było osamotnione w swoim bałaganie i dezorganizacji — i być może też łatwo było je spuścić. Na początku marca 2020 r. , Occupational Safety and Health Administration (OSHA) nałożyła grzywnę na Dollar Tree za przytłaczające naruszenia bezpieczeństwa i higieny pracy w miejscach na całym Wschodnim Wybrzeżu. Inspektorzy OSHA nałożyli na firmę grzywnę w wysokości ponad pół miliona dolarów za naruszenia w jednym miejscu w Massachusetts i około 300 000 dolarów za naruszenia w jednym z nich w Pensylwanii.

Wykroczenia były zróżnicowane, a niektóre z nich były nawet powtarzającymi się wykroczeniami. W Pensylwanii OSHA powołała się na sklep z powodu niehigienicznych warunków w łazience, skrzynek blokujących wyjścia i nieskompresowanych butli z gazem, a także innych problemów związanych z utrzymaniem sklepu. OSHA powołała się na inne lokalizacje Dollar Tree na Florydzie i Missouri za podobne naruszenia.

Obecnie jest to firma z listy Fortune 500 z ponad 10 000 lokalizacji

Drzewo dolara Spencer Platt/Getty Images

Zaledwie kilka lat po tym, jak firma zmieniła nazwę na Dollar Tree, sklep wszedł na giełdę Giełda NASDAQ w 1995 roku. Gdy firma wykupiła inne popularne sklepy dolarowe, Dollar Tree nadal się rozwijało i gromadziło bogactwo. Jednak sklepy dolarowe pozostały stosunkowo wyspecjalizowaną branżą przez całą dekadę i na początku XXI wieku.

W 2008 roku sytuacja się zmieniła: Wielka Recesja sprawiła, że ​​ludzie nieustannie szukali bardziej opłacalnych opcji zaspokajania swoich podstawowych potrzeb. Podczas gdy sklepy takie jak Walmart i Target zapewniały przyzwoite opcje, nie można uzyskać o wiele bardziej opłacalnego niż, cóż, wycenianie prawie wszystkiego za jednego dolara.

Jako New York Times zgłoszone w 2009 r. Wielka Recesja była swego rodzaju dobrodziejstwem dla branży Dollar Store, pisząc, że „podczas gdy większość dużych sieci detalicznych zamyka sklepy i radykalnie ogranicza liczbę nowych punktów sprzedaży, sieci dolarowe planują w tym roku otworzyć setki sklepów w niektórych najlepsze lokalizacje, do których kiedykolwiek mieli dostęp”.

W wyniku recesji sklepy dolarowe w całym kraju znacznie wzrosły, łącznie z drzewem dolarowym. W 2009 roku Dollar Tree wszedł do Fortuna 500 o 499 po raz pierwszy w całej swojej historii; pozostaje na tej liście, stale rosnąc w rankingu do 135 od 2019 r. I według Statystyka , na dodatek ma ponad 15 000 lokalizacji.

Kupili Family Dollar za 8,5 miliarda dolarów $

Dolar rodzinny Spencer Platt/Getty Images

Pamiętasz, jak wspomnieliśmy, że Dollar Tree zdołało się rozwinąć w dużej mierze dzięki swojej zdolności do przejmowania innych sklepów dolarowych i prawie zmonopolizowania branży sklepów z odmianami? Jednym z największych przejęć firmy był Family Dollar w 2015 roku. Według Inc. , Dollar Tree i Dollar General obaj toczyli poważną wojnę licytacyjną o zmagający się z problemami łańcuch Family Dollar.

Chociaż oferta Dollar General była wyższa niż Dollar Tree, Family Dollar ostatecznie sprzedała Dollar Tree, z powodu obaw antymonopolowych. Chociaż Dollar General zaoferował więcej pieniędzy dla sieci, to nie jest tak, że oferta Dollar Tree była szczególnie skąpa – wydali aż 8,5 miliarda dolarów na Family Dollar. W rezultacie Dollar Tree zdołało zwiększyć liczbę lokalizacji z około 5000 na początku 2015 r. do 13 000 po zakończeniu transakcji.

Chociaż Family Dollar jest własnością Dollar Tree, większość lokalizacji Family Dollar nie została przekonwertowana na Dollar Trees. W przeciwieństwie do Dollar Tree, Family Dollar ma wiele przedmiotów, które kosztują więcej niż dolar – tak, Dollar Tree również czasami łamie mandat na sklep z dolarami, ale nieco mniej niż Family Dollar. Family Dollar koncentruje się również nieco bardziej na sprzedaży markowych przedmiotów niż Dollar Tree, ponieważ Insider biznesowy zgłoszony w 2019 roku .

Wpadli w kłopoty za rzekomą sprzedaż niebezpiecznych produktów kosmetycznych

Produkty kosmetyczne Roy Rochlin/Getty Images

W listopadzie 2019 r. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków musiała wysłać firmie list ostrzegawczy za sprzedaż „potencjalnie niebezpiecznych leków”, zgodnie z raportem Wiadomości CBS . list ujawnił, że Dollar Tree sprzedawał leki na trądzik, które zostały opracowane w Szanghajskiej Fabryce Chemii Weierya Daily, którą FDA wcześniej badała. Stwierdzono, że fabryka stosuje niewystarczające procedury testowania swoich produktów — na przykład firma nigdy nie przeprowadzała testów, aby upewnić się, że produkty są wolne od jakichkolwiek „niepożądanych mikroorganizmów” (tj. takich rzeczy jak bakterie lub wirusy).

Jest jednak gorzej. Jedna z innych firm dostarczających produkty Dollar Tree, chińska firma Bicooya Cosmetics, wpadła w kłopoty z FDA w 2017 roku, ponieważ w ogóle nie testowała swoich produktów przed ich sprzedażą, a także miała odchody gryzoni znalezione w swoich obiektach. Rzecznik Dollar Tree bronił sklepu, mówiąc: CBS że wszystkie produkty, z którymi FDA miała problem, były aktualne, a nie do spożycia, ale dodał, że będą współpracować z FDA, aby upewnić się, że produkty sklepu spełniają wytyczne agencji w przyszłości.

Krytykowano ich za wykorzystywanie biedniejszych Amerykanów”.

Drzewo dolara Justin Sullivan/Getty Images

Nic dziwnego, że sklepy dolarowe zwykle znajdują się w regionach o dużej populacji osób o niskich dochodach i robotników. Sklepy dolarowe stały się niezwykle płodne w niektórych z najbardziej ubogich miast w Ameryce, takich jak Detroit i Cleveland, z których to ostatnie osiągnęło w 2019 r. aż 35 dolarowych sklepów w granicach swojego miasta. Progresywne organizacje oskarżają, że ten model biznesowy — tworzenie rynków w regionach o niskich dochodach i sprzedawanie produktów po pozornie niskich kosztach — żeruje na biednych Amerykanach, którzy niekoniecznie mają dostęp do zdrowszej żywności i droższych produktów higienicznych.

Rozmawianie z Progresywny , Charles Bromley, który stał na czele ruchu na rzecz ograniczenia rozwoju sklepów dolarowych w Cleveland, powiedział: „Cała ich strategia polega na udaniu się do dzielnicy, w której jest wielu biednych ludzi, którzy nie mają dostępu do transportu i mogą tylko dojść pieszo do i ze sklepu dolarowego.

Tak jak CNN zgłoszone w 2019 r., sklepy dolarowe – w szczególności Dollar Tree i jego główna konkurencja Dollar General – mają całkiem dobre kilka lat finansowo. W większości udało im się całkiem pomyślnie rozwinąć, mimo że organizatorzy próbowali ograniczyć ich rozwój. Ale ta ekspansja wiąże się z kosztami dla małych sklepów typu mom-and-pop w dzielnicach o niskich dochodach, gdzie sklepy dolarowe są zwykle najbardziej rozpowszechnione, a jednocześnie ogranicza dostęp Amerykanów o niskich dochodach do wysokiej jakości produktów w ich sąsiedztwie.

Mimo dużych ekspansji ich przyszłość jest raczej niepewna

Drzewo dolara Justin Sullivan/Getty Images

Tak jak Finanse yahoo zgłoszone w marcu 2020 r., Dollar Tree i jego spółka zależna Family Dollar mógłby niedługo zaczną zmagać się finansowo. W tym miesiącu spółka podała wyniki finansowe za IV kwartał 2019 r.; wyniki nie były straszne, ale też nie były czymś, o czym można by pisać do domu. Podczas gdy sam Dollar Tree odnotował wzrost sprzedaży o 1,5 procent, sprzedaż Family Dollar spadła o 0,8 procent.

Jeszcze bardziej niepokojący dla firmy jest fakt, że jej sprzedaż faktycznie spadła w 2010 r. i od tego czasu firma popadła w rutynę, z wyjątkiem niewielkiego skoku w 2014 r. Spadek ten nastąpił prawdopodobnie w wyniku zakończenia recesji z 2008 r. — podczas gdy kupujący robili tam zakupy z konieczności w czasie recesji, mniej ludzi odczuwało potrzebę robienia tam zakupów po ożywieniu gospodarczym kraju. W ciągu ostatniej dekady Dollar Tree przeszedł agresywna ekspansja poprzez otwieranie nowych lokalizacji i nabywanie Family Dollar, ale wydaje się, że nie miało to zbyt dużego pozytywnego wpływu na sprzedaż firmy, według wspomnianego wcześniej Finanse yahoo artykuł.

najlepsze kombinacje dodatków do pizzy domino

Jeśli mamy się czegoś nauczyć ze sposobu, w jaki sklepy dolarowe odnotowały ogromny wzrost popularności podczas? recesja 2008 , nadchodzące recesja wywołana koronawirusem może pomóc firmie wyjść z tej rutyny. Z drugiej strony ta recesja będzie prawdopodobnie miała zupełnie inny charakter niż jej poprzednik, dzięki normom dystansu społecznego w całym kraju, które ogólnie trzymają ludzi z dala od sklepów.