Nieopowiedziana prawda o cieście dyniowym Costco

kawałek ciasta Facebook

Sezon na przyprawy dyniowe oficjalnie w pełni. I chociaż wiele osób korzysta z premiery Latte z przyprawami dyniowymi jako doskonały sposób na uczczenie początku sezonu, kiedy placki z dyni trafiają na półki w Costco, jesienna gra jest oficjalnie włączona.

Są szanse, że wiesz dokładnie, o jakich ciastach mówimy. Nawet jeśli nigdy nie kupiłeś samodzielnie ciasta dyniowego Costco w lokalnym sklepie, trudno jest opuścić imprezę lub kolację w okresie jesiennym lub świątecznym bez kęsa ciasta dyniowego Costco. To ulubiona sztuczka imprezowa wszystkich, a placki z dyni z Costco po prostu zlatują z półki, a każdy placek jest tak samo pyszny jak następny, wykorzystując autorski przepis Costco. Ale czy jest coś więcej niż tylko cukier i przyprawa? Absolutnie. Zrobiliśmy trochę więcej kopania, aby dowiedzieć się dokładnie, jak powstaje ciasto dyniowe Costco, skąd pochodzi przepis i dlaczego jest tak popularny. To jest nieopisana prawda o Costco Pumpkin Pie.Może być taniej kupić ciasto z dyni Costco niż zrobić własne

ciasta w Costco Facebook

Jeśli kiedykolwiek zrobiłeś ciasto dyniowe na własną rękę, a my mamy na myśli naprawdę zrobienie ciasta od zera, to ogromna ilość pracy i wymaga ogromnej listy Składniki. Najpierw trzeba kupić całą dynię i upiec. Następnie, aby zrobić nadzienie, należy zmiksować ugotowaną dynię, dodać mleko skondensowane, mąkę kukurydzianą, melasę i przyprawy oraz nie zapomnieć o zrobieniu własnej skórki ! Dla tych szalenie ambitnych ludzi, którzy faktycznie zdecydują się zrobić ciasto z dyni od zera, mogą zaszaleć, ale dla tych, którzy chcą łatwej (i tańszej) trasy, ciasto dyniowe Costco jest na szczycie listy.

Według Wtajemniczony , Ciasto dyniowe Costco kosztuje tylko 5,99 USD i jest znacznie większe niż ciasto o normalnej wielkości, które otrzymasz z tego skomplikowanego przepisu od zera. Zaoszczędzi ci to konieczności kupowania całej masy składników, o wartości znacznie ponad 5,99 USD, i nie będziesz musiał spędzać godzin, aby to zrobić. W końcu czas to pieniądz, prawda?

Otrzymujesz ten sam przepis na ciasto dyniowe Costco, którego używa się od 1987 roku

ciasto dyniowe Facebook

Ciasto, które odbierasz z Costco, może być tym samym ciastem, które Twoi rodzice przynieśli na rodzinną kolację z okazji Święta Dziękczynienia, zanim jeszcze się urodziłeś – oczywiście w zależności od Twojego wieku. Zgadza się, te rzeczy sięgają wstecz. Według Połączenie Costco , Ciasto dyniowe Costco rozwija się silnie dzięki tej samej recepturze od 1987 roku.Historia tego przepisu jest zasługą Sue McConnaha, wiceprezesa ds. operacji piekarniczych w Costco. Ze względu na doświadczenie McConnahy w komercyjnych piekarniach oraz liczbę przepisów, które zachowała z poprzednich stanowisk, opracowała idealny przepis na ciasto z dyni, który można wykorzystać Koszto piekarnie na terenie całego kraju. Przepis ma być łatwo powielany, aby był spójny na całym świecie, umożliwiając członkom Costco uzyskanie tego samego, ukochanego ciasta rok po roku. To ten sam przepis, który jest używany od ponad 30 lat i przy tym, jak absurdalnie popularny jest, oczywiście nie trzeba go zmieniać.

Możesz kupić ciasto dyniowe Costco i zamrozić je do Święta Dziękczynienia

ciasta w chłodniejszej Instagram

Dla tych z Was, którzy niekoniecznie mają Koszto dziesięć mil w dół drogi (tak, są ludzie, którzy tak żyją), nie martw się! Jak się okazuje, jeśli możesz udać się do Costco w dowolnym momencie między wrześniem a święto Dziękczynienia , będziecie gotowi do podania tego gigantycznego ciasta dyniowego. A jeśli naprawdę je kochasz, możesz nawet kupić dwa lub trzy, aby przygotować się na świąteczny obiad.

Według Prawdziwe proste , właściwie ciasto z dyni zawiesza się bardzo dobrze. Ze względu na wysoką zawartość tłuszczu w maślanej skórce, wraz z nadzieniem przypominającym budyń, jest to idealne ciasto do włożenia do zamrażarki w ramach przygotowań na wielkie wakacje. Costco podaje swoje ciasta w szczelnie zamkniętym pojemniku, ale jeśli chcesz mieć pewność, że będzie bezpieczne przez miesiąc, zawiń całe ciasto w plastikową folię. Tylko pamiętaj, aby wziąć ciasto z zamrażarka dzień przed planowanym zjedzeniem, aby pozwolić mu się rozmrozić.Costco sprzedaje każdego roku miliony placków z dynią

placki z dyni Facebook

Jeśli każdego roku kupujesz ciasto dyniowe od Costco, możesz je przynieść do święto Dziękczynienia , a może złapiesz kolejną za Boże Narodzenie lub wrzuć jeden do zamrażarki na później. Nawet przy trzech ciastach Twój zakup tylko nieznacznie wpływa na absurdalną liczbę placków z dyni sprzedawanych co roku w Costco. Według Insider biznesowy , Costco podało swoją roczną sprzedaż ciasta dyniowego w milionach od edycji 2016 r. Połączenie Costco .

Jak się okazuje, Koszto sprzedał 5,3 miliona placków z dyni w 2015 roku i to tylko od września do grudnia. To dużo ciasta! Ponadto, Insider biznesowy donosi, że 1,75 miliona tych placków z dyni zostało złapanych z półek Costco w ciągu trzech dni przed Świętem Dziękczynieniaco oznacza, że ​​jedna trzecia sprzedaży ciasta dyniowego została osiągnięta tuż przed święto Dziękczynienia . Czy to oznacza, że ​​ci z nas, którzy zwlekają z kupowaniem naszych ciast, są bezpieczni? Nie możemy być pewni, więc lepiej zaplanuj z wyprzedzeniem plany zakupu ciasta.

Skórka do ciasta dyniowego Costco jest wytwarzana we własnym zakresie

ciasto

Nieczęsto można znaleźć komercyjną piekarnię w sklepie spożywczym, która robi ciasto od podstaw. A jeśli kiedykolwiek sam robiłeś ciasto, rozumiesz dlaczego. Wykonanie idealnie łuszczącej się, maślanej skórki to prawdziwa forma sztuki, wymagająca dużej dbałości o szczegóły. Skórka Ciasta jest dość podstawową mieszanką mąki, masła i wody, czasami z dodatkiem tłuszczu, aby poprawić jego teksturę, ale to sposób przygotowania ciasta jest najważniejszy, a piekarze Costco wydają się złamać kod.

Według Połączenie Costco , aby przygotować placki do nadzienia, ciasto jest wyrabiane we własnym zakresie, a następnie odmierzane na kulki ciasta wielkości pięści. Po zmierzeniu specjalna maszyna wciska ciasto do formy do ciasta, aby uzyskać idealną skórkę, zanim zostanie napełnione mieszanką dyni i wysłane do piekarnika, aby upiec idealne ciasto dyniowe.

Nadzienie do ciasta dyniowego Costco jest wykonane z mieszanki

mikser przemysłowy

Jak wiecie, nie można mieć ciasta z dyni, nie zaczynając od puree z dyni, ale co jeszcze Costco dodaje do mieszanki? Być może nigdy się nie dowiemy. Zastrzeżony przepis wykorzystuje listę suchych składników i przypraw, które są trzymane blisko klatki piersiowej, ale wiemy, że dodają tę mieszankę suchych składników, gdy robią ciasta w sklepach.

Według Połączenie Costco , piekarze w sklepie łączą suchą mieszankę ze specjalną mieszanką przypraw, a także całymi jajkami i wodą. Wszystkie składniki są wrzucane do dużego miksera stojącego i mieszane do perfekcji. Po wymieszaniu mieszanki, płynne nadzienie wsypuje się do każdej skorupki ciasta, przy czym każdy niewypieczony placek waży 3,8 funta. Kiedy cała półka do pieczenia z 24 ciastkami jest wypełniona, są wysyłane do piekarnika, aby dokończyć piękny proces pieczenia, zanim zostaną zapakowane w ten klasyczny, gigantyczny pojemnik i wystawione dla miłośników ciasta dyniowego, aby je porwali.

Ciasta dyniowe Costco mogą w rzeczywistości nie być wykonane z dyni

puree z dyni

Ach, znajomy smak ciasta dyniowego. Czy to cynamon, gałka muszkatołowa czy przyprawa do ciasta dyniowego naprawdę napędza ten smak? To wszystkie trzy, a kiedy połączysz te smaki razem, możesz dodać smak ciasta dyniowego do wszystkiego-nawet jeśli to sztuczna dynia.

Według Połączenie Costco , dynie używane do ciasta dyniowego Costco są zbierane i przewożone do zakładu konserw, którego właścicielem jest Seneka Żywność . Nawiasem mówiąc, marka puree z dyni sprzedawana przez Seneca Foods to aż nazbyt znajoma puszka Libby's Pumpkin Puree, która według Epickie stanowi 85 procent dyni w puszkach sprzedawanych na całym świecie. Ale co by było, gdybyśmy ci powiedzieli, że dynia to naprawdę odmiana dyni? Cóż, trzymaj się mocno.

Pasmo dyni uprawiane dla Libby's to zastrzeżona odmiana znana jako Dickinson Squash — ta sama odmiana, którą Costco twierdzi, że używają do swoich ciast. Całkiem dobrze ma ten sam wygląd, ten sam smak i taką samą konsystencję jak większość dyni, ale odmiana to zdecydowanie dynia... nie dynia. Ale po dodaniu tych wszystkich pysznych jesiennych przypraw do pieczenia, czy naprawdę zauważasz różnicę?

„Dynie” do ciast dyniowych Costco są uprawiane w Illinois

dynie

Jak możesz sobie wyobrazić, jeśli zamierzasz zrobić miliony tego samego ciasta dyniowego w ciągu trzech miesięcy, rodzaj użytej dyni zdecydowanie ma znaczenie. Musi być spójność.

Kiedy McConnaha opracowała przepis na ciasto z dyni dla Costco, zdecydowała, że ​​najlepiej będzie użyć dyni Dickinson. „Używamy tylko odmiany Dickinson do naszego puree, dlatego dynia jest tak kluczowa” – powiedział McConnaha Połączenie Costco . „Nasza formuła nie działa z innymi odmianami”.

Według Połączenie Costco , Dynie Dickinson używane do ciast Costco są uprawiane w Illinois, gdzie uprawia się około 90% zbiorów dyni w kraju. Warunki uprawy Illinois są prawie idealne dla dyni, zapewniając glebę bogatą w składniki odżywcze i wysoką temperaturę, bez zbyt dużej ilości wody, która mogłaby spowodować pleśń. Jednym z powodów, dla których członkowie Costco tak bardzo kochają kultowe ciasto dyniowe, jest jego wyjątkowy smak, a to wszystko częściowo dzięki dyni uprawianej w Illinois.

Ciasta dyniowe Costco dają więcej porcji niż ciasta o normalnej wielkości

kawałek ciasta dyniowego

Ponieważ ta sama receptura jest silna od 1987 roku, niewiele zmieniło się w sposobie, w jaki Costco robi rzeczy. Według Połączenie Costco , jedyną rzeczą, która się jednak zmieniła, jest rozmiar. Pierwotny przepis wymagał wystarczającej ilości składników do przygotowania 10-calowego ciasta, podczas gdy dzisiejsze ciasta sprzedawane w sklepach mają aż 12 cali średnicy. Standardowa patelnia do ciasta ma 9 cali, więc nawet gdy Costco po raz pierwszy wprowadził ciasto, były, w prawdziwym stylu Costco, już większe, ale dodając dodatkowe dwa cale większy deser. Według Codzienna poczta , placki ważą teraz 58 uncji, osiągając ponad 3,5 funta. To dużo ciasta.

Ale przy takiej wielkości ciasta z pewnością możesz nakarmić dużą grupę. Pyszny mówi, że można z niego uzyskać 12 porcji, ale w razie potrzeby można go łatwo rozciągnąć, aby nakarmić więcej osób. Lub po prostu zjedz wszystko sam.

Ciasto z dyni Costco ma kultową popularność

ciasta w costco Instagram

Po jesiennych hitach członkowie Costco wydają się co roku szaleć na punkcie placków z dyni. Jakby za ciastem dyniowym Costco nie było wystarczająco dużo szumu, media społecznościowe przeniosły go na zupełnie nowy poziom. Fani ciasta dyniowego zebrali się wokół Strona na Facebooku o nazwie Costco's Pumpkin Pie, otrzymując informacje o sezonie ciast Costco. Strona fanów na Facebooku publikuje coroczne ogłoszenie, kiedy ciasta dyniowe oficjalnie wracają do sklepów na sezon, z aktualizacjami od września do grudnia. Udostępnia nawet memy i inne zdjęcia ciasta, a także zdjęcia Pracownicy Costco rozdanie próbek tego ukochanego deseru.

Kultowe ciasto jest najprawdopodobniej spowodowane jego niepowtarzalnym smakiem, ponieważ wielu twierdzi, że nie może znaleźć takiego ciasta nigdzie indziej. Costco kupuje konto na Instagramie, szczycąc się ponad 80 000 obserwujących, mówi, że jest to ich absolutnie ulubione ciasto „z łuszczącą się skórką i pysznym smakiem”. A skoro przepis jest mocny od ponad 30 lat, musi być w nim jakaś słuszność.