Nieopowiedziana prawda o szefie kuchni Boyardee

Instagram przez @realchefboyardee

Ile razy otworzyłeś puszkę Chef Boyardee w weekendowe popołudnie lub po szkole? Jeśli tu jesteś, prawdopodobnie straciłeś rachubę — i nawet jeśli twoja dorosła osoba prawie wzdryga się na myśl, jak bardzo ją kochałeś, prawdopodobnie nadal sięgasz po puszkę Beefaroni lub ravioli od czasu do czasu, tylko dla ze względu na nostalgię. To dlatego, że jest w tym coś niezaprzeczalnie wspaniałego... czy chcesz to przyznać, czy nie. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, kim był szef kuchni i jak stał się popularny... dowiedzmy się!

On jest prawdziwą osobą

Marketing to potężna rzecz i możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że uśmiechnięty mężczyzna w kapeluszu szefa kuchni nie jest chwytem marketingowym — jest bardzo realną osobą, która faktycznie została nazwana Szefem Kuchni Boyardee… w pewnym sensie. W rzeczywistości nazywał się Ettore Boiardi i urodził się w 1897 roku w północnych Włoszech. Według tradycji rodzinnych uwielbiał gotować od tak młodego wieku, że jako grzechotki używał drucianej trzepaczki. Wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w 1914 roku, a rok po przybyciu do Nowego Jorku został szefem kuchni w hotelu Plaza. Miał 17 lat.Pod koniec lat dwudziestych ożenił się, przeniósł do Ohio i wreszcie otworzył własną restaurację Il Giardino d'Italia, czyli Ogród Włoch. Znany już jako Hector zamiast włoskiego Ettore, zgodził się również na amerykanizację swojego nazwiska na rzecz Boyardee, ponieważ wszyscy mieli kłopoty z „Boiardi”. Nie było to łatwe i był cytowany jako powiedzenie „Każdy jest dumny ze swojego nazwiska, ale dla postępu konieczne są poświęcenia”. Boiardi zmarł w 1985 roku w wieku 87 lat.

Marka rozwinęła się dzięki jego sukcesowi jako wysokiej klasy szefowi kuchni

Boiardi miał pewien wielki talent w kuchni i był rozpoznawany wszędzie, gdziekolwiek się udał — zwłaszcza w jego restauracji w Cleveland. Według NPR , to klienci Il Giardino d'Italia podsunęli mu pomysł, który doprowadzi do powstania imperium biznesowego, a zaczęło się, gdy zaczęli pytać, jak mogą przygotować włoską kuchnię w domu.

Pizza ze stekiem Philly?

Nie marzyłbyś o tym, by dzisiaj poprosić szefa kuchni o zdradzenie swojego sekretnego przepisu, ale właśnie to skłoniło szefa kuchni Boiardi do zacznij napełniać butelki z mlekiem z jego sosem, aby klienci mogli go zabrać do domu. W końcu zaczął pobierać opłaty za usługę na wynos, która obejmowała niegotowany makaron, butelkę sosu i trochę sera. To był ogromny hit i Boiardi spędzał swój „wolny” czas napełniając słoiki sosem w swojej domowej kuchni. Popularność wciąż rosła, a korzenie szefa kuchni Boyardee były mocno zakorzenione.Jest jednym z powodów, dla których kuchnia włoska stała się popularna w USA

Nawet na początku Chef Boyardee był największy importer zarówno parmezanu jak i oliwy z oliwek , a ich popularność sprawiła, że ​​składniki te były teraz popularne także w sklepach spożywczych.

Po raz pierwszy włoska żywność była wprowadzana na masowy rynek poza społecznościami włoskich imigrantów, którzy cieszyli się nią od pokoleń, a szef kuchni Boiardi jest jednym z powodów, dla których zyskała na popularności.

Zorganizował ślub prezydencki

Na wypadek, gdybyś nadal był sceptycznie nastawiony do tego, jakim niesamowitym kucharzem był Ettore Boiardi, porozmawiajmy o letniej pracy, którą podjął, gdy był jeszcze nastolatkiem. Pracował w Greenbrier w Zachodniej Wirginii , elitarny kurort, który od najwcześniejszych dni był placem zabaw dla wyższych sfer Ameryki. To materiał z kryształowego szkła, jazda konna, mnóstwo czarnego glamour, a w 1915 roku było to miejsce Drugi ślub prezydenta Woodrowa Wilsona . Boiardi nie tylko zajął się obsługą wesela, ale tak bardzo zaimponował prezydentowi i nowej Pierwszej Damie, że poprosili go o nadzorowanie obiadu, który zaplanowali dla 2000 żołnierzy powracających z pierwszej wojny światowej. To wywołałoby panikę u każdego szefa kuchni, ale Boiardi poradził sobie z tym wszystkim.Był tak oddany jakości, że przeniósł się do PA, aby uprawiać własne pomidory

Instagram przez @realchefboyardee

Trudno sobie wyobrazić jakikolwiek komercyjny produkt, który pozyskuje swoje składniki w ekstremalnych warunkach, ale szef kuchni Boiardi był tak oddany, że kiedy zakładał swoją firmę, przeniósł się z Ohio do Pensylwanii. Powód? Pomidory.

Boiardi chciał konkretnego rodzaju pomidora do swojego sosu, więc udał się do Milton, Pensylwania . Miasto zostało mocno dotknięte przez kryzys, a kiedy zebrał grupę rolników, by zapytać, czy będą uprawiać jego pomidory, był to początek zmian dla małego miasteczka. Rolnicy byli w środku, a Boiardi przejął opuszczony młyn pończoszniczy, aby otworzyć swój zakład produkcyjny. Ten obiekt służył nie tylko do mieszania i butelkowania — hodowali nawet własne grzyby na miejscu. Nie zapomniano również o wkładzie Boiardiego w walczące miasto w tych ciężkich latach, a Milton wzniósł mu pomnik w 2013 roku .

Jego pierwszym produktem był zestaw do spaghetti

Dziś możesz udać się do sklepu spożywczego i wybrać z całej linii produktów Chef Boyardee. Ale pierwszy produkt, od którego wszystko się zaczęło, był niewiarygodnie prosty. Kiedy założył firmę w 1928 roku, było to z gotowy do podgrzania zestaw spaghetti zainspirowały go produkty, o które prosili go klienci restauracji. Zestaw zawierał niegotowany makaron, pojemnik wstępnie startego sera i trochę jego sosu. Zestawy były reklamowane nie tylko jako wygodna i pożywna opcja na każdą kolację, ale także jako super niedrogi sposób na nakarmienie całej rodziny.

Odznaczony Złotą Gwiazdą za służbę cywilną podczas II wojny światowej

Obrazy Getty

Chef Boyardee firma była dobrze ugruntowana przed rozpoczęciem II wojny światowej, a zwiększona presja na froncie domowym oznaczała, że ​​wszyscy musieli się zaangażować i wykonać swoją część. Szef kuchni Boyardee odegrał w tym główną rolę, a ich gotowe do spożycia posiłki były nie tylko wysyłane za granicę jako kluczowy element utrzymania żołnierzy na liniach frontu, ale były nieocenionym przypomnieniem tego, co czekało na nich w domu.

W 1942 roku Boiardi przedłużył godziny pracy swojej fabryki, aby zakład działał 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Zachęcał także pracowników do udziału w pokazach patriotycznych i paradach, a gdy wojna zakończyła się trzy lata później, Boiardi został uhonorowany Narodową Złotą Gwiazdą — najwyższym odznaczeniem, jakie może otrzymać cywil, który wspiera wojsko kraju.

kawa rozpuszczalna zła dla ciebie

Jedzenie, które dostajesz dzisiaj, nie jest takie samo?

Instagram przez @realchefboyardee

Kiedy więc szef kuchni Boyardee przeszedł z ekskluzywnego posiłku dla całej rodziny do wyrzutów sumienia w puszce? Kiedy Boiardi postanowił zmaksymalizować produkcję wspierającą wysiłek wojenny, trzymanie tych drzwi otwartych 24 godziny na dobę oznaczało, że musiał: zatrudnij więcej osób . Gdy wojna się skończyła i tego rodzaju zaangażowanie nie było już potrzebne, Boiardi stanął przed wyborem: zwolnić wszystkich zatrudnionych ludzi albo sprzedać firmę.

Sprzedane Boiardi. W tym czasie zatrudniali około 5000 osób i produkowali ponad 250 000 puszek dziennie. Płatne amerykańskie jedzenie domowe prawie 6 milionów dolarów dla firmy, którą Boiardi zbudował od podstaw, i chociaż nie był już kierownikiem, pozostał w firmie jako rzecznik i konsultant do 1978 roku. Dziś członkowie spuścizny Boiardiego są nieco ostrożni, jeśli chodzi o to, co jest w tych puszkach. Według wnuczki Boiardi, Anny Boiardi, nie jest to wcale to, co wyobrażał sobie dla produktu z jego nazwiskiem, ale nadal jest to całkowicie uzasadniona alternatywa na te noce, kiedy po prostu nie ma czasu, aby złożyć coś od zera.

Wraz z synem był również właścicielem huty i firmy produkującej wyroby budowlane building

Chef Boiardi został uwieczniony w swoich produktach Chef Boyardee, ale to nie jedyna firma, którą posiadał. On i jego syn Mario Boiardi, był także właścicielem huty stali w Milton w Pensylwanii i poszedł do założenia Produkty Boyards , firma produkująca podłogi i płytki z siedzibą w New Jersey. Firma istnieje do dziś i nadal nosi swoją oryginalną, włoską nazwę.

Mario Boiardi zmarł w 2007 roku, a kiedy to zrobił, jego żona się podzieliła wife epicka historia jak się poznali. W tym czasie jego ojciec był już sławny, więc przedstawił się swojej przyszłej żonie jako Martin. Porozumieli się dzięki wzajemnej miłości do spaghetti i jedną z ich najwcześniejszych rozmów było to, że powiedziała mu o najlepszych sposobach na zrobienie tego. Dopiero dwa lata później wyznał, że szef kuchni Boyardee jest jego ojcem i podał jej swoje prawdziwe imię – na środku supermarketu, wskazując na puszki spaghetti, które miała w swoim wózku.

Zostali trafieni poważnym procesem sądowym dotyczącym reklamy „Bez konserwantów”

Instagram przez @realchefboyardee

W 2015 roku Szef kuchni Boyardee i firma macierzysta ConAgra Foods zostali trafieni pozwem, który twierdził, że używali zwodniczych i fałszywych technik reklamowych. W tamtym czasie każda etykieta produktu Chef Boyardee obiecywała, że ​​jej zawartość jest wolna od konserwantów, ale jednocześnie zawierała konserwant zwany kwasem cytrynowym. Powód wnoszący pozew zbiorowy domagał się odszkodowania w wysokości 5 milionów dolarów dla każdego, kto kupił produkty Chef Boyardee w ciągu ostatnich trzech lat.

Kwas cytrynowy to znajduje się we wszystkich owocach cytrusowych , a nawet wytwarza je ludzkie ciało. Jest zawarty w wielu produktach spożywczych zarówno jako konserwant, jak i wzmacniacz smaku, ale pozew twierdził, że stosowanie kwasu cytrynowego przez szefa kuchni Boyardee nadal stanowiło naruszenie ich reklam. Garnitur był ostatecznie odrzucony , pozostawiając konsumentom możliwość wyciągnięcia własnych wniosków.

Jeśli wybierzesz ostrożnie, znajdziesz opcje, które nie są dla Ciebie straszne

Instagram przez @realchefboyardee

Każdy, kto kiedykolwiek próbował świadomie starać się jeść zdrowo, zna tę walkę. Chcesz dla siebie czegoś dobrego, sycącego, szybkiego i nie strasznego, ale trudno jest znaleźć coś, czym możesz zaspokoić te zachcianki, nie narażając przy tym swojego zaangażowania w przyzwoite odżywianie. Co zaskakujące, szef kuchni Boyardee może być uzasadnioną opcją i Fitness dla mężczyzn poleca nawet ich ravioli jako w większości wolny od poczucia winy sposób na zaspokojenie popołudniowego pragnienia makaronu. Dostaniesz dużo sodu, ale przy 7 gramach tłuszczu i 224 kaloriach na porcję, istnieją gorsze sposoby na naprawienie jedzenia w puszkach.

Podobnie jak w przypadku każdego produktu, ważne jest, aby czytać etykiety. Wybrać Jumbo Spaghetti i Klopsiki Szefa Kuchni Boyardee i dostaniesz ogromną porcję tłuszczu, kalorii, a nawet cukru.

co jest we frytkach McDonalds

Jego wnuczka wydała książkę kucharską z ulubionymi rodzinami family

Instagram przez @realchefboyardee

Ettore Boiardi nie był jedynym członkiem rodziny związanym z firmą — zwerbował także swoich braci do firmy. Pewien brat, Mario, miał wnuczkę, która podziela ich miłość do włoskiej kuchni, a jeśli szukasz autentycznych przepisów na wzór tego, co naprawdę dorastał Ettore i jego bracia, ułożyła je razem w książce kucharskiej zatytułowanej Pyszne wspomnienia: przepisy i historie od rodziny Chef Boyardee .

Według Anny Boiardi , książka jest w równym stopniu pamiętnikiem, co książką kucharską i jest szansą dla każdego, aby spróbować swoich sił w przygotowaniu autentycznych przepisów zgodnie z zamierzeniami rodziny. Mówi również, że chociaż we Włoszech nie ma czegoś takiego jak makaron w puszkach, rodzina i przyjaciele, którzy pozostali, zawsze byli niezwykle dumni z Boiardiego, jego braci i dziedzictwa, które zbudowali.

Zawiera nawet przepis na sos do spaghetti, od którego wszystko się zaczęło, a niektóre z jej przepisów można znaleźć w Internecie. MI! Wiadomości mają jej przepis na szybkowar sos boloński , a ty możesz przejdź do wiadomości CTV za jej przepisy na fettucine z pesto i rigatoni w stylu południowowłoskim z pieczonymi pomidorami.