Nieopowiedziana prawda o burgerowym szefie kuchni

Nieopowiedziana prawda o Burger Chef Facebook

Burger Chef miał imię, które mówi wszystko. Jego uchwyt nie był dwuznaczny, jak McDonald's lub akronim jak KFC . Ta franczyza była serią restauracji, w których szefowie kuchni robili burgery swoim klientom. Teraz może to być trudne do wyobrażenia, ale ten skromnie nazwany łańcuch był kiedyś kulturowym molochem. Według Hersz Shefrin, szef kuchni burgerów miał około 1200 punktów fast food w 1972 roku. Aby spojrzeć na tę liczbę z perspektywy, McDonald's miał 1600 restauracji. Oznaczało to, że przez chwilę Burger Chef miał drugą największą liczbę lokali. Niektórzy ludzie również wydają się, że nadal lubią to miejsce. Ma nawet nieoficjalną Strona na Facebooku który ma ponad 16 000 polubień.

Ale co zrobił Burger Chef, aby stać się tak wielką sprawą? I dlaczego ta sieć fast foodów zniknęła? Cóż, odrzućcie te cuda na bok, bo na te pytania czekają odpowiedzi. W tym artykule omówimy ponadto spuściznę tej sieci, reklamę telewizyjną, którą chcieli sfilmować, oraz niewyjaśnione morderstwa Burger Chef.panda ekspresowa jakość kurczaka

Burger Chef wynalazł „szczęśliwy posiłek”

Posiłek Szefa Kuchni Burger Facebook

Niektóre frytki, napój, zabawka i burger są synonimami tego Happy Meal McDonald's . Można łatwo założyć, że Złote Łuki wpadły na ten kultowy pomysł. Niemniej jednak ta hipoteza byłaby całkowicie błędna. Burger Chef był pierwszą franczyzą typu fast food, która promowała taką karmę. Artykuł na temat MeTV określił datę, kiedy Burger Chef stworzył swój Fun Meal. To było w 1973 roku, kiedy Burger Chef na zawsze zmienił fast foody dla dzieciaków, kiedy spakowali hamburgery i deser z zabawkami, puzzlami i kolorowymi postaciami.

Możesz dodatkowo zobaczyć skan gazety, w którym Burger Chef podłączył jeden z tych posiłków. W lipcu 1973 r. Lawrence Journal-Świat opublikował ogłoszenie, które mówiło: „Teraz przy każdym zamówieniu dużej półki, frytek i każdego drinka BEZPŁATNY SZEF BURGERÓW I JEFF YO-YO”. Obok tego tekst był osobliwą ilustracją bezpłatnej zabawki. Który dzieciak mógłby się oprzeć?

Około sześć lat później McDonald's wydał swój Happy Meal, a Burger Chef wydawał się nie lubić tego rozwoju. Tak jak Reader's Digest wyjaśnione, McDonald's uruchomił swój Happy Meal w 1979 roku, a Burger Chef wniósł pozew o zawłaszczenie pomysłu Fun Meal. Niestety dla Burger Chef proces zakończył się niepowodzeniem.Burger Chef próbował zatrudnić Ronalda MacDonalda do reklamy

Burger Chef próbował zatrudnić Ronalda McDonalda Noam Galai/Getty Images

Burger Chef i McDonald's nie byli najlepszymi kumplami. Był nawet moment, w którym niedziałający obecnie łańcuch próbował wykorzystać przeciwko nim własną ikonografię Mickey D. W 1987 roku Telegraf opisał historię, w której trzy różne pokolenia tej samej rodziny miały w niej kogoś o imieniu Ronald MacDonald. Był 14-letni Ronald MacDonald, 39-letni Ronald MacDonald i 71-letni Ronald MacDonald. Najstarszy MacDonald upierał się, że celowo nie nazwał swojego syna po maskotce Mickey D, ale szczerze mówiąc, to czyni tę historię jeszcze dziwniejszą.

39-letni MacDonald powiedział: Telegraf że kiedyś firma reklamowa poprosiła go o występ w reklamie Burger Chef. Ta hipotetyczna reklama poszłaby mocno za twórcami McNugget. MacDonald miał zjeść hamburgera, gdy powiedział komuś swoje imię i nazwisko, co sugeruje, że Burger Chef jest lepszy od Złotych Łuków. Wiesz, bo jeśli „Ronald MacDonald” jadł gdzieś indziej niż McDonald's, to prawo gry słów nakazuje, że ten lokal musiałby być lepszy. Być może mądrze, 39-latek odrzucił ten pomysł, ponieważ nie chciał tego rodzaju uwagi.

Twórca Burger Chef opatentował kilka innowacyjnych projektów

Projekty budynków Burger Chef Facebook

Co ciekawe, Burger Chef nie został pierwotnie zaprojektowany jako sieć fast foodów. Scott R. Sanders, autor książki pt Szef Kuchni burgerów , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, , , powiedział, że pierwszy sklep został wykonany przez prezesa General Equipment Company, Franka P. Thomasa Jr. Ten człowiek stworzył restaurację, aby pochwalić się nowymi maszynami gastronomicznymi, które produkuje jego firma. Gwiazda Indy zauważył, że ta restauracja została utworzona w 1957 roku po tym, jak on i jego brat Donald Thomas opatentowali piec do pieczenia płomieni.Według Sandersa to pierwsze miejsce było tak udane, że Thomas Jr. otworzył drugą restaurację pokazową. Po tej premierze przeniósł się na własność i prowadził jeszcze dwie restauracje Burger Chef w stanie Indiana. Po otwarciu tych sklepów stało się jasne, że te restauracje mogą stać się siecią. Firma General Equipment Company ostatecznie zdecydowała, że ​​spróbuje franczyzy z tym pomysłem i chce nowego projektu swoich restauracji. Firma zwróciła się do architekta o nazwisku Harry E. Cooler, aby omówić pomysły, aby stworzyć koncepcję budynku, która wyróżniłaby restaurację z burgerami.

mcdonalds mokka frappe kofeina

Co, rekwizyty dla mężczyzny, udało mu się zrobić. Projekt Coolera został opatentowany przez Thomasa Jr. w 1960 roku i miał śmiały, kanciasty znak zwieńczony na szczycie budynku. Zawierał również dynamiczne symetryczne przejście, pod którym przechodzili patroni. To tylko pokazuje, jak twórca Burger Chef opatentował kilka interesujących projektów w dość krótkiej historii sieci.

Sieć Burger Chef otworzyła się nawet w Kanadzie

Burger Chef w Kanadzie Facebook

Burger Chef nie tylko sprzedawał swoje posiłki Amerykanom, ale także krótko rzucał je na rynki zagraniczne. A krajem, w którym Burger Chef próbował się osiedlić, była Kanada. Torontoist podkreślił, że dwukrotnie próbował włamać się na ten rynek. Pierwszy raz miał miejsce na początku lat 60., a drugi raz w 1969 roku.

Torontoist ponadto ponownie opublikowano niektóre z oryginalnych reklam Burger Chef, które miały przyciągnąć kanadyjską publiczność z 1969 roku. Dwie z ich reklam wydawały się odważne i agresywnie pewne. Jeden z nich głosił: „Przyjdź na potworne otwarcie u szefa kuchni Burger”. Inny oświadczył: „Kucharz burgerów słyszał, że Toronto lubi dobre jedzenie. Dotarliśmy tu najszybciej, jak mogliśmy.

Jednak chociaż szef kuchni Burger był w stanie mówić o dobrej grze, nie byli w stanie jej zhakować. Torontoist powiedzieli, że zrobili blitz reklamowy w 1970 roku, ale potem postanowili nie promować swojej marki tak agresywnie. Sieć również straciła znaczną ilość pieniędzy, a McDonald's sparaliżował sprzedaż w całej Kanadzie. Przed końcem lat 70. na północ od granicy z USA nie można było znaleźć Burger Chef.

Burger Chef był pierwszym miejscem, w którym można było zjeść zestaw frytek i drinków

Zestaw frytek i napojów Burger Chef Facebook

Słone plastry ziemniaków i słodka woda sodowa to dwa filary, które pomagają utrzymać doświadczenie burgera. Te produkty są tak integralne, że trudno wyobrazić sobie świat, w którym restauracje fast food nie wrzucają ich do bułki i nie dobijają targu. Mimo to ten świat istniał, to znaczy do czasu, gdy Burger Chef wszystko zmienił. Czas zaznaczył, że były pierwszym miejscem, w którym reklamowano burgera, frytki i zestaw napojów. Ochrzcili te 45 centów jako „Potrójne Zagrożenie”.

dlaczego nie możesz jeść liścia laurowego?

Odkąd Burger Chef stworzył tę umowę, wiele sieci fast food wdrożyło tę koncepcję. McDonald's robi posiłek złożony z cheeseburgerów, i Wendy kiedyś oferował darmowe frytki i napój klientom, którzy zamówili burgera premium za pośrednictwem swojej aplikacji. Singapurska restauracja o nazwie Trasa 65 dodatkowo stworzył niesamowitą ofertę, w której klienci mogli dostać chrupiącego burgera z kurczaka, smażone ziemniaki i herbatę bąbelkową za 9,90 USD.

Widać, że Burger Chef wyprzedził konkurencję, jeśli chodzi o ten pomysł. Nasze głodne żołądki powinny im podziękować za tę usługę.

Klienci mogli spersonalizować swoje burgery w barze The Works Burger Chef

Szef Kuchni burgerów , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, , Facebook

Nie każdy pomysł Burger Chefa został przyjęty przez masy. Ich najbardziej godnym uwagi projektem — który nigdy się nie przyjął — był pomysł, który nazwali Works Bar. Ale czym właściwie jest Works Bar? Zasadniczo był jak bar sałatkowy, ale do pikli, cebuli i sosów. MLŻywe zdefiniował go jako miejsce, do którego klienci mogą się udać, aby dodać dodatkowe przyprawy do swoich burgerów.

W 1980 roku Poszukiwacz Cincinnatiti wydrukowała reklamę Works Bar. Ta reklama zawierała apetyczną ilustrację z burgerem i linie wskazujące na różne części tego dania. Na początku każdej linii kilka pasków tekstu opisywało dodatkowe produkty, które można było dodać do hamburgera na stacji. Zgodnie z wypowiedzianym zdaniem: 'PLE NA OKISZONY!' Inny powiedział: „DODAJ KROK LUB DWA ŚWIEŻEGO POMIDORA”. Pod zdjęciem i tymi żartami franczyza napisała swoją propozycję dla tego pomysłu. 'Zwyżka cen w barze Burger Chef Works. Nigdy nie ma dodatkowej opłaty.

To ma sens, że ten pomysł nie stał się modny. Niewielu ludzi chce, aby pory w bufecie innego człowieka pociły się na ich przyprawach. Biorąc to pod uwagę, wyobraź sobie życie we wszechświecie, w którym otrzymywanie nieograniczonej ilości pikli za darmo było normą. Kto nie chciałby żyć w takiej rzeczywistości?

Czterech pracowników Burger Chef zostało w tajemniczych okolicznościach zamordowanych w Indianie

Burger Chef zamordował pomnik pracowników HezOnIt500/Wikimedia Commons

Niektóre momenty w historii Burger Chef są tragiczne i naprawdę niepokojące. W 1978 roku w tajemniczych okolicznościach zginęło czterech pracowników restauracji Burger Chef's Speedway w stanie Indiana: Jayne Friedt, lat 20; Ruth Shelton, 17 lat; Danny Davis, 16 lat; i Mark Flemmonds, 16 lat (przez Wtajemniczony ).

Podcast o nazwie Nierozwiązane morderstwa: prawdziwe historie kryminalne rozpakowany ten przypadek. Program wskazuje, że ten Burger Chef zaczął się pakować o 23:00. Ale kiedy inny pracownik Burger Chef przyszedł tuż po północy, odkryli, że ich współpracownicy zaginęli. Znaleźli też na ziemi kilka wyciągów z kasy i kurtkę Sheltona. Kiedy policja przyjechała zbadać to miejsce zbrodni, nie zareagowała właściwie. Miesięcznik Indianapolis stwierdził, że policja pozwoliła na posprzątanie restauracji i miała jedną teorię, która obwiniała nastolatków o skradzione pieniądze. „Nie uznali tego za morderstwo; nie wiedzieli, że to morderstwo — powiedział detektyw Virgil Vandagriff. „Policja nie miała pojęcia, co się dzieje w restauracji. Trochę schrzanili miejsce zbrodni.

co to jest wędzony sos adobo

Miesięcznik Indianapolis wyjaśnił również, że ciała Sheltona i Davisa zostały ostatecznie znalezione około 20 mil od restauracji w lasach hrabstwa Johnson. Friedt i Flemmonds zostali dodatkowo odkryci i było jasne, że wszyscy czterej zostali zamordowani. WBIW powiedział, że ta sprawa nie została rozwiązana i jeśli masz jakieś nowe informacje, jesteś proszony o kontakt z Crime Stoppers.

Hardee zakończył demontaż franczyzy Burger Chef

Hardee Erik S. Lesser/Getty Images

Był rok 1981, a General Foods, firma, która obecnie jest właścicielem Burger Chef, uznała, że ​​nadszedł właściwy czas na sprzedaż tej sieci restauracji. W New York Times artykuł z tamtego roku, w publikacji stwierdzono, że Hardee's planował kupić cały shebang za około 44 miliony dolarów. New York Times kawałek dalej podał powód, dla którego General Food sprzedał markę Burger Chef. James L. Ferguson, prezes General Foods, powiedział: „Doszliśmy do wniosku, że ten biznes nie miał kluczowego znaczenia dla długoterminowego kierunku, jaki widzimy dla General Foods”.

Niemniej jednak powyższe wyjaśnienie Fergusona może nie być całą historią. QRS poinformował, że firma sprzedała tę markę po tym, jak straciła miliony dolarów. Winnym New York Times w artykule z 1972 r. prezes General Foods C.W. „Tex” Cook powiedział: „Nadmiernie się rozwijaliśmy, przede wszystkim przyjmując duże zobowiązania w zakresie nieruchomości i rozwijając się zbyt szybko”. W tym samym roku, w którym Hardee's ogłosił zamiar zakupu Burger Chef, Zwiastun i recenzja poinformował, że planuje zmienić markę kilku restauracji. Firma ta chciała przekształcić niektóre stawy we własne restauracje Hardee's. Co po przejęciu było dokładnie tym, co zrobili. Co więcej, wydaje się, że od czasu tej sprzedaży nie zbudowano żadnych nowych Burger Chefów.

Restauracja próbowała zachować nazwę Burger Chef

Zadowoleni Facebook

Po zawarciu umowy z Hardee był co najmniej jeden pracownik Burger Chef, który oparł się utracie tego brandingu. Książka Johna McDonalda Wybuchać poinformował, że Bill Mitchell, właściciel franczyzy, połączył siły z kilkoma innymi sklepami w procesie przeciwko General Foods. Twierdzili, że firma zachęcała ich do zakupu modernizacji restauracji, mimo że wiedziała o oczekującej sprzedaży. Mitchell wydał już ponad 117 000 dolarów z własnych pieniędzy na ulepszenie swojego Burger Chef, jednak nie mógł przekształcić go w Hardee's, ponieważ jego miejsce było zbyt blisko istniejącego wcześniej.

Wybuchać powiedział, że Mitchell ostatecznie wygrał ugodę w wysokości 100 000 USD i mógł nadal używać marki Burger Chef aż do przejścia na emeryturę. Więc dokładnie to zrobił. Mitchell prowadził tę knajpkę przez kolejne 14 lat. Ale wszystkie prace i sklepy z fast foodami muszą się skończyć i Mitchell przeszedł na emeryturę w 1996 roku. W końcu sprzedał ten lokal swojej pasierbicy, która następnie przekształciła go w Pleasers.

To naprawdę niezwykłe, że Mitchell był w stanie utrzymać swojego szefa Burger Chef tak długo po tym, jak Hardee's wykupił sieć. Ten człowiek słusznie zasługiwał na medal za swoją wytrwałość.

lokalizacje zamknięcia ogrodów oliwnych 2020

Pamiątki po Burger Chef są teraz przedmiotem kolekcjonerskim

Muzeum Burgerów Instagram

To jasne, że franczyza Burger Chef już nie istnieje. Gdyby smakosz przeszukiwał pejzaże i miejskie krajobrazy Ameryki, nie znalazłby ani jednego oficjalnego sklepu, który nadal by działał. Ale te prawdy nie zniechęciły niektórych ludzi do trzymania się starych plakatów sieci, zabawnych zabawek z jedzeniem i promocyjnych kubków.

Co więcej, w Muzeum Burgerów na Florydzie znajdował się przynajmniej jeden kawałek pamiątek po Burger Chef. W 2016 roku Miami Herald wideo, jest taki moment, kiedy możesz zobaczyć plakat Gwiezdnych Wojen wiszący na ścianie. Jeśli ten arkusz nie jest podobny, to z pewnością został stworzony dla Burger Chef.

Właściciel Burger Museum, Sef Gonzalez, nie jest jedyną osobą, która poszukuje przedmiotów Burger Chef. W 2020 roku eBay użytkownik zamieścił post, w którym reklamował 136 dysków w kształcie baseballu, które pierwotnie pochodziły z Fun Meals sieci. Chociaż ta strona nie zawierała zdjęć każdego przedmiotu, większość z tych obiektów zawiera zdjęcie innego gracza w baseball i kilka faktów na ich temat. Od sierpnia 2020 r. przedmioty są nadal w sprzedaży i mogą być Twoje za 999,95 USD.

Burger Big Shef wrócił na ograniczony czas

Hardee Świergot

W reklamie z 1979 roku w Poszukiwacz Cincinnatiti , Burger Chef przedstawił, co znajdowało się w ich daniu Big Shef. Twierdzili, że zawierał: „Dwa duże, całkowicie wołowe paszteciki na trzypiętrowej bułce. Do tego spory plaster sera, chrupiąca sałata i smaczny sos. Ten przedmiot prawdopodobnie ma swoich fanów, ponieważ Hardee uznał za stosowne służyć Big Shef przy wielu okazjach.

Komunikacja Swystun powiedział, że wydali ten hamburger w ograniczonym zakresie w 2001, 2007 i 2014 roku. Na zdjęciu, które zostało opublikowane wraz z wyżej wymienionym faktem, można zobaczyć reklamę Hardee's „Limited Time Only” Big Shefs. Ta reklama miała na celu przypomnienie odbiorcom nieistniejącego już Burger Chef, umieszczając jego nazwę i logo. Tak więc, jeśli jesteś fanem Burger Chef, który tęskni za Big Shef, lub kulinarnym odkrywcą, który jest po prostu ciekawy, aby spróbować tego dania, istnieje niewielka szansa, że ​​Twoje kubki smakowe mogą je zrecenzować. Kto wie, Hardee's może ponownie ugotować ten przedmiot.

Mad Men wykorzystał Burger Chef do omówienia wspólnych doświadczeń

szaleńcy używali szefa kuchni burgera Dave Kotinsky / Getty Images

Hardee's nie jest jedyną grupą, która tymczasowo przywróciła markę Burger Chef. W odcinku ' Waterloo ”, postać Peggy Olson proponuje kampanię reklamową Burger Chef. Na początku jest przytłoczona. To dlatego, że jest to wielka prezentacja, a lądowanie na Księżycu miało miejsce poprzedniej nocy. Ale uczucia Olson nie wpływają negatywnie na jej tonację i idzie genialnie. Zaczyna od stwierdzenia, że ​​lądowanie na Księżycu było wyjątkowe, częściowo dlatego, że wszyscy robili to samo w tym samym czasie. „Siedząc w tym pokoju, wciąż możemy odczuwać przyjemność tego połączenia. Ponieważ, teraz zdaję sobie sprawę, byliśmy tego głodni. Olson następnie stwierdza, że ​​Burger Chef może sprzedawać swoim klientom to samo uczucie. 'Jest jasny i czysty... I możemy mieć połączenie, którego jesteśmy głodni.'

To fascynujące, że Peggy mówi, że Burger Chef może zapewnić takie same wzajemne połączenia, jakie dało lądowanie na Księżycu. Ponieważ, jak wszyscy wiemy, ten łańcuch już nie istnieje. To tak, jakby pisarze Szaleni ludzie sugerowali, że to uczucie nie może trwać lub nie można go znaleźć w korporacyjnej franczyzie żywności.