Prawda o pikantnej kanapce z kurczakiem Wendy

Wendy Wendy

Wendy przywodzi na myśl różne rzeczy, w zależności od tego, kogo zapytasz. Dla niektórych burgery Wendy z ich podpisem kwadratowe placki , zdefiniuj łańcuch. Dla innych jest to mroźny , prawdopodobnie stworzony do maczania słonych frytek. Może pieczony ziemniak i czerwony pieprz , rzeczy, których tak naprawdę nie znajdziesz w żadnej innej sieci fast foodów, są tym, co wyróżnia się najbardziej. A wielu od razu przychodzi na myśl kurczak Wendy, czy to klasyczne bryłki , czyli zawsze popularna pikantna kanapka z kurczakiem. Oczywiście, jeśli jesteś jednym z nadążanie za trendami , prawdopodobnie skłaniasz się ku temu drugiemu.

Teraz możesz pomyśleć Pikantna kanapka z kurczakiem Wendy? to kolejna próba sieci fast foodów (i do tego sieci burgerów), aby przyciągnąć uwagę publiczności i zdominować przemijającą modę. Ale w rzeczywistości kanapka ma o wiele więcej niż to, a fakty mogą cię po prostu zaskoczyć. To Mashed zajął się tym pikantnym, przyjemnym tłumem. Oto prawda o pikantnej kanapce z kurczakiem Wendy.Pikantna kanapka z kurczakiem Wendy jest starsza, niż mogłoby się wydawać?

Wendy Facebook

Choć może się wydawać, że wszyscy od zawsze próbowaliśmy, ocenialiśmy i debatowaliśmy o kanapkach z kurczakiem, nasza obecna obsesja jest w rzeczywistości całkiem nowa. Według Restauracja Biznes Magazyn , wojny o kanapki z kurczakiem tak naprawdę zaczęły się dopiero w 2019 r., choć trudno w to uwierzyć (szczerze mówiąc, rok 2020 był jak cała dekada sama w sobie). Możesz więc pomyśleć, że pikantna kanapka z kurczakiem Wendy to stosunkowo nowsza propozycja, ale bardzo się mylisz. Wendy's robi kanapki z kurczakiem – i ich pikantne odpowiedniki – na długo przed tym, jak były fajne: Przedstawienie Wendy to pikantna kanapka z kurczakiem jako nowa podstawa menu w drodze powrotnej? tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiąty szósty .

Od tego czasu tak wielu inne przedmioty przyszły i odeszły z menu Wendy, od skrzydła bez kości do Zakręcony Frostys do kanapki delikatesowe — i nie zapominajmy o tym krótkim czasie, kiedy wszystko omawiali w Ser Wendy . Przez to wszystko pozostała pikantna kanapka z kurczakiem, a fani nadal ją uwielbiają.

Pikantna kanapka z kurczakiem Wendy zaczęła się jako oferta ograniczona czasowo?

Wendy Facebook

Jak wiele naszych ulubionych fast foodów, Pikantna kanapka z kurczakiem Wendy? zaczęło się jako oferta menu o ograniczonym czasie. Jest to strategia, która pozwala restauracji próbować nowych rzeczy bez zbytniego inwestowania, jeśli nie wyjdą. To także świetna sztuczka marketingowa, która skłoni konsumentów do pośpiechu, aby zdobyć produkt, który może szybko się wyprzedać (poprzez QSR ). W tym przypadku Wendy chciała przetestować wody i sprawdzić, czy publiczność ma apetyt na gotową kanapkę z kurczakiem od sieci znanej ze wszystkiego, co obejmuje wołowinę i ziemniaki.Okazuje się, że z pewnością to zrobili. Wkrótce po tym, jak Wendy przetestowała kanapkę w 1995 roku, łańcuch mówi klienci domagali się, aby stała się stałą pozycją w menu; do września 1996 r. ich żądania zostały spełnione. Być może było to nieuniknione. Od samego początku Wendy reklamowała pikantną kanapkę z kurczakiem jako obiekt „palącego pożądania”. I jak to ujął wiceprezes ds. marketingu marki Wendy: „Kiedy ludzie skosztują Pikantnej Kanapki z Kurczakiem Wendy, wpadają w jej ostry i pikantny urok”.

Można argumentować, że wojny o pikantne kanapki z kurczakiem zaczęły się od Wendy's?

Wendy

W dzisiejszych czasach pikantne kanapki z kurczakiem są w zasadzie bez liku w sieciach fast foodów. Od Popeye's po McDonald's, od Chick-fil-A po Burger King, wydaje się, że wszyscy chwycili za broń w pikantnych wojnach na kanapki z kurczakiem. Nawet Taco Bell ma swoją własną wersję pikantnej kanapki z kurczakiem (przez Dzisiaj ). I ostre opinie na temat której kanapki króluje niepodzielnie są tak samo szerokie, jak wachlarz opcji, z których można wybierać.

Niektórzy powiedzieliby zaczęła się fala konkurencyjnych pikantnych kanapek z kurczakiem? Papież . I chociaż może być prawdą, że kanapka Popeyesa podpaliła internet, że tak powiem, warto zauważyć, że moglibyśmy nawet w ogóle nie prowadzić debaty, gdyby nie Wendy. Kilkadziesiąt lat temu, dobrze wcześniej kanapki z kurczakiem były wszechobecne wśród restauracji szybkiej obsługi i ogólnopolskich debaty na Twitterze Wendy's rozpoczynała nowy trend, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Sieć twierdzi była to właściwie pierwsza duża restauracja fast food, która wprowadziła do swojego menu pikantną kanapkę z kurczakiem, a klienci szybko się zakochali. W rzeczywistości, Wendy śmiało deklaruje to pikantna kanapka z kurczakiem uczyniła ją „jednym z niekwestionowanych liderów w pikantnym kurczaku”.gdzie śpią zawodnicy mistrza kuchni juniorów?

Niestety dla Wendy, łańcuch ma prawdopodobnie został prześcignięty przez niektórzy z jego konkurentów na pikantnym froncie kanapki z kurczakiem. Ale wydaje się, że sprawiedliwe jest udzielanie kredytu tam, gdzie należy się go.

Pikantna kanapka z kurczakiem Wendy to najlepiej sprzedająca się kanapka z kurczakiem w menu

Wendy Facebook

Kiedy podjeżdżasz do drive-thru Wendy, masz do wyboru wiele opcji. Nawet jeśli masz ochotę na kanapkę z kurczakiem, nadal masz do wyboru 14 różnych opcji Aktualne menu Wendy . Masz swoją oryginalną kanapkę ze smażonym kurczakiem i zdrowszą wersję z grilla. Są też bardziej wyjątkowe opcje, takie jak Asiago Ranch Chicken Club lub Crispy Chicken BLT, nowsze kreacje, takie jak kanapka z kurczakiem Pretzel Bacon Pub lub kanapka z kurczakiem Jalapeño Popper i nie tylko. To może być przytłaczające.

Ale pod koniec dnia większość klientów wybiera zawsze popularną pikantną kanapkę z kurczakiem. Jest w menu dłużej niż prawie każda inna kanapka i według Wendy's jest ulubieńcem fanów wśród klientów. W Komunikat prasowy , wiceprezes firmy ds. marketingu marki oświadczył, że „ten oryginalny klasyk od dawna jest najlepiej sprzedającą się kanapką z kurczakiem Wendy”.

Pikantna kanapka z kurczakiem Wendy jest zrobiona ze specjalnej mieszanki przypraw i innych składników

Wendy Świergot

Każda sieć fast foodów serwująca pikantną kanapkę z kurczakiem ma własną, wypróbowaną i przetestowaną mieszankę przypraw i składników, aby osiągnąć swój charakterystyczny smak i konsystencję — a Wendy's nie jest wyjątkiem. Sieć twierdzi że pierś z kurczaka jest pokryta specjalną mieszanką przypraw, która obejmuje czarny pieprz, papryczkę chili i nasiona gorczycy.

Szybki rzut oka na listę składników Wendy, którą można znaleźć na stronie sieci , zapewnia jeszcze więcej informacji o tym, jak powstaje ta kanapka. W samej piersi z kurczaka są również ślady nasion selera, papryki i kurkumy. A warto dodać, że panierka i bułka zawierają sztuczne dodatki w postaci fosforany .

Chociaż kurczak może zawierać listę składników do prania, sama kanapka jest dość prosta, podawana tylko z sałatą, pomidorem i majonezem.

Wiadomości Jolie i Pitta

Pikantna kanapka z kurczakiem Wendy nie jest do końca przyjazna dla diety

Wendy Facebook

Pikantna kanapka z kurczakiem od Wendy's z dużym prawdopodobieństwem zaspokoi Twoje pragnienie pysznej, pikantnej kanapki, ale prawdopodobnie nie sprawdzi się, jeśli koncentrujesz się na zdrowym odżywianiu. Rozłóżmy liczby. Pikantna kanapka z kurczakiem Wendy? to 500 kalorii samo w sobie. Zrób z tego posiłek z frytkami i napojem, a masz od 770 do ponad 1000 kalorii.

Należy jednak uważać nie tylko na kalorie; kanapka jest również wypełniona aż 19 gramami tłuszczu, 51 gramami węglowodanów, 65 miligramami cholesterol i prawie 1000 miligramów sodu. To prawie połowa ilości sodu, którą eksperci zalecają dorosłym spożywać w ciągu całego dnia, zgodnie z FDA .

Nie mówimy ci, żebyś nie lubiła tej pikantnej kanapki z kurczakiem od Wendy's. Śmiało i delektuj się frytkami i sodą. Po prostu bądź świadomy tego, co spożywasz.

Opinia publiczna ma mieszane uczucia co do pikantnej kanapki z kurczakiem Wendy

Wendy Facebook

To, że pikantna kanapka z kurczakiem Wendy jest najstarsza na rynku, niekoniecznie oznacza, że ​​jest najlepsza, w zależności od tego, kogo zapytasz. Odczucia publiczności dotyczące tej pikantnej kanapki są mieszane.

Testerzy smaku w Wtajemniczony o nazwie Wendy's pikantna kanapka z kurczakiem „kwiatowa kanapka z kurczakiem”, która była „rozmoczona i smutna” z suchym kurczakiem i zdecydowanie za dużo majonezu. Kochanek jednej Wendy włączony Reddit nazwał kanapkę „w porządku” i zgodził się, że „ilość majonezu jest nadmierna” do tego stopnia, że ​​sprawiła, że ​​kanapka była „trudna do jedzenia”.

Ale wciąż jest wielu, którzy uważają Wendy's za swoją pikantną kanapkę z kurczakiem, raporty? Mało . Mnóstwo Redditorzy zgadzam się, mówiąc, że Wolę Wendy pikantna kanapka z kurczakiem do kultowego faworyta, jakim jest Chick-fil-A. Może to smak, a może sprowadza się to do czynnika nostalgii; zauważył jeden fan że kanapka Wendy „była moją ulubioną, odkąd byłam dzieckiem”, dodając, że „nie jest zbyt gorąca i ma wspaniały smak w dodatku do ciepła, które tam jest”. Inny powiedział: „Wendy zapoznała mnie z pikantnymi kanapkami z kurczakiem, a ja nadal uwielbiam ich”.

Niektórzy spekulują, że Wendy's zmieniła swoją pikantną kanapkę z kurczakiem, a nie na lepsze

Wendy Facebook

Może trudno uwierzyć w świat fast foodów, ale Wendy's 25-latek pikantna kanapka z kurczakiem wydaje się być zrobiona według tego samego przepisu, odkąd została wprowadzona. Wendy's nigdy oficjalnie nie ogłosiło żadnych zmian w swojej oryginalnej pikantnej kanapce z kurczakiem, ale to nie znaczy, że fani wciąż nie spekulują, że coś jest inne – i to nie jest dobra rzecz.

Jeden rozczarowany fan Wendy włączony Reddit zapytał: „Co się stało z Sandwich Pikantnym Kurczakiem?” Twierdzą, że „kiedyś była to moja ulubiona kanapka z kurczakiem we wszystkich fast foodach”, ale teraz „kurczak stał się mdły i bardzo płaski”. Nie są osamotnieni w swoim nieszczęściu. Kolejny plakat powiedział: „Kanapka z kurczakiem na ostro jest moim ulubionym miejscem, ale w ciągu ostatniego roku wydaje się, że stała się stale cieńsza”. Byli kilka innych Redditorzy, którzy zgodzili się, że pikantna kanapka z kurczakiem była mniejsza lub cieńsza niż kiedyś. I jeden zły fan Wendy posunął się nawet do ogłoszenia „śmierci pikantnej kanapki z kurczakiem”, twierdząc, że kanapka Wendy nie jest już tak ostra jak kiedyś, a „teraz jest żałosna”.

najlepszy posiłek w domu gofrów?

Nie należy go mylić z Pikantną Crispy Chicken Sandwich Wendy

Wendy Wendy

Jeśli chcesz dostać pikantną kanapkę z kurczakiem w Wendy's, masz teraz więcej niż jedną opcję do wyboru. Wraz z klasyczną pikantną kanapką z kurczakiem Wendy, którą możesz zamówić samodzielnie lub jako posiłek złożony , w menu wartości dostępna jest też druga pikantna kanapka. Wendy's wprowadziła nową pikantną kanapkę z chrupiącym kurczakiem w sierpniu 2020 r QSR ). Nowa kanapka jest dostępna jako część uwielbianej przez Wendy Oferta 4 za 4 USD , który pozwala klientom stworzyć własny posiłek typu mix-and-match, łącząc przystawkę — Jr. Cheeseburger, Jr. Bacon Cheeseburger lub kanapkę z kurczakiem — z 4-częściowym nuggetsem z kurczaka, niewielką ilością frytek i 16- uncja napoju.

Największą różnicą między Pikantną Crispy Chicken Sandwich a oryginalną pikantną kanapką z kurczakiem Wendy wydaje się być to, że pasztecik na nowej kanapce jest cieńszy i ma konsystencję dużego, płaskiego kawałka kurczaka, a nie panierowanego kawałka piersi kurczaka ( przez Washington Post ). Ponadto chrupiąca kanapka podawana jest bez pomidorów. Może nie jest to najbardziej ekscytująca pikantna kanapka, jaką kiedykolwiek widziałeś, ale za jedyne cztery dolce za cały posiłek, spełni swoje zadanie.

Możesz dostać ulepszoną wersję swojej pikantnej kanapki z kurczakiem w Wendy's

Wendy Wendy

Czasami nie potrzebujesz niczego więcej niż klasyki, aby zaspokoić swoje pragnienie pikantnych kanapek z kurczakiem, ale w Wendy's i tak masz opcje, jeśli masz ochotę jeszcze bardziej urozmaicić. Wendy's jest znana z częstego wprowadzania kreatywnych, czasem przesadzonych elementów menu, z których wiele trwa tylko przez ograniczony czas (poprzez QSR ). Obejmuje to wiele innowacyjnych pikantnych kanapek z kurczakiem.

Na przykład przez jakiś czas Wendy zaoferowała Jalapeño Fresco Pikantna Kanapka z Kurczakiem , który zawierał tę samą pikantną pierś z kurczaka, którą znają i kochają klienci, a wszystko to ze świeżymi papryczkami jalapeño, pikantnym serem typu jack, bułką jalapeño i sosem z papryki duchowej. W te dni, możesz zamówić ulepszona wersja pikantnej kanapki z kurczakiem w formie pikantnej kanapki z popperem z jalapeño , pikantnej kanapki z bekonem z preclem w pubie i pikantnego Asiago Ranch Club.

I oczywiście zawsze możesz po prostu wykazać się kreatywnością i samodzielnie przygotować kanapkę — może przez dodając trochę chili Wendy na szczycie?

Możesz także wypatrzeć oferty na pikantną kanapkę z kurczakiem Wendy

Wendy Wendy

Ponieważ fani tak bardzo uwielbiają pikantną kanapkę z kurczakiem Wendy, sieć lubi używać jej jako przynęty, aby przyciągnąć więcej klientów. Oznacza to, że często znajdziesz oferty posiłków i promocje na pikantną kanapkę z kurczakiem. Na przykład zeszłego lata firma Wendy's oferowała bezpłatne pikantne kanapki z kurczakiem każdemu, kto dokonał zakupu za pośrednictwem aplikacji mobilnej firmy (za pośrednictwem Thriller ). I z powrotem w 2019 roku, Ogłoszono Wendy rozdawanie darmowych kanapek tylko za pobranie aplikacji, bez konieczności zakupu.

Jest też przychodzenie i odchodzenie 2 oferty za 5 USD w Wendy's , który pozwala klientom wybrać dwa przystawki za jedyne pięć dolców. Jeśli jest dostępna, opcje obejmują pikantną kanapkę z kurczakiem, klasyczną kanapkę z kurczakiem, 10-częściowy samorodek lub Dave's Single. I warto zauważyć, że nie ma nic, co mówi, że nie możesz tak po prostu dostać dwie pikantne kanapki za . Więc miej oczy szeroko otwarte i swój apetyt.

Pikantna kanapka z kurczakiem Wendy ma teraz smak Pringles

Wendy Firma Kellogg

Jeśli masz ochotę na pikantną kanapkę z kurczakiem, ale nie możesz dotrzeć do Wendy's drive-thru, masz szczęście: teraz możesz zaspokoić swoje pragnienie w alejce z przekąskami w lokalnym supermarkecie, przynajmniej przez ograniczony czas . Wendy's i Pringles połączyły siły oferować pikantne chipsy o smaku kurczaka, nadając pikantnym kanapkom z kurczakiem nowy, chrupiący akcent. Mówi się, że nowy smak Pringles zawiera „pikantny smak pikantnego smażonego kurczaka Wendy w jeden doskonale chrupiący i niezwykle wygodny kęs, który zaspokaja pikantne emocje, których konsumenci nie mają dość”. Nie wiemy, jak to robią, ale na pewno nie narzekamy.

I warto zauważyć, że i tak możesz chcieć później przejść do drive-thru. Każda puszka z limitowanej edycji Pringles zawiera specjalny kod, dzięki któremu otrzymasz darmową pikantną kanapkę z kurczakiem w sklepie Wendy's, gdy złożysz zamówienie przez aplikację mobilną.