Prawda o groszku Wasabi

groszek wasabi

Groch Wasabi lub „wasabi mame” to niezwykle popularna przekąska w ich rodzimej Japonii. Japoński blog kulinarny Favy sugeruje, że groszek najlepiej smakuje z sake, chociaż dobrze komponuje się z piwem, napojem gazowanym, wodą… i oczywiście z pudełkiem Kleenexu, ponieważ ta powłoka wasabi uderza prosto w zatoki (z pewnością włączy się w każdym zatorze ). Informacje kucharza wyjaśnia, że ​​groch wasabi jest wytwarzany z grochu szpikowego, który jest suszonym groszkiem w pełni dojrzałej fazie. Ten groszek jest następnie prażony i powlekany olejem i proszkiem wasabi ( czy prawdziwe czy fałszywe ). Blog ostrzega: „Niektóre marki mogą być tak gorące, że łzawią ci oczy”, a także zauważa, że ​​z powodu upału może być trudno zjeść ich zbyt wiele na raz.

Felietonista z Lustro online ujawnia kolejne ukryte niebezpieczeństwo grochu wasabi, który nierozsądnie wybrał jako przekąskę filmową. Zjadł całą torbę groszku — choć bolesnego, niemniej jednak uzależniającego — tylko po to, by ku swemu zmartwieniu stwierdzić, że „zniszczyły” jego kubki smakowe. Przez wiele dni wszystkie inne potrawy były dla niego „niedoprawione, mdłe i śmieciowe” i smakowały jak wosk lub piasek (przynajmniej unikał stereotypu „kartonowego”).Czy groszek wasabi to zdrowa przekąska?

groszek wasabi

Dziewczyna z przekąskami blog daje aprobatę groszkowi — chociaż przy 130 kaloriach na uncję, nie jest to dokładnie „dietetyczne jedzenie”. Mimo to bloger wydawał się myśleć, że trudno będzie zjeść całą uncję za jednym razem, zauważając: „Twój żołądek prawdopodobnie zacznie protestować po około 10 groszkach, co jest dobrą rzeczą, jeśli próbujesz ograniczyć podjadanie .

Według Lustro felietonista, a także współtwórca Poważne jedzenie która mówiła o swoim uzależnieniu od grochu wasabi, z pewnością jest możliwe, a nawet prawdopodobne, przekroczenie limitu 10 groszków (lub 1 uncji), więc powinieneś mieć świadomość, że groszek wasabi jest również bogaty w węglowodany (24 gramy na uncja) i sód (130 mg na uncję). Dostaniesz trochę żelaza, białka i witamin z samego groszku, więc przynajmniej tak jest — chociaż nawet groszek nie jest tak zdrowy jak warzywo jak myślisz.

Co można zrobić z groszkiem wasabi?

Mieszanka przekąsek z groszkiem Wasabi

Zakładając, że masz panowanie nad sobą, aby nie łapać całej torby groszku wasabi na raz, możesz być zainteresowany tym, że przekąska może być użyta w różnych reci-GROSZKU (nie mogłeś się oprzeć złej grze słów). Epickie sugeruje użycie ich do umieszczenia crunch w chrupiącym łososiu wasabi z limonką, podczas gdy Sieć spożywcza ponownie wykorzystuje groszek na kurczaka w panierce z wasabi. Jedzenie 52 dodaje groszek wasabi do mieszanki przekąsek i Marta Stewart dodaje je do sałatki z kozim serem, groszkiem cukrowym, groszkiem śnieżnym i pędami groszku (zostaw to Marcie, aby użyć czterech różnych rodzajów groszku w jednej sałatce). Możesz nawet użyć groszku wasabi do stworzenia niezwykłego riffu na kruche orzechowe, dzięki thanks Kudos Kuchnia Renée .Jeśli czujesz się szczególnie ambitny, w internecie znajdziesz mnóstwo przepisów na groszek wasabi dla majsterkowiczów. Kuchnia oferuje jednak to zastrzeżenie: większość z tych przepisów wymaga gotowania, a następnie pieczenia własnego groszku w bardzo niskich temperaturach, co może być procesem całodziennym z bardzo niską wydajnością groszku za Twój czas i kłopoty. Próbowali obejść ten problem, używając mrożonego groszku, ale okazało się, że groszek długo się chrupał i nadal pozostawał żucia w środku. A co najgorsze, groszek w jakiś sposób wchłonął cały smak z proszku wasabi, więc nie pozostał po nim żaden ślad, zanim wyjdzie z piekarnika.