Prawda o Taco Bell's Dollar Menu

taco bell dolarowe menu Justin Sullivan/Getty Images

McDonald's może mieć najsłynniejsze menu w dolarach w fast foodach, ale to nie jest menu dolarowe, które kiedyś było. Dzisiaj, jeśli fani fast foodów naprawdę chcą menu za dolara, które może zawierać aż 21 pozycji za jedyne 1 dolara, tak naprawdę jest tylko jedno miejsce, do którego można się udać — Taco Bell . Meksykański gigant fast foodów wydaje się spełniać swoje motto „Live Más” w odniesieniu do swojego niedrogiego menu i jest jedną z ostatnich sieci fast foodów, które starają się jak najlepiej utrzymać wartość 1 dolara w menu dolarowym.

Nie wiadomo, jak długo jej menu będzie zawierało pozycje za jedyne 1 USD, ale marka stale ulepsza swoje menu wartości, aby zapewnić klientom jak największy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki. Odkąd Taco Bell po raz pierwszy zadebiutowało w swoim menu wartości, konkurenci, tacy jak McDonald's próbowali opracować strategię kontrataku i ta rywalizacja trwa do dziś.Od wczesnych początków po stale ewoluujące składy menu i hacki menu, oto wszystko, co kiedykolwiek chciałeś wiedzieć o jednym z najlepszych menu w fast foodach.

Dolarowe menu Taco Bell sięga 1989 roku

stara reklama menu dolara taco bell youtube

Dolarowe menu Taco Bell z pewnością ewoluowało od swoich skromnych początków i chociaż współczesna wersja może nadal oferować mnóstwo fast foodów inspirowanych Meksykiem po niskich cenach, jego wczesne menu było jeszcze tańsze.

Już pod koniec lat 80. Taco Bell wskoczył do pociągu z menu wartościowym z menu, które sprawiłoby, że dzisiejsze menu dolarowe wyglądało na drogie. Klienci mogli dostać pozycję w menu już za 59 centów. Było to dość ograniczone, ale jedna z pierwszych reklam w menu dolarowym zachwalała, że ​​fani mogą dostać taco za 59 centów, taco Supreme za 79 centów, a taco Big Beef za 99 centów. Stąd marka „59, 79, 99 centów za sztukę” komercyjny dżingiel .Według 1990, New York Times artykuł , tanie menu było strategią marki, aby stworzyć wrażenie, że mają najtańsze jedzenie w fast foodach.

„Jeśli rozejrzysz się po branży hotelarskiej, zauważysz brak zróżnicowania i duże zdezorientowanie klientów — 99 centów za to, 59 centów za tamto”, powiedział wówczas konsultant branżowy Simon Crawford-Welch. – Ale z Taco Bell wiem, co dostanę.

Strategia Taco Bell również się sprawdziła i wkrótce po tym, jak wprowadziła swoje menu wartości, stała się najlepiej prosperującą siecią fast foodów w kraju.Dolarowe menu Taco Bell było częścią strategii rebrandingu

Taco Bell youtube

Taco Bell może być teraz ulubiona meksykańska restauracja? Amerykanów, ale przez długi czas była to firma walcząca. Tym, co naprawdę pomogło odwrócić to wszystko, była strategia rebrandingu, w której znaczącą rolę odegrało menu wartości.

Kiedy Pepsico kupił Taco Bell w 1978 roku, duża część kraju była dość niechętna spożywaniu meksykańskiego jedzenia (poprzez New York Times ). Uważano, że jest albo zbyt ostre, albo po prostu zbyt odbiegające od normy w porównaniu z normalnym amerykańskim fast foodem. Brak przejazdu i wystroju Taco Bella z facetem w sombrero również nie pomagał.

John E. Martin, który przejął działalność Taco Bell w 1983 roku, chciał przekonać fanów fast foodów, że tacos są tak samo smaczne jak burgery. Rozwiązaniem było sprawienie, by ceny były tak niskie, że nawet najbardziej sceptyczny klient fast foodów nie byłby w stanie się oprzeć. W tym czasie jedno taco kosztowało 79 centów, ale wkrótce spadło do 39 centów. „Nasze transakcje przeszły przez dach, ale rentowność przebiła podłogę” – powiedział Martin.

sklep spożywczy z kurczakiem z rożna

Następnym krokiem było podniesienie ceny taco do 49 centów, a następnie 59 centów z innymi produktami na 79 i 99 centów. Pomysł polegał na stworzeniu menu wartości, które sprawi, że klienci będą regularnie wracać. Niedrogie menu okazało się bardzo skuteczne i do 1990 r. zyski operacyjne wzrosły o 26 procent.

Dolarowe menu Taco Bell faktycznie podniosło cenę niektórych pozycji

taco bell dolar menu podniesiona cena Świergot

Kiedy przedmioty oficjalnie trafiają do menu fast foodów, mają być lepszą ofertą niż wcześniej, prawda? Taki jest przynajmniej pomysł. Niestety z technicznego punktu widzenia nie zawsze tak jest.

Kiedy firma Taco Bell oficjalnie zaczęła nazywać swoje menu wartościowe menu „Dolar Cravings Menu” w 2014 r., klienci otrzymali 11 pozycji za stałą cenę 1 USD. Chociaż może to być nadal tańsze niż przedmioty o wartości 2 USD, które pojawiły się na McDonald's i Wendy menu w dolarach, faktycznie podniosło cenę niektórych produktów Taco Bell (przez pieniądze ).

Zanim trafiły do ​​Dollar Cravings Menu, popularne faworyty, takie jak Cinnamon Twists, Roll-up z serem i Crispy Potato Soft Taco, zostały wycenione na 99 centów. Kiedy weszli do nowego menu, byli o grosz drożsi. Oczywiście podwyżka ceny o pensa nie jest duża i nikt nie robił z tego zamieszania, ale technicznie rzecz biorąc, przejście na menu dolarowe dla tych trzech pozycji nie działało na korzyść klienta.

Dolarowe menu Taco Bell przeszło poważną zmianę w 2018 roku

Taco Bell Świergot

W grudniu 2018 roku Taco Bell's Dollar Cravings Menu przeszło niewielką zmianę nazwy, ale dość istotną zmianę strukturalną. Firma macierzysta Taco Bell Yum Brands! postanowił upuścić „dolar” przed nazwą menu i zmienić nazwę na Value Cravings Menu (poprzez Insider biznesowy ).

Na pierwszy rzut oka zmiana może nie wydawać się duża, ale oznaczała zmianę pozycji w menu i wkrótce klienci znaleźli pozycje za 5 USD zmieszane z tymi taco za 1 USD. „Podczas gdy [menu dolarowe] było bardzo ważne w 2018 roku, a obietnica, którą przekroczyliśmy, w 2019 roku naprawdę koncentrujemy się na odnowionym menu Value Cravings Menu i na tym, co to oznacza dla fanów” – powiedział rzecznik Taco Bell. Insider biznesowy .

Kluczowym punktem tego stwierdzenia jest „konkurencja wartości oferty”. Jak wiele rzeczy w fast foodach, McDonald's często prowadzi zmiany w branży – na lepsze lub gorsze – i tym razem nie było inaczej.

Rok wcześniej McDonald's wprowadził na rynek swoje nowe menu za 1 dolary za 2 dolary za 3 dolary, a Taco Bell starał się kapitalizować, przypominając klientom menu dolarowe, w którym cena jedzenia faktycznie odzwierciedlała nazwę menu (poprzez Insider biznesowy ).

Nowe menu McDonald's nie było wielkim hitem, ale jednocześnie zmiana była także napisem na ścianie dla fast foodów. Tak jak McDonald's, Burger King , i inne sieci fast foodów, Taco Bell zaczął włączać droższe pozycje do swojego menu w dolarach.

Dolarowe menu Taco Bell oferuje jedno z najtańszych śniadań w fast foodach

taco bell dolarowe menu śniadaniowe burritos Facebook

Śniadanie to wielki biznes dla sieci fast foodów i istnieje duża konkurencja, jeśli chodzi o przyciąganie klientów na pierwszy posiłek dnia. Taco Bell wskrzesił swoje śniadanie w 2014 roku i nadal jest jednym z najtańszych wyborów w wojnach o śniadanie typu fast food.

Oferty śniadaniowe w menu fast food są nieco tańsze niż produkty na lunch i kolację, a od maja 2020 r. Strona internetowa Taco Bell , pięć produktów śniadaniowych kosztuje tylko 1 USD.

Według Magazyn QSR , najnowszym dodatkiem śniadaniowym do swojego menu Value Cravings jest serowe tosty śniadaniowe burrito, które zostało wprowadzone na rynek w 2020 r. — podobnie jak Wendy's ponownie wprowadzała swoje menu śniadaniowe . „Nadal mamy menu w dolarach na śniadanie”, wiceprezes marketingu Taco Bell, Melissa Friebe, powiedział Insider biznesowy . „Nasi konkurenci mają trudności z tym, aby mieć to w pozostałej części menu, nie mówiąc już o śniadaniu”.

Według Ceny menu fast food , ani jeden element śniadaniowy w menu śniadaniowym McDonald's McValue nie jest poniżej złotówki. W międzyczasie, Burger King tylko oferuje trzy produkty śniadaniowe za dolara lub mniej, a Wendy's ma zero (przez Nation's Restaurant News ).

Biznes kwitnie w Taco Bell z powodu menu w dolarach

klient taco bell w drive-thru Justin Sullivan/Getty Images

Odkąd Taco Bell wprowadził swoją wersję menu dolarowego w 1989 roku, firma przyciągała klientów tanią żywnością. Już w pierwszym roku jej uruchomienia transakcje klientów wzrosły o 35 procent (poprzez: New York Times ).

Jasne, Taco Bell przez dziesięciolecia musiała zmienić kilka sztuk, ale menu w dolarach nadal jest prawdziwym atutem marki. Niedługo po tym, jak McDonald's zabił ich Dollar Menu w 2013 roku, Taco Bell wkroczył, by ukraść ich biznes z Double Stacked Taco 1 $ (poprzez Insider biznesowy ). To okazałoby się opłacalnym posunięciem dla Taco Bell.

jaki smak ma biała tajemnica

W 2019 roku Magazyn QSR zgłoszone że zaangażowanie marki w utrzymywanie swojego menu wartościowego wypełnionego pozycjami za 1 $ pomogło Taco Bell osiągnąć nieprzerwany wzrost zysków przez siedem lat. To nie lada wyczyn, gdy tak wielu sieci fast foodów walczą .

Duża część tego, w jaki sposób Taco Bell udało się to zrobić, polegała na ułożeniu swojego menu dolarowego w 2018 roku z 20 pozycjami za 1 USD, przeskalowaniu go w 2019 roku z dodaniem kombinacji 5 USD, a następnie dodaniu wersji menu wartości takich jak Double Chalupa.

Jeśli chodzi o zarabianie pieniędzy za pomocą menu dolarowego, Taco Bell jest w tym na długą grę i strategia działa.

Niektóre Taco Bells nie mają menu wartości

brak menu dolara taco bellco Justin Sullivan/Getty Images

Choć menu Taco Bell jest przeładowane tanimi potrawami, niektóre Taco Bells w ogóle nie mają menu w dolarach. Chociaż może się to wydawać najgorszym koszmarem fana fast foodów, w niektórych lokalizacjach Taco Bell rzeczywiście jest to rzeczywistość.

Na przykład studenci Uniwersytetu w Houston mają Taco Bell w strefie gastronomicznej w centrum studenckim, ale nie oferuje on żadnego menu wartościowego (przez Codzienna kuguar ). „Chciałbym, żeby mieli takie rzeczy jak Baja Blast i menu wartościowe, żeby studenci, którzy tego szukają, mieli miejsce na kampusie, żeby to zjeść” – narzekał jeden ze studentów. Niestety świat fast foodów nie zawsze jest sprawiedliwy.

Lokale fast food na kampusach uniwersyteckich często mają mniejsze menu niż samodzielne restauracje. I chociaż przedstawiciel Taco Bell nie skomentował tej historii, kierownik ds. Marketingu usług gastronomicznych uniwersytetu powiedział, że menu zostało nakazane przez Taco Bell, a dodanie menu wartościowego jest mało prawdopodobne.

jak gotować z czosnkiem

Według mediów społecznościowych , niektóre Taco Bells na lotniskach mogą również nie uczestniczyć w menu wartości. Jeśli z tych informacji można wyciągnąć lekcję, to to, że wszyscy powinniśmy być trochę bardziej wdzięczni za przedmioty, które w menu dolara Taco Bell. Zawsze mogło być gorzej... w ogóle nie mogło być menu za dolara.

Taco Bell stale dodaje nowe pozycje do menu w dolarach

taco bell dolarowe menu Dave Kotinsky / Getty Images

Nieczęsto zdarza się, że dodanie produktu spożywczego do wartościowego menu restauracji doprowadza Internet do szału, ale 21 pozycji? To inna historia. Taco Bell trafił na pierwsze strony gazet pod koniec 2019 r., kiedy ogłosili, że w 2020 r. menu wartości będzie złożone z 21 pozycji po zaledwie 1 USD za sztukę (poprzez Pyszne ). Oczywiście przez ograniczony czas.

Starsza wiceprezes Melissa Friebe powiedziała: „Ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej jest to, że dajemy fanom jedzenie, na które nie tylko chcą, ale na które ich stać…”. Dolarowe menu Taco Bell ciągle się zmienia, co oznacza, że ​​znalezienie w nim ulubionej pozycji może po prostu być kwestią uderzenia w Dzwon we właściwym czasie. Na przykład, gdy menu przeszło remont w 2018 roku, to właśnie Kurczak Enchilada Burrito i Trzy Sery Nacho Burrito były nowymi gwiazdami menu (poprzez Jedzenie i wino ). W marcu 2020 r nowe przedmioty dodane do menu były Chipotle Chicken Grande Burrito i Loaded Taco Grande Burrito.

Ok, więc może dwa burrito z kurczaka były identyczne, z wyjątkiem ich sosów (jeden miał czerwony sos, a drugi chipotle), ale przynajmniej Taco Bell stara się, aby jego menu było zawsze świeże.

Produkty roślinne mogą znaleźć się w dolarowym menu Taco Bell

Taco Bell może dodać niemożliwego mięsa Angela Weiss/Getty Images

W porządku, więc nie znajdziesz żadnych przedmiotów Taco Bell wykonanych za pomocą Niemożliwy , Poza mięsem lub jakiś inny roślinny substytut mięsa z menu dolarowego, ale może się to zdarzyć. Wysłuchaj nas...

W czerwcu 2019 r. Pyszne zgłoszone że Taco Bell testował wegetariańskie menu z takimi pozycjami jak wegetariańska Crunchwrap Supreme. W tym czasie prezes ds. operacji w Ameryce Północnej, Julie Felss Masino, powiedziała, że ​​spotkali się zarówno z Beyond, jak i Impossible, ale jeszcze nie angażowali się w mięso roślinne.

Do końca 2019 r. Fox Biznes donosił, jak nowe 21-elementowe menu Taco Bell na 2020 r. było częścią kontrataku na produkty roślinne konkurentów fast foodów. Cięcie do lutego 2020 r., a Taco Bell zmienił melodię na białka roślinne.

W rozmowie z Bloomberg , dyrektor generalny Mark King powiedział, że roślinne substytuty mięsa prawdopodobnie trafią do menu w przyszłym roku (poprzez Fox Biznes ). 'Zdecydowanie widzimy, że białko roślinne ma swoje miejsce w menu' - powiedział King.

Niemożliwe taco prawdopodobnie nie trafi bezpośrednio do menu wartości w Taco Bell. To powiedziawszy, biorąc pod uwagę dużą liczbę burrito i taco, które zrobić znaleźć drogę do menu dolarowego, jakaś forma białka roślinnego w końcu na nim wyląduje.

Menu dolara Taco Bell jest bardzo łatwe do zhakowania

hacki menu dolara taco bell bell Facebook

Menu wartości Taco Bell jest już jednym z najsilniejszych w grze z menu wartości fast food, ale podatność na hakowanie menu czyni go jeszcze bardziej kuszącym. Jeśli chodzi o wszelkie możliwe dopłaty, cóż, nie możemy zagwarantować, że tak się nie stanie, ale burrito z kurczaka z roladką serową w środku jest prawdopodobnie warte dodatkowych kilku centów, które możesz zobaczyć na paragonie.

Jeden zasugerowała osoba na Reddicie zdobądź mocne burrito Fritos i dodaj do niego ziemniaki, a następnie zajmij się czymś ekstremalnym i zawiń je w mini quesadilla z kurczaka. Inny Redditor powiedział że każdy element menu z podwójną wołowiną można subsydiować na stek, a często dostaniesz podwójny stek.

Zamiast prosić o ziemniaki jako substytut ryżu, zamów zwykłe ziemniaki za 60 centów. „To ta sama cena, ale wystarczy dodać ziemniaki do dwóch produktów”, Taco Bell haker menu powiedział .

Jeden hack menu, który pojawił się na obu Reddit i Świergot , Taco Bell może rzeczywiście chcieć dodać do swojego zwykłego menu. Zasadniczo zamawiasz dwie mini quesadille z kurczakiem wraz z pikantną tostadą. Przełam tostada na pół i włóż każdy kawałek do quesadillas, aby uzyskać coś w rodzaju pikantnej quesatody. Ten samodzielny hack nawet nie zapewni ci doładowania.

Zasadniczo, jeśli chodzi o hakowanie menu dolara Taco Bell, jedynym ograniczeniem jest to, jak daleko możesz rozciągnąć granice swojej wyobraźni... i tortilli.

Niektóre pozycje w menu Taco Bell są dostępne tylko przez ograniczony czas

taco bell dollar menu ograniczone czasowo tacos Świergot

Oczywiście, pozycje takie jak Cinnamon Twists są zawsze w menu wartości Taco Bell, ale inne pozycje, które trafiają do menu, są tam dostępne tylko przez ograniczony czas.

Jednym z takich produktów jest popularne Double Stacked Taco. W rzeczywistości jest to trio Double Stacked Tacos, które po raz pierwszy trafiły do ​​menu wartości w 2016 roku, zanim wróciły do ​​zwykłego menu po wyższej cenie. Jeden wentylator powiedział że tacos były „jednym z najlepszych fast foodów”, jakie kiedykolwiek mieli, zanim opłakiwali, jak zniknęły ich „ukochane podwójne stosy”. Inne osoby na Reddicie wyraził podobne frustracje i poinformował, że ich Taco Bell podniósł cenę tacos do 1,99 USD.

Nazwijcie to okrutnym, ale Taco Bell wie, co robi, gdy wyciąga popularną pozycję z menu dolarowego. W grudniu 2019 r. wielokrotność sklepy zgłoszone po powrocie wszystkich trzech Double Stacked Tacos do menu wartości z ich ceną zwrotną w wysokości 1 USD (przez Nation's Restaurant News ). Chociaż powrót tacos był dobrą wiadomością dla fanów Taco Bell, było jedno rozczarowujące zastrzeżenie — była to oferta ograniczona czasowo.

Od maja 2020 r. tych podwójnie ułożonych Tacos nie ma nigdzie na Menu wartości Taco Bell . Czy Double Stacked Tacos może stać się wersją Taco Bell? sezonowy McRib ?

Kiedyś nic w menu Taco Bell nie przekraczało dolara

znak dzwonka taco Ethan Miller/Getty Images

Może się wydawać, że w dzisiejszych czasach dolar nie idzie tak daleko, jak kiedyś, ale może część tego jest tylko naszym postrzeganiem. Na przykład spójrzmy na menu Taco Bell z przeszłości.

najlepiej smakujący twardy trunek

W 2016 roku Poczta Huffington odkopałem stare zdjęcie menu Taco Bell z 1965 roku. Menu było dość brzydkie w porównaniu z innowacyjnym menu restauracji XXI wieku i zawierało tylko sześć pozycji: frijoles, tostado, burger chili, dwa rodzaje burrito i tacos. Tak, to było to.

Prawdziwym wyróżnikiem, oprócz słabego menu, jest to, że nic w menu nie było więcej niż 19 centów! Na pierwszy rzut oka wydaje się, że cena jest bezkonkurencyjna, która zawstydza dzisiejsze menu dolarowe Taco Bell. Nie tak szybko — musimy brać pod uwagę stopę inflacji. Z pewnością 19 centów w 1965 roku jest nadal lepsze niż złotówka dzisiaj, prawda?

Cóż, według an kalkulator inflacji , 19 centów w 1965 to równowartość 1,56 dolara w 2020 roku. Zgadza się, fani Taco Bell, stare dobre czasy nie były tak wspaniałe i faktycznie dostajesz lepszą ofertę – i na pewno większą różnorodność – z dzisiejszym menu wartości Taco Bell niż miałbyś 55 lat temu.