Prawda o mleku kokosowym Starbucks

Starbucks napój z mlekiem kokosowym Starbucks

Jest mnóstwo sekretne drinki, które robią bariści w Starbucks kiedy nikogo nie ma w pobliżu, ale prawdopodobnie masz swoje ulubione łyki, które zamawiasz za każdym razem, gdy odwiedzasz. Prawdopodobnie wiesz również, że możesz dostosować swoje ulubione napoje za pomocą różnych alternatywnych opcji mleka, które oferuje sieć kawiarni — ale jak się okazuje, jeden z tych składników nie jest tym, czym się wydaje.

czy skrzydełka kurczaka tuczą?

Mleko kokosowe to ulubieniec dla tych, którzy trzymają się diet roślinnych lub nie tolerują laktozy, ponieważ jest to kremowa substancja, która nie tylko świetnie smakuje, ale ma również wiele korzyści zdrowotnych, takich jak utrata wagi, zdrowie serca, i układ odpornościowy (poprzez Wiadomości medyczne dzisiaj ). W rzeczywistości fani Starbucksa zachwycali się, gdy sieć wprowadziła do swoich sklepów mleko kokosowe. W końcu, na ponad 84 000 głosów, uzyskanie bezmlecznej alternatywy dla nabiału i soi było drugą najbardziej pożądaną sugestią klientów wszechczasów (poprzez Instytut Rogu Obfitości ).Co jest w mleku kokosowym Starbucks?

Starbucks lód mleko kokosowe mokka macchiato Starbucks

Starbucks słuchał, ale po bliższym przyjrzeniu się, mleko kokosowe sieci nie jest w rzeczywistości mlekiem kokosowym. Podczas gdy prawdziwe mleko kokosowe jest zwykle wytwarzane z orzechów kokosowych i wody, lista składników mleka kokosowego Starbucks zawiera dodatki do żywności i emulgatory, co sprawia, że ​​nie jest całkowicie naturalne.

Oto, co znajduje się w mleku kokosowym Starbucks: woda, krem ​​kokosowy, koncentrat wody kokosowej, cukier trzcinowy, fosforan trójwapniowy, naturalne aromaty, sól morska, karagen, guma gellan, dekstryna kukurydziana, guma ksantanowa, guma guar, palmitynian witaminy A i witamina D2.

Te składniki mogą początkowo wydawać się nieszkodliwe, ale kiedy przyjrzysz się niektórym z nich, wzbudzają one pewne czerwone flagi. Na przykład, dekstryna kukurydziana, która jest maltodekstryną pochodzącą z kukurydzy, jest znana z tego, że wita w jelitach wzrost niektórych niebezpiecznych bakterii, takich jak salmonella i E. coli, jeśli jest spożywana w dużych ilościach. Ponadto maltodekstryna jest węglowodanem, który w rzeczywistości jest taki sam jak cukier stołowy pod względem indeksu glikemicznego, więc może być szkodliwy dla osób na diecie niskowęglowodanowej lub osób z cukrzycą lub innymi schorzeniami, w których skoki cukru we krwi mają negatywny wpływ na zdrowie (poprzez Greatist ).ile dzieci ma Bobby Flay?

Kolejny powód, dla którego mleko kokosowe Starbucks nie jest najlepszą opcją

Starbucks teavana mango lemoniada z czarnej herbaty z mlekiem kokosowym Starbucks

Dekstryna kukurydziana nie jest jedynym wątpliwym składnikiem mleka kokosowego Starbucks. Opcja zawiera również karageninę — dodatek, który zagęszcza, emulguje i konserwuje żywność i napoje. Niektóre badania wykazały, że spożywanie karageniny może prowadzić do stanów zapalnych, wzdęć, zespołu jelita drażliwego, tolerancji glukozy, raka okrężnicy i alergii pokarmowych (poprzez Linia zdrowia ).

Poza dodatkami mleko kokosowe Starbucks nie jest dobrym wyborem do napojów, ponieważ zawiera tak dużo cukru. W oparciu o filiżankę grande, która ma 16 uncji, porcja mleka kokosowego ze Starbucks zawiera 17 gramów cukru i 180 kalorii (przez Uniwersytet Łyżka ). Dla porównania, dzienne zalecane maksymalne spożycie dodanego cukru dla mężczyzn wynosi 36 gramów i 150 kalorii. W przypadku kobiet jest to 25 gram i 100 kalorii (przez Amerykańskie Stowarzyszenie Zdrowia ).

Jeśli chcesz zrezygnować z mleka w Starbucks, a także uniknąć soi, wybierz mleko migdałowe zamiast mleka kokosowego. To najzdrowsza opcja w sieci kawiarni, ponieważ zawiera tylko 7 gramów cukru i 130 kalorii na porcję.