Prawda o rosnących skrawkach warzyw

uprawa sałaty

Bez względu na to, czy nie możesz dostać się do sklepu, chcesz uszczypnąć grosze, czy po prostu chcesz cieszyć się procesem uprawy własnych produktów, dlaczego nie wykorzystać ponownie warzyw i ziół, które możesz znaleźć w kuchni, zachęcając do odrastania poprzez resztki, które chcesz inaczej wyrzucić?

Na przykład zielona cebula i inne warzywa, takie jak sałata rzymska , bok choy, kapusta, pory i zielone marchewki słyną ze swoich zdolności regeneracji — wystarczy dodać do pojemnika z wodą i patrzeć, jak ożywają. Zioła, w tym kolendra, bazylia czy mięta, również odradzają się w wodzie, chociaż muszą być sadzone w glebie, gdy rozwiną się ich korzenie; inne ulubione, takie jak ziemniaki, a nawet bardziej czasochłonny (ale egzotyczny) ananas, można sadzić bezpośrednio w glebie.Oczywiście zawsze istnieje możliwość sadzenia nasion znajdujących się w owocach i warzywach — między innymi owoców cytrusowych, ostrej papryki, czerwonej (nie zielonej) papryki, melonów, pomidorów i dyni (przez Cesarzowa Brudu ). Ale istnieje wiele warzyw, które można zregenerować z samych resztek, bez nasion.

kawałki stek według ceny

Z powodzeniem możesz zbierać warzywa z resztek

burak, marchew i pasternak rosnące w wodzie

Według Jedzenie52 , niektóre warzywa można odrosnąć za pomocą zaledwie „tygodnia wody i słońca”: cebulki kopru włoskiego można umieścić w jednym calu wody, aby wypuściły nowe liście, podczas gdy podstawę selera można umieścić w płytkiej wodzie, a następnie wprowadzić do gleby. Pąki czosnku (delikatne zielenie, które wyglądają jak szczypiorek) mogą rozwinąć się z jednego posadzonego ząbka czosnku, a łodygi trawy cytrynowej mogą wypuścić korzenie w wodzie do sadzenia w ciągu zaledwie dwóch do trzech tygodni.

W międzyczasie, Cesarzowa Brudu dodaje, że inne zioła, takie jak melisa, oregano, pietruszka, szałwia i tymianek, mogą odrastać w pomieszczeniach, a warzywa korzeniowe (np. buraki, pasternak, rzodkiewki, brukiew i rzepa) oraz cebule, takie jak cebula i szalotka, wypuszczają jadalne liście . Całe rośliny mogą rosnąć ze słodkich ziemniaków, manioku i pochrzynu, które mają wykiełkowane oczy.Nawet łodygi grzybów (przy odrobinie szczęścia) odrosną po utknięciu w glebie, a korzenie imbiru mogą zainicjować pełne rośliny po kilku miesiącach – lub, jeśli masz kilka lat , spróbuj wyhodować drzewo awokado, sadząc pojedynczą pestkę (przez Kanał Buzz ).

krem z historii pszenicy

Aby jak najlepiej wykorzystać swoje nowe wzrosty, Cesarzowa Brudu zaleca, jeśli to możliwe, wybór ekologicznych odmian i pamiętanie o najlepszych warunkach do uprawy. Ale hej, nawet jeśli proces nie przebiega dokładnie zgodnie z planem, nie poświęciłeś niczego poza odrobiną czasu i kilkoma resztkami, które i tak były przeznaczone na śmieci lub kupę kompostu!

Kategorie Komiksy Jak Inspiracja