Prawda o ponownym zamrażaniu rozmrożonego kurczaka

rozmrożony surowy kurczak

Czy ten scenariusz brzmi znajomo? Wyjąłeś trochę kurczak odmrozić na obiad, ale kiedy wrócisz do domu po długim dniu, zamówisz pizzę i wegetujesz na Netflix brzmi o wiele bardziej atrakcyjnie niż stanie nad gorącym piecem. Czy wrzucasz kurczaka z powrotem do zamrażarka na kolejną noc czy wziąć stratę i wyrzucić ją do kosza? Rozmrażanie i ponowne zamrażanie surowego mięsa to jedna z tych rzeczy, które mogą sprawić, że ludzie poczują się trochę niepewni, jakie kroki należy podjąć. Chociaż wyrzucanie rozmrożonego kurczaka do kosza wydaje się stratą pieniędzy, ryzyko zachorowania również nie jest dobrą opcją.

co się dzieje, gdy jesz pleśń

Decydującym czynnikiem jest tutaj to, w jaki sposób rozmroziłeś kurczaka – lub jakiekolwiek inne białko. Jeśli rozmroziłeś kurczaka w miejscu o temperaturze poniżej 40 stopni Fahrenheita, na przykład w lodówce lub lodówce z lodem, jesteś czysty, zgodnie z USDA . Jednakże, jeśli jesteś jednym z tych ludzi, którzy mają tendencję do rozmrażania mięsa w plastikowej torbie zanurzonej w zimnej wodzie – lub, co gorsza, na kuchennym blacie w temperaturze pokojowej lub w kuchence mikrofalowej , musisz go od razu ugotować. Nie zamrażaj ponownie, ponieważ istnieje większe ryzyko skażenia bakteryjnego.Chociaż ponowne zamrożenie kurczaka, który jest bezpiecznie rozmrożony w lodówce, jest lepsze niż strata pieniędzy i wyrzucenie go do śmieci, może również stracić na jakości. Prawdopodobnie zauważysz, że kiedy w końcu zaczniesz gotować kurczaka, który został zamrożony, rozmrożony, ponownie zamrożony i rozmrożony, jego tekstura jest trochę inna. Dzieje się tak, ponieważ za każdym razem, gdy rozmrażasz kawałek mięsa, traci część tych soków i trochę jego smaku. „Więc musisz to zrekompensować” – powiedziała autorka żywności Deborah Krasner Epickie . „Marynowałbym mięso w łatwej marynacie, aby dodać więcej smaku i dodać więcej soku”.

Aby udowodnić, jaki wpływ na smak miało ponowne zamrażanie i rozmrażanie mięsa, Ilustrowany kucharz przeprowadzili test smaku z mięsem, które zostało ugotowane na świeżo, zamrożone i rozmrożone oraz dwukrotnie zamrożone i rozmrożone. Wielkie zaskoczenie, degustatorzy woleli mięso, które w ogóle nie zostało zamrożone, a mięso, które zostało zamrożone tylko raz, smakowało lepiej niż mięso dwukrotnie zamrożone.

Śmiało i zamroź to ponownie kurczak jeśli została rozmrożona w lodówce, po prostu przygotuj się na kilka słabych wyników, gdy w końcu ją ugotujesz.