Prawda o Frytkach In-N-Out

Frytki In-N-Out Instagram

Burger In-N-Out to historia wielkiego sukcesu. Istnieje od 72 lat i wciąż rośnie, i chociaż nigdy nie rozszerzył się z sześciostanowego obszaru zachodniego, ograniczonego do Kalifornii, Nevady, Arizony, Utah, Teksasu i Oregonu, nadal prawie wszyscy w inne 44 stany słyszały o łańcuchu i jakoś czują, że tracą, jeśli nigdy nie mieli doświadczenia In-N-Out. Ta sieć ma wielu fanów, nawet słynnych smakoszy, takich jak Gordon Ramsay i nieżyjący już Anthony Bourdain (przez QSR ), i zdobył również wiele wyróżnień. Restauracja Biznes nazwana In-N-Out wiodącą siecią restauracji dla rodzin, Analiza rynku restauracji Sandelman przyznał im „Award of Excellence” jako jedną z najlepszych restauracji w 2019 roku pod względem jedzenia, wartości i zadowolenia klientów, oraz Ankieta Harrisa uznała In-N-Out za Burger Restaurant roku 2019.

Restauracja Burger to słowa przewodnie — zauważ, że wszystkie wyróżnienia, które otrzymuje In-N-Out, są dla nich pyszne hamburgery . In-N-Out ma jeden brudny mały sekret, z którym woleliby nie ujawniać: podczas gdy wszyscy kochają swoje hamburgery, ich frytki to zupełnie inna sprawa. Niestety, In-N-Out wydaje się być jednym z tych łańcuchów, które robią jedną rzecz naprawdę, naprawdę dobrze, ale rzucają piłkę – TWARDE – na coś prawie równie ważnego. Czym w końcu jest burger bez frytek? Burger, z którym lepiej sobie radzisz, przynajmniej jeśli jesz w In-N-Out, ponieważ ich frytki – bądźmy szczerzy – są w rzeczywistości okropne.Krytycy nienawidzą frytek In-N-Out

Frytki In-N-Out Instagram

Jeden krytyk kulinarny z? SFGate jest uznanym fanboyem In-N-Out, który zabrał swoją randkę na bal na In-N-Out, a nawet jadł burgery ze swoją narzeczoną w dniu ślubu. Chociaż nie ma dość ich słusznie słynnych burgerów, zapytany, czy chciałby do tego frytki, zawsze odrzuca ofertę. Jego powód? „Frytki In-N-Out są naprawdę okropne. Są rozmoczone, chorobliwie beżowe, niedosolone, zwiędłe i niegodne bycia nazywanym narybkiem. Bardziej jak ziemniaki gotowane w oleju do momentu złożenia. Przyznaje, że udaje im się smakować świeży, to znaczy „świeży, w rodzaju „prosto z ziemi, lekko brudny smak”, jaki często mają świeże warzywa”.

Thriller zauważył, że frytki In-N-Out stanowią niefortunny kontrast z ukochanymi burgerami, którym towarzyszą, gdy siedzą na talerzu „ułożone przypadkowo z boku jak wpadka szpula przysadzistej, pozbawionej talentu skrobi”. Mimo że są ręcznie krojone i świeżo smażone, te smutne kaczki wciąż mają „wnętrze [które] są sztywne i zimne i pozbawione soczystej, aksamitnej tekstury [ich] pożądanych rówieśników”. Krytyk uznał te frytki za niegodne nawet tak podstawowego przyprawy jak ketchup i zgodził się z SFGate Recenzent, że chociaż „zamawianie burgera bez frytek jest sprzeczne z amerykańską tradycją kulinarną”, jeśli chodzi o In-N-Out, to tak naprawdę jedynym rozsądnym wyborem jest brak smażenia.

Internet nienawidzi frytek In-N-Out

Klienci In-N-Out Instagram

Nienawiść „In-N-Out fry” obejmuje media społecznościowe. Ok, więc ludzie nie instagramują zdjęć frytek In-N-Out, których nie jedzą, ani nie tworzą tablic na Pinterest poświęconych dissowi. Na Facebooku jednak pytanie zadane przez LAist pytanie o to, jak ludzie czują się w związku z tymi frytkami, powodowało takie komentarze, jak: „Smakuje mi jak solona tektura”, „Konsystencja jest jak zimne frytki, nawet gdy są gorące”, „Myślę, że są okropne!”, „Są straszne”. źle. W każdy możliwy sposób”, „NIENAWIDZĘ ICH NIENAWIDZĘ ICH ICH” i zwięzłe, ale serdeczne „JUK”.jaki smak mają szwedzka ryba

DO Świergot wątek na temat frytek typu fast food zawierał uwagi dotyczące wkładu In-N-Out w tę dziedzinę, takie jak „Może są świeże, ale konsystencja jest okropna”, „Frytki In-N-Out są sojuszniczymi tekturowymi mieszkaniami włóczęgami przełożonymi przez niszczarkę do papieru i smażone w soku ze śmietnika”, „Zawsze uważałem, że frytki InNOut są totalnymi śmieciami (a właściwie wyrzucam je w całości)” i „Frytki In-N-Out są cholernie okropne!”. Nawet scenarzysta dla Pamiętniki wampirów i Wiedźmin tweetował : „Frytki In n Out to śmieci i cieszę się, że ludzie w końcu mówią o tym bardzo prawdziwym fakcie”.

David Chang nienawidzi frytek In-N-Out

Dawid Chang Rachel Murray/Getty Images

Nie da się temu zaprzeczyć Dawid Chang — sławny szef kuchni, restaurator, gwiazda telewizji — wie co nieco o jedzeniu. Pomimo faktu, że niektóre z jego własnych kreacji kulinarnych – w tym niesamowity ramen i legendarne bułeczki wieprzowe – są postrzegane jako szczyt ich nisz kulinarnych, Chang nie jest snobem żywieniowym. Chętnie przyznaje się do jedzenia fast foodów, w tym do zaskakującej pasji do Domino (boczek, cebula i sos Alfredo na cienkim cieście to jego najlepsza pizza). Jedyną rzeczą, której jednak nie tknie, są frytki In-N-Out. Zgadza się z resztą świata, że ​​tefrytki są „totalnymi śmieciami”,a co więcej, ujawnił się Sęp jego teoria, dlaczego tak jest.

Chang obwinia złe frytki In-N-Out za to, że sieć robi tak wielką sprawę z używania świeżych składników. Mówi, że ziemniaki mają swój szczytowy sezon świeżości, ale w innych porach roku nie będą tak dobre. Ponieważ In-N-Out odmawia używania mrożonych ziemniaków, oznacza to, że nieuchronnie wiele ze świeżych ziemniaków, których używają, będzie poza sezonem, a tym samym nie będzie zbyt smaczne. Mimo to, jak mówi, w pewnym sensie podziwia sieć za ich zaangażowanie w jakość, mimo że powoduje to, że mają ten jeden produkt niespełniający norm. Jak ujął to Chang: „Myślę, że to niesamowite, że mogą od razu przyjąć stratę, ponieważ przygotowują cię na całe doświadczenie”.Frytki In-N-Out stawiają „ranking” w rankingu frytków

Frytki In-N-Out Instagram

W 2019 roku Los Angeles Times felietonista kulinarny zebrał to, co nazwał oficjalnymi rankingami mocy smażenia francuskiego, tworząc wykres, który: uszeregował frytki z 19 różnych sieci fast food. Fast food, na potrzeby tego badania, został zdefiniowany jako sieci bez obsługi stołowej (więc nie Czerwony robin ) oraz takie, w których jest kilkaset (lub więcej) lokalizacji. A także, można przypuszczać, sieci, które faktycznie mają lokalizacje w Los Angeles, więc nie Culvera , biały zamek , lub Whataburger . Frytki były oceniane i umieszczane w tabeli według dwóch kryteriów: konsystencji i smaku. Ogólnie najlepsze z najlepszych, blaty pod względem smaku i szanowane #4 pod względem tekstury, były Frytki Five Guys , z Słynne frytki McDonald's wchodząc w #2. Jednak na drugim końcu znajdował się In-N-Out, którego frytki były martwe w smaku i przedostatnie pod względem tekstury (tylko Sonic zostały uznane za gorsze).

Więc dlaczego? LA Times zapytał krytyk, czy In-N-Out nie jest w stanie zrobić lepszego narybku? Jego teoria różniła się od teorii Davida Changa tym, że sprowadzał ją do czystego lenistwa. Jego zdaniem, In-N-Out przyzwyczaił się do tego, że ma reputację burgera, który wszyscy kochają, bardziej ze względu na jego kultowy status jako jakaś kalifornijska, niż ze względu na jego rzeczywisty smak. Dzięki swojej reputacji mocno ugruntowanej w świadomości wszystkich, łańcuch po prostu nie czuje, że musi pracować nad przygotowaniem jadalnego frytki.

Możliwe powody, dla których frytki In-N-Out są do bani

Ziemniaki Kennebec

Chang może mieć rację, że In-N-Out nie ma nic przeciwko wyrzucaniu okropnych frytek jako rodzaju lidera strat, dowodu jego zaangażowania w świeżość, a LA Times krytyk może mieć rację, myśląc, że In-N-Out po prostu nie chce zawracać sobie głowy, ale to po prostu mówi o motywacji, a raczej jej braku, która od lat utrzymywała frytki In-N-Out poniżej standardów. Jeśli chodzi o rzeczywiste powody, dla których te frytki są tak okropne, w porównaniu z innymi sieciami fast foodów, wydaje się, że sprowadza się to do składników i przygotowania.

Kilka Kora użytkownicy zastanawiali się, co sprawia, że ​​frytki In-N-Out są tak okropne. Kilku z nich wspomniało, że In-N-Out używa czegoś, co nazywa się ziemniakiem Kennebec, który nie jest dostępny w sklepach spożywczych i jest w rzeczywistości innym rodzajem ziemniaka niż skrobiowe Russets używane przez większość innych sieci restauracji, więc może nie być coś, do czego większość z nas jest przyzwyczajona. Podczas gdy mówi się, że zażyłość rodzi pogardę, jeśli chodzi o preferencje żywieniowe, nieznajomość częściej rodzi niechęć. Niektórzy mówili o tym, że In-N-Outs również używają oleju z nasion bawełny, który nie jest tak smaczny jak rzepak lub niektóre inne oleje, podczas gdy inni wydawali się uważać, że frytki przygotowywane w sklepie oznaczają, że ich jakość jest zależna w dużej mierze od umiejętności i doświadczenia kucharza, który prawdopodobnie jest nowym, ledwo wyszkolonym nastolatkiem, zarabiającym minimalną pensję.

Frytki In-N-Out nie są gotowane we właściwy sposób

Smażenie frytek Stan Honda/Getty Images

Może to wina ziemniaków, oleju lub smażalnika, ale jest jeszcze jeden powód, dla którego frytki In-N-Out mogą być tak samo złe, jak są. Szef kuchni Steve Samson, właściciel restauracji Rossoblu, Sotto i Superfine Pizza w Los Angeles, powiedział LAist że krojąc ziemniaki w plastry, a następnie wrzucając je natychmiast do frytownicy, In-N-Out popełnia duży błąd — ziemniaki powinny być moczone w wodzie przed smażeniem, ponieważ pomaga to zapewnić, że frytki są odpowiednio ugotowane i mogą osiągnąć lekko chrupiąca na zewnątrz, pozostająca miękka w środku.

Być może największym błędem, jaki robi In-N-Out przy przygotowywaniu smażenia, jest jednak nieumiejętność ich podwójnego smażenia, co jest techniką, którą większość innych sieci fast food stosuje do zadbaj o najchrupiące frytki . Jak wyjaśnia Samson: „Jedynym sposobem na zrobienie naprawdę dobrej frytki jest ugotowanie jej co najmniej dwa razy, jeśli nie trzy razy”, ale frytki typu In-N-Out gotuje się tylko raz.

jak zrobić wyskakujące ciasto Starbucks

Istnieje pewien sposób na obejście tego — jeśli poprosisz o frytki „dobrze zrobione”, In-N-Out nie ugotuje ich dwa razy, ale zatrzyma je we frytownicy przez nieco dłużej. Chociaż nie sprawi to, że oferta In-N-Out będzie platonicznym ideałem tego, czym powinny być frytki — ani nawet czymś z marginalnego/średniego zakresu, jak, powiedzmy, frytkami Wendy — będzie, według LAist , spraw, aby smakowały jak Potato Stix. Cóż, jest to swego rodzaju ulepszenie, przynajmniej jeśli lubisz Potato Stix.

Poznaj swoje odmiany narybku In-N-Out

Frytki In-N-Out w stylu zwierzęcym Instagram

In-N-Out w rzeczywistości oferuje kilka różnych wersji smażenia — żadna z nich nie jest w stanie przekształcić frytek w coś naprawdę zapadającego w pamięć (przynajmniej nie w dobry sposób), ale zapewniają pewną odmianę ogólnej przeciętności narybku. Oprócz podstawowych (i w zasadzie mało inspirujących) frytek, istnieje wiele sposobów na ich specjalne zamówienie. JedzenieBestia charakteryzuje terminologię smażenia na zamówienie In-N-Out w następujący sposób: „lekki” lub miękki i okropny, „dobrze jasny” jest trochę bardziej chrupiący niż wersja podstawowa, „dobrze wypieczony” jest ciemniejszy i bardziej chrupiący (lub, jak wspomniano wcześniej, Potato Stix-esque) i „bardzo dobrze zrobione” jest prawie spalone i niejadalne.

Jeśli uważasz, że ukrywanie niesmacznych frytek pod bałaganem dodatków sprawia, że ​​są smaczniejsze (zamiast po prostu bałagan), możesz również spróbować frytek serowych, w których frytki są owinięte kilkoma plastrami sera, które następnie rozpływają się w mazi lub może iść na całość i zamówić notoryczne frytki zwierzęce . Styl zwierzęcy obejmuje ser, grillowaną cebulę i „specjalny sos”, który bardzo przypomina sos tysiąca wysp. Co sprawia, że ​​te frytki są tak znane? Zapominanie o zamówieniu ich dobrze ugotowanych przed poproszeniem o dodatkowe dodatki prawie gwarantuje, że dostaniesz paskudny, niedbały bałagan. W końcu standardowe frytki In-N-Out są zbyt wiotkie, aby wytrzymać pod czymś znacznie cięższym niż ketchup.

Smażone hacki typu In-N-Out

In-N-Out burger w stylu małpy z frytkami Facebook

JedzenieBestia sugeruje, że frytki In-N-Out można nieco ulepszyć, kreatywnie wykorzystując przyprawy In-N-Out lub inne propozycje do stworzenia własnego „tajnego menu”. Frytki z pieprzem cytrynowym można przygotować, posypując dużą ilością czarnego pieprzu ze stacji przypraw, a następnie wyciskając kilka świeżych ćwiartek cytryny przeznaczonych do mrożonej herbaty. Ketchup w pieprzu to szybkie i łatwe ulepszenie, które polega po prostu na zmieszaniu pieprzu z keczupem. Siekane papryczki chili to dodatek do burgera, który można również zamówić do frytek — pamiętaj jednak, że chociaż chili są bezpłatne, jeśli dostaniesz je do burgera, poproszenie o nie jako dodatek do frytek będzie wiązało się z dodatkową opłatą.

Możesz także spróbować połączyć frytki In-N-Out z inną pozycją z menu. JedzenieBestia sugeruje coś, co nazywają burgerem w stylu małpim, który może przypominać wielu East Coasters kanapkę Primanti Bros., ponieważ polega na włożeniu frytek do bułki burgera. Jeszcze innym połączeniem menu jest „wstrząśnij frytkami” — tak, po prostu zanurzasz frytki w koktajlu mlecznym, aby uzyskać słodko-słony smak, w którym słaba konsystencja frytek nie będzie miała większego znaczenia.

Wreszcie, jeśli chcesz lżejszej, mniej brudzącej wersji frytek w stylu zwierzęcym, możesz po prostu poprosić o kilka paczek „smaru” (czyli specjalnego sosu). W ten sposób możesz po prostu zanurzyć frytki w przyprawie bez konieczności przytłaczania tych biednych, kruchych bulw.

Możesz zrobić lepsze frytki In-N-Out

Frytki Copycat In-N-Out Facebook

Jeśli intryguje Cię dźwięk frytek w stylu zwierzęcym, ale nie chcesz zajmować się rozczarowującymi frytkami In-N-Out, jednym ze sposobów na obejście tego jest zrób to sam w domu. Internet ma wiele przepisów naśladujących In-N-Out, takich jak ten dostarczony przez Kolacja Potem Deser blog kulinarny. Jeśli jesteś wystarczająco odważny, aby zrobić to, co sugeruje wielu blogerów i zająć się własnym smażeniem na głębokim tłuszczu (nie śmiej się, pożary tłuszczu są poważnym zagrożeniem w kuchni ), możesz podwoić, a nawet trzykrotnie upiec frytki do perfekcji — nie zapominając o zalecanej przez szefa kuchni sztuczce polegającej na namoczeniu ich najpierw w zimnej wodzie. Jeśli jednak wolisz pominąć ten krok, zawsze możesz podgrzać paczkę mrożonych frytek (nadal lepsze niż In-N-Out) lub nawet zastąpić frytki z McDonald's (nigdy nie powiemy).

czy możesz się upić ekstraktem waniliowym?

Gdy frytki będą gotowe, następnym krokiem jest karmelizacja pokrojonej cebuli. Podsmaż je na osolonym maśle, dodając od czasu do czasu trochę wody, aby nie wyschły. Kiedy cebula jest gotowa, wymieszaj specjalny sos w stylu In-N-Out lub „smar”, używając majonezu, ketchupu i słodkiego ogórka kiszonego plus odrobina cukru i odrobina octu destylowanego. W tym momencie sprawdź swoje frytki, w razie potrzeby podgrzewanie , ponieważ przed następnym krokiem będą musiały być ciepłe — przykryj je kilkoma plasterkami amerykańskiego sera. Posyp ser cebulą, wykończ sosem i zawiń cały bałagan zanim wystygnie.

Co In-N-Out robi lepiej niż frytki

Burger In-N-Out Instagram

Mimo że In-N-Out może oferować jedne z najgorszych frytek na świecie, nadal są jedną z najpopularniejszych sieci fast foodów w kraju. Fortuna , pisząc o ankiecie z 2018 r., w której przyznano, że In-N-Out America najbardziej ukochaną restaurację szybkiej obsługi, odnotował 76-procentowy wskaźnik lojalności klientów — wyższy niż w przypadku jakiejkolwiek innej restauracji w dowolnej kategorii, pomimo niewielkiego sześciostanowego wskaźnika In-N-Out ślad stopy. Skąd więc ta miłość i lojalność do restauracji z tak kiepskimi frytkami? Parafrazując starą maksymę dotyczącą nieruchomości: „W fast foodach liczą się trzy rzeczy: hamburgery” , obywatele, obywatele . A jeśli chodzi o to szczególne kryterium, oferta In-N-Out jest bezdyskusyjnie epicka.

Nie mniej ekspertem od żywności niż Antoniego Bourdaina , człowiek, który podróżował po świecie i delektował się niektórymi z jego największych przysmaków, ujawnił w rozmowie z Zjadacz że jednym z powodów, dla których lubił odwiedzać Los Angeles, było to, że pierwszą rzeczą, jaką by zrobił, byłoby „uderzenie w lotnisko In-N-Out”. Uważał, że hamburgery są bliskie doskonałości, ponieważ udało im się osiągnąć „maksymalne powierzchnie mięsa na powierzchni brodawek języka”. Jego zamówienie? Double Double, w zwierzęcym stylu.

Bourdain nie był jedynym kucharzem celebrytą, który odczuwał miłość In-N-Out — Zjadacz opublikował długą listę głośnych kalifornijskich restauratorów, którzy są tajnymi – lub nie aż tak tajnymi – fanami burgerów In-N-Out. Ok, tak, więc szkoda z tymi frytkami, ale wiesz, jaki jest najlepszy dodatek do burgera In-N-Out? Kolejny burger In-N-Out!