Prawda o śniadaniu McDonalda

McDonald Obrazy Getty

Nikt nie robi śniadania jak McDonald's.

Być może nie będziesz już musiał spieszyć się rano do McDonald's na śniadanie, ale był czas, kiedy dzieciaki z college'u w całej Ameryce wyskakiwały z łóżek przed godziną 10 rano, aby pielęgnować kaca za pomocą jajek McMuffins i tłustych placków ziemniaczanych. I wierzcie lub nie, wstali tak wcześnie tylko dla McDonalda. Są szanse, że było lepsze niż jedzenie w jadalni i prawdopodobnie też było tańsze, biorąc pod uwagę koszty wyższego wykształcenia.co kupić w klubie sams

W dzisiejszych czasach śniadanie Mickey D's można dostać przez całą dobę i wszystko jest w porządku ze światem. Ale to tylko najnowszy dodatek do ich historii żywności śniadaniowej, doprawiony niesamowitymi innowacjami i kontrowersją. Prawdę mówiąc, prawdopodobnie jest wiele rzeczy, których nie wiesz o śniadaniu McDonald's. Oto niektóre z bardziej zaskakujących faktów na temat Twojego ulubionego posiłku ze Złotych Łuków.

To już od jakiegoś czasu

McDonald Obrazy Getty

Podobnie jak większość innowacji McDonald's, sprzedaż produktów śniadaniowych była pomysłem franczyzobiorcy. Jim Dellatti , wynalazca Big Mac i operator franczyzowy, chciał, aby jego restauracja była otwarta w godzinach porannych. Więc w 1970 roku zaczęło się sprzedawanie kawy i innych produktów śniadaniowych w ciągu czterech godzin, kiedy większość McDonald's była zamknięta. W 1971 roku podczas tej zmiany wykonywał 5% swojej działalności.

Ale to był inny franczyzobiorca, który naprawdę umieścił śniadanie na mapie przemysłu fast food — Herb Peterson, który prowadził McDonald's w Santa Barbara w Kalifornii. On zapytał Ray Kroc , założyciel McDonald's System, Inc., aby odwiedzić jego restaurację podczas świąt Bożego Narodzenia. To właśnie tam planował pokaż Krocowi nową pozycję nad którą pracował: kanapka z jajkiem podana z serem i plasterkiem kanadyjskiego bekonu. Zgodnie z tradycją firmy, Krocowi spodobało się to tak bardzo, że zjadł dwa z rzędu, a potem przywrócił pomysł menedżerom. Ta skromna kanapka, która została oficjalnie wprowadzona na rynek wkrótce po zapoznaniu się z nią wyższego kierownictwa, stała się kamieniem węgielnym śniadaniowego menu McDonald's. W 1976 roku McDonald's miał pełne, ustalone menu śniadaniowe, na wiele lat przed wejściem do gry.Całodzienne śniadanie spowodowało pewne problemy?

McDonald Obrazy Getty

Całodzienne śniadanie było wielką sprawą, gdy McDonald's pojawił się w październiku 2015 roku, co nie było niespodzianką, ponieważ był to ich numer jeden Żądanie klienta. Jednak nie wszyscy byli zachwyceni wdrożeniem, ponieważ byli kilka czkawek . Niektórzy franczyzobiorcy musieli zainwestować dużo pieniędzy, aby ich restauracja mogła serwować śniadania wzdłuż standardowe pozycje menu. Inni czuli, że zostali rzuceni do służby i chcieli więcej czasu na wprowadzenie nowego menu. I pojawiły się obawy o pozycje w menu, które przez cały dzień śniadanie wypychały z menu, jak niektóre McWrapy.

Pomimo tych i innych problemów, sprzedaż była dobra , co prowadzi do wzrostu cen akcji i przychodów firmy. Tak więc pod koniec dnia udostępnianie śniadania przez całą dobę było jak dotąd słuszne zarówno dla franczyzobiorców, jak i korporacji.

Zainwestowali w kawową grę

McDonald Obrazy Getty

Starbucks, z pewnością najbardziej wszechobecna kawiarnia w Stanach Zjednoczonych, nie zawsze była na każdym rogu. Tak więc jej szybki i gwałtowny sukces pokazał, że na rynku amerykańskim istnieje nienasycone pragnienie kawy, a klienci są gotowi zapłacić za nią najwyższe pieniądze. Pod tym względem McDonald's trochę się spóźnił na imprezę, mimo że od 2006 roku sprzedawał jedną na 10 filiżanek kawy kupowanych w restauracjach, sklepach i kawiarniach — to 19 miliardów dolarów rocznie.McDonald's naprawdę poprawił swoją grę z kawą, kiedy wprowadzili McCafe linia napojów w 2009 . Zawierające kawę dripa, latte, frappes i wiele innych napojów te napoje rywalizują z solidnymi ofertami dostępnymi w Starbucks, choć za tańsza cena i szybsza obsługa . Dodatkowo zmienili sposób pozyskiwania ziaren kawy i pracy z rolnikami; do 2020 roku 100 procent pozyskiwanej przez nich kawy będzie zrównoważony .

To może być dość niezdrowe

McDonald Obrazy Getty

Nie można pobić wygody, jaką jest gorące śniadanie przy oknie wjazdowym w gorączkowy poranek w pracy. Ale rozsądnie jest przeprowadzić trochę badań w czasie przestoju, ponieważ śniadanie może szybko stać się tłustą, słoną bombą kaloryczną. Weźmy na przykład Ciastko z bekonem, jajkiem i serem : ma 450 kalorii, co nie jest zbyt straszne, ale ma też 24 gramy tłuszczu — to 37 procent dziennego zalecanego spożycia. I zawiera aż 1290 miligramów sodu, co stanowi ponad połowę zalecanego dziennego spożycia sodu w jednej kanapce . Zauważ, że ten profil żywieniowy jest dość standardowy w przypadku kanapek śniadaniowych; wszystko podawane na herbatnikach lub McGriddlesach wytrząsa się ze stosunkowo podobnymi pomiarami kalorii, tłuszczu i sodu.

Ale nawet to nie jest tak złe, jak ich trafnie nazwany największy przestępca śniadaniowy, Duże śniadanie , który dostarcza 750 kalorii, 49 gramów tłuszczu i 1490 miligramów sodu. A jeśli dostaniesz to z hotcakes? To dosłownie 100 procent zalecanego spożycia tłuszczu za jednym posiedzeniem. Popij to latte od McCafe menu i przekroczyłeś swój przydział tłuszczu w diecie przed obiadem.

Ale są zdrowe opcje śniadaniowe?

McDonald

Podobnie jak większość restauracji, możesz znaleźć wiele opcji, od zdrowych po wręcz dekadenckie, w zależności od tego, jak zamawiasz. McDonald's nie jest inny; dla tak dekadenckiego, jak możesz dostać z Big Breakfast, możesz również zamówić kilka produktów śniadaniowych, które nie przekroczą twoich dziennych zalecanych wytycznych za jednym posiedzeniem.

Jajko McMuffin liczy 300 kalorii, 12 gramów tłuszczu i 730 miligramów sodu. I chociaż to trochę dużo tłuszczu i sodu, dostajesz 18 gramów białka. Jednak zdrowszą opcją jest McMuffin z białka jaja , który ma 260 kalorii, osiem gramów tłuszczu i 730 miligramów sodu. I ma tylko dwa gramy mniej białka niż zwykły McMuffin.

Jaja bezklatkowe są na horyzoncie

McDonald Obrazy Getty

Jednym z najważniejszych składników śniadaniowego menu McDonald's są jajka. Znajdziesz je smażone, składane lub jajecznione w wielu produktach, takich jak burrito śniadaniowe, kanapki śniadaniowe i Big Breakfast. W rzeczywistości używają tak wielu jajek, których używa McDonald's ponad cztery procent wszystkich jaj wyprodukowanych w USA to dużo jaj!

Zaskakujące jest to, że McDonald's ma zastawione do 2025 roku w swoich północnoamerykańskich restauracjach używać wyłącznie jajek bezklatkowych, co z pewnością jest ambitnym przedsięwzięciem. Ale ponieważ coraz więcej klientów wymaga etycznego traktowania zwierząt hodowlanych, jest to mądre posunięcie dla biznesu. Mimo to minie trochę czasu, zanim zostanie to w pełni zaimplementowane.

Ten problem z ich wieprzowiną

McDonald Obrazy Getty

Prawie całe mięso w produktach śniadaniowych McDonald's to wieprzowina: kiełbasa, bekon kanadyjski i oczywiście bekon standardowy. W rzeczywistości jedynym mięsem śniadaniowym bez wieprzowiny jest stek w Stek, jajko i biszkopt z serem , jeśli możesz to dostać w swojej okolicy.

mleko kokosowe vs mleko migdałowe

McDonald's znalazł się w gorącej wodzie w 2011 roku, kiedy Smithfield, firma zaopatrująca McDonald's w wieprzowinę, była oskarżony o kłamstwo akcjonariuszom przez Humane Society of the United States. Według skargi złożonej do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Smithfield podawał nieprawdziwe twierdzenia dotyczące dobrostanu zwierząt, ponieważ ograniczali lochy hodowlane do klatek ciążowych – przestrzeni tak małych, że przez całe życie nie mogły nawet się odwrócić. W odpowiedzi McDonald's zastawione aby amerykańscy dostawcy wieprzowiny wycofywali się z używania tych skrzynek, choć oficjalnie, nie stanie się to do 2022 r. .

Więc nawet jeśli dokładają wszelkich starań, aby źródło humanitarnej wieprzowiny , na razie nie ma gwarancji.

Hacki śniadaniowe się cieszą

McDonald Obrazy Getty

Podobnie jak większość fast foodów, McDonald's ma menu, które można zhakować lub dostosować. Możesz poprosić o kilka podstawowych zmian, na przykład o okrągłe jajko w bekonie, jajku i biszkoptu z serem zamiast złożonego jajka. Okrągłe jajko jest świeżo pęknięte, więc podobno w ten sposób dostaniesz lepsze jajko na swojej kanapce. Innym fajnym chwytem jest dokładanie kiełbasy do Sausage McGriddle z kurczakiem; zanurz go w syropie klonowym, a uzyskasz smak pseudo kurczaka i gofrów – pamiętaj, że będziesz musiał to zrobić, gdy zaczną serwować lunch wraz ze śniadaniem przez cały dzień. To samo dotyczy Cordon Bleu McMuffin z Kurczaka ; zamów jajko McMuffin, zamów McChicken, umieść pasztecik McChicken pod jajkiem w McMuffin, wyrzuć resztki i voila, masz smaczną kanapkę brunch.

Jeśli jesteś wegetarianinem lub po prostu chcesz uniknąć bomby sodowej Micky D's, możesz się włamać. McCrepe . W tym celu zamów zarówno ciepłe bułeczki, jak i parfait jogurtowy; Wlej parfait do gorących ciastek, złóż je i bum: naleśniki.

Przetestowali śniadaniowe szczęśliwe posiłki

McDonald Obrazy Getty

Mimo że Szczęśliwe posiłki są przeznaczone dla dzieci, wielu dorosłych też może je zamówić. Jest to na przykład jeden ze sposobów zagwarantowania kontroli porcji, a cena jest odpowiednia. Dodatkowo możesz go dostosować. Czy nie byłoby więc miło mieć to w formie śniadania?

Być może nie wiedziałeś, że w 2016 roku McDonald's faktycznie miał śniadanie Happy Meals w ich menu przez tydzień w 73 Tulsa, Oklahoma., lokalizacjach w okolicy, jako testt. W śniadaniowym Happy Meals były dwie główne opcje: dwa ciasta McGriddle lub McMuffin z jajkiem i serem bez kanadyjskiego bekonu. Jako opcje dodatkowe możesz wybrać jogurt lub plasterki jabłka, aw zależności od dnia, ziemniaki ziemniaczane lub frytki. A jeśli uzna się to za sukces i stanie się ogólnokrajowe? Byłoby to pierwsze nowe danie w Happy Meal od ponad 30 lat.

narodowe oferty miesiąca pizzy

Czy znów będą w menu śniadaniowym McDonald's? Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, ponieważ od czasu pierwotnego testu pilotażowego nie było żadnych nowych ogłoszeń.

Opcje są bardzo różne za granicą

McDonald Obrazy Getty

Jeśli kiedykolwiek podróżowałeś poza Stany Zjednoczone, z pewnością zauważyłeś pewne różnice w menu śniadaniowym McDonald's, w zależności od tego, dokąd się wybierasz. Na przykład, jeśli podróżujesz po Bliskim Wschodzie, w ogóle nie znajdziesz wieprzowiny w menu, ponieważ jest ona haram lub zakazana w islamie. Oto próbka innych produktów śniadaniowych, które znajdziesz w menu za granicą.

  • Holandia, która znana jest z kochania swoich gofry syropowe , podawaj naleśniki z Nutellą i syropem w swoim śniadaniowym menu McDonald's.
  • W Nowej Zelandii można dostać Georgie Pie Bacon 'N' Egg, śniadaniową wersję Georgie Pie. Przeczytaj więcej o historii restauracji Georgie Pie tutaj .
  • Udaj się do Australii na English Brekkie Wrap, czyli jajka, bekon i kiełbasę zawinięte w tortillę z sosem BBQ.
  • Odwiedziłem Węgry w zeszłym roku, gdzie można mieć Świeże McMuffin , czyli kiełbasa i ser podawane na angielskiej muffince z sałatą, pomidorem i musztardą.
  • W Arabii Saudyjskiej służą Babeczka Halloumi , czyli halal, wegetariańska kanapka śniadaniowa z Halloumi , sałata, pomidor i pasta z oliwek.
  • Kto wiedział, że Japonia będzie miała Mega McMuffin , z podwójną kiełbasą, bekonem, jajkiem i serem na angielskiej muffinie.
  • W Indiach możesz spróbować Veg Supreme McMuffin. To szpinakowo-kukurydziany kotlet podawany na angielskiej muffinie z majonezem, pomidorem i cebulą.

Więc jeśli podróżujesz, zdecydowanie są opcje śniadaniowe.

Całodzienne śniadanie uderzyło w ścianę

McDonald Obrazy Getty

Pomimo wszystkich dobre liczby i wzrost cen akcji, który został zgłoszony, wydaje się, że McDonald's może być uderzanie w ścianę dzięki całodziennemu wzrostowi sprzedaży śniadań. Pod koniec stycznia 2017 r. McDonald's odnotował spadek zapasów po raz pierwszy od debiutu całodziennego menu śniadaniowego w październiku 2016 r., po solidnych półtorarocznych dodatnich zyskach. Niektórzy analitycy przewidywali, że może to wynikać z nowatorstwa produktów śniadaniowych.

Ale jest za wcześnie, by stwierdzić, czy będzie to trwały kryzys — czas pokaże.

Śniadanie jest przyjazne dla portfela?

McDonald Obrazy Getty

Wszyscy wiedzą, że McDonalds jest wygodny, a co ważniejsze, jest tani. Ale śniadanie to najtańszy posiłek dnia w domu złotych łuków, niezależnie od tego, czy dostaniesz go rano, czy jako część całodziennego śniadania.

jak udowodnić drożdże?

Weźmy na przykład rynek w Chicago, gdzie mają siedzibę. Egg McMuffin jest o około 1 dolara tańszy niż niektóre popularne kanapki z menu głównego — placki ziemniaczane z cebulą są również tańsze niż frytki. To może się z czasem sumować, więc nie jest niespodzianką, że ludzie zamówią to zamiast standardowej strony lunchowej.

Dlaczego rano nie serwują hamburgerów?

mcd Obrazy Getty

Zachcianki nie znają granic, a czasami po prostu chcesz Big Maca na śniadanie. W końcu jesteś dorosły, a dorosłość jest trudna. Nie ma powodu, dla którego nie powinieneś mieć Big Maca z samego rana... więc dlaczego McDonald's miałby ci odmawiać?

Nie tylko ty się zastanawiasz i Reddit jest pełen ludzi pytających, dlaczego nie mogą rano dostać burgera i frytek. Pomyśl tylko o wszystkich ludziach, którzy pracują na nocne zmiany i jedzą „obiad” o wschodzie słońca. Okazuje się, że powód, dla którego tak nie jest, jest trochę skomplikowany.

Zgodnie z tym, co powiedzieli rzecznicy McDonald's dziennik 'Wall Street (przez Reader's Digest ), „zapotrzebowanie nie jest na tyle silne, aby rano uruchamiać grilla z burgerami”. To z pewnością może być częścią tego, ale jest tu kilka innych rzeczy.

Kilka osób z doświadczeniem w pracy w McDonald's przedstawiło pewne uzasadnienie Reddit . Mówią, że część tego ma związek z przygotowaniami kuchennymi, które należy wykonać przed podaniem wołowiny; aby zapewnić bezpieczeństwo kuchni i żywności, istnieją procesy, które wymagają czasu. Inny plakat wyjaśnił jeszcze bardziej, mówiąc, że trzeba dokonać ogromnego przejścia, gdy przestawiają się z gotowania śniadania na gotowanie obiadu na tym samym sprzęcie. Dokładne czyszczenie to tylko część tego.

Mówią: „Ciężę się na myśl, żeby wgryźć się w grillowanego kurczaka ze smarem do kiełbasek z McDonald's”.

Pewien długoletni pracownik McDonald's odpowiedział na to pytanie na Kora i wskazał, że jajka i hamburgery są gotowane na tym samym sprzęcie w bardzo różnych temperaturach i nie ma możliwości łatwego przełączania się między nimi. Spróbuj ugotować je w tej samej temperaturze, a dostaniesz hamburgery bez przysmażonych i twardych jaj, a nikt tego nie chce.

To legalne, ale oferują śniadanie przez cały dzień, prawda? Więc jaka jest różnica?

Wynagrodzenie Anthony'ego Bourdaina za odcinek

Częścią problemu z dodaniem burgerów do porannego menu jest dłuższy czas oczekiwania. Odkąd McDonald's zaczął serwować śniadania przez cały dzień, Reader's Digest mówi, że czas oczekiwania klientów wydłużył się po południu. Te dłuższe czasy oczekiwania mogą spowodować poważne problemy dla porannych klientów w drodze do pracy, a oni po prostu nie chcieli ryzykować. W końcu, jeśli kolejka do McDonald's sprawi, że spóźnisz się dzisiaj, jest dużo bardziej prawdopodobne, że jutro zjesz śniadanie gdzie indziej.

A teraz musimy zaznaczyć, że zgodnie z Łupek , McDonald's technicznie nie oferuje ich Cały menu śniadaniowe przez cały dzień. Różni się w zależności od regionu i sklepu, a w niektórych lokalizacjach jest tylko kilka opcji, których nie można uzyskać. Wielu nie służy ziemniaki ziemniaczane cały dzień, tylko dlatego, że jest to logistycznie niemożliwe. We frytownicach po prostu nie ma wystarczająco dużo miejsca na ziemniaki ziemniaczane i frytki, więc konieczne są cięcia. Niestety, włożenie większej liczby frytownic nie jest nawet możliwe w wielu lokalizacjach, w których brakuje już miejsca.

Inne rekompensator zwraca również uwagę na to, dlaczego mogą nie chcieć podawać frytek rano: „… muszą włożyć cały kosz pełen. Więc rozumiem, że rano nie chcą robić tych wszystkich frytek dla jednego faceta, który o nie poprosił.

W końcu ile osób jest naprawdę prosząc o nie? A jeśli to zrobią, nie będą chcieli tych, które siedzieli już od jakiegoś czasu.

Mimo to pracownicy całodobowi i poranni podjadacze nie powinni tracić nadziei. Dopiero w 2013 roku Insider biznesowy prowadził tę samą rozmowę z ekspertami branżowymi i przedstawicielami McDonald's, pytając, dlaczego nie serwują śniadania przez cały dzień. To był ten sam rok USA dziś opisał ich menu After Midnight, w którym garść produktów na lunch i śniadanie współistniała między północą a 4 rano. Ponownie, nie było to pełne menu, ale to było coś. I to wystarczy, aby dać nam nadzieję.

A oto kilka nowości, które sprawią, że miłośnicy burgerów będą mogli poczuć się jeszcze lepiej.

W rzeczywistości McDonald's serwuje zarówno hamburgery, jak i śniadania o każdej porze dnia w jednym kraju: Australii. W 2018 roku News.com.pl potwierdził, że eksperyment, który rozpoczął się jako próba w zaledwie kilku częściach kraju, miał zasięg ogólnokrajowy, a Big Macy, cheeseburgery, McNuggets, Quarter Pounders i frytki będą przeskakiwać do menu śniadaniowego.

Czy to oznacza, że ​​istnieje możliwość, że to się wydarzy również w USA? Wszystko jest możliwe! (I przy odrobinie szczęścia przyprowadzą też australijskiego BLT McMuffin. Za dużo nadziei?)