Prawda o żonie Marcusa Samuelssona

Marcus Samuelson i Maya Haile Joe Corrigan/Getty Images

Marcus Samuelsson jest postacią dobrze rozpoznawalną w świecie kulinarnym dzięki sukcesom jego restauracji, takich jak czerwony kogut w nowojorskim Harlemie, jego liczne Nagrody i nominacje Jamesa Bearda i jego regularne występy jako gościnnie sędzia w programach kulinarnych, takich jak Posiekanych i Pokonaj Bobby'ego Flay'a . Podczas gdy Samuelsson często pojawia się na ekranie, jego żona, Gate Haile, którą Maya nazywa osobiście, jest mniej obecna w mediach.

najlepsza woda do picia

Być może powodem, dla którego nie widzimy Haile w telewizji, jest to, że jest zajęta pojawianiem się na łamach magazynów o modzie i wykonywaniem pracy charytatywnej. Gdy Fundacja Vossa nazwał ją swoją 2013 Women Helping Women Honoree, wspomniał, że Haile jest międzynarodową modelką, która pojawiła się w Vogue i była wzorowana dla modnych marek, takich jak Valentino i Armani. Organizacja doceniła również Haile za jej pracę jako współzałożycielkę i prezes Trzy Kozy , „organizację non-profit zaangażowaną w poprawę zdrowia i dobrostanu rodzin i dzieci mieszkających w Etiopii poprzez zapewnienie trwałego dostępu do niezbędnych i odnawialnych zasobów”, którą założyła wraz z Samuelsson w 2012 roku.Marcus Samuelsson i jego rodzina

maya haile marcus samuelsson i son Instagram

Więc gdzie ta para spotkała się po raz pierwszy? W Poczta w Nowym Jorku W wywiadzie z szefem kuchni wyjawił, że głównym powodem, dla którego kocha swój dom w Harlemie, jest to, że to tam po raz pierwszy spotkał Haile. „Niedługo po tym, jak wprowadziłem się i skończyłem mieszkanie, postanowiłem urządzić parapetówkę” – powiedział Samuelsson. „Właśnie wtedy poznałem Mayę. Ktoś ją przyprowadził. Jest modelką, ma około 6 stóp wzrostu i jest oszałamiająca. Ale najbardziej pociągało mnie to, że jest bardzo słodką dziewczyną.

Gdy oboje się spotkali, natychmiast kliknęli ze względu na wspólne pochodzenie i zainteresowania, pomimo różnicy wieku ponad 10 lat. Kiedy Samuelsson i Haile rozmawiali z Przepych , ten ostatni powiedział: „Marcus urodził się w Etiopii, wychował w Szwecji, a następnie przeniósł się do Harlemu. Urodziłem się w Etiopii, wychowałem w Holandii, a potem przeniosłem się do... Harlemu. Ilu ludzi doświadczyło tych rzeczy? Od razu połączyliśmy nasze wspólne przeszłość. I oboje kochamy koszykówkę.

Para ostatecznie zawiązała węzeł w Addis Abebie w Etiopii w 2009 roku (przez Ślub Marty Stewart ). W 2016 r. Haile urodziła syna, Zion Mandela, w 2016 r. (via Ludzie ). I podczas gdy Samuelsson zajmuje się kuchnią w swoich restauracjach, w domu, Haile zwykle gotuje rodzinne posiłki. „Ona robi etiopski gulasz z kurczaka, który uwielbiam” – powiedział Samuelsson Ludzie wywiad. „Nic nie przebije powrotu do domu na domowy posiłek”.