Prawda o sosie sojowym o niskiej zawartości sodu

pałeczki na misce sosu sojowego

Dietetycy i pracownicy służby zdrowia wypowiedzieli wojnę sodowi, minerałowi naturalnie występującemu w żywności, takiej jak seler, buraki i mleko. Ale problem lekarzy z sodem nie dotyczy tego, co naturalnie występuje w żywności — ich wołowina zawiera sód, który znajduje się w przetworzonej lub przetworzonej żywności i która dostarcza aż 75% sodu, który spożywamy dzisiaj (poprzez Rozpad sodu ). W rzeczywistości większość sodu dostarczanego do naszego organizmu pochodzi z produktów spożywczych, takich jak pizza, wędliny, chipsy, sery i jajka.

Aby pomóc nam ograniczyć ilość minerałów obwinianych za problemy z sercem, niektórzy producenci żywności podjęli odpowiedzialny krok w produkcji soli sojowej o niskiej zawartości sodu. I zanim pomyślisz, że sos sojowy o niskiej zawartości sodu to tylko kolejny chwyt producenta żywności, jednego z największych na świecie producentów sosu sojowego, Kikkomana , mówi, że sos sojowy o niskiej zawartości sodu jest warzony w taki sam sposób jak zwykły sos sojowy, ale z usuniętym 40% sodu. Więc jeśli łyżka zwykłej soi może zawierać 902 mg sodu (przez Linia zdrowia ), ta sama ilość sosu o niskiej zawartości sodu dostarczy zamiast tego 541 gramów sodu.Sos sojowy o niskiej zawartości sodu i lekki sos sojowy mogą być używane zamiennie, ale to nie to samo

sos sojowy w białej misce

Pamiętaj jednak, że lekki sos sojowy i sos sojowy o niskiej zawartości sodu to nie to samo. Woki życia mówi, że „lekki” sos sojowy zwykle odnosi się do chińskiego sosu sojowego, który jest cieńszy i lżejszy niż japoński sos sojowy. W kuchni chińskiej istnieje różnica między jasną soją a ciemną soją (która jest gęsta, ciemna i słodsza).

Ale chociaż sos sojowy o niskiej zawartości sodu i lekki sos sojowy są różne, Woki życia mówi, że lekki sos sojowy i sos sojowy o niskiej zawartości sodu mogą być używane zamiennie, ale na pewno będziesz chciał używać go ostrożnie, ponieważ dania przygotowane z sosem sojowym o niskiej zawartości sodu będą naturalnie mniej słone. Woki życia zaleca również dodawanie soi o niskiej zawartości sodu do duszonych mięs, co pozwoli potrawie nabrać smaku sosu sojowego bez nadmiernego słoności.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego do niedawna nie było soli sojowej o niskiej zawartości sodu, chińskie kultury produkują sos sojowy przez ostatnie 3000 lat i prawdopodobnie producenci tak naprawdę nie znaleźli sposobu na stworzenie sosu o niskiej zawartości sodu wersja do niedawna.