Prawda o sporze Jona Stewarta z Arby Ar

Jon Stewart Michael Reaves/Getty Images

Fani Codzienny program z Jonem Stewartem prawdopodobnie pamiętasz jego trwającą walkę z Arby , gdzie umieszczał obelgi na sieci fast foodów w losowych historiach.

Większość widzów prawdopodobnie założyła, że ​​wykopaliska to żart i mogli się zastanawiać, czy Jon Stewart kiedykolwiek jadł w Arby's, czego najwyraźniej nie jadł. W wywiadzie przyznał, że jego nienawiść do Arby's to wymyślony konflikt i że nigdy nie próbował ich jedzenia. Jednak od samego początku Arby's przyjmował ciosy ze spokojem (poprzez Poczta w Nowym Jorku ).Zaczęło się od pierwszego ciosu w jedzenie Arby w 2013 roku i firma początkowo była zaniepokojona, ale po spotkaniu zdecydowała, że ​​trochę reklamy może być dobrą rzeczą. Przyjęli starą postawę „nie ma czegoś takiego jak zła reklama”, ponieważ byli w trakcie rebrandingu (poprzez Washington Post ).

Zamiast tego Arby zdecydował się na żart. W listopadzie 2013 r. firma wysłała na wystawę kanapki wraz z listem od wiceprezesa ds. brandingu i komunikacji, Christophera Browna, z tym, co określił jako „zabawny, zabawny język o przekomarzaniu się, który tam umieścił Jon”.

W odpowiedzi Arby otrzymało podziękowanie od Codzienny program producenci, stwierdzając, według Browna: „Zazwyczaj, kiedy naśmiewamy się z ludzi, wysyłają nam nieprzyjemne listy. Przysłałeś nam lunch. To cudownie.' Odtąd, ilekroć Stewart wyśmiewał się z Arby's, wysyłali lunch (poprzez Sęp ).Związek między Jonem Stewartem i Arby's

Arby

Przez lata Stewart miał kilka kreatywnych linii, aby opisać Arby's:

„To jak szok i podziw dla twoich wnętrzności”.

– Posiłek, który jest wyzwaniem dla twojej okrężnicy.„...jedyna żywność zakwalifikowana jako zbrodnia wojenna”.

– Smakujesz, jakby żołądek mógł zostać uderzony w jaja.

„…ponieważ twój głód jest silniejszy niż pamięć”.

„...Hannity kanapek z pieczoną wołowiną”.

Kiedy Stewart ogłosił, że opuści program latem 2016 roku, Arby zamieściło ofertę na swoim koncie na Twitterze: „Jon, skontaktuj się z nami pod adresem careers@arbys.com”. Stewart odpowiedział innym żartem: „Nie przyjmuję twojej oferty pokoju. Zawsze będziemy wrogami! Bo dopóki jesteś godnym przeciwnikiem, zostaniesz pokonany” (poprzez Toczący Kamień ).

Firma następnie sponsorowała przedostatni odcinek Codzienny program , emitując dwie niestandardowe reklamy, a także reklamę, która wyemitowano podczas finału, w której Paul Brown, dyrektor generalny firmy, dał Stewartowi pożegnanie. Ponadto Arby dodała tajny element menu , kanapka o nazwie Daily Deli, podwójna peklowana wołowina na żytnim chlebie, najwyraźniej ulubiona kanapka Stewarta.

Decyzja, by zgodzić się z żartem, opłaciła się Arby's, wraz ze wzrostem biznesu i większą liczbą młodszych klientów, co pokazuje, że może być prawdą, że w końcu nie ma czegoś takiego jak zła reklama.