Prawda o pokazie kulinarnym Iny Garten Barefoot Contessa

Ina ogród Brad Barket / Getty Images

Niewiele jest gwiazd Food Network tak znanych i ukochanych jak Ina ogród , dzięki której zaczęła grać na kanale, na którym jest jej program Boso Contessa w 2002.

Garten, była pracownica Białego Domu, odnalazła swoją pozycję w świecie jedzenia w późniejszym życiu, niż można się było spodziewać. Po raz pierwszy odniosła sukces jako właścicielka małego sklepu dla smakoszy w Hamptons. W wieku 51 lat stała się odnoszący sukcesy autor książki kucharskiej i felietonistka magazynu po wydaniu książki z przepisami opartymi na prostym, wykwintnym jedzeniu, które wyprzedała w swoim sklepie, zanim w końcu zagłębiła się w świat telewizji. Kiedy pojawiła się na ekranie, jej marka ziemista, ale elegancka kuchnia szturmem podbiła świat.Boso Contessa wyemitował przez 26 sezonów na przestrzeni 17 lat, a Garten nakręcił także jednorazowe sezonowe programy specjalne dla Food Network, stając się jedną z ich najbardziej znanych gwiazd.

Ale jak ktoś bez profesjonalnego doświadczenia w gotowaniu odszedł od pracy jako? analityk budżetowy w Białym Domu (w tym pisanie budżetu nuklearnego za rządów Forda i Cartera) do zostania światowej sławy gospodarzem telewizyjnym i szefem kuchni celebrytów? To są rzeczy, które każdy fan Garten powinien wiedzieć o jej programie, Boso Contessa .

Bosa Contessa nie jest kręcona w domowej kuchni Iny Garten

Ina Garten w Barefoot Contessa Kitchen Facebook

Boso Contessa pokazuje gotowanie Iny Garten w przestronnej białej kuchni w Hamptons. Ale od 2007 roku kuchnia, którą widzisz Gotowanie w telewizji to nie kuchnia w domu, w którym mieszka Ina.dlaczego popcorn kinowy smakuje lepiej?

Zamiast, Boso Contessa jest kręcony w „stodole” Gartena. Garten kupiła posiadłość stodoły (która jest naprawdę ekskluzywnym pensjonatem z dużą przestrzenią do pracy), która znajdowała się obok jej głównego domu w Hamptons, i miała nowoczesna kuchnia zainstalowany. To tutaj testuje ze swoimi asystentami przepisy na swój program i na książki kucharskie, a także w kuchni, gdzie Boso Contessa jest nakręcony, zaledwie kilka metrów od domu Iny i prawdziwej kuchni.

A o tej kuchni? No cóż, podobno kuchnia w stodole jest bar prawie identyczna jak kuchnia w głównym domu . Może to sprawia, że ​​Garten czuje się jak w domu, kiedy kręci, i może właśnie dlatego wydaje się, że gotuje tak dobrze dla wielu gości i gości na imprezie. Boso Contessa .

Jak można oczekiwać od profesjonalnego kucharza, wszystko w kuchni jest na najwyższym poziomie. Garten ma w swoim arsenale dwie lodówki Sub-Zero i ośmiopalnikową kuchenkę Viking, co oznacza, że ​​może poważnie gotować. Układ kuchni jest wystarczająco przestronny, aby mogła pracować z asystentami, a także pozwala na 360-stopniowy widok jej gotowania, gdy Boso Contessa kręci.Ina Garten nigdy nie widziała odcinka Barefoot Contessa

Ina Garten na Boso Contessa Noam Galai/Getty Images

Niezależnie od tego, czy gotuje, grilluje, odwiedza sklepy w mieście, czy zabawia grupę przyjaciół, Ina Garten wydaje się bez wysiłku czuć się swobodnie w telewizji, dlatego może zaskoczyć niektórych fanów, gdy dowiaduje się, że tak naprawdę nienawidzi być przed kamerą. Ona nawet nie ogląda własnego programu.

– Niemożliwe. Gdybym obejrzał program, nie sądzę, że kiedykolwiek zrobiłbym to ponownie” – podzielił się Garten wywiad z Food Network . „Kręcenie to wciąż najbardziej przerażająca rzecz, jaką zrobiłem. To po prostu przerażenie. Jeszcze się do tego nie przyzwyczaiłem.

W rzadkich przypadkach, gdy Garten musiała oglądać klipy ze swojego programu podczas procesu redakcyjnego i recenzowania, jest nienawidziłem każdej sekundy tego .

guy fieri osioł sos

– To po prostu bolesne. Nie potrafiłem nawet powiedzieć, co do czego jestem najbardziej samokrytyczny — to wszystko!

Ale to nie tylko Boso Contessa że Garten odmawia oglądania. Ogólnie rzecz biorąc, Garten mówi, że nie ogląda wielu programów kulinarnych. „Widziałem inne programy kulinarne, ale ich nie oglądam”. Jest jednak jeden program, który lubi. 'Kocham Wielka Brytyjska Bake Off - to jest bardzo śmieszne.'

Barefoot Contessa był specjalistycznym sklepem spożywczym, zanim pojawił się w programie telewizyjnym

Boso Contessa Sklep Facebook

Na długo przed tym, jak Ina Garten miała swój własny program telewizyjny w Food Network, była właścicielką i operatorką sklepu dla smakoszy w Hamptons – sklepu o nazwie Boso Contessa .

Garten kupiła sklep w 1978 r. po tym, jak zobaczyła reklamę sprzedaży w gazecie, decydując, że potrzebuje bardziej kreatywnego punktu sprzedaży, niż oferowała jej obecna praca w Biurze Zarządzania i Budżetu Białego Domu.

Początkowo Garten był całkowicie poza jej żywiołem. „Byłam pewna, że ​​to będzie jedno lato” – powiedziała w wywiadzie . „Nie wiedziałem, jak zatrudniać ludzi. Nie wiedziałem, jak pokroić wędzonego łososia; Nie wiedziałem, jak wybrać brie.

Aby ułatwić przejście, Garten postanowił skupić się na tym, co: zrobił wiem — robienie klasycznych komfortowych potraw z wykwintnym akcentem, takich jak wypieki i słynny pieczony kurczak. Sklep obsługiwał imprezy w okolicach Hamptons, a nawet Marta Stewart był fanem.

Sklep odniósł ogromny sukces, ale ostatecznie stał się tak dużym przedsięwzięciem, że Garten była gotowa ruszyć dalej – na szczęście dla wszystkich jej oddanych widzów. Garten sprzedała Barefoot Contessa kierownikowi sklepu i szefowi kuchni w 1996 roku, napisała swoją pierwszą książkę kucharską Barefoot Contessa (dziki sukces) i zaczęła kręcić swój program Food Network o tej samej nazwie w 2002 roku.

Imię Barefoot Contessa ma wiele znaczeń

Ava Gardner w filmie Boso Contessa Archiwum Hultona/Getty Images

Boso Contessa to oczywiście imię, które coś znaczy dla Iny Garten, która użyła go jako tytułu swojego programu telewizyjnego, mimo że opiera się na nazwie jej sklepu w Hamptons, który sprzedawała lata przed wejściem do telewizji. Ale skąd właściwie wzięła się nazwa Barefoot Contessa?

W rzeczywistości znaczenie nazwy jest dwojakie. Garten powiedział na swoim własnym blogu że Barefoot Contessa „była oryginalną nazwą mojego specjalistycznego sklepu spożywczego po filmie z Avą Gardner i Humphreyem Bogartem”. 1954 Film Józefa Mankiewicza , z Humphreyem Bogartem i Avą Gardner w rolach głównych, był nominowany do Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny i zabrał do domu Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego.

Ale jest w tym coś więcej.

Powód dlaczego sklep został nazwany po tym filmie Dzieje się tak dlatego, że pierwotna właścicielka, od której Garten kupił sklep w 1978 roku, była Włoszką, której rodzina nazywała ją Barefoot Contessa, gdy była dziewczynką. Gartenowi spodobała się ta nazwa, kiedy kupiła sklep, więc została przy nim.

„To oznacza bycie jednocześnie eleganckim i przyziemnym” – wyjaśniła, co zdecydowanie wydaje się reprezentatywne dla jej ekskluzywnego etosu kulinarnego, jakim jest wygodne jedzenie.

Ina Garten nigdy nie gotuje z kolendrą na Barefoot Contessa

Kolendra nigdy nie jest na Barefoot Contessa

Dom Iny Garten w Hamptons ma bajeczny, rozległy ogród ziołowy, a podczas swojego występu często wybiera świeże zioła do przyrządzania potraw. Ale chociaż często używa rozmarynu, pietruszki, szczypiorku i koperku, to jedyne zioło, którego nigdy nie zobaczysz, gdy gotuje Boso Contessa jest kolendra.

To dlatego, że po prostu Garten tego nienawidzi.

Zapytana w wywiadzie, jak myśli o kolendrze, wykrzyknął ogród – Nienawidzę tego! Powiedziała: „Po prostu tego nienawidzę. Dla mnie jest tak mocny – a dla mnie smakuje jak mydło – ale jest tak mocny, że przezwycięża każdy inny smak.

Kolendra jest bardzo polaryzującym ziołem i okazuje się prawdziwy powód, dla którego wielu ludzi nienawidzi kolendry jest w rzeczywistości genetyczna. Widocznie, dla osób z genem OR26A , kolendra smakuje gorzko, metalicznie i jak mydło. Nie chodzi tylko o ich głowy — ich podniebienie utknąło, myśląc, że zioło smakuje okropnie.

Innym słynnym szefem kuchni, który nienawidził tego zioła, był? Julia Dziecko . Dziecko kiedyś powiedziało że jeśli podano jej danie z kolendrą, „Wyłowiłbym to, gdybym to zobaczył, i rzuciłbym na podłogę”.

najlepszy sposób na podgrzanie ryb

Garten jest w dobrym towarzystwie. Mimo to nie uważa, że ​​powinieneś bojkotować kolendrę tylko dlatego, że nigdy nie będzie gotowała z nią w swoim programie. „Wiem, że ludzie to uwielbiają i możesz dodać to do przepisu”, jeśli uważasz, że tego wymaga – powiedziała.

Proces opracowywania receptury Iny Garten jest bardzo skomplikowany

Ina Garten Gotowanie na boso Contessa Facebook

Czy zauważyłeś, że losowe przepisy, które znajdziesz w Internecie, często mogą zakończyć się katastrofą, ale te, które znajdziesz w książkach kucharskich, są o wiele bardziej niezawodne? To dlatego, że kiedy kucharze piszą swoje książki kucharskie, często testują każdy przepis wielokrotnie.

Ina Garten jest znana z skrupulatnie testując wszystkie swoje przepisy zanim trafią do jej książek kucharskich lub na Boso Contessa Widowisko telewizyjne.

„Przechodzę przez cały proces — prawdopodobnie większość przepisów robię co najmniej 10 razy, a czasem nawet 20, zanim trafią do książki”. Na przykład zrobiła swoje żeberka duszone w czerwonym winie, używając różnych kawałków żeberek, z mięsem pochodzącym z różnych sklepów spożywczych oraz na kuchence gazowej i elektrycznej, dopóki nie była pewna, że ​​każdy kucharz, gdziekolwiek kucharz, bezbłędnie przygotuje przepis w swoim kuchnia domowa.

czy pieprz cayenne jest taki sam jak papryka?

Jeśli Garten nie może uzyskać idealnego przepisu, nie jest on polecany. Jeden przepis, dzięki któremu jej koza od lat? Ciasto z kremem bostońskim. Pracuje nad swoim przepisem na krem ​​bostoński od ponad sześciu lat. „Jest tak wiele różnych rzeczy, które muszą pójść dobrze, aby było dobrze, a ja jestem blisko, ale jeszcze nie jestem” – powiedziała.

Wszystkie te testy przepisów prawdopodobnie oznaczają, że dom Gartena jest pełen próbek do degustacji, prawda? Pomyśl jeszcze raz. Garten jest takim perfekcjonistą, że nawet mąż Jeffrey może skosztować każdego przygotowywanego przez siebie jedzenia, dopóki nie uzna przepisu za doskonały.

Ina Garten nie jest profesjonalnie wyszkolonym kucharzem

Ina Garten gwiazda Barefoot Contessa Amy Sussman/Getty Images

Jedną z rzeczy, która wyróżnia się w przepisach Iny Garten, jest to, że są w większości ekskluzywne, eleganckie w klasycznych potrawach, ale bez krzykliwych, kucharskich akcentów, które trudno opanować w domu. To ma sens, biorąc pod uwagę fakt, że Garten maten brak profesjonalnego szkolenia — jest całkowicie samoukiem.

Garten nigdy nie pracował w restauracji ani nie chodził do szkoły kulinarnej. Gotować zaczęła dopiero po ślubie. „Myślę, że pierwszy posiłek, jaki zrobiłem, to upiekłem chałkę” powiedziała , zauważając, że lubi radzić sobie z nowymi, trudnymi przepisami. Wygląda na to, że ślub i gotowanie dla jej męża, Jeffreya, stało się życiową pasją — w końcu napisała nawet książkę kucharską pod tytułem Gotowanie z Jeffreyem .

Po tej pierwszej porcji chałki mówi: „Naprawdę nauczyłam się gotować, przerabiając każdy przepis w obu tomach Julii Child Sztuka gotowania francuskiego '

Od jakiegoś czasu gotowała w domu, kiedy w końcu zdecydowała się kupić sklep Barefoot Contessa w Hamptons. „Nie miałam wtedy pojęcia, jak prowadzić firmę ani jak kupować hurtowo żywność”, mówi, ale wiedziała, że ​​praca z żywnością miała być jej przeznaczeniem – i był to hazard, który najwyraźniej się opłacił.

Ina Garten i jej mąż Jeffrey, który często występuje w serialu, są małżeństwem od ponad 50 lat

Ogród Jeffreya Facebook

Najczęstszy gość na Boso Contessa jest mężem Iny Garten, Jeffreyem. Niezależnie od tego, czy Garten gotuje mężowi romantyczny brunch, dedykuje mu całą książkę kucharską, czy każe mu obsługiwać grilla podczas letniego grilla, Jeffrey często pojawia się w programie, ciesząc się owocami pracy Iny. Ale jak długo trwa ten układ?

Cóż, duet jest małżeństwem od ponad 50 lat. Poznali się, gdy oboje byli bardzo młodzi – 15-letnia Ina była jeszcze w liceum i poznała 17-letniego Jeffreya podczas wizyty u brata w Dartmouth. Obaj zaczęli pisać do siebie listy, umawiali się na randki, gdy Ina była na uniwersytecie w Syracuse University, a w końcu pobrali się w 1968 roku, kiedy Ina miała 20 lat, a Jeffrey 22.

Duet długo mieszkał w Waszyngtonie, a, Ina pracowała w Białym Domu , ale Jeffrey poparł ją, gdy zobaczyła w gazecie ogłoszenie o sprzedaży sklepu Barefoot Contessa i zachęcił ją do zakupu. Najwyraźniej Jeffrey powiedział jej „wybierz coś, co lubisz robić. Jeśli kochasz to robić, będziesz w tym naprawdę dobry”.

Wydaje się, że rada się opłaciła. W dzisiejszych czasach kariera Iny jako słynnej telewizyjnej kucharki i autorki książek kucharskich ma się tak dobrze, jak zawsze, a ona i Jeffrey Są w związku małżeńskim przez ponad pół wieku.

Asystenci Iny Garten wykonują wiele zakulisowych prac

Ina Garten i Lidey Heuck Facebook

Ina Garten ciężko pracuje przygotowując dla niej przepisy Boso Contessa show i książki kucharskie, ale sama nie jest w stanie zrobić więcej. Dlatego ma dwie lojalne osobiste asystentki, Barbarę Libath i Lidey Heuck, które pomagają jej w zakulisowej pracy.

Barbara Libath pomaga Garten w jej marce Barefoot Contessa od 1999 roku, po tym, jak Garten opublikowała swoją pierwszą książkę kucharską, która odniosła sukces, ale przed Boso Contessa program telewizyjny wystartował. Zatrudniono Libath kiedy Garten w panice i rozpaczliwie potrzebujący pomocy kazał jej wybrać dni, w których chce pracować i podać swoją pensję.

Chociaż Libath zaczęła pomagać Gartenowi w poruszaniu się po finansowej i prawnej stronie zostania gwiazdą, obecnie pomaga także Garten testować jej słynne przepisy, a czasami nawet sama gotuje potrawy, aby Garten mógł sprawdzić, czy jej przepisy są skuteczne, gdy są gotowane przez kogoś innego.

co tak naprawdę jest w jedzeniu mcdonalds?

Drugim asystentem Gartena jest Lidey Heuck , która została zatrudniona jako menedżer mediów społecznościowych Gartena w wieku 22 lat, dzięki powiązaniom z gwiazdą (ojciec jej przyjaciółki jest prawnikiem Gartena). Heuck jest bardziej praktyczny niż większość menedżerów mediów społecznościowych. Spędza dni gotując z Gartenem w kuchni, pomagając jej tworzyć książki kucharskie, załatwiając sprawunki, jeżdżąc na imprezy w imieniu marki Barefoot Contessa i z Gartenem oraz zachęcając gwiazdę do śledzenia jej popularnego konta na Instagramie.

Bosa Contessa jest całkowicie pozbawiona skryptu

Ina Garten Bosej Contessa Michael Loccisano/Getty Images

Ina Garten powiedziała wcześniej, że boi się być przed kamerą . Można by pomyśleć, że być może posiadanie starannie napisanego scenariusza do naśladowania pomogłoby jej uspokoić nerwy przed każdym występem, ale okazuje się, że tak naprawdę w ogóle nie ma scenariusza.

„Sto procent dialogu to improwizacja” Ogród powiedział o Boso Contessa . — Żadna z nich nie jest napisana w scenariuszu. Ćwiczymy, kiedy rzeczy trafiają do piekarnika, żeby stylista jedzenia mógł przygotować dla mnie rzeczy ― takie rzeczy muszą być napisane. Ale nic, co mówię, nie jest zaplanowane.

To imponujące, że nawet z nerwami Garten jest w stanie wydawać się tak łatwa na ekranie. Nie podąża za żadnym scenariuszem — jest po prostu naturalna przed kamerą, zwłaszcza jeśli chodzi o rozmawianie o gotowaniu i swoich ulubionych przepisach.

Kiedy Garten's idzie do sklepów w swoim mieście Hamptons, aby kupić kwiaty lub ciastka, i kiedy przyjaciele przychodzą na przyjęcia i brunch w każdym odcinku, słyszysz prawdziwe rozmowy między grupami przyjaciół. Podobnie jej urocze flirty z mężem Jeffreyem są całkowicie autentyczne i nieszablonowe. To właśnie ta autentyczność sprawia, że Boso Contessa taka radość dla tak wielu do oglądania.

Boso Contessa kręci tylko przez dwa miesiące w roku

Ina Garten z Barefoot Contessa Michael Loccisano/Getty Images

Było 26 sezonów Boso Contessa od rozpoczęcia zdjęć do serialu w 2002 roku. Oznacza to, że w ciągu 17 lat więcej niż jeden sezon jej programu był kręcony i emitowany co 365 dni. To dużo godzin telewizji, więc to musi oznaczać, że Garten wiecznie tkwi za kamerą, prawda? Gdyby tak było, mogłaby być bardzo nieszczęśliwa ze swoją pracą, biorąc pod uwagę, ile ona nienawidzi być przed kamerą .

Na szczęście Garten znalazł rozwiązanie. Rozplanowała swój grafik tak, aby przez większą część roku mogła skupić się na swojej prawdziwej pasji, czyli testowaniu przepisów i pisaniu książek kucharskich. Filmuje tylko kilka miesięcy w roku.

Według Garten , „Zasadniczo to, co robię, to piszę książki kucharskie i dwa razy w roku przez około miesiąc prowadzę program telewizyjny”

Jasne, te dwa miesiące są pracowite, ale resztę jej czasu można poświęcić na pisanie książek kucharskich, doskonalenie nowych przepisów, które będą zamieszczane w jej książkach i nie tylko. Boso Contessa i oczywiście spędzić trochę czasu podróżowanie z Jeffreyem do ich ulubionego miejsca, Paryża.