Prawda o dostawach artykułów spożywczych

Dostawa artykułów spożywczych

Jak myślisz, ile Twojego czasu pochłaniają zakupy spożywcze? Cóż, Twój przebieg może się różnić w zależności od wielkości Twojej rodziny, długości dojazdów do pracy, dostępności parkingu, częstotliwości posiłków w porównaniu do jedzenia na wynos (lub na wynos), ale w zależności od Pięciogwiazdkowe domowe jedzenie , ludzie chodzą do sklepu spożywczego średnio 1,6 razy w tygodniu i spędzają 43 minuty na podróż, co daje około 60 godzin zakupów rocznie. I to nie liczy czasu spędzonego na jeździe do i ze sklepu — ani nawet załadunku i wyładunku artykułów spożywczych do samochodu.

Czy można się więc dziwić, że ten dom? usługi dostawy artykułów spożywczych stają się coraz bardziej popularne? Nie tylko możesz pominąć pchanie wózka po zatłoczonych alejkach sklepowych (wózek, którego rączka może zawierać więcej zarazków niż przeciętna deska sedesowa w publicznej toalecie), ale ktoś inny nawet niesie torby z zakupami na ganek i… jeśli chcesz — może wnieść dla ciebie zakupy do domu.Kim są główni gracze i jak się układają?

Dostawcze Amazon Fresh Kevork Djansezian/Getty Images

W wielu rejonach kraju lokalne lub regionalne sieci supermarketów lubią Kroger lub Bezpieczna droga oferują własne usługi dostawcze, istnieją również usługi dostawy jedzenia, takie jak Świeże bezpośrednie i Peapod które obejmują obszary wielostanowe z własnych magazynów. Jednak jeśli chodzi o ogólnokrajową dostawę artykułów spożywczych, trzema głównymi graczami są Instacart, Amazon Fresh i Walmart.

Instacart prawdopodobnie oferuje najlepszy wybór z tych trzech, ponieważ współpracuje z lokalnymi sklepami spożywczymi, umożliwiając w ten sposób zakupy w różnych sklepach. Opłaty za dostawę zaczynają się od 3,99 USD, ale mogą być wyższe w zależności od czasu dostawy. Oferują miesięczną subskrypcję za 9,99 USD (99 USD rocznie), która zwalnia z opłat za dostawę, ale nadal czeka Cię opłata za usługę w wysokości 5 procent każdego zamówienia.

Najlepsze ceny ogólne oferuje Walmart, ponieważ Insider biznesowy potwierdza, że ​​w Walmart cena, którą płacisz za produkt zakupiony online, jest taka sama, jak w sklepie. Opłata za dostawę artykułów spożywczych Walmart wynosi 9,95 USD, a minimalne zamówienie wynosi 30 USD.Jeśli jednak nie znosisz płacenia opłat za dostawę, najlepszym rozwiązaniem jest Amazon Fresh, ponieważ dostawa przy zamówieniach powyżej 50 USD jest całkowicie darmowa (chociaż 9,99 USD, jeśli nie uda ci się osiągnąć minimum). Wadą? Musisz być Amazon Prime członek do wykorzystania Fresh. Plusy? Bezpłatna dostawa (bez minimum) na wszystkie inne oferty Amazon Prime, a także bezpłatne przesyłanie strumieniowe wideo, muzykę i wiele innych zabawnych korzyści.

Przedmioty mogą mieć wyższą cenę niż w sklepach

Instacart skanowania cen zakupów scanning Frederic J. Brown/Getty Images

Walmart gwarantuje spójne ceny online i w sklepie, ale Insider biznesowy ostrzega, że ​​wiele innych firm zajmujących się dostawą artykułów spożywczych podnosi ceny towarów zamawianych online. Podczas gdy Instacart twierdził, że przyjmuje politykę, zgodnie z którą będzie z góry informował o wszelkich zmianach cen w 2015 roku (poprzez Vox ), do Reddit Użytkownik nadal łapał je ręką w słoiku po ciastkach jakieś dwa lata później.

najlepsza sól do solanki

Ten kupujący złożył zamówienie na artykuły spożywcze, których łączna kwota wynosiła 123,21 USD przed dodaniem opłaty za dostawę, opłaty serwisowej lub napiwku. Rzecz w tym, że Instacart zepsuł i zostawił oryginalny rachunek ze sklepu w jednej z toreb, co pokazało, że te same produkty, zakupione w sklepie, kosztują tylko 86,87 USD. To marża 42,8 proc. Co więcej, jeśli chodzi o ujawnienie obiecane przez Instacart — cóż, przyznali się do „ponad 15 procent” na niektórych przedmiotach, ale nie udostępniono tego, że w niektórych przypadkach te znaczniki były o ponad 50, a nawet 60 procent wyższe niż w sklepie. ceny. Widocznie jest dużo swobody w tym, co obejmuje „ponad 15 procent”.Po dodaniu różnych opłat i napiwków łączna kwota, jaką Redditor zapłacił za artykuły spożywcze o wartości 86,87 USD, wyniosła 154,80 USD, co stanowi wzrost o 78,2 procent lub opłatę za wygodę w wysokości 67,93 USD. Nawet jeśli uważasz, że to dwie godziny zaoszczędzonego czasu — cóż, czas to pieniądz i tak dalej, ale to i tak jest dość strome.

Tak, zwyczajowo daje się napiwek doręczycielowi

Ręka trzyma dolara

Wszyscy właściwie znają zasady napiwków w restauracjach, a większość zdaje sobie również sprawę, że w zwyczaju jest wręczanie dostawcy pizzy kilka dolców. Gdy zaczniemy wychodzić poza dobrze ustalone parametry, zaczyna się zamieszanie. Od lat otrzymywaliśmy nasze paczki za pośrednictwem przewoźników pocztowych, a może UPS lub FedEx i nigdy nie dawaliśmy tym kierowcom napiwków. Teraz samochody dostawcze Amazon stają się dość powszechnym widokiem, ale wiele z tych paczek jest po prostu zrzucanych pod drzwi, więc nawet nie widzimy kierowcy, a tym bardziej nie musimy zastanawiać się, czy powinniśmy je przechylać. Ale gdzie dokładnie jest dostawa artykułów spożywczych? Czy artykuły spożywcze są jak paczki, czy uważamy to za dostawę jedzenia?

Jeśli chodzi o napiwki, to prawda. Kierowcy dostarczający artykuły spożywcze, podobnie jak ludzie dostarczający jedzenie na wynos, powinni otrzymywać napiwki za swoje usługi. Kora użytkownicy, z których niektórzy pracowali jako kierowcy dostaw, a inni sami korzystali z usług dostawy artykułów spożywczych, sugerowali kwoty napiwków wahające się od 1 dolara za torbę na najniższym poziomie do około 20 procent na najwyższym poziomie, przy czym jeden kierowca obliczał średni napiwek przy zamówieniu za 100 dolarów było około 10 dolarów, więc około 10 procent.

To, co zdecydujesz się dać napiwek za dostawę artykułów spożywczych, zależy od Ciebie — ale jest to niskopłatna, często wymagająca podatków praca, więc miej to na uwadze, decydując, na co Cię stać.