Prawda o Frytkach Pięciu Facetów

Frytki pięciu facetów Instagram

Hamburgery w Five Guys mogą być gwiazdą serialu, ale ich frytki są bez wątpienia fantastycznym występem drugoplanowym. To trudna rakieta w branży fast food dla frytek, ale Five Guys wyszło na prowadzenie i według niektórych są to najpopularniejsze frytki w dzisiejszych czasach.

Podczas gdy zamówienie frytek Five Guys kosztuje nieco więcej niż McDonald's , Wendy lub Frytki In-N-Out , Five Guys dostarcza niezwykle duże porcje. Oto, co powinieneś wiedzieć o tych popularnych frytkach i czym różnią się od konkurencji.Frytki Five Guys są zawsze super świeże

robienie frytek

Kiedy wejdziesz w coś Pięciu gości , od razu zauważysz, że duże worki ziemniaków są wszędzie ułożone w stos. Te worki ziemniaków nie są rekwizytem fast foodów — to tylko frytki, które nie osiągnęły jeszcze swojej ostatecznej formy (poprzez Fox News ). Podczas gdy większość restauracji typu fast food otrzymuje frytki już pokrojone i zamrożone, w przypadku Five Guys nigdy tak nie jest.

dzwonek taco w meksyku

Five Guys pobiera wszystkie swoje ziemniaki z północnego Idaho, plastry i smaży je w każdej restauracji. Za pomocą „potwornego noża” pracownicy są w stanie szybko zamienić każdy ziemniak w pokrojone w plastry frytki, które następnie są wstępnie smażone (przez youtube ). Frytki przechodzą następnie „test na papkę”, aby ustalić, czy były niedogotowane. Jeśli wszystko się ułoży, frytki wracają do frytkownicy na około 2,5 minuty. „Celem jest mieć pieczonego ziemniaka w środku” – powiedział jeden z menedżerów Five Guys. Również słynna brązowa torba nigdy nie jest zamykana. „Potrzebujemy powietrza z zewnątrz, aby dostać się do środka, aby frytki były świeże” – ujawnił kierownik.

Frytki Five Guys mają ogromną liczbę kalorii

frytki pięciu facetów Instagram

Każde zamówienie frytek Five Guys otrzymuje „nakładkę” frytek, aby upewnić się, że na dnie torby jest mnóstwo dodatkowych frytek. Wszystkie te frytki są oczywiście bardzo kaloryczne. Większość ludzi prawdopodobnie nie zakłada, że ​​frytki z Five Guys są zdrowe, ale możesz nie wiedzieć, jak niezdrowe te frytki z fast foodów naprawdę są.Mała porcja frytek Five Guys zawiera 530 kalorii, a duża porcja aż 1310 kalorii. Tak jak Smak domu zwraca uwagę, że duża ilość ich frytek ma tyle samo kalorii, co zwykły burger i koktajl mleczny. Ponieważ Five Guys daje klientom tak wiele frytek, oznacza to również, że porcja zawiera o wiele więcej kalorii niż McDonald's, gdzie duża frytka zawiera „tylko” 510 kalorii.

Gdybyś miał spalić te wszystkie kalorie z małego zamówienia frytek Five Guys, musiałbyś chodzić przez 143 minuty (przez Odżywianieix ). Oczywiście odrobina ruchu i potu to niewielka cena za te chrupiące, słone kopce, prawda?

Naprawdę nie dostajesz więcej frytek, niż zapłaciłeś

frytki w filiżance youtube

Jedną z najlepszych części zamówienia frytek Five Guys jest to, że „topper” frytek czeka na Ciebie w torbie. Wszystkie te dodatkowe frytki w torbie sprawiają, że masz wrażenie, że dostajesz premię od Five Guys tylko za to, że jesteś niesamowitym sobą. Cóż, Five Guys dokładnie wie, co robią, i tak naprawdę nie dostajesz więcej szopów, niż zapłaciłeś. Przepraszamy, ale to prawda!Jeden z byłych pracowników Five Guys powiedział: Pop Cukier że nakładka jest uwzględniona w cenie towaru. „Kiedy zamawiasz małą frytkę, płacisz za wszystkie frytki, które trafiają do torby” – wyznał pracownik. „Ta „dodatkowa” miarka jest rodzajem iluzji; powiedzieli nam podczas szkolenia, że ​​ma to sprawić, że klienci pomyślą, że dostają wielką ofertę. I możesz poprosić o filiżankę bez nakładki, jeśli chcesz.

kolego ciasto szefowej żony

Chociaż może to być iluzją „darmowego smażenia”, z pewnością jest to sprytna taktyka marketingowa, która pomaga stworzyć Five Guys w oczach konsumenta jako niesamowicie hojną sieć, jeśli chodzi o ofertę frytek.

Rozważ wypróbowanie tych hacków do smażenia Five Guys

pięciu facetów zamawia Instagram

Frytki w Five Guys już same w sobie są niesamowicie dobre, ale nie zaszkodzi spróbować je ulepszyć. Jeśli naprawdę chcesz przekroczyć granice tego, co może obsłużyć narybek, istnieje wiele hacków dotyczących jedzenia, które można zastosować do zamówienia smażenia Five Guys.

Pierwsza z nich jest dość prosta: możesz otrzymać bardziej chrupiące zamówienie frytek, jeśli po prostu powiesz, że chcesz, aby frytki były „bardzo dobrze zrobione” (poprzez Szeroko otwarte jedzenie ). Nie wiotkie frytki w twojej brązowej torbie!

Również Pięciu Facetów pracownik na Reddicie zaleca również wypróbowanie ich „w stylu konfetti”. Polega to po prostu na zmieszaniu części sosu BBQ i części majonezu i posypaniu przyprawami Cajun. „Wrzuć frytki do torby, wrzuć sos i wstrząśnij. Wychodzą pyszne, lekko pokryte i nakrapiane Cajunem.

Czy jesteś gotowy, aby spróbować przenieść swoje frytki w Five Guys na wyższy poziom?