Prawda o niebieskich truskawkach

Niebieskie truskawki

„Niebieska truskawka” brzmi jak hipsterski butik lub modna nowa wegańska restauracja. Ale czy niebieskie truskawki to prawdziwa roślina, którą możesz uprawiać? prawdziwa prawda o niebieskich truskawkach , według Snopy , jest to, że są mistyfikacją, która zawdzięcza swoje istnienie, a także uderzająco niebieski kolor, narzędziu „zamień kolor” Photoshopa, a nie naturze.

W rzeczywistości możesz kupić nasiona rzekomo niebieskich truskawek Amazon, eBay i inne dobre sklepy internetowe. Nie bądź jednak zbyt zszokowany, aby zobaczyć, że większość recenzji jest zaniżona. Na liście Amazon, która otrzymał przeciętną 2,5 gwiazdki , widać, że połowa z nich to recenzje jednogwiazdkowe od tych, którzy albo nie kupili produktu i chcieli poinformować innych, że to mistyfikacja, ludzi, którzy kupili nasiona i byli rozczarowani, gdy nie wykiełkowały, a nawet jeden z recenzentów, który przyznał, że musiała być pijana, kiedy dokonywała zakupu.Było kilka trzy-, a nawet czterogwiazdkowych recenzji od nadziei, które wciąż czekały na wykiełkowanie swoich truskawek, ale pięciogwiazdkowe oceny musiały pochodzić od opłaconych recenzentów, osób pragnących prezentu gag lub niezwykle sarkastycznych.

Za niebieskimi truskawkami kryje się w połowie wiarygodna historia back

Niebieskie truskawki

W rzeczywistości krąży historia, która rzekomo wyjaśnia naukę stojącą za niebieskimi truskawkami. Podobno były typem żywność modyfikowana genetycznie powstała, gdy naukowcy połączyli geny flądry arktycznej (która wytwarza naturalną formę środka przeciw zamarzaniu) z truskawkami w celu stworzenia owocu, który byłby odporny na zamarzanie i przedłużyłby sezon wegetacyjny w chłodniejszym klimacie. Ten eksperyment naprawdę się zdarzyło , ale nie ma żadnych dowodów na to, że powstałe jagody były niebieskie, a żadne zmodyfikowane nasiona, jeśli nadal istnieją, nie są łatwo dostępne do zakupu.

Więc co powinieneś zrobić, jeśli naprawdę chcesz niebieskich truskawek? Pomiń składanie genów i Zdecydowanie nie zawracaj sobie głowy zamawianiem nasion, ale zawsze możesz spróbować szczęścia z barwnikami spożywczymi — lub po prostu odśwież swoje umiejętności w Photoshopie.