Prawda o zaskakującej diecie Babe Ruth

kochanie Ruth Wikimedia Commons

Zadzwonić kochanie Ruth „Bunyanesque” przesadzałby postawę Paula Bunyana. Ruth była tak wybitną postacią, że podczas II wojny światowej japońscy żołnierze krzyczeli: „Do diabła z Babe Ruthem”, gdy szarżowali na amerykańskie wojska. ESPN . Jego kolega z drużyny Boston Red Sox, Harry Hooper, obserwował go z podziwem, zauważając: „Widziałem człowieka przemienionego w coś bardzo bliskiego bogowi”. Pod koniec swojego legendarnego biegu Ruth miał szalone 56 rekordów MLB. Był pierwszym graczem, który zdobył 30, 40, 50 i 60 home runów w sezonie. Był także rekordzistą w większości startów domowych w karierze przez blisko 40 lat (poprzez Historia ).

Ruth był tak uzdolniony atletycznie, że zbadali go naukowcy z Columbia University. Tak jak Popularna nauka opisuje, „Ruth the Superman” miał szybsze niż przeciętne oczy i uszy oraz ponadprzeciętną moc umysłu. Jego neurony prawdopodobnie wystrzeliły szybciej niż pędząca kula, a jeśli nie był potężniejszy niż lokomotywa, przynajmniej uderzył jak pociąg towarowy. Ale jego najpotężniejszym organem był prawdopodobnie żołądek.Harry Hooper, który przyrównał Babe Ruth do boga, również uważał, że sułtan Swat ma okropne nawyki żywieniowe. Według Babe Ruth i Red Sox z 1918 r. Hooper powiedział: „Panie, on zjadł za dużo. Kiedy jechaliśmy, zatrzymywał się i zamawiał pół tuzina hot dogi i tyle samo butelek napoju gazowanego, wpychaj je jedna po drugiej, a następnie kilka dużych beknięć. To wystarczyłoby na kilka godzin. A to nie była połowa tego.

Babe Ruth naprawdę zabrała się za talerz obiadowy

kochanie Ruth Wikimedia Commons

Kiedy Babe Ruth nie wdychał hot-dogów, połykał zimną wołowinę. Odwiedzając menedżera Jacka Barry'ego, uparł się, że będzie jadł surowe hamburgery. Poczta w Bostonie poinformował, że według żony Ruth prawie codziennie zjadał „dwa i pół funta krwisty stek wołowy ' z całą butelką sosu chili. Ponieważ publiczność tylko go podciągnęła, pisze Marshall Smelser w Życie, które zbudowała Rut . Podczas sześciogodzinnej wycieczki do Nowego Jorku Ruth jadła dwie ogromne kolacje z dwiema gigantycznymi przekąskami pomiędzy nimi. Każdy obiad składał się z dwóch steków porterhouse, podwójnego zamówienia smażonych ziemniaków, dwóch główki sałaty i dwóch szarlotek a la mode. Obie „przekąski” składały się z czterech hot dogów i czterech butelek bottle Koks .

Super żołądek Rutha może być również jego kryptonitem. Jako Los Angeles Times szczegóły, autorzy Bruce Nash i Allan Zullo twierdzą, że podczas swojego pobytu w Bostonie często pozwalał sobie na tuzin hot dogów i pół galona sody jako posiłek przed meczem. Pewnego dnia jego usta podniosły się do talerza i rzuciły się na płoty, ale jego żołądek płakał obrzydliwie. Został przewieziony do szpitala z ciężką niestrawnością.