Fani handlarza Joe są tak podekscytowani powrotem sera Halloumi

Ser Halloumi w Trader Joe Instagram

Od grilla po frytownicę, Handlowiec Joe'a fani są gotowi do gotowania, ponieważ ser halloumi został zauważony na półkach sklepowych. Według @tradersjoeslist na Instagramie wrócił na półki sklepowe i kosztuje zaledwie 5,99 USD za 8-uncjową torbę. Określany jako ser, który grilluje, konsystencja może wydawać się mięsista lub bardziej obfita po zwęgleniu na zewnątrz, ale ser nie topi się całkowicie. Nie jest to cud kulinarny, ale z pewnością jest to smak do zapamiętania.

Wiele komentarzy na Instagramie udostępniło, jak korzystać z ser halloumi . Od prostych dodatków do sałatek po przystawkę z czerwonym olejem chili, opcji jest wiele. Niektóre pomysły na letnie przepisy obejmowały połączenie sera z arbuzem i różnymi ziołami. Wydaje się, że lekko słony ser i słodki arbuz uzupełniają się nawzajem, podobnie jak arbuz i feta. Inni podzielili się pomysłami na temat przypraw do sera, takich jak zatar czy oregano. Jednak niektórzy zastanawiali się, czym właściwie jest ser halloumi.Składniki znalezione w serze Halloumi

Ser Halloumi na białym talerzu

Ten rodzaj sera to zazwyczaj połączenie mleka koziego i owczego. Ponieważ ma wysoką zawartość tłuszczu, zwykle podaje się go z grilla, ale można go spożywać na surowo. Po spożyciu na surowo konsystencja jest bardziej krucha, podobna do feta . Ale to właśnie aspekt grillowania sprawia, że ​​wiele osób przyciąga tę odmianę, ponieważ wysoka temperatura topnienia i jędrna konsystencja sprawiają, że ser halloumi ma chrupiący brzeg i lepki środek. Niektórzy twierdzą nawet, że konsystencja przypomina doskonale zwęgloną piankę.

Podczas serwowania tego rodzaju sera istnieje również wiele przepisów. Od prostej kanapki z grillowanym serem, przez składnik sałatki, po grillowaną z odrobiną dżemu, jest mnóstwo możliwości. Jak w przypadku każdego przepisu, chodzi o to, aby wykorzystać słoność smaku i kontrastujące tekstury. Kiedy wszyscy kładą burgery na grillu, ugotuj kawałek sera halloumi i zaimponuj wszystkim niebiańskim smakiem.