Pomidorowy Hack, który możesz zrobić za pomocą przędzarki do sałatek

kobieta używająca spinnera do sałatek na blacie kuchennym

Spinnery do sałatek mogą wydawać się zbytecznym narzędziem kuchennym, jeśli tak naprawdę nie przemyślałeś wszystkich sposobów ich użycia. Jeśli jednak jesteś wystarczająco kreatywny lub odrabiasz pracę domową, odkryjesz, że istnieje sporo hacków, które wymagają spinnera do sałatek — jeden z nich obejmuje szybki sposób usuwania nasion z pomidorów (poprzez Mentalna nić ).

Nasiona pomidora mogą mieć gorzki smak, więc wiele osób lubi je usuwać. Jednak często jest to ogromny problem, aby zrobić to ręcznie. I tu właśnie pojawia się spinner do sałatek. Zarówno w przypadku pomidorów świeżych, jak i konserwowych, możesz umieścić owoce w spinnerze do sałatek po wylaniu soku. Naciśnij przycisk, aby dobrze zakręcić, a następnie usuń pomidory i użyj ich do gotowania, bez nasion.Jeśli robisz sos, możesz przeciskać pomidory przez sito, aby naprawdę upewnić się, że wszystkie nasiona są zniknięte. Innym sposobem na upewnienie się, że świeże pomidory nie mają nasion, jest ich poćwiartowanie i porządne posolenie przed zakręceniem. Pomoże to wydobyć dodatkowy sok, który może znajdować się w owocu przed wirowaniem.

Inne zastosowania przędzarki do sałatek

spinner do sałatek na drewnianym blacie z marchewką i pomidorami wokół niego

Wirówki do sałatek są naprawdę świetne do usuwania nadmiaru wody w wielu rzeczach — nie tylko w pomidorach i sałatach. Możesz użyć wirówki do sałatek, aby usunąć nadmiar wody z większości warzyw, a nawet niektórych mięs. Warzywa takie jak cukinia, bakłażan i inne dobrze pasują do spinnera do sałatek. Jeśli chodzi o mięso, kurczak i ryby również dobrze sprawdzają się w wirówce do sałatek. Usunięcie wody sprawia, że ​​są bardziej suche i lepiej nadają się do powlekania ich w panierce — pamiętaj tylko, aby dokładnie wyczyścić przędzarkę, jeśli ubijasz w niej surowe mięso.

Innym dobrym zastosowaniem tego narzędzia kuchennego jest rozmrażanie krewetek. Rozmrażanie mrożonych krewetek zwykle powoduje wodnisty bałagan, więc spinner do sałatek jest idealny do oddzielania rozmrożonych krewetek od dodatkowo mrożonych, wodnistych kawałków (przez Dobry kucharz ).Dodatkową zaletą jest to, że możesz odcedzić i wysuszyć makaron po ugotowaniu do dań takich jak sałatka z makaronem. Po pierwszym odsączeniu makaronu w durszlaku wlej go do wirówki i daj mu kilka obrotów. Pomoże wyciągnąć więcej wody.

W zasadzie wszystko, co wymaga usunięcia nadmiaru wody, wypróbuj spinner do sałatek. Powinno to być całkiem przydatne narzędzie, jeśli spojrzysz poza sałatkę i może częściej trafiać na blat.