W tym filmie TikTok wyczyścisz filtr do zmywarki JAK NAJSZYBCIEJ

ręczna zmywarka do naczyń

TikTok jest domem dla wielu głupich klipów, uroczych trendów, takich jak żabi chleb i zabawnych wskazówek, takich jak ta sok z cytryny . Ale w aplikacji możesz również odkryć wiele otrzeźwiających prawd — rewelacji, które warto znać, ale jednocześnie być może trudno je przełknąć.

Nowy trend TikTok, który krąży, przyciąga uwagę użytkowników platformy, ale nie dlatego, że jest fajny. Ludzie filmowali, odkręcając i wyciągając filtry do zmywarek. Może to zabrzmieć nudno, ale jeśli obejrzysz TIK Tok procesu, nie jest niczym niezwykłym. W rzeczywistości jest to wręcz szokujące.Przypominamy mrożonki Costco

Ponieważ ludzie usuwali filtry ze zmywarek, z przerażeniem odkryli, że są na nich przyklejone warstwy obrzydliwej mazi w odcieniach brązu, bieli lub innych niepokojących kolorów. Brzydko. Pyszny opisał trend TikTok jako „PSA o wymianie filtra w zmywarce” i jest to zdecydowanie skuteczny trend. Jedno spojrzenie i na pewno będziesz chciał wyczyścić swoje.

Skąd się wzięło to całe obrzydliwe, oblepione mazią? Niestety, gdy Twoja zmywarka myje Twoje rzeczy, resztki i resztki, które się na nich utknęły, nie znikają po prostu magicznie. Muszą gdzieś iść — a tym miejscem jest filtr.

Dlaczego należy regularnie czyścić filtr zmywarki?

naczynia i sztućce w zmywarce

Z biegiem czasu na filtrze do zmywarki (i na wewnętrznych ściankach urządzenia) gromadzą się resztki jedzenia, tłuszczu, nierozpuszczonego detergentu i wody mineralnej, co powoduje nieprzyjemny zapach i nieprzyjemny wygląd. Ale bardziej niepokojące jest to, że jeśli nie zostanie wyczyszczony, całe to nagromadzenie może pozostawić plamy lub brudną warstwę na twoich szklankach, naczyniach i sztućcach, więc nie będą one tak naprawdę czyste po umyciu. Ponadto, jeśli cała masa brudu i mazi naprawdę się nagromadzi, filtr i pompa zmywarki mogą ulec poważnemu uszkodzeniu, co wymaga kosztownych napraw (poprzez Dobre gospodarowanie ).birria tacos instant pot

Możesz być zbulwersowany tą wiadomością, ale filtry do zmywarek mają na celu wyłapywanie i przechowywanie wszystkich tych małych kawałków. Zapobiegają ponownemu osadzaniu się zanieczyszczeń na czystych naczyniach i zatykaniu odpływu. Według Larry'ego Ciufo, eksperta od zmywarek do Raporty konsumenckie , tylko zmywarki mające około 10 lat lub starsze prawdopodobnie mają filtr samoczyszczący. Najwyraźniej w ciągu ostatniej dekady producenci przeszli na ręcznie czyszczone filtry, aby zaoferować cichsze zmywarki, które są bardziej preferowane wśród konsumentów. Filtry samoczyszczące są często połączone z hałaśliwym młynkiem.

Jak czyścić filtr zmywarki

brudny filtr do zmywarek

Filtry do zmywarek są odrażające i śmierdzące, ale można je bardzo łatwo wyczyścić. Aby umyć, najpierw otwórz zmywarkę i wyciągnij dolny kosz. Następnie spójrz na dno wanny zmywarki do górnego filtra, który ma około czterech cali szerokości. Obróć tę część w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby podnieść ją z dna zmywarki. W ten sposób zwalniany jest również dolny filtr (poprzez SFGate ).

Odblokuj te filtry i wyjmij cylindryczny filtr górny, przekręcając go i wyciągając. Na górze mogą znajdować się strzałki kierunkowe. Po wyjęciu górnego filtra opłucz go pod gorącą bieżącą wodą. Jeśli przykleiły się do niego warstwy brudu lub mazi, delikatnie przetrzyj filtr miękką szmatką lub szczoteczką (możesz użyć szczoteczki do zębów). Unikaj jednak używania takich rzeczy, jak szczotki druciane lub nakładki do szorowania, ponieważ mogą one uszkodzić filtr (poprzez Złota rączka rodziny ).Kolejną przydatną wskazówką na przyszłość jest ustalenie harmonogramu czyszczenia filtra do zmywarek. Jeśli często korzystasz ze zmywarki i nie zeskrobujesz ani nie spłukujesz naczyń przed włożeniem ich do zmywarki, filtr należy czyścić co miesiąc. Jeśli używasz go tylko kilka razy w tygodniu i dobrze czyścisz naczynia przed włożeniem ich do mycia, wystarczy wyczyścić filtr raz lub dwa razy w roku.

różnica między creme brulee a flan