Ta metoda podgrzewania sprawia, że ​​resztki chińskiego jedzenia są chrupiące

Pudełka chińskiego jedzenia na wynos

Jest piątek wieczorem, a ty właśnie zjadłeś sprawdzoną ucztę chińskiego jedzenia na wynos: Generał Tso kurczak, krewetki lo mein, wołowina i brokuły, smażony ryż i inne. Chociaż wszystko, co zamówiłeś w tych rozpoznawalnych białych kartonach, było pyszne, twoje oczy były większe niż brzuch – co oznacza, że ​​masz dużo resztek. Nie tylko możesz je zachować na jutrzejszy lunch lub kolację, ale raport ujawnia, że ​​jedząc resztki jedzenia na wynos, możesz zaoszczędzić nawet 1000 USD rocznie (poprzez Królowie szafek kuchennych ).

Jednak w przeciwieństwie do resztki pizzy? , resztki chińskiego jedzenia nie są daniem, które najlepiej smakuje na zimno. Większość z nas sięga po kuchenkę mikrofalową, kiedy idziemy odgrzać nasze jedzenie na wynos z poprzedniego wieczoru, ale może to prowadzić do nierówno ugotowanego jedzenia, wysuszonego makaronu lub po prostu rozmoczonego bałaganu. Fuj. Na szczęście istnieje lepszy sposób na odgrzanie resztek chińskiego jedzenia, które sprawi, że będą chrupiące i smaczne. Oto jak to zrobić.alton brązowy anthony bourdain

Włóż do piekarnika zamiast kuchenki mikrofalowej

Człowiek otwierający piekarnik

Zamiast w kuchence mikrofalowej resztki chińskiego jedzenia , włóż go do piekarnika, aby zapobiec rozmoknięciu smażonych potraw lub wysuszeniu mięsa. Chociaż może to zająć kilka dodatkowych minut niż po prostu włożenie go do kuchenki mikrofalowej (ponieważ będziesz musiał wstępnie podgrzać piekarnik), zaufaj nam, będzie warto. Cudowny szef kuchni sugeruje ustawienie piekarnika na 325 stopni Fahrenheita i gotowanie resztek „nisko i powoli”, aż zostaną w pełni podgrzane, co może zająć od dwóch do 10 minut.

Jak je odgrzać? Prosty. Ekspres Przepis zaleca umieszczenie go w naczyniu nadającym się do piekarnika, a następnie przykrycie go folią aluminiową, aby zapobiec wysychaniu resztek. W przypadku takich rzeczy, jak roladki z jajek lub skrzydełka z kurczaka, zawiń je luźno w folię, a następnie otwórz opakowanie foliowe na kilka minut na końcu, aby jedzenie było chrupiące.