To jest miejsce, w którym Flamin' Hot Cheetos naprawdę dostają swoją przyprawę

Flamin Dave Kotinsky / Getty Images

Przywiązanie do smaku Flamin' Hot jest niemal kultowe. Fani tej pikantnej, chrupiącej przekąski znaleźli kreatywne sposoby na włączenie jej do innych potraw: na przykład dodanie Flamin' Hots do quesadillas, a nawet stworzenie pikantnego ciasta Cheeto. Mówi jeden Instagram fan do innego o odkryciu trochę zakurzonej ulicznej kukurydzy Flamin' Hot, 'Myślę, że znalazłem twoją nirwanę.' Podczas gdy ludzie dodają te pikantne smakołyki do wszystkiego, od Krwawej Mary po makaron i ser, fani po prostu nie mają dość.

PF zmienia najlepsze danie

Ale wraz z tym uzależniającym smakiem pojawia się kilka skutków ubocznych. „Dosłownie właśnie zjadłem torbę, mój kciuk i palec wskazujący są czerwone” – mówi jeden z fanów (przez Instagram ). Oprócz jasnoczerwonej pozostałości, częstą dolegliwością były problemy żołądkowe. Raper Lil Xan podzielił się: „Wydaje mi się, że zjadłem za dużo gorących Cheetos i rozerwało mi to coś w żołądku, więc zwymiotowałem trochę krwi” w usuniętym poście na Instagramie udostępnionym na Zdrowie mężczyzn . ER dr Robert Glatter wyjaśnia magazynowi: „Możliwe jest rozwinięcie się nadżerek lub krwawienia w wyściółce żołądka, jeśli podczas spożywania nadmiernych ilości pikantnej przekąski zostanie wytworzona wystarczająca ilość kwasu”.Więc co dokładnie sprawia, że ​​ta przekąska jest tak niebezpiecznie pyszna?

Te składniki Flamin' Hot Cheetos są ostre i uzależniające

Flamin Instagram

Pierwszy Flamin' Hot Cheeto został stworzony przez Richarda Montañeza, ówczesnego woźnego, który postanowił zhakować kilka nieserowych chrupek z dodatkiem smaku. Zainspirowany elotą, meksykańską kukurydzą uliczną, pomyślał: „Widzę, jak sprzedawca kukurydzy dodaje masło, ser i chili do kukurydzy i pomyślał, co jeśli dodam chili do Cheeto?”. (przez Inc .) Szybko do przodu, a Flamin' Hots są teraz najlepiej sprzedającą się przekąską Frito-Lay, a Montañez jest teraz wiceprezesem wykonawczym w PepsiCo.

Dwoma podstawowymi składnikami są maltodekstryna i „przyprawa” (poprzez Cheetos ). Maltodekstryna to przetworzony składnik wiążący. Pomaga zachować trwałość i rozprowadzać smak oraz przyspiesza wchłanianie kapsaicyny do krwioobiegu (poprzez: Chemia Życie ). Według doniesień kapsaicyna i chili w proszku tworzą składnik wymieniony jako „przyprawa” w gorących cheetosach Flamin. To właśnie kapsaicyna nadaje pieprzowi pikantności. Po spożyciu nasze ciało przekłada to doświadczenie na uczucie gorąca, jednocześnie tonizując nasze receptory bólu. To przyjemne uczucie jest częścią tego, co sprawia, że ​​przekąska jest tak uzależniająca.Realistycznie rzecz biorąc, najlepiej pamiętać, że jest to pikantny smakołyk, a nadmierne spożycie jest ogólnie złe.