To naprawdę oznacza, gdy masz ochotę na lody przed snem

jeść lody

Masz na sobie dżinsy, puszyste poduszki i wiesz, że jutro czeka cię wielki dzień. Dlaczego więc nie możesz położyć się do łóżka bez uprzedniego nałożenia sobie kremowej, rozmarzonej łyżki? lody pierwszy? Odpowiedź nie jest po prostu taka, że ​​kochasz lody — kto nie lubi od czasu do czasu (lub nawet codziennie) łyżki kamienistej drogi lub gładkiej i słodkiej fasoli waniliowej? Jeśli jednak polegasz na lodach przed snem, eksperci ds. Zdrowia twierdzą, że może to wynikać z niskiej jakości snu.

Wysokotłuszczowe produkty mleczne, takie jak lody, zawierają tryptofan, ten sam składnik odżywczy, który sprawia, że ​​musimy zdrzemnij się po zjedzeniu indyka na Święto Dziękczynienia , według zarejestrowanego dietetyka Jamiego Hickeya (per Blog MyFitnessPal ). Gdy brakuje nam snu, pragniemy pokarmów bogatych w tryptofan. Dr Andrew Varga, ekspert od snu z nowojorskiej Icahn School of Medicine na Mount Sinai, zgodził się z tym. „Jesteśmy biologicznie zaprogramowani, aby gromadzić energię, kiedy jesteśmy zmęczeni, jak niedźwiedź” – powiedział USA dziś . „To idealna burza ludzi sięgających po najbardziej niezdrowe rzeczy dnia”.Więc naprawdę, naprawdę chcesz lody w nocy – czy to aż tak wielka sprawa, by sobie pobłażać? Varga powiedział, że powinniśmy oduczyć się tego zachowania. „Jedzenie jedzenia, kropka, wysyła sygnał do organizmu, że czas się obudzić” – wyjaśnił.

Co zrobić zamiast jeść lody przed snem

herbata rumiankowa

Zamiast wypełniać swoje ciało cukrem i tłuszczem, które dodadzą Ci energii, gdy masz zapadać w sen, przekąskę przed snem na zdrowsze opcje, takie jak migdały, banany lub chudy indyk, albo wypij trochę tartej wiśni sok, o którym wiadomo, że powoduje senność (poprzez Linia zdrowia ). Pomóc mogą również niektóre herbaty, w tym rumianek i passiflora. Spróbuj adoptować zdrowsze nawyki snu sleep , jak wcześniejsze pójście spać i unikanie spędzania czasu przed ekranem.

Jeśli naprawdę nie wyobrażasz sobie zasypiania bez kulki lub dwóch, istnieje marka lodów o nazwie Nocne jedzenie twierdzi, że został opracowany przez ekspertów od snu, aby promować lepszy sen. Dostępne w siedmiu smakach, od podstawowej wanilii i czekolady po „Bed and Breakfast” z mieszanymi goframi i syropem klonowym, lody te mają mniej cukru i tłuszczu niż lody tradycyjne i mają więcej białka.Raj Dasgupta, adiunkt medycyny klinicznej specjalizujący się w śnie w Keck School of Medicine na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, powiedział, że nadal lepiej jest poprawić swoje nawyki związane ze snem, zamiast jeść zdrowszy rodzaj lodów przed snem. Jednak nie wszyscy będą koniecznie przestrzegać tych wskazówek. „Wiedzą, że nikt nie będzie słuchał tej rady, więc równie dobrze mogą ich zaspokoić” – powiedział Dasgupta. oregoński . „Jeśli i tak zamierzają go zjeść, wolę raczej wziąć ten pożywny niż ten Twinkie albo ciastko.