Tak się dzieje, gdy zjesz za dużo pomarańczy

Kosz świeżych pomarańczy

Pomarańcze są doskonałym źródłem wielu niezbędnych składników odżywczych, takich jak witamina C, błonnik i potas. Witamina C pomaga wzmocnić odporność, a nawet może zmniejszyć ryzyko niektórych nowotworów, podczas gdy „potas znajdujący się w pomarańczach pomaga obniżyć ciśnienie krwi, chroniąc przed udarem”, według dietetyczki z San Diego, Laury Flores. Nauka na żywo ). Błonnik, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego, może pomóc w utrzymaniu prawidłowej masy ciała oraz reguluje poziom cholesterolu i poziom cukru we krwi .

Jednak można mieć za dużo dobrego. Podczas gdy pomarańcze są zdrową żywnością z umiarem, spożywanie za dużo z nich może prowadzić do nieprzyjemnych problemów żołądkowych. Wysoka zawartość błonnika może prowadzić do niepożądanych skutków, takich jak skurcze, biegunka, wzdęcia i nudności. Spożywanie nadmiernych ilości witaminy C może również powodować niepokojące problemy zdrowotne, w tym zgagę, ból głowy, wymioty, a nawet bezsenność , na Klinika majonezu .Jedzenie zbyt dużej ilości pomarańczy może prowadzić do nieprzyjemnych problemów zdrowotnych

Spiralnie obrana pomarańcza

Ponieważ pomarańcze są kwaśne, mogą również prowadzić do podrażnienia błony śluzowej żołądka, zgodnie z Zdrowie na co dzień . Wykazano, że w dużych dawkach zawartość kwasu w owocach cytrusowych powoduje znaczne komplikacje trawienne (w tym wspomnianą wcześniej zgagę i wymioty) u osób cierpiących na chorobę refluksową przełyku (GERD). Ponadto wykazano, że zbyt duża ilość potasu powoduje potencjalnie poważny stan zwany hiperkaliemią, który może prowadzić do nudności, osłabienia, zmęczenia mięśni i arytmii. Klinika majonezu . W skrajnych przypadkach stan może nawet zagrażać życiu.

marka mac i sera

Więc chociaż nie ma nic złego w delektowaniu się pomarańczą lub dwoma, najlepiej jest dołączyć szeroką gamę owoce i warzywa w twojej diecie. Za Linia zdrowia , wielu ekspertów zalecało codzienne spożywanie różnorodnych owoców i warzyw w różnych kolorach, a nie tylko jednego lub dwóch ulubionych potraw. „Zjedzenie tęczy” to jeden z najlepszych sposobów na poprawę zdrowia i zapewnienie, że Twoja dieta zawiera odpowiednią ilość wszystkich witamin i składników odżywczych, których potrzebuje Twój organizm.

Kategorie Zabawa Telewizja Jak