Z tego tak naprawdę robi się brandy

Brandy

Aby uzyskać wgląd w pochodzenie brandy, wystarczy spojrzeć na etymologię samego słowa: wyewoluowało ono z holenderskiego słowa brandewijn, co oznacza „spalone wino” i prawdopodobnie narodziło się w XVI wieku, kiedy „zaczął holenderski kapitan”. …zatężanie wina do wysyłki, z zamiarem dolania wody po dotarciu do portu macierzystego”, a powstały alkohol okazał się strzałem w dziesiątkę (poprzez Encyklopedia Britannica ).

Podobnie jak wino, tworzenie brandy zaczyna się od owoców. Według Świerk zjada , brandy jest zwykle wytwarzana z winogron, ale producenci mogą również zbierać inne owoce, takie jak jabłka, brzoskwinie i morele, jako podstawę; w swej istocie jest to „spirytus destylowany wytwarzany ze sfermentowanego soku owocowego”.wendell chrupiąca grzanka cynamonowa

Encyklopedia Britannica dodaje, że oznaczenie „spalone” wskazuje na ciepło, które jest dodawane w procesie destylacji, a wiele odmian jest starzonych, aby stworzyć produkt o zawartości około 50 procent ABV (chociaż brandy dodawana do win deserowych, takich jak sherry i madera, może osiągać od 80 do 95 procent).

Brandy na bazie winogron

brandy i winogrona

Świerk zjada donosi, że konsumpcja brandy osiąga szczyt w Brazylii, Niemczech, Filipinach, Indiach i Rosji, ale wiele kultur stworzyło własne odmiany popularnego alkoholu.

Być może koniak jest najbardziej znanym rodzajem brandy – i na pewno jednym z najbardziej prestiżowych, dzięki rygorystycznej selekcji winogron ograniczających się do południowej Francji (region koniaku) oraz dwuletniemu procesowi starzenia we francuskim dębie ( przez Miasteczko ). Para winorośli zauważa, że ​​Armagnac, również nazwany na cześć swojego regionu pochodzenia, ma podobne rygorystyczne wymagania, ale często zawiera mniej alkoholu, a także pełniejszy smak dzięki oszczędnemu procesowi destylacji.skąd pochodzi wołowina aldi

Na Morzu Śródziemnym Grecja produkuje ouzo, znane ze swojego anyżowego smaku, oraz Metaxę, nazwaną „grecką odmianą koniaku z pomarańczowym zingiem” i „królem greckiego likieru” (poprzez Wice ). Alternatywnie, Spragniony zauważa, że ​​włoska grappa nie jest wytwarzana z całych winogron, ale z pozostałości po procesie produkcji wina: skórek, nasion i szypułek.

Hiszpania, prawdopodobnie „pierwszy europejski kraj produkujący brandy”, wytwarza 95 procent swojej produkcji w regionie Andaluzji, głównie z odmiany winorośli Airén (poprzez Forbes ). I Stół degustacyjny zwraca uwagę, że pisco robi się ze sfermentowanego soku winogronowego, zwykle pochodzącego z Chile lub Peru.

Owocowe brandy

brandy z owocami

Inne owoce również mogą stanowić podstawę do produkcji brandy: Francja produkuje calvados ze sfermentowanego cydru jabłkowego, techniki stosowanej również do produkcji jabłek jabłkowych urodzonego w USA; Węgry rzemiosło barack palinka z moreli; wiśnie z Niemiec i Szwajcarii dla Kirschwasser; a Francja używa odpowiednio malin i truskawek do framboise i fraise (via Encyklopedia Britannica) . Instrukcja zauważa, że ​​pijący w Europie Wschodniej sięgają po śliwowicę, śliwowicę, która jest rodzajem rakiji, przechwytującym określeniem „mnóstwa ogólnie niestarzonych brandy zrobionych ze śliwek, gruszek, wiśni lub innych dostępnych lokalnie owoców” (poprzez Bar i restauracja) .Wreszcie, według Świerk zjada , istnieje niestarzona, bezbarwna brandy owocowa uwodzicielsko zwana eau-de-vie („woda życia”), która oferuje nutę owocowego smaku — może pochodzić z owoców takich jak jabłko, gruszka, brzoskwinia i żółta śliwka.

czy orzechy są dla ciebie dobre?

Można śmiało powiedzieć, że przy tak wielu wyborach na całym świecie, zarówno barmani, jak i miksolodzy amatorzy mogą myśleć poza Sidecar i odkrywać dosłownie cały świat możliwości smakowych pod rozległym parasolem brandy.