To jest sztuczka, aby naprawić płynny krem ​​​​

miska kremu waniliowego

Domowy budyń to jeden z najsmaczniejszych elementów budulcowych ton deserów. Jest kremowa i gładka i stanowi centrum wielu słodkich przysmaków, takich jak creme brulee, ciasto z kremem, flan, kuchen z kremem, a nawet pocieszające potrawy, takie jak pudding bananowy lub lody na bazie kremu. Smak domu ). Chociaż może być niewiele rzeczy tak satysfakcjonujących, jak zanurzenie łyżki w odpowiednio zestawionym kremie, ten klasyczny deser może od czasu do czasu sprawiać kłopoty.

Kremy mogą być trudne do uzyskania, ponieważ trzeba je ugotować, ponieważ krem ​​​​ma w sobie jajka. Jeśli budyń jest niedogotowany, może nigdy nie zastygać, a jeśli dodasz jajka bez temperowania lub gdy mieszanina jest zbyt gorąca, możesz skończyć z jajecznicą.Jeśli znajdziesz się z rzadkim kremem, masz opcje. Jednym ze sposobów na zwalczenie kremu, który się nie zastygnie, jest ponowne gotowanie. Jeśli myślałeś, że Twój budyń gęstnieje, a następnie schłodziłeś go, aby zastygł, tylko po to, by stwierdzić, że się rozrzedził, po prostu wlej bazę kremu z powrotem do garnka i ugotuj go jeszcze bardziej (poprzez Podstępne pieczenie ).

Ale jeśli twój krem ​​nie jest wystarczająco zestalony, aby nawet wejść do lodówki, możesz dodać kilka składników do kremu, aby go zagęścić.

Dodaj jeden z tych składników, aby zagęścić krem

łyżka domowego budyniu waniliowego

Środki zagęszczające mogą być bardzo pomocne, jeśli masz rzadki krem, który nie chce się zestalić. W rzeczywistości można użyć trzech różnych środków zagęszczających, więc jeśli nie masz jednego pod ręką, możesz użyć innego. Te składniki są dość standardowymi zszywkami w spiżarni, więc nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem przynajmniej jednego do użycia w twoim kremie.Pierwsza opcja to zmieszanie dwóch łyżek mąki z czterema łyżkami zimnej wody na każdą zrobioną filiżankę kremu. Dobrze wymieszaj mąkę z wodą, a następnie ubij ją do mieszanki budyniowej, gdy będzie się gotowała na kuchence. Możesz wykonać te same kroki ze skrobią kukurydzianą zamiast mąki, jeśli wolisz. Jednak na każdą filiżankę budyniu zużyjesz jedną łyżkę mąki kukurydzianej na jedną łyżkę wody. Kolejnym środkiem zagęszczającym, którego możesz użyć, jest tapioka. Użyj jednej łyżeczki z jedną łyżką wody na każdą filiżankę budyniu i ubij go do mikstury podczas gotowania (poprzez WikiJak ).

Jeśli Twój krem ​​jest nadal rzadki, konieczna może być zmiana temperatury gotowania. Ale bądź ostrożny. Nie chcesz podkręcać ognia tylko po to, aby jajecznica w mieszance.