Oto prawdziwa różnica między skyrem a greckim jogurtem

Świeży jogurt z malinami

Niezależnie od tego, czy lubisz je na śniadanie, lunch czy przekąskę po obiedzie, nie można temu zaprzeczyć Jogurt Kremowa konsystencja ma ogromną zdolność uderzania we właściwe nuty. Bez względu na to, z czym jesz – zwieńczone świeżymi owocami, orzechami lub bitą śmietaną – prawdopodobnie masz swoją markę i rodzaj jogurt, do którego zmierzasz . Spacer po sekcji jogurtowej w lokalnym przejściu z mleczarnią pozwoli ci zobaczyć takie rzeczy, jak francuski jogurt, niemiecki jogurt, grecki jogurt i skyr – jogurt islandzki.

Przytłaczające, prawda? Zjadacz donosi, że sprzedaż jogurtów spada, ponieważ istnieje zbyt wiele opcji dla konsumentów, z których wielu może nie znać lub nie rozumieć prawdziwych różnic między wszystkimi odmianami.Jogurt grecki, zwany też „popularnym dzieckiem” według Jedzenie52 , istnieje już od dłuższego czasu. Ale co z nowicjuszem, skyr (wymawiane skeer, per Republika Żywności )? Czy grecki jogurt i skyr są bardzo podobne, czy też dwie zupełnie różne bestie, podobnie jak zwykły jogurt w porównaniu do greckiego kuzyna?

Porównywanie skyru do greckiego jogurtu to jak porównywanie brie z mozzarellą

Jogurt zwieńczony świeżymi owocami

Dyrektor ds. innowacji w Icelandic Provisions, John Heath, ujawnia: Republika Żywności że chociaż zarówno skyr, jak i jogurt grecki zaczynają się od mleka, kultury używane do produkcji jogurtu są bardzo charakterystyczne dla każdego produktu. Innymi słowy, jeśli dodasz kulturę, która nie jest właściwą kulturą skyr, najprawdopodobniej otrzymasz coś, co należy do innej rodziny jogurtów.

Chociaż Islandia robi skyr od wieków – Przepisy islandzkie podaje, że został wprowadzony na Islandię w 874 r. — grecki jogurt jest odrobinę bardziej dojrzały. Według Sieć Matador , pierwsza wzmianka o jogurcie w tekstach greckich pochodzi z 100 roku p.n.e. Prawdziwe proste wyjaśnia, że ​​droga do zostania jogurtem jest również nieco odmienna między nimi.Podczas gdy grecki jogurt jest wytwarzany ze zwykłego mleka, które zostało odcedzone i sfermentowane, skyr jest wytwarzany przez podgrzewanie odtłuszczonego mleka i dodawanie do niego kultur specyficznych dla skyr. Oba jogurty są uważane za gładkie i gęste, ale mówi się, że skyr ma wyższy poziom białka niż jego grecki kuzyn. Prawdziwe proste .