To najbardziej dochodowa franczyza restauracyjna, jaką możesz posiadać

pieniądze

Istnieje wiele powodów, dla których przedsiębiorcy stają się właścicielami franczyzy, zamiast zakładać własną restaurację od podstaw. Wkupienie się do franczyzy gwarantuje pomoc biznesową, ugruntowaną markę o niższym niż przeciętny wskaźnik niepowodzeń i — przynajmniej teoretycznie — wyższe zyski (poprzez Równowaga dla małych firm ). Z prawie 200 000 franczyzami restauracyjnymi w Stanach Zjednoczonych według Statystyka , może być trudno zdecydować, która firma jest dla Ciebie odpowiednia (i wiedzieć, która z nich będzie najbardziej dochodowa).

Według Ulica , dwie z najbardziej dochodowych franczyz do posiadania to Taco Bell i Laska-fil-A , z Taco Bell raportuje 1,5 miliona dolarów rocznie na sklep, a sklepy Chick-fil-A mówią, że przynoszą 4 miliony dolarów na sklep rocznie. To brzmi jak oczywistość, prawda? Otwarcie wymarzonej lokalizacji Chick-fil-A za 4 miliony dolarów rocznie nie jest jednak takie proste, jak się wydaje. Przyjrzyjmy się trochę bliżej ile możesz faktycznie zarobić jako operator Chick-fil-A — używamy tytułu „operator”, ponieważ jedną z pierwszych różnic między Chick-fil-A a innymi markami jest to, że jesteś traktowany jako operator, a nie właściciel-franczyzobiorca Twojej lokalizacji.Dlaczego Chick-fil-A jest uważana za jedną z najbardziej dochodowych franczyz

Witryna sklepowa Chick-fil-A Cindy Ord/Getty Images

Chick-fil-A to trzecia najbardziej dochodowa sieć restauracji, zaraz za nią McDonald's i Starbucks , według Restauracja Biznes . Tysiące osób co roku ubiega się o zostanie operatorem Chick-fil-A, a proces selekcji jest niezwykle selektywny, zgodnie z Drut z kurczaka . Jednak dla tych, którzy zostaną wybrani, Chick-fil-A jest nadal uważana za jedną z najbardziej dochodowych franczyz restauracji ze względu na niski koszt wejścia.

Według Zgiełk , w przeciwieństwie do innych franczyz, które mogą wymagać posiadania aktywów o wartości do 1 miliona USD, Chick-fil-A nie wymaga minimalnej wartości netto i ma najniższą opłatę franczyzową (i całkowity koszt inwestycji) w wysokości 10 000 USD. Jednak kompromis polega na tym, że Chick-fil-A pobiera również najwyższą opłatę licencyjną w wysokości 15 procent (standard branżowy wynosi około 5 procent), a operatorzy są zobowiązani do wypłacenia 50 procent zysków netto. To może wydawać się dużo do rezygnacji, ale przy średniej sprzedaży 4,2 miliona dolarów rocznie teoretycznie wyprzedzisz inne franczyzy. Jeśli nadal wydaje ci się, że to surowa oferta i masz dodatkowe pieniądze na koszty początkowe lub nie masz czasu, aby czekać na wybór przez Chick-fil-A, zawsze możesz spróbować Taco Bell, chociaż Ulica twierdzi, że otwarcie jednego z tych inspirowanych Meksykiem lokali z fast foodami może przynieść wzrost o 500 000 dolarów, a sama opłata franczyzowa kosztuje 25 000 lub więcej. To dużo crunchwraps !