To najdroższa woda na świecie

Kielich z wodą

Z powrotem, gdy woda butelkowana zaczynało być czymś, większość z nas była jak: „Dlaczego mamy płacić za coś, co możemy uwolnić z dowolnego kranu?” Ale potem dowiedzieliśmy się, jakie paskudne rzeczy czają się w wodzie (wiele dzięki, Michael Moore !) i nagle wydawanie dolara lub dwóch na rzekomo niezanieczyszczoną wodę nie wydawało się tak złym interesem. Oczywiście, kiedy ludzie przyzwyczają się do płacenia za coś, nagle pojawiają się bardziej luksusowe, ekskluzywne wersje, każda z wyższą ceną i bardziej wyszukanym rodowodem. Ale ile ludzie są skłonni zapłacić za wodę, towar, który przecież stanowi około? 70 procent powierzchni planety ? Wierzcie lub nie, ale najwyższa cena, jaką kiedykolwiek zapłacono za jedną butelkę wody, to zdumiewające pięć cyfr — tak, według Księga Rekordów Guinnessa , najdroższa butelka wody w historii, orzeźwiający napój o nazwie Acqua di Cristallo Tributo a Modigliani, sprzedany za 60 000 dolarów.

Dlaczego więc ta woda jest tak szalenie droga?

Acqua di Cristallo Hołd dla Modigliani Facebook

Jednym z powodów, dla których Acqua di Cristallo Tributo a Modigliani było w stanie sprzedać za tak wysoką cenę, była jego rzadkość — w rzeczywistości była tylko jeden dostępna specjalna butelka pokryta 24-karatowym złotem, która została sprzedana na aukcji w Mexico City w 2010 roku, aby zebrać fundusze przeznaczone na walkę z globalnym ociepleniem. I dobrze, ponieważ koszt importu i połączenia mieszanki wód z Francji, Fidżi i islandzkiego lodowca prawdopodobnie pozostawił ślad węglowy pewnej wielkości (poprzez Pieniądze Inc. ). Och, i nie zapominajmy o posypaniu 23-karatowy złoty pył w samej wodzie, pochodzącej nie wiadomo skąd.Sam projekt butelki, poza ozdobą, jest całkiem słodki — część nazwy „Tributo a Modigliani” nawiązuje do włoskiego ekspresjonistycznego malarza i rzeźbiarza Amedeo Modiglianiego, a jej projekt przypomina jedną z twarzy na licznych portretach kobiety, które namalował. Jego twórca, Fernando Altamirano, jest również odpowiedzialny za najdroższą na świecie butelkę koniaku. Jeśli jesteś fanem jego projektu, ale przegapiłeś swoją stawkę na tej dawnej aukcji (lub Twój budżet nie może się rozciągnąć do 60 000 USD), oto dobra wiadomość: nadal możesz zdobyć nieco mniej- ekskluzywna butelka Tributo a Modigliani (w komplecie z Acqua di Cristallo) z różnych materiałów w przedziale cenowym od rozsądnej 3600 USD aż do okazjonalnej ceny 285 USD.

​ Ale czekaj, w zakładzie jest jeszcze droższa woda

pieniądze

Z drugiej strony, jeśli jesteś bogatszy od Boga i Donald Trump połączone i nawet nie umyjesz zębów wodą, która kosztuje zaledwie 60 000 $, nie bój się, Paolo di Verachi Studio (firma projektowa Altamirano) ma dla Ciebie coś naprawdę przesadnego: tę samą butelkę inspirowaną Modigliani, ale tym razem z platyny wysadzanej 6000 wysokiej jakości diamentami i napełnioną tą samą 23-karatową wodą. Cena? Zaledwie 4 000 000 euro, czyli około 4,5 miliona dolarów. Ale żeby nie czuć się zbyt pobłażliwym, pół miliona tej sumy, jeśli ktokolwiek kiedykolwiek ją zaoferuje, zostanie przekazane na „cel społeczny”. Jeśli więc będziesz szczęśliwym licytantem, twoje sumienie, podobnie jak woda, może pozostać lśniące i posypane złotem.